ПРОГРАМА

Билети на Билетен център НДК /029166300 и 029166400, а на КАСА в деня на представлението + 359 / 2 426 39 56
Линкове към платформите за продажба на билети.онлайн: Билетен център НДК, Theatre.art.bg, Grabo.bg  Epay.go
 
 
Програма Юни, 2024 г.
1-ви събота 19.00 часа / ЮБИЛЕЕН СПЕКТАКЪЛ
Театрална школа “Лори”

2-ри неделя 19.30 часа / ПОТЪНИК
Сценарий и режисура: Пламен Глогов
Хореограф: Виолета Глогова
В ролите: Антон Кирчев, Василена Василева, Руска Зидарова, Владислав Христов, Ивайло Василев, Захари Ценов, Калина Иванова, Делфина Цикалова, Спас Юруков, Тоника Парчева, Екатерина Рибарева, Радослав Паноров, Кристияна Глогова, Борис Белев, Стефан Пашов, Ивайло Михайлов, Деян Глогов, Габриел Иванов, Биляна Стоилова, Сирма Дончева, Елена Стоилова
Театър “Via Verde”

3-ти понеделник 12.00 часа / ЗАМИНАВАНЕ
Детски център

4-ти вторник 12.00 часа / ЗАМИНАВАНЕ
Детски център

4-ти вторник 19.30 часа / ХОТЕЛ МЕЖДУ ТОЯ И ОНЯ СВЯТ по Ерик-Еманюел Шмит
Режисьор: Георги Грозев
Участват: Кирил Куликовский, Диляна Гюрова, Гергана Шопска, Росен Петков, Анна Янкова
Катя Асенова, Благовест Бачев, Оксана Василева
Продукция: Творческа къща „Grozevarde“

5-ти сряда 19.30 часа / ВКУСЪТ НА ЖИВОТА
Моноспектакъл на Наталия Цекова
Автори: Здрава Каменова, Светльо Томов
Музика: Павел Терзийски
Сценография и костюм: Стефания Колева
Продукция: „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата

6-ти четвъртък 12.00 часа / ЗАМИНАВАНЕ
Детски център

6-ти четвъртък 19.30 часа / АРХАНГЕЛ МИХАИЛ по текстове на Георги Марков
със специалното участие на Владимир Пенев (глас)
Сценарий и режисура: Александър Христов
Сценография и костюми: Светла Колева
Хореография: Дорина Пунчева
Музикална картина: Ян Руменин
Видеостена: Теодор Златков
Участват: Цветан Апсотолов, Румен Троев
Сдружение “Конфликт” ООД

7-ти петък 19.30 часа / УКРОТЯВАНЕ НА СЪНЯ
Режисьор: Цвета Балийска
Продукция: Театър „Драмеди”

11-ти вторник 14.00 / В СТРАНАТА НА ВЪЛШЕБСТВАТА
Постановка: Христина Ангелова
Театрална студия „Артисими”

12-ти сряда 19.30 часа / МАЛКАТА КНИЖАРНИЦА
Режисура и драматургия: Кристиана Бояджиева
Сценография и костюми: Елица Андреева и Кирил Наумов
Музика: Мáртин Костакиев
Плакат: Неделин Найденов
Мултимедия: Драгомир Димчев
Участват: Боряна Бабанова, Диана Спасова, Златина Гълъбова, Марина Георгиева, Цветан Пейчев
Продукция: Драматичен театър – Ловеч

14-ти петък 19.30 часа / ЛЮБОВЕН ТИКВЕНИК
Моноспектакъл на Димитър Живков по „Тиква” от Александър Урумов
Режисьор: Димитър Стефанов
Музика: Михаил Шишков
Продукция: ТК „Перо и вятър”

15-ти събота 19.00 часа / СЪН В ЛЯТНА НОЩ по Уилям Шекспир
Постановка: Христина Ангелова
Театрална студия „Артисими”

16-ти неделя 11.00 часа / ДОСЪНУВАНЕ по текстове на Валери Петров
16-ти неделя 12.00 часа / ГОЛЯМОТО ИМАНЕ по Панчо Панчев
Постановка: Христина Ангелова
Театрална студия „Артисими”

16-ти неделя 19.30 часа / ЯЗОВЕЦЪТ по повестта „Язовецът“ от Емилиян Станев
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Актьори: Стефка Янорова, Елена Петрова, Веселин Калановски
Продукция: „Нов театър” НДК с подкрепата на Министерство на културата

17-ти понеделник 19.30 часа / ХИТЪТ НА СЕЗОНА
Моноспектакъл на Здрава Каменова
Режисьор: Благой Бойчев
Музика: Добромир Кисьов
Сценография и костюми: Свила Величкова и Ванина Цандева
Продукция „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата

18-ти вторник 19.00 часа / ДОСЪНУВАНЕ по текстове на Валери Петров
18-ти вторник 20.00 часа / ГОЛЯМОТО ИМАНЕ по Панчо Панчев
Постановка: Христина Ангелова
Театрална студия „Артисими”

19-ти сряда 19.30 часа / ЧЕТИРИ СТАИ по сценарий на Алисън Андерс, Александър Рокуел, Робърт Родригес, Куентин Тарантино
Режисура Савина Бързева
Сценография и костюми Бояна Бъчварова
Участват Катерина Стоева, Калоян Братков, Миа Доневска, Мария Русева, Силвия Стоева, Виктория Василева, Яна Пенчева, Николай Велинов, Калина Георгиева, Мила Пейова, Симеон Скачков, Мария-Алесия Порку, Нина Ангелова, Денис Бонев, Александра Божилова
Продукция “Театър О3”

20-ти четвъртък 19.30 часа / ДЪРВО БЕЗ КОРЕН
Моноспектакъл на Илиян Марков по разкази от Николай Хайтов
Сценография и костюми: Бояна Бъчварова
Хореография: Асен Павлов
Музика: Oratnitza
Продукция: Театър „ОЗ”

21-ви петък 19.30 часа / ТАНЦОВ СПЕКТАКЪЛ
Балетна школа “Рая”

22-ри събота 19.00 часа / СЪН В ЛЯТНА НОЩ по Уилям Шекспир
Постановка: Христина Ангелова
Театрална студия „Артисими”

23-ти неделя 19.30 часа / ОМРАЗНАТА ОСМОРКА
Автор и режисура: Савина Бързева
Студио театър “ОЗ”

24-ти понеделник 17.00 / 19.30 часа ПРЕМИЕРА / КЪЩА БЕЗ КОРЕН
Авторски спектакъл на Илиян Стоилов, Елена Грозданова, Ивона Желева и Петя Каменова в изпълнение на младежите от ART STUDIO EXIT по разказа на Хасан Ефраимов: „ Джанки в Манхатън“

26-ти сряда 19.30 часа ПРЕМИЕРА / НИЩО
Худ.ръководител: Петя Каменова
Режисьор: Илиян Стоилов
ART STUDIO EXIT

27-ми четвъртък 19.30 часа ПРЕМИЕРА / НИЩО
Худ.ръководител: Петя Каменова
Режисьор: Илиян Стоилов
ART STUDIO EXIT

28-ми петък 19.30 часа / ТАНЦОВ СПЕКТАКЪЛ
Танцова школа “Сандера”

29-ти събота 19.30 часа / 1984-та по Джордж Оруел
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Музика: Любомир Денев
Сценография: Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова
Участват: Петьо Горанов, Христина Пипова, Цветан Николов,
Веселин Калановски, Надя Илиева, Александрина Събева
„Нов театър” НДК с подкрепата на Министерство на културата

30-ти неделя 19.30 часа / АРХАНГЕЛ МИХАИЛ по текстове на Георги Марков
със специалното участие на Владимир Пенев (глас)
Сценарий и режисура: Александър Христов
Сценография и костюми: Светла Колева
Хореография: Дорина Пунчева
Музикална картина: Ян Руменин
Видеостена: Теодор Златков
Участват: Цветан Апостолов, Румен Троев
Сдружение “Конфликт” ООД

Представленията и музикалните концерти са от 19.30 часа.
Билети на Билетен център НДК /029166300 и 029166400и на КАСА в деня на представлението от 18.30 часа 02 / 4263956 и онлайн: Билетен център НДК, Grabo.bg, Theatre.art.bg, Epay.go, Eventim.bg

 
Програма месец Май, 2024 г.
7-ми вторник 19.30 часа / 1984-та по Джордж Оруел
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Музика: Любомир Денев
Сценография: Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова
Участват: Петьо Горанов, Христина Пипова, Цветан Николов,
Веселин Калановски, Надя Илиева, Александрина Събева
„Нов театър” НДК с подкрепата на Министерство на културата
 
8-ми сряда 19.30 часа / ОМРАЗНАТА ОСМОРКА
Автор и режисура: Савина Бързева
Студио театър “ОЗ”
 
9-ти четвъртък 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор: Александър Урумов
Режисьор: Иван Юруков
Композитор: Михаил Шишков – баща
Продукция: ПК “Вагабонти”
 
10-ти петък 19.30 часа / ЧЕТИРИТЕ СПОРАЗУМЕНИЯ
Достъпно за незрящи хора и хора с увреден слух
Режисьор: Цвета Балийска, асистент режисьор: Пламен Петков
Хореограф: Цветина Матова
Музика: Рада Михайлова, Цвета Балийска
Продукция: Театър „Драмеди”
 
12-ти неделя 18.30 часа / ПОЕЗИЯ В ТЕАТЪРА
представяне на стихосбирката “Смъртта на снежинката” на Атанас Стаменов
Участват: Велизара Сърчаджиева, Илияна Семерджиева, Ирена Джурелова, Яна Николова, Атанас Стаменов, Боян Николов, Радослав Божков, Стефан Сърчаджиева, китара: Алекс Костов
 
13-ти понеделник 19.30 часа / БОРОВИНКОВА ТИШИНА от Яна Добрева
Участват: Калина Маджарова, Йоана Стойчева, Ана Симеонова,Виктор Чупетловски, Виктор Стойков
Школа по актьорско майсторство “Башар Рахал и Зафир Раджаб”
 
14-ти вторник 18.30 часа / КУЛТУРНА ВЕЧЕР
Гостува Александър Урумов
 
15-ти сряда 19.30 часа / ЖЕНАТА Е СТРАННО ЖИВОТНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Продукция: Desta Production
 
16-ти четвъртък 19.30 часа / ЛЮБОВЕН ТИКВЕНИК
Моноспектакъл на Димитър Живков по „Тиква” от Александър Урумов
Режисьор: Димитър Стефанов
Музика: Михаил Шишков
Продукция: ТК „Перо и вятър”
 
17-ти петък 19.30 часа / ВКУСЪТ НА ЖИВОТА
Моноспектакъл на Наталия Цекова
Автори: Здрава Каменова, Светльо Томов
Музика: Павел Терзийски
Сценография и костюм: Стефания Колева
Продукция: „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата
 
18-ти събота 19.30 часа / ВЕРИГА ОТ ДУМИ по Жорди Галсеран
Участват: Иваил Симеонов, Анастасия Левордашка
Костюми и сценография: Даниела Николчова
Режисьор: Георги Георгиев
 
20-ти понеделник 19.30 часа / ЖЕНА ТИ СЕ СГОДИ
Автор и режисура: Симеон Гатев
Сценография и костюми: Борис Георгиев
Композитор: Йордан Борисов
Авторска песен: „НОВА“ – Марияна Добрева-Велева
Участват: Стоян Дойчев; Никола Мутафов; Десислава Чутуркова; Станка Калчева
Продуцент: Молив ООД
 
21-ви вторник 19.30 часа / ПРЕПОДАВАЙ ТРУДНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Сценография: Ани Янакиева
Музика: Павел Терзийски
Продукция: Desta Production
 
22-ри сряда 19.30 часа / СИНЬО КАДИФЕ
Rежисура: Савина Бързева
Студио театър “ОЗ”
 
27-ми понеделник 19.30 часа / ТАНЦОВ СПЕКТАКЪЛ
Танцова школа „Sway”
28-ми вторник 19.30 часа / ДУХОВЕН БУЛЬОН С КАРТОФИ
Автор: Дензъл Ребеловски
Актьорски състав: Атанас Михайлов, Бориса Сарафова, Галин Найденов, Йонко Димитров.
Сценограф: Даниела Гандова
Режисьор: Ивайло Спасов
Продуцент: “Spasov Brothers”
 
29-ти сряда 19.30 часа / ИЗПЕПЕЛЕНИ ОТ СЛЪНЦЕТО от Никита Михалков
Режисура: Савина Бързева
Сценография и костюми: Анна Янакиева
Участват: Алекс Фанди, Никола Петек, Ясна Пенчева, Калина Георгиева, Ева Ганчева, Миа Доневска, Александра Божилова, Яна Пенчева, Кристиан Андонов, Виктория Василева, Мила Пейова, Александър Йончев, Борис Бояджиев
Стдуио театър “ОЗ”
 
30-ти четвъртък 19.30 часа / ТАНЦОВ СПЕКТАКЪЛ
Годишен концерт на ЧУ„Рьорих”
 
31-ви петък 19.30 часа / ТАНЦОВ СПЕКТАКЪЛ
Танцова школа „Флореза”
 
Програма Април, 2024 г.
 
1-ви понеделник 19.30 часа / ХИТЪТ НА СЕЗОНА
Моноспектакъл на Здрава Каменова
Режисьор: Благой Бойчев
Музика: Добромир Кисьов
Сценография и костюми: Свила Величкова и Ванина Цандева
Продукция „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата

2-ри вторник 19.30 часа / ХОТЕЛ “БРИТАНИКА” от Нийл Саймън
Превод: д-р Светлана Панчева
Режисьор: Михаил Петров
Сценография и костюми: Елена Иванова
Музикална среда: Лия Иванова
Участват: Камен Иванов (гост), Анна Петрова (гост), Ани Михайлова (гост), Цветана Благоева, Мариела Топалова, Ралица Нейкова, Невена Денчева, Таня Карбова, Лилиа Христова, Иван Иванов, Яцек Янков
Продукция: ТМЦ – Разград

3-ти сряда 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор: Александър Урумов
Режисьор: Иван Юруков
Композитор: Михаил Шишков – баща
Продукция: ПК “Вагабонти”

5-ти четвъртък 19.30 часа / ЖЕНА ТИ СЕ СГОДИ
Автор и режисура: Симеон Гатев
Сценография и костюми: Борис Георгиев
Композитор: Йордан Борисов
Авторска песен: „НОВА“ – Марияна Добрева-Велева
Участват: Стоян Дойчев; Никола Мутафов; Десислава Чутуркова; Станка Калчева
Продуцент: Молив ООД

7-ми неделя 19.30 часа / 1984-та по Джордж Оруел
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Музика: Любомир Денев
Сценография: Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова
Участват: Петьо Горанов, Христина Пипова, Цветан Николов,
Веселин Калановски, Надя Илиева, Александрина Събева
„Нов театър” НДК с подкрепата на Министерство на културата

8-ми понеделник 11.30 / 13.30 часа / РОНЯ, ДЪЩЕЯРТА НА РАЗБОЙНИКА
от Астрид Линдгрен по драматизацията на Йохан Гил
Режисьор: Христина Арсенова
Сценограф: Емелияна Тотева
Музика: Гергана Анмахян, Алекс Анмахян
Участват: Калина Вълчева, Димитър Николов – Шаблата, Велизар Евтимов, Наталия Василева
Продукция: ДКТ – Пловдив

8-ми понеделник 19.30 часа / 1984-та по Джордж Оруел
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Музика: Любомир Денев
Сценография: Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова
Участват: Петьо Горанов, Христина Пипова, Цветан Николов,
Веселин Калановски, Надя Илиева, Александрина Събева
„Нов театър” НДК с подкрепата на Министерство на културата

9-ти вторник 19.30 часа / ЛЮБОВЕН ТИКВЕНИК
Комедиен спектакъл на Димитър Живков по „Тиква” от Александър Урумов
Режисьор: Димитър Стефанов
Музика: Михаил Шишков
Продукция: ТК „Перо и вятър”

10-ти сряда 19.30 часа / ЖЕНАТА Е СТРАННО ЖИВОТНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Продукция: Desta Production

11-ти четвъртък 18.30 часа / КУЛТУРНА ВЕЧЕР
Гостува Александър Урумов

12-ти петък 19.30 часа / ВКУСЪТ НА ЖИВОТА
Моноспектакъл на Наталия Цекова
Автори: Здрава Каменова, Светльо Томов
Музика: Павел Терзийски
Сценография и костюм: Стефания Колева
Продукция: „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата

13-ти събота 19.30 часа / ВЪЗКРЪСНАЛИЯТ по мотиви от „Одървеният” на Анатолий.Крим
Участват: Станислава Генчева- Радкова, Иван Матев, Теодор Папазов, Павел Владимиров, Деси Моралес, Продукция: ТК „Перо и вятър”

14-ти неделя 19.30 часа / ДОМЪТ по Федерико Гарсия Лорка
Режисьор: Денис Николов
Сценография и костюми: Мария Койчева
Хореограф: Марина Хараламбова
Музика: Елена Рангелова
Участват: Ванеса Гуджова, Габриела Ганчева, Гергана Господинова, Елена Рангелова, Илиана Георгиева, Ния Балчева, Памела Костадинова, Яна Донева
Учебен театър към Нов Български Университет

15-ти понеделник 19.30 часа / БОРОВИНКОВА ТИШИНА от Яна Добрева
Участват: Калина Маджарова, Йоана Стойчева, Ана Симеонова,Виктор Чупетловски, Виктор Стойков
Продукция: Школа по актьорско майсторство “Башар Рахал и Зафир Раджаб”

16-ти вторник 19.30 часа / ПРЕПОДАВАЙ ТРУДНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Сценография: Ани Янакиева
Музика: Павел Терзийски
Продукция: Desta Production

17-ти сряда 19.30 часа / МНОГО ШУМ ЗА НИЩО по У.Шекспир
Режисура: Савина Бързева
Продукция: Театър „ОЗ”

18-ти четвъртък 19.30 часа / МАЛКАТА КНИЖАРНИЦА
Режисура и драматургия: Кристиана Бояджиева
Сценография и костюми: Елица Андреева и Кирил Наумов
Музика: Мáртин Костакиев
Плакат: Неделин Найденов
Мултимедия: Драгомир Димчев
Участват: Боряна Бабанова, Диана Спасова, Златина Гълъбова, Марина Георгиева, Цветан Пейчев
Продукция: Драматичен театър – Ловеч

19-ти петък 19.30 часа / ДЪРВО БЕЗ КОРЕН
Моноспектакъл на Илиян Марков по разкази от Николай Хайтов
Сценография и костюми: Бояна Бъчварова
Хореография: Асен Павлов
Музика: Oratnitza
Продукция: Театър „ОЗ”

21-ви неделя 19.30 часа / 1984-та по Джордж Оруел
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Музика: Любомир Денев
Сценография: Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова
Участват: Петьо Горанов, Христина Пипова, Цветан Николов,
Веселин Калановски, Надя Илиева, Александрина Събева
„Нов театър” НДК с подкрепата на Министерство на културата

22-ри понеделник 19.30 часа / ЯЗОВЕЦЪТ по повестта „Язовецът“ от Емилиян Станев
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Актьори: Стефка Янорова, Елена Петрова, Веселин Калановски
Продукция: „Нов театър” НДК с подкрепата на Министерство на културата

23-ти вторник 19.30 часа / ЧУДО
Автор: Иван Радоев
Режисьор: Димо Димов
Сценограф: Николай Нинов
Участват: Михаил Незалзов, Александър Павлов, Станислав Георгиев, Мирослав Петров, Мима Дапкова.
Продукция: ДКТ – Силистра

25-ти четвъртък 19.30 часа / ДУХОВЕН БУЛЬОН С КАРТОФИ
Автор: Дензъл Ребеловски
Актьорски състав: Атанас Михайлов, Бориса Сарафова, Галин Найденов, Йонко Димитров.
Сценограф: Даниела Гандова
Режисьор: Ивайло Спасов
Продуцент: “Spasov Brothers”

26-ти петък 19.30 часа / ОЧИТЕ НА ХОРАТА
Режисьор и с ценограф Цвета Балийска
Редактор: Братан Братанов
Хореография: Цветина Матова
Авторска музика: Сезер Сами
Продукция: МТ „Драмеди”

28-ми неделя 15.00 / 17.00 часа / ТИКТОК ЛАНДИЯ
вълшебно детско шоу с участието на Мики Маус, Мечо Пух, Том и Джери, заекът Бъни, Владислав Славов и балет Веда Джуниър

29-ти понеделник 19.30 часа / АНТРАКТИДА по стихове на Стефан Цанев
Идея, адаптация, режисура: Искра Иванова
Сценография: Яна-Гергана Желязкова
Композитор: Доно Цветков
Вокален педагог: Божидар Шалдаров
Детско-юношеска театрална формация “Феникс джуниър”
с подкрепата на Национален фонд „Култура”
Вход свободен

30-ти вторник 19.30 часа / ГОСПОЖА МИНИСТЕРШАТА
Режисьор: Венета Атанасова                                                      Продукция: МТС „Ювенес”

 
Програма Март, 2024 г.

1-ви петък 19.30 часа / ВКУСЪТ НА ЖИВОТА
Моноспектакъл на Наталия Цекова
Автори: Здрава Каменова и Светльо Томов
Музика: Павел Терзийски
Сценография и костюм: Стефания Колева
Продукция: „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата
 
5-ти вторник 19.30 часа / ЖЕЛЕЗНИЯТ СВЕТИЛНИК по романа на Димитър Талев
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Сценография: Теодор Даскалов
Костюми: Жанета Иванова
С участието на Ралица Нейкова, Мариела Топалова, Марияна Бранкованова, Бисер Маринов, Николай Сяров, Яцек Янков
Продукция: ТМЦ – Разград
 
6-ти сряда 19.30 часа / ДУХОВЕН БУЛЬОН С КАРТОФИ
Автор: Дензъл Ребеловски
Актьорски състав: Атанас Михайлов, Бориса Сарафова, Галин Найденов, Йонко Димитров.
Сценограф: Даниела Гандова
Режисьор: Ивайло Спасов
Продуцент: “Spasov Brothers”
 
7-ми четвъртък 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор: Александър Урумов
Режисьор: Иван Юруков
Композитор: Михаил Шишков – баща
Продукция: ПК “Вагабонти”
 
8-ми петък 19.30 часа / ЖЕНАТА Е СТРАННО ЖИВОТНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Продукция: Desta Production
 
9-ти събота 19.30 часа / ЖЕНА И ПОЛОВИНА
Моноспектакъл на Здрава Каменова
Продукция: ТК „Перо и вятър”
 
11-ти понеделник 19.30 часа / ИНДЖЕ по Йордан Йовков
Театрално-танцов спектакъл
Режисьор: Симона Попова
Сценография и костюми: Ани Владимирова, Татяна Александрова
Хореограф: Даниана Коева
Продукция: ОДТ Боян дановски” и Арт-асоциация “Водолей” с подкрепата на Национален фонд „Култура”
 
12-ти вторник 19.30 часа / ЖЕНА НА ПЪРВА СРЕЩА
Автор и режисьор: Пламен Глогов
Хореограф: Виолета Глогова
В ролите: Антон Кирчев, Василена Василева, Виолета Глогова, Ивайла Сопотенска, Радослав Паноров, Руска Зидарова, Стефан Пашов, Кристияна Пламенова, Тоника Заекова.
Продукция: VIA VERDE
 
13-ти сряда 19.30 часа / КОЙ СИ ТИ?
Сценография, костюми, концепция и режисура: Цвета Балийска
Сценарий: Цвета Балийска, Татяна Митова, Гринго-Богдан Григоров
Музика: Сезер Сами
Текст на песента: Гринго-Богдан Григоров
Хореография: Цветина Матова
Продукция: Театър „Драмеди”
 
14-ти четвъртък 19.30 часа / ДЪРВО БЕЗ КОРЕН
Моноспектакъл на Илиян Марков по разкази от Николай Хайтов
Сценография и костюми: Бояна Бъчварова
Хореография: Асен Павлов
Музика: Oratnitza
Продукция: Театър „ОЗ”
 
15-ти петък 19.30 часа / ВЪЗКРЪСНАЛИЯТ по мотиви от „Одървеният” на Анатолий.Крим
Участват: Станислава Генчева- Радкова, Иван Матев, Теодор Папазов, Павел Владимиров, Деси Моралес, Продукция: ТК „Перо и вятър”
 
17-ти неделя 19.30 часа ПРЕМИЕРА / ДОМЪТ по Федерико Гарсия Лорка
Режисьор: Денис Николов
Сценография и костюми: Мария Койчева
Хореограф: Марина Хараламбова
Музика: Елена Рангелова
Участват: Ванеса Гуджова, Габриела Ганчева, Гергана Господинова, Елена Рангелова, Илиана Георгиева, Ния Балчева, Памела Костадинова, Яна Донева
Учебен театър към Нов Български Университет
 
18-ти понеделник 19.30 часа / ПРЕСПАНСКИТЕ КАМБАНИ от Димитър Талев
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Сценография и костюми: Жанета Иванова
Музикални картини: Евгени Господинов
Участват: Анна Петрова (гост), Мариела Топалова, Петьо Горанов, Яцек Янков, Николай Сяров, Ралица Нейчева, Иван Иванов, Стефан Мараджиев
Продукция: ТМЦ „Разград”
 
19-ти вторник 18.30 часа / ЕВРОПА И БЪЛГАРИЯ НА КРЪСТОПЪТ – СЕГА НАКЪДЕ?
Дискусия с Кузман Илиев
Гражданско обединение „България може“
 
20-ти сряда 19.30 часа / САКО ОТ ВЕЛУР по Станислав Стратиев
Постановка Симона Попова
Сценография: Виктор Липовски
Продукция: Арт Асоциация „Водолей”
 
21-ви четвъртък 19.30 часа / БОРОВИНКОВА ТИШИНА от Яна Добрева
Участват: Калина Маджарова, Йоана Стойчева, Ана Симеонова,Виктор Чупетловски, Виктор Стойков
Школа по актьорско майсторство “Башар Рахал и Зафир Раджаб”
 
22-ри петък 19.30 часа / СМЯХ ОТ ПРАХТА от Жан.Фенуик
Режисьор и музикална среда: Живко Гущеров
Сценограф: Анна Шопова
Участват: Веселин Петров, Ели Кирил Колева и Валери Георгиев
Проект на сдружение „Мултикулт“
 
25-ти понеделник 19.30 часа / ПРЕПОДАВАЙ ТРУДНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Сценография: Ани Янакиева
Музика: Павел Терзийски
Продукция: Desta Production
 
26-ти вторник 19.30 часа / 1984-та по Джордж Оруел
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Музика: Любомир Денев
Сценография: Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова
Участват: Петьо Горанов, Христина Пипова, Цветан Николов,
Веселин Калановски, Надя Илиева, Александрина Събева
„Нов театър” НДК с подкрепата на Министерство на културата
 
28-ми четвъртък 19.30 часа / ДОКАТО СМЪРТТА НИ РАЗДЕЛИ
Автор: Роси Русева
Режисьор: Бойко Илиев
Участват: Нона йотова, Роси Русева, Rобърт Кафалиев, Любомир Фърков, Жоро Стоев
Продукция: „Роси Aрт“ с подкрепата на Министерство на културата
 
29-ти петък 19.30 часа / УДАВЯНЕТО НА ОФЕЛИЯ
Автор: Рейчъл Страйър
Режисьор: Анастасия Димитрова
Хореография: Джорджия Ниамова
Вокална режисура: Мария-Виктория Митова
Актьорски състав: Неда Алексов, Анастасия Димитрова, Георги Недялков, Георги Петков
Продукция: NDNA
 
30-ти събота 18.00 / 19.30 часа / DREAM / ART SCHOOL мюзикъл
Постановка: Христина Ангелова
Театрална студия „Артисими”
 
Програма Февруари, 2024 г.
 
6-ти вторник 19.30 часа / ЖЕНАТА Е СТРАННО ЖИВОТНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Продукция: Desta Production
 
7-ми сряда 19.30 часа / БУРУНДАНГА по Жорди Галсеран
Режисьор: Благой Бойчев
Сценограф: Ванина Цандева
Превод: Нева Мичева – Берарди
Участват: Светлин Иванов, Катрин Лалова, Никола Орешков, Александра Михайлова, Антония Велева
Продукция: ДКТ „Васил Друмев” – Шумен
 
8-ми четвъртък 19.30 часа ПРЕМИЕРА / 1984-та по Джордж Оруел
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Музика: Любомир Денев
Сценография: Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова
Участват: Петьо Горанов, Христина Пипова, Цветан Николов,
Веселин Калановски, Надя Илиева, Александрина Събева
„Нов театър” НДК с подкрепата на Министерство на културата
 
9-ти петък 19.30 часа / ДЪРВО БЕЗ КОРЕН
Моноспектакъл на Илиян Марков по разкази от Николай Хайтов
Сценография и костюми: Бояна Бъчварова
Хореография: Асен Павлов
Музика: Oratnitza
Продукция: Театър „ОЗ”
 
13-ти вторник 19.30 часа / МНОГО ШУМ ЗА НИЩО по У.Шекспир
Режисура: Савина Бързева
Продукция: Театър „ОЗ”
 
15-ти четвъртък 19.30 часа / ЧЕТИРИТЕ СПОРАЗУМЕНИЯ
Достъпно за незрящи хора и хора с увреден слух
Режисьор: Цвета Балийска, асистент режисьор: Пламен Петков
Хореограф: Цветина Матова
Музика: Рада Михайлова, Цвета Балийска
Продукция: Театър „Драмеди”
 
16-ти петък 19.30 часа / 1984-та по Джордж Оруел
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Музика: Любомир Денев
Сценография: Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова
Участват: Петьо Горанов, Христина Пипова, Цветан Николов,
Веселин Калановски, Надя Илиева, Александрина Събева
„Нов театър” НДК с подкрепата на Министерство на културата
 
17-ти събота 19.30 часа / РОМСКА СВАТБА
Сценарий и режисура: Донка Кьосева
Участват: Ана-Мария Михайлова, Андрей Стоянов, Георги Кочев, Джулия Христофорова, Ива Казева, Ива Кърлиева, Симеонка Йосифова, Ставри Колев, Тодор Митев
Вход свободен
 
19-ти понеделник 19.30 часа / ВРЕМЕТО Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ВРЕМЕТО спектакъл посветен на рождението на Апостола гостува в гр.Брезник
Актьори Елена Петрова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев, Ники Сотиров, Ангелина Денчева, Ивайла Мацина
Сценарий и режисура – Бойко Илиев
Музикален ръководител – Евгени Господинов
Продукция „Нов театър” НДК
 
19-ти понеделник 19.30 часа / ИНДЖЕ по Йордан Йовков
Театрално-танцов спектакъл
Режисьор: Симона Попова
Сценография и костюми: Ани Владимирова, Татяна Александрова
Хореограф: Даниана Коева
Продукция: ОДТ Боян дановски” и Арт-асоциация “Водолей” с подкрепата на Национален фонд „Култура”
 
20-ти вторник 19.30 часа / ДОКАТО СМЪРТТА НИ РАЗДЕЛИ
Автор: Роси Русева
Режисьор: Бойко Илиев
Участват: Нона йотова, Роси Русева, Rобърт Кафалиев, Любомир Фърков, Жоро Стоев
Продукция: „Роси Aрт“ с подкрепата на Министерство на културата
 
21-ви сряда 19.30 часа / СЕДЕМТЕ ЖИВОТА НА ЛЕА
Автор: Роси Русева
Режисьор: Бойко Илиев
Участват : Роси Русева, Ани Михайлова, Жоро Стоев
Музикални картини и аранжименти: Жоро Стоев
 
22-ри четвъртък 18.30 часа / ПРЕДСТАВЯНЕ НА КНИГА
Автор: Александър Урумов
 
22-ри четвъртък 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор: Александър Урумов
Режисьор: Иван Юруков
Композитор: Михаил Шишков – баща
Продукция: ПК “Вагабонти”
 
23-ти четвъртък 19.30 часа / ХИТЪТ НА СЕЗОНА
Моноспектакъл на Здрава Каменова
Режисьор: Благой Бойчев
Музика: Добромир Кисьов
Сценография и костюми: Свила Величкова и Ванина Цандева
Продукция „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата
 
24-ти събота 19.30 часа / ПРЕПОДАВАЙ ТРУДНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Сценография: Ани Янакиева
Музика: Павел Терзийски
Продукция: Desta Production
 
25-ти неделя 19.30 часа / ЖЕНА ТИ СЕ СГОДИ
Автор и режисура: Симеон Гатев
Сценография и костюми: Борис Георгиев
Композитор: Йордан Борисов
Авторска песен: „НОВА“ – Марияна Добрева-Велева
Участват: Стоян Дойчев; Никола Мутафов; Десислава Чутуркова; Станка Калчева
Продуцент: Молив ООД
 
26-ти понеделник 19.30 часа / ЯЗОВЕЦЪТ по повестта „Язовецът“ от Емилиян Станев
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Актьори: Стефка Янорова, Елена Петрова, Веселин Калановски
Продукция: „Нов театър” НДК с подкрепата на Министерство на културата
 
27-ми вторник 19.30 часа / СМЯХ ОТ ПРАХТА от Жан.Фенуик
Режисьор и музикална среда: Живко Гущеров
Сценограф: Анна Шопова
Участват: Веселин Петров, Ели Кирил Колева, Валери Георгиев
Проект на сдружение „Мултикулт“
 
28-ми сряда 19.30 часа / 1984-та по Джордж Оруел
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Музика: Любомир Денев
Сценография: Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова
Участват: Петьо Горанов, Христина Пипова, Цветан Николов,
Веселин Калановски, Надя Илиева, Александрина Събева
„Нов театър” НДК с подкрепата на Министерство на културата
 
29-ти четвъртък 19.30 часа / БОРОВИНКОВА ТИШИНА от Яна Добрева
Участват: Калина Маджарова, Йоана Стойчева, Ана Симеонова,Виктор Чупетловски, Виктор Стойков
Продукция: Школа за актьорско майсторство на Башар Рахал и Зафир Раджаб
 
29-ти четвъртък 19.30 часа / ВЕЧЕРЯ В МАНХАТЪН гостува в гр.Банско
Джаз-опера от Любо Денев
Режисьор: Бойко Илиев
Сценография и костюми: Жанета Иванова
Хореография: Йоана Стоянова
Вокален педагог: Даниела Станкова
Художник на картината: Ема Ванкова
Участват: Христина Пипова, Лидия Кулекова, Александър Панайотов, Симеон Владов
и джаз-квартет в състав Мартин Марков /пиано/, Арнау Гарофе /саксофон/, Михаил Иванов /бас/, Атанас Попов /барабани/
Продукция „Нов театър” НДК с подкрепата на Национален фонд „Култура” и „Музикаутор”
 
Представленията и музикалните концерти са от 19.30 часа.
Билети на Билетен център НДК /029166300 и 029166400и на КАСА в деня на представлението от 18.30 часа 02 / 4263956 и онлайн: Билетен център НДК, Grabo.bg, Theatre.art.bg, Epay.go, Eventim.bg

Програма за месец Януари, 2024 г.

15-ти понеделник 18.00 часа / ПРЕДСТАВЯНЕ НА КНИГА
Автор: Александър Урумов

15-ти понеделник 19.30 часа / ЛАЛУГЕР
Автор: Александър Урумов
Моноспектакъл на Николай Урумов
Постановка: Юрий Дачев

16-ти вторник 19.30 часа / ПРЕПОДАВАЙ ТРУДНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Сценография: Ани Янакиева
Музика: Павел Терзийски
Продукция: Desta Production

17-ти сряда 19.30 часа / ЯЗОВЕЦЪТ по повестта „Язовецът“ от Емилиян Станев
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Актьори: Стефка Янорова, Елена Петрова, Веселин Калановски
Продукция: „Нов театър” НДК с подкрепата на Министерство на културата

18-ти четвъртък 19.30 часа / С/ЗВЯРА В ЧОВЕКА
Сценична версия, драматургия и режисура: Цвета Балийска
Асистент режисьор: Пламен Петков
Сценография: Велина Мавродиева
Музика: Боян Христов
Хореограф: Петя Попова и Цветина Матова

20-ти събота 19.30 часа / ХИТЪТ НА СЕЗОНА
Моноспектакъл на Здрава Каменова
Режисьор: Благой Бойчев
Музика: Добромир Кисьов
Сценография и костюми: Свила Величкова и Ванина Цандева
Продукция „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата

21-ви неделя 19.30 часа / ЖЕНАТА Е СТРАННО ЖИВОТНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Продукция: Desta Production

22-ри понеделник 19.30 часа / ЧАКАЙ, АЗ ДА КАЖА! по Чудомир
Постановка: Ива Караманчева
Участват : Алгара Михалкова, Аннабел МакКий, Вероника Тапарова, Любомира Камбурова, Мария Николова, Росица Петрова, Христина Дамянова – Шишкова
Продукция: АШ “Академията”

23-ти вторник 19.30 часа / ЧУДО
Автор: Иван Радоев
Режисьор: Димо Димов
Сценограф: Николай Нинов
Участват: Михаил Незалзов, Александър Павлов, Станислав Георгиев, Мирослав Петров, Мима Дапкова.
Продукция: ДКТ – Силистра

24-ти сряда 19.30 часа / ЖЕНА ТИ СЕ СГОДИ
Автор и режисура: Симеон Гатев
Сценография и костюми: Борис Георгиев
Композитор: Йордан Борисов
Авторска песен: „НОВА“ – Марияна Добрева-Велева
Участват: Стоян Дойчев; Никола Мутафов; Десислава Чутуркова; Станка Калчева
Продуцент: Молив ООД

26-ти петък 19.30 часа / ДЪРВО БЕЗ КОРЕН
Моноспектакъл на Илиян Марков по разкази от Николай Хайтов
Сценография и костюми: Бояна Бъчварова
Хореография: Асен Павлов
Музика: Oratnitza
Продукция: Театър „ОЗ”

27-ми събота 19.30 часа / АНТИХРИСТ
по едноименния роман на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Актьори Елена Петрова, Веселин Калановски,
Ники Сотиров и Любомир Ковачев
Продукция Нов Театър НДК

28-ми неделя 11.00 часа / ПРИКАЗКИ ПО ТЕЛЕФОНА по Джани Родари и Тери Пратчет
Режисьор: Симона Попова
Продукция:Арт-асоциация “Водолей”

29-ти понеделник 19.30 часа / САКО ОТ ВЕЛУР по Станислав Стратиев
Постановка Симона Попова
Сценография: Виктор Липовски
Продукция: Арт Асоциация „Водолей”

30-ти вторник 19.30 часа / ИНДЖЕ по Йордан Йовков
Театрално-танцов спектакъл
Режисьор: Симона Попова
Сценография и костюми: Ани Владимирова, Татяна Александрова
Хореограф: Даниана Коева
Продукция: ОДТ Боян дановски” и Арт-асоциация “Водолей” с подкрепата на Национален фонд „Култура”

31-ви сряда 19.30 часа / СМЯХ ОТ ПРАХТА от Жан.Фенуик
Режисьор и музикална среда: Живко Гущеров
Сценограф: Анна Шопова
Участват: Веселин Петров, Ели Кирил Колева и Валери Георгиев
Проект на сдружение „Мултикулт“

Представленията и музикалните концерти са от 19.30 часа.
Билети на Билетен център НДК /029166300 и 029166400 и на КАСА в деня на представлението от 18.30 часа, 02/4263956 и онлайн: Билетен център НДК, Theatre.art.bg, Grabo.bg, Epay.go, Eventim.bg

 
 

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!

Програмата на „Нов театър“ НДК http://newtheatre.bg/ за месец Декември, 2023 г. 
You Tube канал https://www.youtube.com/@user-dv9tj1lx3g/videos
Facebook https://www.facebook.com/profile.php?id=100071081861497

3-ти неделя 10.30 часа / НАЙ-ХУБАВОТО СЕ ВИЖДА САМО СЪС СЪРЦЕТО
Постановка: Христина Ангелова
Театрална студия „Артисими”

3-ти неделя 11.30 / В СТРАНАТА НА ВЪЛШЕБСТВАТА
Постановка: Христина Ангелова
Театрална студия „Артисими”

4-ти понеделник 19.30 часа / ЯЗОВЕЦЪТ по повестта „Язовецът“ от Емилиян Станев
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Актьори: Стефка Янорова, Елена Петрова, Веселин Калановски
Продукция: „Нов театър” НДК с подкрепата на Министерство на културата

7-ми четвъртък 19.30 часа / НЕЖНИ, ТАЙНСТВЕНИ И ГНЕВНИ
Автор и режисьор: Андрей Калудов
Участват: Деси Бакърджиева, Силвия Петкова, Таня Кожухарова, Люба Пашова, Анна-Мария Николаева, Божидар Попчев
Продукция: ОДТ „Невена Коканова” – Дупница

8-ми петък 19.30 часа / СНЕЖНАТА КРАЛИЦА
Автор: Цвета Балийска
Хореограф: Цветина Матова
Музика: Мария Матрачийска, Христо Петков
Продукция: Театър ”Драмеди”

9-ти събота 19.30 часа / ПЕТЪК 13
Автор: Жан-Пиер Мартинез,
реж. Геогри Кадурин, участват: Мария Сапунждиева, Христо Гърбов и Мариана Миланова
Продукция: „Фери Арт”

10-ти неделя 10.30 / 11.30 часа / DREAM / ART SCHOOL мюзикъл
Постановка: Христина Ангелова
Театрална студия „Артисими”

11-ти понеделник 19.30 часа / ПОКЛОН, ЧУПКА, ПОКЛОН от Милена Маат
Моноспектакъл на Екатерина Казакова
Режисьор – Милена Маат
Композитор – Надежда Митева
Вокал – Доля Новачкова
Гост актьори – Моника Златева, Филип Гуляшки, Алекс Шушков, Михаил Петров, Ивомир Игнатов – Кени
3D анимация – Иван Георгиев, Николай Иглев
Оператори – Владимир Андонов, Алекс Шушков

12-ти вторник 19.30 часа / ДЪРВО БЕЗ КОРЕН
Моноспектакъл на Илиян Марков по разкази от Николай Хайтов
Сценография и костюми: Бояна Бъчварова
Хореография: Асен Павлов
Музика: Oratnitza
Продукция: Театър „ОЗ”

15-ти петък 19.00 часа / ШЕВИЦА
Хореограф: Цветина Матова
Костюми: Албена Рускова, Петя Петрова
Танцов спектакъл с участието на танцьори от ”Dancing play”

16-ти събота 18.30 часа / ТАНЦОВ СПЕКТАКЪЛ
Танцова студия “Флореза”

17-ти неделя 11.00 часа / ПРИКАЗКИ ПО ТЕЛЕФОНА по Джани Родари и Тери Пратчет
Режисьор: Симона Попова
Продукция:Арт-асоциация “Водолей”

17-ти неделя 19.00 часа / В НОЩТА НА КОЛЕДА
Празничен концерт-спектакъл на Театрална школа „Артисими”

18-ти понеделник 19.30 часа / ПРЕПОДАВАЙ ТРУДНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Сценография: Ани Янакиева
Музика: Павел Терзийски
Продукция: Desta Production

19-ти вторник 11.00 часа / СУПЕР СНЕЖКО И КОЛЕДНИЯ ДУХ
Режисура: Ева Кьосовска и Веселин Бойдев
Сценография: Крум Крумов
Участват: Наталия Василева, Даниела Русева, Велизар Евтимов
ДКТ – Пловдив

19-ти вторник 19.30 часа / ВЕРИГА ОТ ДУМИ
Участват: Иваил Симеонов, Анастасия Левордашка
Костюми и сценография: Даниела Николчова
Режисьор: Георги Георгиев

21-ви четвъртък 19.30 часа / ГЛАСОВЕТЕ ИМ ЧУВАМЕ поетичен спектакъл
по текстове на П.Дубарова, Д.Дамянов,П.Яворов, Хр.Фотев, Н.Вапцаров, Ив.Вазов
Режисьор: Симона Попова
с участието на 50 възпитаници на Арт-асоциация “Водолей“

27-ми сряда 19.30 часа / ОПЕРАЦИЯТА от Иво Сиромахов
Участват: Мариан Бачев, Орлин Горанов,Тони Минасян, Миглена Стоева,
Рада Кайрякова
Продукция: “Фери Арт”

28-ми четвъртък 19.30 часа / ЖЕНАТА Е СТРАННО ЖИВОТНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Продукция: Desta Production

29-ти петък 19.30 часа / ДА ОЦЕЛЕЕШ ПО КОЛЕДА
Стендъп комедия с участието на Здрава Каменова
Продукция: „Перо и Вятър”

Представленията и музикалните концерти са от 19.30 часа.
Билети на Билетен център НДК /029166300 и 029166400и на КАСА в деня на представлението от 18.30 часа 02 / 4263956 и онлайн: Билетен център НДК, Grabo.bg, Theatre.art.bg, Epay.go, Eventim.bg

“Нов Театър” НДК http://newtheatre.bg/ представя ТЕАТРАЛЕН ФЕСТИВАЛ НА БЪЛГАРСКАТА КЛАСИЧЕСКА ЛИТЕРАТУРА 2023 г. със съдействието и подкрепата на Министерство на културата.
 

„ЯЗОВЕЦЪТ“ / 30.09.2023 г. събота от 19.30 часа по повестта „Язовецът“ от Емилиян Станев
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Актьори: Стефка Янорова, Елена Петрова, Веселин Калановски
Продукция: „Нов театър” НДК с подкрепата на Министерство на културата

„ОСЪДЕНИ ДУШИ“ / 04.10.2023 г. сряда от 19.30 часа по романа на Димитър Димов
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Участват: Елена Петрова, Ники Илиев, Любомир Ковачев, Димитър Мартинов, Цветан Пейчев, Светльо Иванов, Валентин Ченков и Любомира Стефанова
Сценография и костюми: Галина Абаджимаринова
Музикално оформление: Ники Илиев
Продукция: ДКТ “Васил Друмев” – Шумен

„В ЧАСА НА СИНЯТА МЪГЛА“ / 13.10.2023 г. петък от 19.30 часа по писмата на П.Яворов
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Нина Пашова Участват Елена Петрова, Иван Радоев, Мариела Топалова
Продукция „Нов Театър” НДК
Реализиран с подкрепата на Министерство на културата

“ДЪРВО БЕЗ КОРЕН“ / 26.10.2023 г. четвъртък 19.30 часа Билетен център НДК Моноспектакъл на Илиян Марков по разкази от Николай Хайтов
Сценография и костюми: Бояна Бъчварова
Хореография: Асен Павлов
Музика: Oratnitza Продукция: Театър „ОЗ”

„ТЪРНОВСКАТА ЦАРИЦА“ / 27.10.2023 г. петък от 19.30 часа по едноименната повест на Емилиян Станев Билетен център НДК
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Костюми Жанета Иванова Сценография Теодор Даскалов Участват Елена Петрова, Яцек Янков, Мариела Топалова, Таня Карбова, Николай Сяров, Веселин Борисов, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева Продукция ДТ“Антон Страшимиров” – гр.Разград

„ЖЕЛЕЗНИЯТ СВЕТИЛНИК“ / 01.11.2023 г. сряда от 19.30 часа по романа на Димитър Талев Билетен център НДК
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Теодор Даскалов
Костюми Жанета Иванова
с участието на Ралица Нейкова, Мариела Топалова, Марияна Бранкованова, Бисер Маринов, Николай Сяров, Яцек Янков
Продукция на ТМЦ – Разград

„ЯЗОВЕЦЪТ“ / 06.11.2023 г. понеделник от 19.30 часа по повестта „Язовецът“ от Емилиян Станев Билетен център НДК
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Актьори: Стефка Янорова, Елена Петрова, Веселин Калановски
Продукция: „Нов театър” НДК с подкрепата на Министерство на културата

„АНТИХРИСТ“ / 10.11.2023 г. петък от 19.30 часа по едноименния роман на Емилиян Станев Билетен център НДК
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Актьори Елена Петрова, Веселин Калановски, Ники Сотиров и Любомир Ковачев
Продукция Нов Театър НДК

„ПРЕСПАНСКИТЕ КАМБАНИ“ / 21.11.2023 г. вторник от 19.30 часа от Димитър Талев Билетен център НДК
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Сценография и костюми: Жанета Иванова
Музикални картини: Евгени Господинов
Участват: Анна Петрова (гост), Мариела Топалова, Петьо Горанов, Яцек Янков,Николай Сяров, Габриела Димитрова, Иван Иванов, Стефан Мараджие
Продукция: ТМЦ „Разград”

„ЯЗОВЕЦЪТ“ / 04.12.2023 г. понеделник от 19.30 часа по повестта „Язовецът“ от Емилиян Станев Билетен център НДК
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Актьори: Стефка Янорова, Елена Петрова, Веселин Калановски
Продукция: „Нов театър” НДК с подкрепата на Министерство на културата

„АНТИХРИСТ“ / 27.01.2024 г. събота от 19.30 часа по едноименния роман на Емилиян Станев Theatre.art.bg
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Актьори Елена Петрова, Веселин Калановски, Ники Сотиров и Любомир Ковачев
Продукция Нов Театър НДК

 

Програмата за месец Ноември, 2023 г.

1-ви сряда 19.30 часа / ЖЕЛЕЗНИЯТ СВЕТИЛНИК по романа на Димитър Талев
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Сценография: Теодор Даскалов
Костюми: Жанета Иванова
С участието на Ралица Нейкова, Мариела Топалова, Марияна Бранкованова, Бисер Маринов, Николай Сяров, Яцек Янков
Продукция: ТМЦ – Разград

3-ти петък 19.30 часа / МОДНО ШОУ на Владислав Славов

4-ти събота 19.30 часа / ЖЕНИТБА по Н.Гогол

6-ти понеделник 19.30 часа / ЯЗОВЕЦЪТ или “Жажда за живот” по повестта „ЯЗОВЕЦЪТ“ от Емилиян Станев
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Актьори: Стефка Янорова, Елена Петрова, Веселин Калановски
Продукция: „Нов театър” НДК с подкрепата на Министерство на културата

7-ми вторник 19.30 часа / ДУХОВЕН БУЛЬОН С КАРТОФИ
Автор: Дензъл Ребеловски
Актьорски състав: Атанас Михайлов, Бориса Сарафова, Галин Найденов, Йонко Димитров.
Сценограф: Даниела Гандова
Режисьор: Ивайло Спасов
Продуцент: “Spasov Brothers”

9-ти четвъртък 19.30 часа / СЪВЪРШЕНАТА – ПРЕПОДОБНА СТОЙНА
Автор: Неда Антонова
Моноспектакъл на Десисислава Михайлова
Режисьор: Христо Стойчев
Композитор: Евгени Господинов
Продукция: Театрална компания „Черо” с подкрепата на Министерство на културата

10-ти петък 19.30 часа / АНТИХРИСТ по едноименния роман на Емилиян Станев Билетен център НДК
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Актьори Елена Петрова, Веселин Калановски,
Ники Сотиров и Любомир Ковачев
Продукция Нов Театър НДК

12-ти неделя 10.30 часа / НАЙ-ХУБАВОТО СЕ ВИЖДА САМО СЪС СЪРЦЕТО
Постановка: Христина Ангелова
Театрална школа „Артисими”

12-ти неделя 11.30 / 14.30 часа / В СТРАНАТА НА ВЪЛШЕБСТВАТА
Постановка: Христина Ангелова
Театрална школа „Артисими”

13-ти понеделник 19.30 часа / ЧАСТ ОТ КОЛЕКЦИЯ Билетен център НДК
Театрално-музикален пърформанс по текстове на Димитър Воев
Драматизация Иван Юруков
Режисьор Иван Юруков
Аранжимент “ТЕРПЕНТИНА”
Участват Иван Юруков – китара, укулеле, вокал Стоян Младенов – цигулка, вокал
Николай Димитров – ударни, вокал Милен Апостолов – пиано, вокал

14-ти вторник 19.30 часа / СЕДЕМТЕ ЖИВОТА НА ЛЕА
Автор: Роси Русева Билетен център НДК
Режисьор: Бойко Илиев
Участват : Роси Русева, Ани Михайлова, Жоро Стоев
Музикални картини и аранжименти: Жоро Стоев

15-ти сряда 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ Билетен център НДК
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор: Александър Урумов
Режисьор: Иван Юруков
Композитор: Михаил Шишков – баща
Продукция: ПК “Вагабонти”

16-ти четвъртък 19.30 часа / НЕЖНИ, ТАЙНСТВЕНИ И ГНЕВНИ Билетен център НДК
Автор и режисьор: Андрей Калудов
Участват: Деси Бакърджиева, Силвия Петкова, Таня Кожухарова, Люба Пашова, Анна-Мария Николаева, Божидар Попчев
Продукция: ОДТ „Невена Коканова” – Дупница

17-ти петък 19.30 часа / САКО ОТ ВЕЛУР по Станислав Стратиев
Режисьор: Симона Попова
Сценография: Виктор Липовски
Продукция:Арт-асоциация “Водолей”

18-ти събота 19.30 часа / ИЗБЕРИ РАДОСТТА по книгата „Полиана“ на Елинор Портър
Драматургия, сценография и режисура: Цвета Балийска
Хореограф: Цветина Матова
Музика: Росен Иванов, Цвета Балийска, Рада, Рая и Авенир Михайлови
Продукция: Театър „Драмеди”

19-ти неделя 11.00 часа / ПРИКАЗКИ по Джани Рoдари Билетен център НДК
Режисьор: Симона Попова
Продукция:Арт-асоциация “Водолей”

20-ти понеделник 19.30 часа / ПРЕПОДАВАЙ ТРУДНО Билетен център НДК
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Сценография: Ани Янакиева
Музика: Павел Терзийски
Продукция: Desta Production

21-ви вторник 19.30 часа / ПРЕСПАНСКИТЕ КАМБАНИ от Димитър Талев Билетен център НДК
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Сценография и костюми: Жанета Иванова
Музикални картини: Евгени Господинов
Участват: Анна Петрова (гост), Мариела Топалова, Петьо Горанов, Яцек Янков, Николай Сяров, Габриела Димитрова, Иван Иванов, Стефан Мараджиев
Продукция: ТМЦ „Разград”

22-ри сряда 19.30 часа ПРЕМИЕРА / ДОКАТО СМЪРТТА НИ РАЗДЕЛИ Билетен център НДК
Автор: Роси Русева
Режисьор: Бойко Илиев
Участват: Нона йотова, Роси Русева, Rобърт Кафалиев, Любомир Фърков, Жоро Стоев
Продукция: „Роси Aрт“ с подкрепата на Министерство на културата

23-ти четвъртък 19.30 часа / ХИТЪТ НА СЕЗОНА Билетен център НДК
Моноспектакъл на Здрава Каменова
Режисьор: Благой Бойчев
Музика: Добромир Кисьов
Сценография и костюми: Свила Величкова и Ванина Цандева
Продукция „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата

24-ти петък 19.30 часа / ИНДЖЕ по Йордан Йовков Билетен център НДК
Театрално-танцов спектакъл
Режисьор: Симона Попова
Сценография и костюми: Ани Владимирова, Татяна Александрова
Хореограф: Даниана Коева
Продукция: ОДТ Боян дановски” и Арт-асоциация “Водолей” с подкрепата на Национален фонд „Култура”

25-ти събота 18.00 / 19.30 часа / DREAM / ART SCHOOL мюзикъл
Постановка: Христина Ангелова
Театрална школа „Артисими”

26-ти неделя 19.30 часа / ЖЕНАТА Е СТРАННО ЖИВОТНО Билетен център НДК
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Продукция: Desta Production

27-ми понеделник 19.30 часа / ВЕРИГА ОТ ДУМИ Билетен център НДК
Участват: Иваил Симеонов, Анастасия Левордашка
Костюми и сценография: Даниела Николчова
Режисьор: Георги Георгиев
 

28-ми вторник 19.30 часа / ВЪЗКРЪСНАЛИЯТ по мотиви от „Одървеният” на Анатолий.Крим Билетен център НДК
Участват: Станислава Генчева- Радкова, Иван Матев, Теодор Папазов, Павел Владимиров, Деси Моралес, Продукция: ТК „Перо и вятър”

29-ти сряда 19.30 часа / ПРОМЕНЯНЕ по романа на Лив Улман „Промяна” Билети Epaygo.bg
Идея, драматизация и изпълнение Йоана Буковска – Давидова
Режисура: Гергана Димитрова
Продукция: Организация за съвременно алтернативно изкуство и култура – “36 маймуни” под патронажа на Н.Пр. Луиз Бергхолм, посланик на Кралство Швеция
с подкрепата на Министерство на културата

30-ти четвъртък 19.30 часа ПРЕМИЕРА / ДОКАТО СМЪРТТА НИ РАЗДЕЛИ Билетен център НДК
Автор: Роси Русева
Режисьор: Бойко Илиев
Участват: Нона йотова, Роси Русева, Rобърт Кафалиев, Любомир Фърков, Жоро Стоев
Продукция: „Роси Aрт“ с подкрепата на Министерство на културата

Представленията и музикалните концерти са от 19.30 часа.
Билети на Билетен център НДК /029166300 и 029166400и на КАСА в деня на представлението от 18.30 часа 02 / 4263956 и онлайн: Билетен център НДК, Grabo.bg, Theatre.art.bg, Epay.go, Eventim.bg

 

 

Програма за месец Октомври, 2023 г.
2-ри понеделник 19.30 часа / ХИТЪТ НА СЕЗОНА
Моноспектакъл на Здрава Каменова
Режисьор: Благой Бойчев
Музика: Добромир Кисьов
Сценография и костюми: Свила Величкова и Ванина Цандева
Продукция „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата
 

3-ти вторник 19.30 часа / ДУХОВЕН БУЛЬОН С КАРТОФИ
Автор: Дензъл Ребеловски
Актьорски състав: Атанас Михайлов, Бориса Сарафова, Галин Найденов, Йонко Димитров.
Сценограф: Даниела Гандова
Режисьор: Ивайло Спасов
Продуцент: “Spasov Brothers”

4-ти сряда 19.30 часа / ОСЪДЕНИ ДУШИ
Автор: Димитър Димов
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Участват: Елена Петрова, Ники Илиев, Любомир Ковачев, Димитър Мартинов, Цветан Пейчев, Светльо Иванов, Валентин Ченков и Любомира Стефанова
Сценография и костюми: Галина Абаджимаринова
Музикално оформление: Ники Илиев
Продукция: ДКТ “Васил Друмев” – Шумен

10-ти вторник 19.30 часа / ЕВРОСМЕЕЦ
Комедийно шоу с участието на Жорони и Крис Риска

11-ти сряда 19.30 часа / ЧАСТ ОТ КОЛЕКЦИЯ
Театрално-музикален пърформанс по текстове на Димитър Воев
Драматизация Иван Юруков
Режисьор Иван Юруков
Аранжимент “ТЕРПЕНТИНА”
Участват Иван Юруков – китара, укулеле, вокал Стоян Младенов – цигулка, вокал
Николай Димитров – ударни, вокал Милен Апостолов – пиано, вокал

12-ти четвъртък 19.30 часа / ЕВРОСМЕЕЦ
Комедийно шоу с участието на Жорони и Крис Риска
 

13-ти петък 19.30 часа / В ЧАСА НА СИНЯТА МЪГЛА по писмата на П.Яворов
Драматизация и режисура Бойко Илиев Сценография Нина Пашова Участват Елена Петрова, Иван Радоев, Мариела Топалова
Продукция „Нов Театър” НДК
Реализиран с подкрепата на Министерство на културата

14-ти събота 19.30 часа / ВКУСЪТ НА ЖИВОТА
Моноспектакъл на Наталия Цекова
Автори: Здрава Каменова и Светльо Томов
Музика: Павел Терзийски
Сценография и костюм: Стефания Колева
Продукция: „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата

17-ти вторник 19.30 часа / ПРЕПОДАВАЙ ТРУДНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Сценография: Ани Янакиева
Музика: Павел Терзийски
Продукция: Desta Production

19-ти четвъртък 19.30 часа / УКРОТЯВАНЕ НА СЪНЯ по комедии и сонети на Шекспир
Режисура и концепция: Цвета Балийска
Хореография: Цветина Матова
Вокален педагог: Христо Петков
с участието на възпитаници от ТШ “Драмеди”, гр.София

20-ти петък 19.30 часа / ИНДЖЕ по Йордан Йовков
Режисьор: Симона Попова
Сценография и костюми: Ани Владимирова, Татяна Александрова
Хореограф: Даниана Коева
Продукция: ОДТ Боян дановски” и Арт-асоциация “Водолей” с подкрепата на Национален фонд „Култура”

24-ти вторник 19.30 часа / ЖЕНАТА Е СТРАННО ЖИВОТНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Продукция: Desta Production

26-ти четвъртък 19.30 часа / ДЪРВО БЕЗ КОРЕН
Моноспектакъл на Илиян Марков по разкази от Николай Хайтов
Сценография и костюми: Бояна Бъчварова
Хореография: Асен Павлов
Музика: Oratnitza
Продукция: Театър „ОЗ”

27-ми петък 19.30 часа / ТЪРНОВСКАТА ЦАРИЦА
По едноименната повест на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Костюми Жанета Иванова
Сценография Теодор Даскалов
Участват Елена Петрова, Яцек Янков, Мариела Топалова, Таня Карбова, Николай Сяров, Веселин Борисов, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева
Продукция ДТ“Антон Страшимиров” – гр.Разград

28-ми събота 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор: Александър Урумов
Режисьор: Иван Юруков
Композитор: Михаил Шишков – баща
Продукция: ПК “Вагабонти”

29-ти неделя 11.00 часа / МАЛКИЯТ ПРИНЦ
Постановка: Христина Ангелова
Театрална школа „Артисими”

30-ти понеделник 19.30 часа / ХИТЪТ НА СЕЗОНА
Моноспектакъл на Здрава Каменова
Режисьор: Благой Бойчев
Музика: Добромир Кисьов
Сценография и костюми: Свила Величкова и Ванина Цандева
Продукция „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата

31-ви вторник 19.30 часа / ЛЕГЕНДА ЗА КАЛИАКРА
Авторски текстове
Режисьор: Елица Йовчева
Участват: Анна-Мария Николаева, Анастасия Левордашка, Боряна Бабанова, Марина Георгиева
Реализира се с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура“

 
Програма за месец Септември, 2023 г.
 
 
12-ти вторник 19.30 часа / ЧЕТИРИТЕ СПОРАЗУМЕНИЯ
Достъпно за незрящи хора и хора с увреден слух
Режисьор: Цвета Балийска, асистент режисьор: Пламен Петков
Хореограф: Цветина Матова
Музика: Рада Михайлова, Цвета Балийска
Продукция: Театър „Драмеди”
 
 
20-ти сряда 19.30 часа / ПРЕПОДАВАЙ ТРУДНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Сценография: Ани Янакиева
Музика: Павел Терзийски
Продукция: Desta Production
 
 
25-ти понеделник 19.30 часа / ПРЕСТЪПЛЕНИЕТО
Комедийно кабаре със специалното участие на Димитър Туджаров – Шкумбата
Актьорски състав: Мария Димитрова, Мая Гелева, Иваил Симеонов, Горан Иванов, Христо Симеонов
Сценография и костюми: Ясмин Манделли
Продуцент: Веселин Стоянов – Лино
 
 
26-ти вторник 19.30 часа / ЖЕНАТА Е СТРАННО ЖИВОТНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Продукция: Desta Production
 
 
27-ми сряда 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор: Александър Урумов
Режисьор: Иван Юруков
Композитор: Михаил Шишков – баща
Продукция: ПК “Вагабонти”
 
 
29-ти петък 19.30 часа / СЕДЕМТЕ ЖИВОТА НА ЛЕА
Автор: Роси Русева
Режисьор: Бойко Илиев
Участват : Роси Русева, Ани Михайлова, Жоро Стоев
Музикални картини и аранжименти: Жоро Стоев
 
 
30-ти събота 19.30 часа / ЯЗОВЕЦЪТ или “Жажда за живот”
по повестта „ЯЗОВЕЦЪТ“ от Ем. Станев
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Актьори: Стефка Янорова, Елена Петрова, Веселин Калановски
Продукция: „Нов театър” НДК с подкрепата на Министерство на културата
 
 
 
Представленията и музикалните концерти от Лятната програма са от 21.30 часа на Лятна сцена – „Нов театър“ НДК
Билети на Билетен център НДК /029166300 и 029166400, а на КАСА в деня на представлението + 359 / 2 426 39 56
 
Заглавията на спектаклите са линкове към платформите за продажба на билети.онлайн: Билетен център НДК, Theatre.art.bg, Grabo.bg,  Epay.go 
 

Летен театрално-музикален фестивал „ПОД ЗВЕЗДИТЕ“ със съдействието на Министерство на културата и Столична община / Лятна програма Юли, 2023 г. / ЛЯТНА СЦЕНА от 21.30 часа

1-ви събота 19.00 часа / ВОЙНА ЗА МИР
Авторски спектакъл по текстове от „Великият диктатор“, „Тънка червена линия“, “ На Западния фронт нищо ново“
Режисьор: Илиян Стоилов и Петя Каменова
Продукция: ART STUDIO EXIT
Вътрешна зала
 
1-ви събота 21.30 часа / ТЕРПЕНТИНА
Иван Юруков – китара, вокал Мартин Стоянов – Martist – клавишни,
вокал Николай Димитров-Коки – ударни Петко Славов – бас, вокал
Стоян Божкилов – китара, хармоника Вход свободен
 
2-ри неделя 19.00 часа / ВОЙНА ЗА МИР
Авторски спектакъл по текстове от „Великият диктатор“, „Тънка червена линия“, “ На Западния фронт нищо ново“
Режисьор: Илиян Стоилов и Петя Каменова
Продукция: ART STUDIO EXIT
Вътрешна зала
 
3-ти понеделник 21.30 часа / ВЕЧЕРЯ В МАНХАТЪН
Джаз-опера от Любо Денев
Режисьор: Бойко Илиев
Сценография и костюми: Жанета Иванова
Хореография: Йоана Стоянова
Вокален педагог: Даниела Станкова
Художник на картината: Ема Ванкова
Участват: Христина Пипова, Лидия Кулекова, Александър Панайотов, Симеон Владов
и джаз-квартет в състав Мартин Марков /пиано/, Арнау Гарофе /саксофон/, Михаил Иванов /бас/, Атанас Попов /барабани/
Продукция „Нов театър” НДК с подкрепата на Национален фонд „Култура” и „Музикаутор”
 
4-ти вторник 21.30 часа / СЕДЕМТЕ ЖИВОТА НА ЛЕА
Автор: Роси Русева
Режисьор: Бойко Илиев
Участват : Роси Русева, Ани Михайлова, Жоро Стоев
Музикални картини и аранжименти: Жоро Стоев
Вход свободен
 
5-ти сряда 21.30 часа / КЕКС ВМЕСТО С…ЕКС
Режисьор: Лео Капон
Хореограф: Мариана Данева
Автор на пиесата и текста на песните: Роси Русева
Автор на музикат: Жоро Стоев
Участват: Ирен Кривошиева, Роси Русева, Жоро Стоев
 
8-ми събота 21.30 часа / ЖЕНАТА Е СТРАННО ЖИВОТНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Продукция: Desta Production
 
13-ти четвъртък 21.30 часа / ЧАСТ ОТ КОЛЕКЦИЯ
Театрално-музикален пърформанс по текстове на Димитър Воев
Драматизация Иван Юруков
Режисьор Иван Юруков
Аранжимент “ТЕРПЕНТИНА”
Участват Иван Юруков – китара, укулеле, вокал Стоян Младенов – цигулка, вокал
Николай Димитров – ударни, вокал Милен Апостолов – пиано, вокал
Вход свободен
 
Програма за месец Юни, 2023 г.
 

2-ри петък 21.00 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ https://www.ndk.bg/event/pileto-koeto-kazva-ku-8177-1
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор: Александър Урумов
Режисьор: Иван Юруков
Композитор: Михаил Шишков – баща
Продукция: ПК “Вагабонти”

4-ти неделя 11.00 часа / НЕ ПАДАЙ ДУХОМ по Станислав Стартиев
Сценична версия и режисура: Милена Видер
Сценография и костюми: Мариан Бачев
Музикална среда: Албена Начева
с участието на възпитаници на ТР „Мариан Бачев и Аркадия Фюжън Арт“

5-ти понеделник 19.30 часа / ХИТЪТ НА СЕЗОНА https://www.ndk.bg/event/hitat-na-sezona-10928-1
Моноспектакъл на Здрава Каменова
Режисьор: Благой Бойчев
Музика: Добромир Кисьов
Сценография и костюми: Свила Величкова и Ванина Цандева
Продукция „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата

7-ми сряда 19.30 часа / ДЪРВО БЕЗ КОРЕН https://www.ndk.bg/event/darvo-bez-koren-10966-1
Моноспектакъл на Илиян Марков по разкази от Николай Хайтов
Сценография и костюми: Бояна Бъчварова
Хореография: Асен Павлов
Музика: Oratnitza
Продукция: Театър „ОЗ”

8-ми четвъртък 19.30 часа / МНОГО ШУМ ЗА НИЩО по У.Шекспир
Режисура: Савина Бързева
Продукция: Театър „ОЗ”

9-ти петък 19.30 часа / СЕДЕМТЕ ЖИВОТА НА ЛЕА
Автор: Роси Русева
Режисьор: Бойко Илиев
Участват : Роси Русева, Ани Михайлова, Жоро Стоев
Музикални картини и аранжименти: Жоро Стоев

11-ти неделя 11.00 часа / В СТРАНАТА НА ВЪЛШЕБСТВАТА
Постановка: Христина Ангелова Хореграфия: Симона Начева
Вокален педагог: Петър Петров Продукция: ДТШ “Артисими”

12-ти понеделник 19.30 часа / ЧЕТИРИТЕ СПОРАЗУМЕНИЯ
Достъпно за незрящи хора и хора с увреден слух
Режисьор: Цвета Балийска, асистент режисьор: Пламен Петков
Хореограф: Цветина Матова
Музика: Рада Михайлова, Цвета Балийска
Продукция: Театър „Драмеди”

13-ти вторник 19.00 часа / НАЙ-ХУБАВОТО СЕ ВИЖДА САМО СЪС СЪРЦЕТО
Постановка: Христина Ангелова Хореграфия: Симона Начева
Вокален педагог: Петър Петров Продукция: ДТШ “Артисими”

14-ти сряда 19.30 часа / ШЕВИЦА
Хореограф: Цветина Матова
Костюми: Албена Рускова, Петя Петрова
Танцов спектакъл участието на танцьори от ”Dancing play”

15-ти четвъртък 19.30 часа / ЖЕНИТБА по Н.Гогол
Режисьор: Венета Атанасова
Продукция: TС „IUVENES”

16-ти петък 19.30 часа / ЧАСТ ОТ КОЛЕКЦИЯ https://www.ndk.bg/event/chast-ot-kolektsiya-10735-1
Театрално-музикален пърформанс по текстове на Димитър Воев
Драматизация: Иван Юруков
Режисьор: Иван Юруков
Аранжимент “ТЕРПЕНТИНА”
Участват: Иван Юруков – китара, укулеле, вокал Стоян Младенов – цигулка, вокал
Николай Димитров – ударни, вокал Милен Апостолов – пиано, вокал

18-ти неделя 11.00 часа / ART SCHOOL – мюзикъл
Постановка: Христина Ангелова Хореграфия: Симона Начева
Вокален педагог: Петър Петров Продукция: ДТШ “Артисими”

19-ти понеделник 19.30 часа / ТАРТЮФ по Ж.Б.Молиер
Режисура: Савина Бързева
Продукция: Театър „ОЗ”

20-ти вторник 19.00 часа / ART SCHOOL – мюзикъл
Постановка: Христина Ангелова Хореграфия: Симона Начева
Вокален педагог: Петър Петров Продукция: ДТШ “Артисими”

21-ви сряда 19.30 часа / ГЛАСОВЕТЕ ИМ ЧУВАМЕ
Поетичен спектакъл по текстове на П.Дубарова, Д.Дамянов, П.Яворов, Хр.Фотев, Н.Вапцаров, Ив.Вазов
Режисьор: Симона Попова Муз.среда и сценография: Виктор Липовски
Продукция: Арт Асоциация „Водолей”

22-ти четвъртък 19.30 часа / ИЗПИТ                                                Първа частна гимназия за сценични изкуства

23-ти петък 19.00 часа / ПЕТ ЖЕНИ В ЕДНАКВИ РОКЛИ
Автор: Алън Бол
Режисьор: Ирина Денчева
Участници: Вокално-театрална формация „Врабчета“

24-ти събота 19.30 часа / НОС по Н.В.Гогол
Постановка: Росен Белов
Сц.адаптация: Милена Видер
Сценография и костюми: Розина Макавеева
Пластика: Албена Атанасова
Муз.среда: Албена Начева
Работа с актьорите: Мариян Бачев
Продукция: ТР„Аркадия фюжън арт”

26-ти понеделник 19.30 часа / ПАРЧЕНЦА ОТ СЛЪНЦЕ И ОБЛАК по Пол Зиндел https://grabo.bg/sofia/postanovka-0sftr5?fbclid=IwAR0d8QAv0qPceZQrx-oW276SN8-o17ltk362VL-sX_JD17NL9Y3jnPO_hAg
Превод и сценична версия: Клара Армандова
Хореография: Кристина Славчева-Pebbles
Музика Добромир Кисьов
Сценография: Николай Ангелов
Участват: Клара Армандова, Роси Русева, Велизара Сърчаджиева, Дидо Мачев
Продукция: Импресарска къща ”Визион” с финансовата подкрепа на Министерство на Културата

27-ми вторник 19.30 часа / ПОКЛОН, ЧУПКА, ПОКЛОН от Милена Маат
Моноспектакъл на Екатерина Казакова
Режисьор – Милена Маат
Композитор – Надежда Митева
Вокал – Доля Новачкова
Гост актьори – Моника Златева, Филип Гуляшки, Алекс Шушков, Михаил Петров, Ивомир Игнатов – Кени
3D анимация – Иван Георгиев, Николай Иглев
Оператори – Владимир Андонов, Алекс Шушков

28-ми четвъртък 19.30 часа / ДУХОВЕН БУЛЬОН С КАРТОФИ
Автор: Дензъл Ребеловски
Актьорски състав: Атанас Михайлов, Бориса Сарафова, Галин Найденов, Йонко Димитров.
Сценограф: Даниела Гандова
Режисьор: Ивайло Спасов
Продуцент: “Spasov Brothers”
 

30-ти петък 19.30 часа / УКРОТЯВАНЕ НА СЪНЯ
Режисура: Цвета Балийска
Продукция: Театър „Драмеди”

Програма за месец Май, 2023 г.

2-ри вторник 19.30 часа / ЖЕНАТА Е СТРАННО ЖИВОТНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Продукция: Desta Production

3-ти сряда 19.30 часа ПРЕМИЕРА / ПОРАЙМОС
Участват: Благица Стоименова, Наталия Цекова, Ангелина Славова
Драматург: Мария Касимова – Моасе по книгата на проф. Христо Кючуков
Постановка: Наталия Цекова
Плакат и среда: Елена Нацариду
Музика: Добромир Кисьов
По проекта „Ромските жени на Холокоста”

4-ти четвъртък 19.30 часа / ПРЕПОДАВАЙ ТРУДНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Сценография: Ани Янакиева
Музика: Павел Терзийски
Продукция: Desta Production

7-ми неделя 19.30 часа / СЪВЪРШЕНАТА – ПРЕПОДОБНА СТОЙНА
Автор: Неда Антонова
Моноспектакъл на Десисислава Михайлова
Режисьор: Христо Стойчев
Композитор: Евгени Господинов
Продукция: Театрална компания „Черо” с подкрепата на Министерство на културата

8-ми понеделник 19.30 часа / ХИТЪТ НА СЕЗОНА
Моноспектакъл на Здрава Каменова
Режисьор: Благой Бойчев
Музика: Добромир Кисьов
Сценография и костюми: Свила Величкова и Ванина Цандева
Продукция „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата

9-ти вторник 19.30 часа / СКРЪБНА ВЕСТ по мотиви от текстове на Мате Матишич
Сценариен екип: Данчо Колев, Димитър Туджаров – Шкумбата и Минчо Събев
Режисьор: Минчо Събев
Участват: Данчо Колев и Димитър Туджаров – Шкумбата
Логистика и камбани: Иван Григоров
С медийното партньорство на Дарик радио

10-ти сряда 19.30 часа / Altern8                                                 Танцов спектакъл

11-ти четвъртък 19.30 часа / КОМИКАДЗЕ НА КРЪСТЮПЪТ
Моноспектакъл на Кръстю Лафазанов
Автор и постановка: Елена Начева
Продукция: Desta Production

12-ти петък 19.30 часа / ВКУСЪТ НА ЖИВОТА
Моноспектакъл на Наталия Цекова
Автори: Здрава Каменова и Светльо Томов
Музика: Павел Терзийски
Сценография и костюм: Стефания Колева
Продукция: „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата

14-ти неделя 11.00 часа / НЕ ПАДАЙ ДУХОМ по Станислав Стартиев
Сценична версия и режисура: Милена Видер
Сценография и костюми: Мариан Бачев
Музикална среда: Албена Начева
с участието на възпитаници на ТР „Мариан Бачев и Аркадия Фюжън Арт“

14-ти неделя 19.30 часа / ДОНЕСИ МИ ГЛАВАТА НА ПРИНЦА по Роджър Зелазни и Робърт Шекли
Драматизация и режисура: Росен Пенчев
Независим проект на актьорски клас “БАНДА” с р-л Росен Пенчев

15-ти понеделник 19.30 часа / ДВЕ ЖЕНИ БЕЗ ДА СЕ БРОИ МЪЖЪТ
80 години юбилей на Недялко Йорданов
Автор на фарса-мюзикъл: Недялко Йорданов
Музика: Хайгашод Агасян
Участват Ирен Кривошиева, Роси Русева
Продукция: ДКТ „Иван Димов” – Хасково

17-ти сряда 19.30 часа / ТОВА СЪМ АЗ, ТОВА СИ ТИ
Авторски спектакъл на Орлин Дяков
С участието на Стефан Сърчаджиев и Велизара Петкова
Плакат: Марина Маринова
Музика: Краси Янев

18-ти четвъртък 19.30 часа ПРЕМИЕРА / СЕДЕМТЕ ЖИВОТА НА ЛЕА
Автор: Роси Русева
Режисьор: Бойко Илиев
Участват : Роси Русева, Ани Михайлова, Жоро Стоев
Музикални картини и аранжименти: Жоро Стоев

19-ти петък 18.30 часа / ТАНЦОВ СПЕКТАКЪЛ
Танцова школа „Флореза”

22-ри понеделник 12.00 часа / НА ТАВАНА
Автор и режисьор – Д. Димитров
Участват: ученици от 2А клас на 19 СУ „Елин Пелин“

22-ри понеделник 19.30 часа / СТРАШНИ ТРАВМИ ОТ ДЕТСКАТА ПЛОЩАДКА
Автор: Раджив Джоузеф
Режисьор: Стефан Зарев
Сценограф: Киряна Аврониева
Композитор: Милен Апостолов
Актьори: Анатолий Ставрев и Мария Панайотова
Продукция: „Театър Нокс“
Проектът е финансиран от Министерство на Културата

23-ти вторник 19.30 часа / САКО ОТ ВЕЛУР по Станислав Стратиев
Постановка Симона Попова
Сценография: Виктор Липовски
Продукция: Арт Асоциация „Водолей”

24-ти сряда 19.30 часа / НЕНОРМАЛЕН по Ерик Богосян
Моноспектакъл на Методи Вълчев
Режисьор: Димитър Касабов
Музика: Емануил Одаджиев
с подкрепата на Министерство на културата

25-ти четвъртък 19.30 часа / ДУХОВЕН БУЛЬОН С КАРТОФИ
Актьорски състав: Атанас Михайлов, Бориса Сарафова, Галин Найденов, Йонко Димитров.
Автор: Дензъл Ребеловски
Сценограф: Даниела Гандова
Режисьор: Ивайло Спасов
Продуцент: “Spasov Brothers”

28-ми неделя 11.00 часа / КОПЧЕ ЗА СЪН по В.Петров и У.Шекспир
спектакъл за деца / Режисьор: Симона Попова Пластика: Данияна Коева
Продукция: Арт Асоциация „Водолей”

30-ти вторник 19.30 часа ПРЕМИЕРА / ЯЗОВЕЦЪТ или “Жажда за живот”
по повестта „ЯЗОВЕЦЪТ“ от Ем. Станев
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Актьори: Стефка Янорова, Елена Петрова, Веселин Калановски
Продукция: „Нов театър” НДК с подкрепата на Министерство на културата

31-ви сряда 19.30 часа / ПОКЛОН, ЧУПКА, ПОКЛОН от Милена Маат
Моноспектакъл на Екатерина Казакова
Режисьор – Милена Маат
Композитор – Надежда Митева
Вокал, спонтанно пеене – Доля Новачкова
Гост актьори – Моника Златева, Филип Гуляшки, Михаил Петров, Алекс Шушков, Ивомир Игнатов – Кени
3D анимация – Иван Георгиев, Николай Иглев
Оператори – Владимир Андонов, Алекс Шушков

Месечна програма Април, 2023 г.

2-ри  неделя  19.30 часа / ЖЕНАТА Е СТРАННО ЖИВОТНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Продукция: Desta Production
 

3-ти  понеделник  19.30 часа / ПАРЧЕНЦА ОТ СЛЪНЦЕ И ОБЛАК  по  Пол Зиндел
Превод и сценична версия: Клара Армандова
Хореография: Кристина Славчева-Pebbles
Музика Добромир Кисьов
Сценография: Николай Ангелов
Участват: Клара Армандова, Кристина Славчева, Велизара Сърчаджиева, Дидо Мачев
Продукция: Импресарска къща ”Визион” с финансовата подкрепа на Министерство на Културата

4-ти  вторник 19.30 часа / 8.15 НА ОРЛОВ  по  Уди Алън
Режисьор: Георги Грозев
Участват: Мартин Вълчев, Калоян Янев, Анна – Мария Николаева
Продукция Творческа къща „Grozevarde“

5-ти  сряда 19.30 часа ПРЕМИЕРА / ПРЕСПАНСКИТЕ КАМБАНИ  от Димитър Талев
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Сценография и костюми: Жанета Иванова
Музикални картини: Евгени Господинов
Участват: Анна Петрова (гост), Мариела Топалова, Петьо Горанов, Яцек Янков, Николай Сяров, Габриела Димитрова, Иван Иванов, Стефан Мараджиев
Продукция: ТМЦ „Разград”

6-ти  четвъртък  19.30 часа / СЪВЪРШЕНАТА – ПРЕПОДОБНА СТОЙНА
Автор: Неда Антонова
Моноспектакъл на Десисислава Михайлова
Режисьор: Христо Стойчев
Композитор: Евгени Господинов
Продукция: Театрална компания „Черо” с подкрепата на Министерство на културата

7ми  петък  19.30 часа / ДУХОВЕН БУЛЬОН С КАРТОФИ
Автор: Дензъл Ребеловски Актьорски състав: Атанас Михайлов, София Джамджиева, Галин Найденов, Йонко Димитров.
Сценограф: Даниела Гандова
Режисьор: Ивайло Спасов
Продуцент: “Spasov Brothers”  

9-ти  неделя  19.30 часа / ДОНЕСИ МИ ГЛАВАТА НА ПРИНЦА  по Роджър Зелазни и Робърт Шекли
Драматизация и режисура: Росен Пенчев
Независим проект на актьорски клас “БАНДА” с р-л Росен Пенчев

10-ти  понеделник  19.30 часа / ПОЧТИ БОЖЕСТВЕНА КОМЕДИЯ
Режисьор: Волен Митев
Участват: Искра Йосифова, Волен Митев
Продукция: РДТ „Николай Хайтов” – Смолян

11-ти  вторник  19.30 часа / КОМИКАДЗЕ НА КРЪСТЮПЪТ
Моноспектакъл на Кръстю Лафазанов
Автор и постановка: Елена Начева
Продукция: Desta Production

12ти  сряда  19.30 часа / ВКУСЪТ НА ЖИВОТА
Моноспектакъл на Наталия Цекова
Автори: Здрава Каменова и Светльо Томов
Музика: Павел Терзийски
Сценография и костюм: Стефания Колева
Продукция: „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата

13-ти  четвъртък  19.30 часа / ТОВА СЪМ АЗ, ТОВА СИ ТИ
Авторски спектакъл на  Орлин Дяков
С участието на  Стефан Сърчаджиев и  Велизара Петкова
Плакат: Марина Маринова
Музика: Краси Янев

18-ти  вторник  19.30 часа / ПРЕПОДАВАЙ ТРУДНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Сценография: Ани Янакиева
Музика: Павел Терзийски
Продукция: Desta Production

19-ти  сряда  19.30 часа / ТАРТЮФ  по Ж.Б.Молиер
Режисура: Савина Бързева
Продукция: Театър „ОЗ”

20-ти  четвъртък  19.30 часа  / САКО ОТ ВЕЛУР   по Станислав Стратиев
Постановка Симона Попова
Сценография: Виктор Липовски
Продукция: Арт Асоциация „Водолей”

21и  петък  19.30 часа / СТРАЖАТА НА ТАДЖ МАХАЛ
Автор: Раджив Джоузеф
Режисьор: Стефан Зарев
Асистент режисьор – Петър Терзиев
Сценограф: Василена Ялъмова
Участват: Николай Николаев, Тодор Кирилов
Продукция: Театър „Нокс”

22ри  събота  19.00 часа ПРЕМИЕРА / ДОКУМЕНТАЛЕН ФИЛМ ЗА КРЪСТЮ ЛАФАЗАНОВ

23-ти неделя 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ 
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор: Александър Урумов
Режисьор: Иван Юруков
Композитор: Михаил Шишков – баща
Продукция: ПК “Вагабонти”

24-ти  понеделник  19.30 часа / МНОГО ШУМ ЗА НИЩО  по У.Шекспир
Режисура: Савина Бързева
Продукция: Театър „ОЗ”

25-ти  вторник  19.30 часа / ВЕЧЕРЯ ЗА ГЛУПАЦИ  от Франсис Вебер
Режисьор: Венета Атанасова
Участват: Мирослав Митков, Васил Алексов, Иван Гърков, Виктор Георгиев, Илияна Ламбрева, Мария Димитрова, Явор Кондов
Продукция: TС „IUVENES”

26-ти  сряда  19.30 часа / ДЪРВО БЕЗ КОРЕН
Моноспектакъл на Илиян Марков по разкази от Николай Хайтов
Сценография и костюми: Бояна Бъчварова
Хореография: Асен Павлов
Музика: Oratnitza
Продукция: Театър „ОЗ”

27-ми   четвъртък  19.30 часа / ДЖАНКИ В МАНХАТЪН
Авторски спектакъл по разказа на Хасан Ефраимов
Режисьор: Илиян Стоилов
Участват: Елена Грозданова, Ивона Желева и Петя Каменова
реализиран по програма на НФК – „Творчески инициативи“

28ми  петък  19.30 часа / ХИТЪТ НА СЕЗОНА
Моноспектакъл на Здрава Каменова
Режисьор: Благой Бойчев
Музика: Добромир Кисьов
Сценография и костюми: Свила Величкова и Ванина Цандева
Продукция „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата

29-ти събота 19.30 часа / СТРАШНИ ТРАВМИ ОТ ДЕТСКАТА ПЛОЩАДКА
Автор: Раджив Джоузеф
Режисьор: Стефан Зарев
Сценограф: Киряна Аврониева
Композитор: Милен Апостолов
Актьори: Анатолий Ставрев и Мария Панайотова
Продукция: „Театър Нокс“
Проектът е финансиран от Министерство на Културата

30ти  неделя  11.00 часа  / КОПЧЕ ЗА СЪН  по В.Петров и У.Шекспир
спектакъл за деца / Режисьор: Симона Попова Пластика: Данияна Коева
Продукция: Арт Асоциация „Водолей”

 
 
1-ви сряда 19.30 часа / ШЕВИЦА
Хореограф: Цветина Матова
Костюми: Албена Рускова, Петя Петрова
Танцов спектакъл участието на танцьори от ”Dancing play”
 
2-ри четвъртък 19.30 часа / ДУХОВЕН БУЛЬОН С КАРТОФИ
Автор: Дензъл Ребеловски Актьорски състав: Атанас Михайлов, София Джамджиева, Галин Найденов, Йонко Димитров.
Сценограф: Даниела Гандова
Режисьор: Ивайло Спасов
Продуцент: “Spasov Brothers”

3-ти петък 19.30 часа / ВРЕМЕТО Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ВРЕМЕТО
спектакъл посветен на рождението на Апостола
Актьори Елена Петрова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев, Ники Сотиров, Ангелина Денчева, Ивайла Мацина
Сценарий и режисура – Бойко Илиев
Музикален ръководител – Евгени Господинов
Продукция „Нов театър” НДК

5-ти неделя 19.30 часа / ТОВА СЪМ АЗ, ТОВА СИ ТИ
Авторски спектакъл на Орлин Дяков
С участието на Стефан Сърчаджиев и Велизара Петкова
Плакат: Марина Маринова
Музика: Краси Янев

6-ти понеделник 19.30 часа / ДЪРВО БЕЗ КОРЕН
Моноспектакъл на Илиян Марков по разкази от Николай Хайтов
Сценография и костюми: Бояна Бъчварова
Хореография: Асен Павлов
Музика: Oratnitza
Продукция: Театър „ОЗ”

7-ми вторник 19.30 часа / СКРЪБНА ВЕСТ по мотиви от текстове на Мате Матишич
Сценариен екип: Данчо Колев, Димитър Туджаров – Шкумбата и Минчо Събев
Режисьор: Минчо Събев
Участват: Данчо Колев и Димитър Туджаров – Шкумбата
Логистика и камбани: Иван Григоров
С медийното партньорство на Дарик радио

8-ми сряда 19.30 часа / ЖЕНАТА Е СТРАННО ЖИВОТНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Продукция: Desta Production

9-ти четвъртък 19.30 часа / ЧЕТИРИТЕ СПОРАЗУМЕНИЯ
Достъпно за незрящи хора и хора с увреден слух
Режисьор: Цвета Балийска
Хореограф: Цветина Матова
Музика: Рада Михайлова, Цвета Балийска
Ударни и гонг: Пламен Петков
Китара и мелодика: Авенир Михайлов
Музикален консултант: Константин Кучев
Дизайн на плакат: Лилия Самоковска
Превод от и на жестов език: Силвана Павлова
Консултант жестов език: Росица Караджова
Аудиоописание за слепи и незрящи хора: Цветина Матова
Продукция: Театър „Драмеди”

10-ти петък 19.30 часа / САКО ОТ ВЕЛУР по Станислав Стратиев
Постановка Симона Попова
Сценография: Виктор Липовски
Продукция: Арт Асоциация „Водолей”

13-ти понеделник 19.30 часа / ВКУСЪТ НА ЖИВОТА
Моноспектакъл на Наталия Цекова
Автори: Здрава Каменова и Светльо Томов
Музика: Павел Терзийски
Сценография и костюм: Стефания Колева
Продукция: „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата

14-ти вторник 19.30 часа / ВЕЧЕРЯ В МАНХАТЪН
Джаз-опера от Любо Денев
Режисьор: Бойко Илиев
Сценография и костюми: Жанета Иванова
Хореография: Йоана Стоянова
Вокален педагог: Даниела Станкова
Художник на картината: Ема Ванкова
Участват: Христина Пипова, Лидия Кулекова, Александър Панайотов, Симеон Владов
и джаз-квартет в състав Мартин Марков /пиано/, Арнау Гарофе /саксофон/, Михаил Иванов /бас/, Атанас Попов /барабани/
Продукция „Нов театър” НДК с подкрепата на Национален фонд „Култура” и „Музикаутор”

15-ти сряда 19.30 часа / ХИТЪТ НА СЕЗОНА
Моноспектакъл на Здрава Каменова
Режисьор: Благой Бойчев
Музика: Добромир Кисьов
Сценография и костюми: Свила Величкова и Ванина Цандева
Продукция „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата

17-ти петък 19.30 часа / ЧАСТ ОТ КОЛЕКЦИЯ
Театрално-музикален пърформанс по текстове на Димитър Воев
Драматизация Иван Юруков
Режисьор Иван Юруков
Аранжимент “ТЕРПЕНТИНА”
Участват Иван Юруков – китара, укулеле, вокал Стоян Младенов – цигулка, вокал
Николай Димитров – ударни, вокал Милен Апостолов – пиано, вокал

19-ти неделя 19.30 часа / ДОНЕСИ МИ ГЛАВАТА НА ПРИНЦА по Роджър Зелазни и Робърт Шекли
Драматизация и режисура: Росен Пенчев
Независим проект на актьорски клас “БАНДА” с р-л Росен Пенчев

20-ти понеделник 19.30 часа / КОМИКАДЗЕ НА КРЪСТЮПЪТ
Моноспектакъл на Кръстю Лафазанов
Автор и постановка: Елена Начева
Продукция: Desta Production

21-ви вторник 19.30 часа / АДМИНИСТРАЦИЯ НА СЪДБАТА: РАБОТНО МЯСТО
Автор: Михаил Казаков
Режисьор: Иво Йонче
Актьори: Георги Краев, Анелия Мангърова, Иван Трайков
Композитор: Тодор Василев
Сценография: Десислава Пандева
Дизайнер костюми: Стамена Константинова
Продукция: Сдружение „Артикус”

22-ри сряда 19.30 часа / СТРАЖАТА НА ТАДЖ МАХАЛ
Автор: Раджив Джоузеф
Режисьор: Стефан Зарев
Асистент режисьор – Петър Терзиев
Сценограф: Василена Ялъмова
Участват: Николай Николаев, Тодор Кирилов
Продукция: Театър „Нокс”

 

24-ти петък 19.30 часа / ПОЕТЕСАТА
Авторски спектакъл на Диана Каваклийска
с участието на Еро Турка и Драган Милев – Дари
Сценография: Ева Тенева Зайкоф
Костюми: Мирела Братова

27-ми понеделник 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор: Александър Урумов
Режисьор: Иван Юруков
Композитор: Михаил Шишков – баща
Продукция: ПК “Вагабонти”

28-ми вторник 19.30 часа / ПРЕПОДАВАЙ ТРУДНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Сценография: Ани Янакиева
Музика: Павел Терзийски
Продукция: Desta Production

29-ти сряда 19.30 часа / ХАМЕЛЕОНЪТ
Автор: Питър Шафър
Режисьор: Александър Калинов
Актьори – Георги Краев, Диа Мантова, Иво Йончев
Сценография – Кристина Коп
Продукция: Сдружение „Артикус”

30-ти четвъртък 19.30 часа / ДВЕ ЖЕНИ БЕЗ ДА СЕ БРОИ МЪЖЪТ
80 години юбилей на Недялко Йорданов
Автор на фарса-мюзикъл: Недялко Йорданов
Музика: Хайгашод Агасян
Участват Ирен Кривошиева, Роси Русева
Продукция: ДКТ „Иван Димов” – Хасково

31-ви петък 19.30 часа / ДЖАНКИ В МАНХАТЪН
Авторски спектакъл по разказа на Хасан Ефраимов
Режисьор: Илиян Стоилов
Участват: Елена Грозданова, Ивона Желева и Петя Каменова
реализиран по програма на НФК – „Творчески инициативи“

Представленията и музикалните концерти са от 19.30 часа.
Билети на Билетен център НДК /029166300 и 029166400и на КАСА в деня на представлението 0886501703 и онлайн: Билетен център НДК, Grabo.bg, Theatre.art.bg, Epay.go, Eventim.bg

Месечна програма Февруари, 2023 г.

1-ви сряда 19.30 часа / ТОВА СЪМ АЗ, ТОВА СИ ТИ
Авторски спектакъл на Орлин Дяков
С участието на Стефан Сърчаджиев и Велизара Петкова
Плакат: Марина Маринова
Музика: Краси Янев

3-ти петък 19.30 часа / ЖЕНАТА Е СТРАННО ЖИВОТНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Продукция: Desta Production

6-ти понеделник 19.30 часа / ВЕЧЕРЯ В МАНХАТЪН
Джаз-опера от Любо Денев
Режисьор: Бойко Илиев
Сценография и костюми: Жанета Иванова
Хореография: Йоана Стоянова
Вокален педагог: Даниела Станкова
Художник на картината: Ема Ванкова
Участват: Христина Пипова, Лидия Кулекова, Александър Панайотов, Симеон Владов
и джаз-квартет в състав Мартин Марков /пиано/, Арнау Гарофе /саксофон/, Михаил Иванов /бас/, Атанас Попов /барабани/
Продукция „Нов театър” НДК с подкрепата на Национален фонд „Култура” и „Музикаутор”

7-ми вторник 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор: Александър Урумов
Режисьор: Иван Юруков
Композитор: Михаил Шишков – баща
Продукция: ПК “Вагабонти”

8-ми сряда 19.30 часа ПРЕМИЕРА / ЕНЬОВДЕН по разкази на Йордан Йовков
Продукция: Актьорска школа „Академията“

9-ти четвъртък 19.30 часа / ГРЕХОВЕ НАШИ по А.П.Чехов
Моноспектакъл на Калина Липовска и гласът на Мариус Куркински
Постановка Симона Попова
Участват още: Грета Георгиева, Мартин Ромеов, Катерина Липовска
Продукция: Арт Асоциация „Водолей”

10-ти петък 19.30 часа / ДВЕ ЖЕНИ БЕЗ ДА СЕ БРОИ МЪЖЪТ
80 години юбилей на Недялко Йорданов
Автор на фарса-мюзикъл: Недялко Йорданов
Музика: Хайгашод Агасян
Участват Ирен Кривошиева, Роси Русева
Продукция: ДКТ „Иван Димов” – Хасково

13-ти понеделник 19.30 часа / ВКУСЪТ НА ЖИВОТА
Моноспектакъл на Наталия Цекова
Автори: Здрава Каменова и Светльо Томов
Музика: Павел Терзийски
Сценография и костюм: Стефания Колева
Продукция: „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата

14-ти вторник 19.30 часа ПРЕМИЕРА / ТАРТЮФ по Ж.Б.Молиер
Режисура: Савина Бързева
Продукция: Театър „ОЗ”

15-ти Сряда 16.00 часа и 19.30 часа / КОЙ СИ ТИ
Сценография, костюми, концепция и режисура: Цвета Балийска
Сценарий: Цвета Балийска, Татяна Митова и Гринго-Богдан Григоров
Оригинална музика: Сезер Сами
Текст на песента “Кой си ти?” – Гринго-Богдан Григоров
Продукция: Театър „Драмеди”

16-ти четвъртък 19.30 часа / ВКУСЪТ НА ЖИВОТА
Моноспектакъл на Наталия Цекова
Автори: Здрава Каменова и Светльо Томов
Музика: Павел Терзийски
Сценография и костюм: Стефания Колева
Продукция: „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата

17-ти петък 19.30 часа / СТРАЖАТА НА ТАДЖ МАХАЛ
Автор: Раджив Джоузеф
Режисьор: Стефан Зарев
Асистент режисьор – Петър Терзиев
Сценограф: Василена Ялъмова
Участват: Николай Николаев, Тодор Кирилов
Продукция: Театър „Нокс”

19-ти неделя 19.30 часа / ПАРЧЕНЦА ОТ СЛЪНЦЕ И ОБЛАК по Пол Зиндел
Превод и сценична версия: Клара Армандова
Хореография: Кристина Славчева-Pebbles
Музика Добромир Кисьов
Сценография: Николай Ангелов
Участват: Клара Армандова, Роси Русева, Велизара Сърчаджиева, Дидо Мачев
Продукция: Импресарска къща ”Визион” с финансовата подкрепа на Министерство на Културата

20-ти понеделник 19.30 часа / ЧАСТ ОТ КОЛЕКЦИЯ
Театрално-музикален пърформанс по текстове на Димитър Воев
Драматизация Иван Юруков
Режисьор Иван Юруков
Аранжимент “ТЕРПЕНТИНА”
Участват Иван Юруков – китара, укулеле, вокал Стоян Младенов – цигулка, вокал
Николай Димитров – ударни, вокал Милен Апостолов – пиано, вокал

21-ви вторник 19.30 часа / КЕКС ВМЕСТО С…ЕКС
Режисьор Лео Капон
Хореограф Мариана Данева
Автор на пиесата и текста на песните Роси Русева
Автор на музиката Жоро Стоев
Участват Ирен Кривошиева, Роси Русева, Жоро Стоев

23-ти четвъртък 19.30 часа / СЪВЪРШЕНАТА – ПРЕПОДОБНА СТОЙНА
Автор: Неда Антонова
Моноспектакъл на Десисислава Михайлова
Режисьор: Христо Стойчев
Композитор: Евгени Господинов
Продукция: Театрална компания „Черо” с подкрепата на Министерство на културата

24-ти петък 19.30 часа ПРЕМИЕРА / МНОГО ШУМ ЗА НИЩО по У.Шекспир
Режисура: Савина Бързева
Продукция: Театър „ОЗ”

26-ти неделя 11.00 часа / КОПЧЕ ЗА СЪН по В.Петров и У.Шекспир
спектакъл за деца / Режисьор: Симона Попова Пластика: Данияна Коева
Продукция: Арт Асоциация „Водолей”

27-ми понеделник 19.30 часа / ХИТЪТ НА СЕЗОНА
Моноспектакъл на Здрава Каменова
Режисьор: Благой Бойчев
Музика: Добромир Кисьов
Сценография и костюми: Свила Величкова и Ванина Цандева
Продукция „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата

28-ми вторник 19.30 часа / ПРЕПОДАВАЙ ТРУДНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Сценография: Ани Янакиева
Музика: Павел Терзийски
Продукция: Desta Production

ПРОГРАМАТА на „Нов театър“ НДК http://newtheatre.bg/ за месец Януари, 2023 г.
 

10-ти вторник 19.30 часа / ВЕЧЕРЯ В МАНХАТЪН
Джаз-опера от Любо Денев
Режисьор: Бойко Илиев
Сценография и костюми: Жанета Иванова
Хореография: Йоана Стоянова
Вокален педагог: Даниела Станкова
Художник на картината: Ема Ванкова
Участват: Христина Пипова, Лидия Кулекова, Александър Панайотов, Симеон Владов
и джаз-квартет в състав Мартин Марков /пиано/, Арнау Гарофе /саксофон/, Михаил Иванов /бас/, Атанас Попов /барабани/
Продукция „Нов театър” НДК с подкрепата на Национален фонд „Култура” и „Музикаутор”

11-ти сряда 19.30 часа / ЧАСТ ОТ КОЛЕКЦИЯ
Театрално-музикален пърформанс по текстове на Димитър Воев
Драматизация Иван Юруков
Режисьор Иван Юруков
Аранжимент “ТЕРПЕНТИНА”
Участват Иван Юруков – китара, укулеле, вокал Стоян Младенов – цигулка, вокал
Николай Димитров – ударни, вокал Милен Апостолов – пиано, вокал

12-ти четвъртък 19.30 часа / 1 + 1 РАВНО НА 3
Режисура: Цвета Балийска
Продукция: Театър „Драмеди”

13-ти петък 19.30 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ
Автор: Димитър Димов
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Сценография: Ренета Стаменова
Музикално оформление: Ники Илиев
Актьори: Йоана Буковска-Давидова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев
Продукция: „Нов театър” НДК

18-ти сряда 19.30 часа / САКО ОТ ВЕЛУР по Станислав Стратиев
Постановка Симона Попова
Сценография: Виктор Липовски
Продукция: Арт Асоциация „Водолей”

19-ти четвъртък 19.30 часа / ДУХОВЕН БУЛЬОН С КАРТОФИ
Актьорски състав: Атанас Михайлов, София Джамджиева, Галин Найденов, Йонко Димитров.
Автор: Дензъл Ребеловски
Сценограф: Даниела Гандова
Режисьор: Ивайло Спасов
Продуцент: “Spasov Brothers”
 

20-ти петък 19.30 часа ПРЕМИЕРА / ДЖАНКИ В МАНХАТЪН
Авторски спектакъл по разказа на Хасан Ефраимов
Режисьор: Илиян Стоилов
Участват: Елена Грозданова, Ивона Желева и Петя Каменова
реализиран по програма на НФК – „Творчески инициативи“

22-ри неделя 11.30 часа / БЯЛА ПРИКАЗКА спектакъл за деца
Продукция: Арт Асоциация „Водолей”

23-ти понеделник 19.30 часа / СКРЪБНА ВЕСТ по мотиви от текстове на Мате Матишич
Сценариен екип: Данчо Колев, Димитър Туджаров – Шкумбата и Минчо Събев
Режисьор: Минчо Събев
Участват: Данчо Колев и Димитър Туджаров – Шкумбата
Логистика и камбани: Иван Григоров
С медийното партньорство на Дарик радио

25-ти сряда 19.30 часа ПРЕМИЕРА / ПАРЧЕНЦА ОТ СЛЪНЦЕ И ОБЛАК по Пол Зиндел
Превод и сценична версия: Клара Армандова
Музика Добромир Кисьов
Участват: Клара Армандова, Роси Русева, Велизара Сърчаджиева, Дидо Мачев
Продукция: Импресарска къща ”Визион”

26-ти четвъртък 19.30 часа ПРЕМИЕРА / СЪВЪРШЕНАТА – ПРЕПОДОБНА СТОЙНА
Автор: Неда Антонова
Моноспектакъл на Десисислава Михайлова
Режисьор: Христо Стойчев
Композитор: Евгени Господинов
Продукция: Театрална компания „Черо” с подкрепата на Министерство на културата

27-ми петък 19.30 часа / ДЪРВО БЕЗ КОРЕН
Моноспектакъл на Илиян Марков по разкази от Николай Хайтов
Сценография и костюми: Бояна Бъчварова
Хореография: Асен Павлов
Музика: Oratnitza
Продукция: Театър „ОЗ”

30-ти понеделник 19.30 часа / ХИТЪТ НА СЕЗОНА
Моноспектакъл на Здрава Каменова
Режисьор: Благой Бойчев
Музика: Добромир Кисьов
Сценография и костюми: Свила Величкова и Ванина Цандева
Продукция „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата

31-ви вторник 19.30 часа / ПРЕПОДАВАЙ ТРУДНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Сценография: Ани Янакиева
Музика: Павел Терзийски
Продукция: Desta Production

ПРОГРАМАТА на „Нов театър“ НДК http://newtheatre.bg/ за месец Декември, 2022 г.

1-ви четвъртък 19.30 часа ПРЕМИЕРА / ПАРЧЕНЦА ОТ СЛЪНЦЕ И ОБЛАК по Пол Зиндел
Превод и сценична версия: Клара Армандова
Музика: Добромир Кисьов
Участват: Клара Армандова, Роси Русева, Велизара Сърчаджиева, Дидо Мачев
Продукция: Импресарска къща ”Визион”

5-ти понеделник 19.30 часа / ВЕЧЕРЯ В МАНХАТЪН
Джаз-опера от Любо Денев
Режисьор: Бойко Илиев
Сценография и костюми: Жанета Иванова
Хореография: Йоана Стоянова
Вокален педагог: Даниела Станкова
Художник на картината: Ема Ванкова
Участват: Христина Пипова, Лидия Кулекова, Александър Панайотов, Симеон Владов
и джаз-квартет в състав Мартин Марков /пиано/, Арнау Гарофе /саксофон/, Михаил Иванов /бас/, Атанас Попов /барабани/
Продукция „Нов театър” НДК с подкрепата на Национален фонд „Култура” и „Музикаутор”

6-ти вторник 19.00 часа / СТРАЖАТА НА ТАДЖ МАХАЛ
Автор: Раджив Джоузеф
Режисьор: Стефан Зарев
Асистент режисьор – Петър Терзиев
Сценограф: Василена Ялъмова
Участват: Николай Николаев, Тодор Кирилов
Продуцент: Театър „Нокс”

7-ми сряда 19.30 часа / ТОВА СЪМ АЗ, ТОВА СИ ТИ
Авторски спектакъл на Орлин Дяков
С участието на Стефан Сърчаджиев и Велизара Петкова
Плакат: Марина Маринова
Музика: Краси Янев

8-ми четвъртък 19.30 часа / ИЗБЕРИ РАДОСТТА
Драматургия, концепция, сценография и режисура: Цвета Балийска
Асистент режисьор и техническо изпълнение: Пламен Петков
Репетитор: Маргарита Маринова
Хореограф: Цветина Матова
Музика: Росен Иванов, Цвета Балийска, Рада, Рая и Авенир Михайлови
Музикален педагог: Христо Петков
Участват: Виктория Винклер, Мария Попова, Боряна Лачева, Рая Михайлова, Авенир Михайлов, Емона Соколова, Киара Тодорова, Ана Велева, София Болашъкова, Мария Аврамова, Александър Ганчев, Кирил Георгиев
Продукция: Театър „Драмеди”

11-ти неделя 19.30 часа / ПОЕТЕСАТА
Авторски спектакъл на Диана Каваклийска
с участието на Еро Турка и Драган Милев – Дари
Сценография: Ева Тенева Зайкоф
Костюми: Мирела Братова

12-ти понеделник 19.30 часа / ДЪРВО БЕЗ КОРЕН
Моноспектакъл на Илиян Марков по разкази от Николай Хайтов
Сценография и костюми: Бояна Бъчварова
Хореография: Асен Павлов
Музика: Oratnitza
Продукция: Театър „ОЗ”
 

13-ти вторник 11.00 и 14.00 часа / СВИНАРЯТ
Автор: Ханс Кристиан Андерсен
Драматизация и режисура: Тодор Вълов
Сценография, кукли, маски и костюми: Наталия Гочева
Участници: Яница Халачева, Мадлен Бисерска, Василена Чернаева, Георги Янев
Росен Иванов, Андрей Иванов
Продукция: „ДКТ – Сливен”

13-ти вторник 19.30 часа / НЕНОРМАЛЕН по Ерик Богосян
Моноспектакъл на Методи Вълчев
Режисьор: Димитър Касабов
Музика: Емануил Одаджиев
с подкрепата на Министерство на културата

14-ти сряда 19.30 часа / ПРАЗНИКЪТ НА БАКХУС
Автор: Артур Шницлер
Превод: Владко Мурдаров
Постановка: Владислав Стоименов
Сценография и костюми: Ванина Цандева
Композитор: Калин Николов
Фотограф: Цветан Игнатовски
Плакат: Георги Панчев
Участват – Анета Иванова, Румен Михайлов, Йордан Ръсин
Проектът е осъществен с подкрепата на Национален фонд „Култура“, Фондация „Театър Нокс“ и Фондация „Хюмили Арт“

15-ти четвъртък 19.30 часа / ШЕВИЦА
Продукция: „Dancing Play”

16-ти петък 19.30 часа / ПРОДАВАЧ НА ЧУДЕСА
по разказ на Габриел Гарсия Маркес
моноспектакъл на Ива Караманчева
Режисьор: Светозар Кнезовски
Сценограф: Весела Вълчинова – Тошкова
Музика: Иван Драголов

19-ти понеделник 19.30 часа / ПРЕПОДАВАЙ ТРУДНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Сценография: Ани Янакиева
Музика: Павел Терзийски
Продукция: Desta Production

20-ти вторник 19.00 часа / КОЛЕДЕН КОНЦЕРТ
Продукция: Театрална студия “Артисими”

21-ви сряда 19.00 часа / КОЛЕДНИ ПЪТЕШЕСТВИЯ
Продукция: Танцова академия „Споделено пространство”

22-ри четвъртък 19.30 часа / КОМИКАДЗЕ НА КРЪСТЮПЪТ
Моноспектакъл на Кръстю Лафазанов
Автор и постановка: Елена Начева
Продукция: Desta Production

27-ми вторник 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор: Александър Урумов
Режисьор: Иван Юруков
Композитор: Михаил Шишков – баща
Продукция: ПК “Вагабонти”

28-ми сряда 19.30 часа / ВКУСЪТ НА ЖИВОТА
Моноспектакъл на Наталия Цекова
Автори: Здрава Каменова и Светльо Томов
Музика: Павел Терзийски
Сценография и костюм: Стефания Колева
Продукция: „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата

29-ти четвъртък 19.30 часа / ЖЕНАТА Е СТРАННО ЖИВОТНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Продукция: Desta Production

ПРОГРАМАТА на „Нов театър“ НДК http://newtheatre.bg/ за месец Ноември, 2022 г.

1-ви Вторник 19.30 часа / АНТИХРИСТ по едноименния роман на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Актьори Елена Петрова, Веселин Калановски,
Ники Сотиров и Любомир Ковачев
Продукция Нов Театър НДК
 
2-ри Сряда 19.30 часа / ТОВА СЪМ АЗ, ТОВА СИ ТИ
Авторски спектакъл на Орлин Дяков
С участието на Стефан Сърчаджиев и Велизара Петкова
Плакат: Марина Маринова
Музика: Краси Янев
 
6-ти Неделя 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор Александър Урумов
Режисьор Иван Юруков
Композитор Михаил Шишков – баща
Продукция ПК “Вагабонти”
 
7-ми Понеделник 11.00 и 14.00 часа / ПРИНЦЕСАТА И ГРАХОВОТО ЗЪРНО
Автор: Ханс Кристиан Андерсен
Режисьор: Ваня Сивинова
Сценография: Виржиния Петкова
Музика: Нели Лазарова
Участват: Михаела Андонова, Стайко Стайков, Наталия Василева
Продукция: Пловдивски куклен театър
 
8-ми Вторник 19.30 часа / ХЛАПАЧКАТА от 13-ия ЕТАЖ
Пиесата е на румънския драматург Мирча М.Йонеску
Режисьор: Съби Събев
Сценография: Наталия Гочева
Участват: Илияна Крушева и Станислав Георгиев
Продукция: ДКТ „Силистра“
 
9-ти Сряда 19.30 часа / САМО ЗА МЪЖЕ
Комедия от Дарио Фо
Режисьор: Дейвид Славчев
Сценография и костюми: Николай Нинов
Оригинална музика: Георги Гарчов
Участват: Мима Дапкова, Мирослав Петров, Станислав Георгиев, Илияна Крушева, Вероника Ханджиева и Александър Павлов
Продукция: ДК Театър – Силистра
 

10-ти Четвъртък 19.30 часа / ХИТЪТ НА СЕЗОНА
Моноспектакъл на Здрава Каменова
Режисьор: Благой Бойчев
Музика: Добромир Кисьов
Сценография и костюми: Свила Величкова и Ванина Цандева
Продукция „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата

11-ти Петък 19.30 часа / ВКУСЪТ НА ЖИВОТА
Моноспектакъл на Наталия Цекова
Автори: Здрава Каменова и Светльо Томов
Музика: Павел Терзийски
Сценография и костюм: Стефания Колева
Продукция „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата

13-ти Неделя 19.00 часа / ГОЛЯМОТО ИМАНЕ
Детски мюзикъл по Панчо Панчев
Постановка и режисура: Христина Ангелова
Вокален педагог – Петър Петров
Хореограф – Боряна Илиева
Продукция “Артисими”

14-ти Понеделник 19.30 часа / ПРОДАВАЧ НА ЧУДЕСА
по разказ на Габриел Гарсия Маркес
моноспектакъл на Ива Караманчева
Режисьор: Светозар Кнезовски
Сценограф: Весела Вълчинова – Тошкова
Музика: Иван Драголов

15-ти / 16-ти Вторник / Сряда 19.30 часа / ДЕВАЙРА
Театрално музикален пърформанс с участието на: Михаела Стойкова, Кристина Топалова, Александра Димитрова, Вероника Табакова
Автори: Михаела Стойкова и Кристина Топалова
Режисьор: Александър Калинов
Звукова среда: Вероника Табакова
Хореография: Александра Димитрова
Визуална среда: Яна Меламед
Костюми: Кристина Топалова
Сценография: Михаела Стойкова и Любомир Адамов
Проектът се осъществява с финасовата подкрепа на Национален фонд “Култура”

17-ти Четвъртък 11.30 часа / ДЕВАЙРА
Театрално музикален пърформанс с участието на: Михаела Стойкова, Кристина Топалова, Александра Димитрова, Вероника Табакова
Автори: Михаела Стойкова и Кристина Топалова
Режисьор: Александър Калинов
Звукова среда: Вероника Табакова
Хореография: Александра Димитрова
Визуална среда: Яна Меламед
Костюми: Кристина Топалова
Сценография: Михаела Стойкова и Любомир Адамов
Проектът се осъществява с финасовата подкрепа на Национален фонд “Култура”

17-ти Четвъртък 19.30 часа / СКРЪБНА ВЕСТ по мотиви от текстове на Мате Матишич
Сценариен екип: Данчо Колев, Димитър Туджаров – Шкумбата и Минчо Събев
Режисьор: Минчо Събев
Участват: Данчо Колев и Димитър Туджаров – Шкумбата
Логистика и камбани: Иван Григоров
С медийното партньорство на Дарик радио

18-ти Петък 19.30 часа / КОЙ СИ ТИ
Сценография, костюми, концепция и режисура: Цвета Балийска
Сценарий: Цвета Балийска, Татяна Митова и Гринго-Богдан Григоров
Оригинална музика: Сезер Сами
Текст на песента “Кой си ти?” – Гринго-Богдан Григоров
Грим: Климентина Цавкова
Участват: Иван Трайчев, Христина Попова, София Болашъкова, Христо Ангелидис. Авенир Михайлов, Киара Тодорова, Емона Соколова, Маргарита Маринова, Раяна Михайлова, Гергана Рускова, Росен Соколов
Продукция: Театър „Драмеди”

19-ти Събота 19.30 часа ПРЕМИЕРА / БИОЛОГИЧНИ ОСОБЕНОСТИ НА ГЪЛЪБИТЕ
Автор и режисьор: Красимира Дуковска
Участват: Филип Гуляшки, Росица Караджова, Веселина Бояджиева, Стефани Цекова, Кристиян Илиев и с гласа на Силви Филип
Нощ на театрите

20-ти Неделя 19.30 часа ПРЕМИЕРА / ЕТО МЕ
Представяне на музикален албум с участието на
Ралица Ковачева-Бежaн – вокал, автор на музиката и един от текстовете
Калин Жечев – пиано, съавтор на някои от песните, автор на аранжиментите и музикален директор на проекта, Ивелин Иванов – акордеон, Димитър Сираков – бас, Стоил Иванов-Стю – барабани, Алекс Нушев – китара и саунд дизайн, Росен Пенчев – китара и беквокал

21-ви Понеделник 19.30 часа / ПРЕПОДАВАЙ ТРУДНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Сценография: Ани Янакиева
Музика: Павел Терзийски

22-ри Вторник 19.30 часа / ДУХОВЕН БУЛЬОН С КАРТОФИ
Актьорски състав: Атанас Михайлов, София Джамджиева, Галин Найденов, Йонко Димитров.
Автор: Дензъл Ребеловски
Сценограф: Даниела Гандова
Режисьор: Ивайло Спасов
Продуцент: “Spasov Brothers”

23-ти Сряда 19.30 часа / САКО ОТ ВЕЛУР по Станислав Стратиев
Постановка Симона Попова
Сценография: Виктор Липовски
Продукция: Арт Асоциация „Водолей”

24-ти Четвъртък 19.30 часа / ДЪРВО БЕЗ КОРЕН
Моноспектакъл на Илиян Марков по разкази от Николай Хайтов
Сценография и костюми: Бояна Бъчварова
Хореография: Асен Павлов
Музика: Oratnitza
Продукция: Театър „ОЗ”

25-ти петък 19.30 часа / ГРЕХОВЕ НАШИ по разкази от А.П.Чехов
Моноспектакъл на Калина Липовска
и участието на Грета Георгиева, Мартин Ромеов
Постановка Симона Попова
Глас: Мариус Куркински
Продукция: Арт Асоциация „Водолей”

27-ти неделя 11.30 часа / ДЕТСКА ПРИКАЗКА
Продукция: Арт Асоциация „Водолей”

28-ми Понеделник 19.30 часа / ЖЕНАТА Е СТРАННО ЖИВОТНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова

29-ти Вторник 19.30 часа / КОМИКАДЗЕ НА КРЪСТЮПЪТ
Моноспектакъл на Кръстю Лафазанов
Автор и постановка: Елена Начева

30-ти Сряда 19.30 часа / НЕНОРМАЛЕН по Ерик Богосян
Моноспектакъл на Методи Вълчев
Режисьор: Димитър Касабов
Музика: Емануил Одаджиев
с подкрепата на Министерство на културата

 

ПРОГРАМАТА на „Нов театър“ НДК http://newtheatre.bg/ за месец Октомври, 2022 г.

1-ви Събота 19.00 часа / АНТИХРИСТ по едноименния роман
на Емилиян Станев гостува в Париж / „Theatre Saint – Leon“
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Актьори Елена Петрова, Веселин Калановски,
Ники Сотиров и Любомир Ковачев
Продукция Нов Театър НДК

3-ти Понеделник 19.30 часа ПРЕМИЕРА / ВАЖНИТЕ НЕЩА
Късометражен филм на Академия „Драмеди”

6-ти Четвъртък 19.30 часа ПРЕМИЕРА / ПРОДАВАЧ НА ЧУДЕСА
по разказ на Габриел Гарсия Маркес
моноспектакъл на Ива Караманчева
Режисьор: Светозар Кнезовски
Сценограф: Весела Вълчинова – Тошкова
Музика: Иван Драголов

9-ти Неделя 11.30 часа / БЯЛА ПРИКАЗКА
Спектакъл за деца
Продукция: Арт Асоциация „Водолей”

10-ти Пoнеделник 19.30 часа / ВКУСЪТ НА ЖИВОТА
Моноспектакъл на Наталия Цекова
Автори: Здрава Каменова и Светльо Томов
Музика: Павел Терзийски
Сценография и костюм: Стефания Колева
Продукция „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата

11-ти Вторник 19.30 часа / ПРЕПОДАВАЙ ТРУДНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Сценография: Ани Янакиева
Музика: Павел Терзийски

13-ти Четвъртък 19.30 часа / НЕНОРМАЛЕН
по Ерик Богосян
Моноспектакъл на Методи Вълчев
Режисьор: Димитър Касабов
Музика: Емануил Одаджиев
с подкрепата на Министерство на културата

17-ти Понеделник 19.30 часа / ПРАЗНИКЪТ НА БАКХУС
Автор: Артур Шницлер
Превод: Владко Мурдаров
Постановка: Владислав Стоименов
Сценография и костюми: Ванина Цандева
Композитор: Калин Николов
Фотограф: Цветан Игнатовски
Плакат: Георги Панчев
Участват – Анета Иванова, Румен Михайлов, Йордан Ръсин
Проектът е осъществен с подкрепата на Национален фонд „Култура“, Фондация „Театър Нокс“ и Фондация „Хюмили Арт“

18-ти Вторник 19.30 часа / ТОВА СЪМ АЗ, ТОВА СИ ТИ
Авторски спектакъл на Орлин Дяков
С участието на Стефан Сърчаджиев и Велизара Петкова
Плакат: Марина Маринова
Музика: Краси Янев

19-ти Сряда 19.30 часа / ЧЕТИРИТЕ СПОРАЗУМЕНИЯ
Достъпно за незрящи хора и хора с увреден слух!
Режисьор: Цвета Балийска, асистент режисьор: Пламен Петков
Хореограф: Цветина Матова
Музика: Рада Михайлова, Цвета Балийска
Ударни и гонг: Пламен Петков
Китара и мелодика: Авенир Михайлов
Музикален консултант: Константин Кучев
Дизайн на плакат: Лилия Самоковска
Превод от и на жестов език: Силвана Павлова
Консултант жестов език: Росица Караджова
Аудиоописание за слепи и незрящи хора: Цветина Матова
Продукция: Театър „Драмеди”

20-ти Четвъртък 19.30 часа / ДЕВАЙРА
Театрално музикален пърформанс с участието на: Михаела Стойкова, Кристина Топалова, Александра Димитрова, Вероника Табакова
Автори: Михаела Стойкова и Кристина Топалова
Режисьор: Александър Калинов
Звукова среда: Вероника Табакова
Хореография: Александра Димитрова
Визуална среда: Яна Меламед
Костюми: Кристина Топалова
Сценография: Михаела Стойкова и Любомир Адамов
Проектът се осъществява с финасовата подкрепа на Национален фонд “Култура”

21-ви Петък 19.30 часа / ДЕВАЙРА
Театрално музикален пърформанс с участието на: Михаела Стойкова, Кристина Топалова, Александра Димитрова, Вероника Табакова
Автори: Михаела Стойкова и Кристина Топалова
Режисьор: Александър Калинов
Звукова среда: Вероника Табакова
Хореография: Александра Димитрова
Визуална среда: Яна Меламед
Костюми: Кристина Топалова
Сценография: Михаела Стойкова и Любомир Адамов
Проектът се осъществява с финасовата подкрепа на Национален фонд “Култура”

23-ти Неделя 19.30 часа ПРЕМИЕРА / 451 ПО ФАРЕНХАЙТ по Рей Бредбъри
Режисьор: Георги Димитров
Продукция: „Театрална работилница за мечти” – Асеновград

24-ти Понеделник 19.30 часа / КРЪСТОПЪТ НА НАДЕЖДИТЕ
Режисьор: Клара Армандова
Композитор: Добромир Кисьов
Текст на песните: Нона Йотова
Хореография: Явор Костов
Сценографска среда: Йордан Карачивиев
Участват: Нона Йотова и Явор Костов
Продукция: Театрално студио „Визион”

25-ти Вторник 19.30 часа / ВЕЧЕРЯ В МАНХАТЪН
Джаз-опера от Любо Денев
Режисьор: Бойко Илиев
Сценография и костюми: Жанета Иванова
Хореография: Йоана Стоянова
Вокален педагог: Даниела Станкова
Художник на картината: Ема Ванкова
Участват: Христина Пипова, Лидия Кулекова, Александър Панайотов, Симеон Владов
и джаз-квартет в състав Мартин Марков /пиано/, Арнау Гарофе /саксофон/, Михаил Иванов /бас/, Атанас Попов /барабани/
Продукция „Нов театър” НДК с подкрепата на Национален фонд „Култура” и „Музикаутор”

26-ти Сряда 19.30 часа / КОЙ СИ ТИ
Сценография, костюми, концепция и режисура: Цвета Балийска
Сценарий: Цвета Балийска, Татяна Митова и Гринго-Богдан Григоров
Оригинална музика: Сезер Сами
Текст на песента “Кой си ти?” – Гринго-Богдан Григоров
Грим: Климентина Цавкова
Участват: Иван Трайчев, Христина Попова, София Болашъкова, Христо Ангелидис. Авенир Михайлов, Киара Тодорова, Емона Соколова, Маргарита Маринова, Раяна Михайлова, Гергана Рускова, Росен Соколов
Авторска продукция на театър „Драмеди”

27-ми Четвъртък 19.30 часа / ЖЕНАТА Е СТРАННО ЖИВОТНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова

28-ми Петък 19.30 часа / ЧАСТ ОТ КОЛЕКЦИЯ
Театрално-музикален пърформанс по текстове на Димитър Воев
Драматизация Иван Юруков
Режисьор Иван Юруков
Аранжимент “ТЕРПЕНТИНА”
Участват Иван Юруков – китара, укулеле, вокал Стоян Младенов – цигулка, вокал
Николай Димитров – ударни, вокал Милен Апостолов – пиано, вокал

30-ти Неделя 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор Александър Урумов
Режисьор Иван Юруков
Композитор Михаил Шишков – баща
Продукция ПК “Вагабонти”

31-ви Понеделник 19.30 часа / ДЪРВО БЕЗ КОРЕН
Моноспектакъл на Илиян Марков по разкази от Николай Хайтов
Сценография и костюми: Бояна Бъчварова
Хореография: Асен Павлов
Музика: Oratnitza
Продукция: Театър „ОЗ”

Представленията и музикалните концерти са от 19.30 часа.
Билети на Билетен център НДК /029166300 и 029166400и на КАСА в деня на представлението 0886501703 и онлайн: Билетен център НДК, Grabo.bg, Epay.go

 
ПРОГРАМАТА на „Нов театър“ НДК http://newtheatre.bg/ за месец Септември, 2022 г.
 
12-ти септември Понеделник 18.00 часа / „АЗ БЯХ ТОЙ” Представяне на книгата „Аз бях той” – посветена на Георги Марков
 
19-ти септември Понеделник 19.30 часа / КРЪСТОПЪТ НА НАДЕЖДИТЕ Режисьор: Клара Армандова Композитор: Добромир Кисьов Текст на песните: Нона Йотова Хореография: Явор Костов Сценографска среда: Йордан Карачивиев Участват: Нона Йотова и Явор Костов Продукция: Театрално студио „Визион”
 
20-ти септември Вторник 19.30 часа / ПРЕПОДАВАЙ ТРУДНО Моноспектакъл на Яна Огнянова Автор и режисьор: Здрава Каменова Сценография: Ани Янакиева Музика: Павел Терзийски
 
22-ри септември Четвъртък 19.30 часа / ЧАСТ ОТ КОЛЕКЦИЯ Театрално-музикален пърформанс по текстове на Димитър Воев Драматизация Иван Юруков Режисьор Иван Юруков Аранжимент “ТЕРПЕНТИНА” Участват Иван Юруков – китара, укулеле, вокал Стоян Младенов – цигулка, вокал Николай Димитров – ударни, вокал Милен Апостолов – пиано, вокал
 
23-ти септември Петък 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ Моноспектакъл на Иван Юруков Автор: Александър Урумов Режисьор: Иван Юруков Композитор: Михаил Шишков – баща Продукция: ПК “Вагабонти”
 
24-ти  септември  Събота  19.30 часа / ПРАЗНИКЪТ НА БАКХУС
Автор: Артур Шницлер
Превод: Владко Мурдаров
Постановка: Владислав Стоименов
Сценография и костюми: Ванина Цандева
Композитор: Калин Николов
Фотограф: Цветан Игнатовски
Плакат: Георги Панчев
Участват – Анета Иванова, Румен Михайлов, Йордан Ръсин
Проектът е осъществен с подкрепата на Национален фонд „Култура“, Фондация „Театър Нокс“ и Фондация „Хюмили Арт“ 
 
25-ти  септември Неделя 19.30 часа / АНТИХРИСТ по едноименния роман на Емилиян Станев Драматизация и режисура Бойко Илиев Актьори Елена Петрова, Веселин Калановски, Ники Сотиров и Любомир Ковачев Продукция Нов Театър НДК
 
27-ми септември Вторник 19.30 часа / ТОВА СЪМ АЗ, ТОВА СИ ТИ Авторски спектакъл на Орлин Дяков С участието на Стефан Сърчаджиев и Велизара Петкова Плакат: Марина Маринова Музика: Краси Янев
 
28-ми септември Сряда 19.30 часа / ВКУСЪТ НА ЖИВОТА Моноспектакъл на Наталия Цекова Автори: Здрава Каменова и Светльо Томов Музика: Павел Терзийски Сценография и костюм: Стефания Колева Продукция „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата
 
29-ти септември Четвъртък 19.30 часа / ЖЕНАТА Е СТРАННО ЖИВОТНО Моноспектакъл на Яна Огнянова Автор и режисьор: Здрава Каменова
 
30-ти септември Петък 19.30 часа / ДНЕВНИЦИТЕ НА АДАМ И ЕВА Павел Емилов, Елица Костова, Теодора Цанова Продукция Фондация „Ведна“ с подкрепата на НФ „Култура”
 
ПРОГРАМАТА на „Нов театър“ НДК http://newtheatre.bg/ за месец Юли, 2022 г.
 
4-ти юли Понеделник 19.30 часа ПРЕМИЕРА / ДНЕВНИЦИТЕ НА АДАМ И ЕВА Павел Емилов, Теодора Захариева, Елица Костова, Теодора Цанова Продукция Фондация „Ведна“ с подкрепата на НФ „Култура”
 
5-ти юли Вторник 20.30 часа / ANOTHER WORLD / ДРУГ СВЯТ със специалното участие на Ася Пинчева – вокал, Ваня Димитрова – вокал, Александър Михайлов – кавал, Мария Ангелова и Боян Ангелов Място на представяне: ЛЯТНА СЦЕНА Вход свободен
 
6-ти юли Сряда 19.30 часа / КРЪСТОПЪТ НА НАДЕЖДИТЕ Режисьор: Клара Армандова Композитор: Добромир Кисьов Текст на песните: Нона Йотова Хореография: Явор Костов Сценографска среда: Йордан Карачивиев Участват: Нона Йотова и Явор Костов Продукция: Театрално студио „Визион”
 
7-ми юли Четвъртък 19.30 часа / DEVAY RA Екзотично звуково пътешествие с Михаела Стойкова
 
8-ми юли Петък 20.30 часа / ЮЛСКА ИМПРЕСИЯ Джаз-концерт на Весела Морова – вокал, Любомир Денев – пиано, Петър Момчев – саксофон Място на представяне: ЛЯТНА СЦЕНА Вход свободен
 
9-ти юли Събота 20.30 часа / ВЕЧЕРЯ В МАНХАТЪН Джаз-опера от Любо Денев Режисьор: Бойко Илиев Сценография и костюми: Жанета Иванова Хореография: Йоана Стоянова Вокален педагог: Даниела Станкова Художник на картината Ема Ванкова Участват: Христина Пипова, Лидия Кулекова, Александър Панайотов, Симеон Владов и джаз-квартет в състав Мартин Марков /пиано/, Арнау Гарофе /саксофон/, Михаил Иванов /бас/, Атанас Попов /барабани/ Продукция: „Нов театър” НДК с подкрепата на Национален фонд „Култура” и „Музикаутор”
 
11-ти юли Понеделник 19.30 часа / НЕНОРМАЛЕН по Ерик Богосян Моноспектакъл на Методи Вълчев Режисьор: Димитър Касабов Музика: Емануил Одаджиев с подкрепата на Министерство на културата
 
12-ти юли Вторник 21.00 часа / СКРЪБНА ВЕСТ по мотиви от текстове на Мате Матишич Сценариен екип: Данчо Колев, Димитър Туджаров – Шкумбата и Минчо Събев Режисьор: Минчо Събев Участват: Данчо Колев и Димитър Туджаров – Шкумбата Логистика и камбани: Иван Григоров С медийното партньорство на Дарик радио Място на представяне: ЛЯТНА СЦЕНА
 
13-ти юли Сряда 11.30 часа / МЮЗИКЪЛ ЗА ДЕЦА Постановка и режисура: Христина Ангелова Вокален педагог – Петър Петров Хореограф – Боряна Илиева Продукция “Артисими”
 
ПРОГРАМАТА на „Нов театър“ НДК http://newtheatre.bg/ за месец Юни, 2022 г.
 
1-ви  юни  Сряда  19.30 часа / СЪВЪРШЕНО НЕПОЗНАТИ
по сценарий на Филипо Болоня и Паоло Дженовезе
Режисура Савина Бързева
Сценография и костюми Бояна Бъчварова
Участват Жоржета Иванова, Александър Йончев, Калина Георгиева, Елена Захариева, Катерина Стоева, Яна Пенчева, Радина Иванова, Борис Бояджиев, Симеон Георгиев, Ева Ганчева, Славина Кюркчиева, Нина Ангелова, Алекс Фанди
Продукция “Театър О3”
 

2ри  юни  Четвъртък 19.30 часа / 8.15 НА ОРЛОВ
Режисьор: Георги Грозев
Участва:  Анна-Мария Николаева, Мартин Вълчев, Калоян Янев
Продукция: „1NME“

7ми  юни  Вторник  19.30 часа ПРЕМИЕРА / НЕНОРМАЛЕН
по Ерик Богосян
Моноспектакъл на Методи Вълчев
Режисьор: Димитър Касабов
Музика: Емануил Одаджиев
с подкрепата на Министерство на културата

8ми  юни  Сряда  19.30 часа  / КОНЦЕРТ НА TRIBAL FUSION SOFIA
Ръководител: Сандра Ранделович

10ти  юни  Петък  19.30 часа  / ДЪРВО БЕЗ КОРЕН
Моноспектакъл на Илиян Марков по разкази от Николай Хайтов
Сценография и костюми: Бояна Бъчварова
Хореография: Асен Павлов
Музика: Oratnitza
Продукция: Театър „ОЗ”

11ти  юни  Събота  11.30 часа  / ГОЛЯМОТО ИМАНЕ
Детски мюзикъл по Панчо Панчев
Постановка и режисура: Христина Ангелова
Вокален педагог – Петър Петров
Хореограф – Боряна Илиева
Продукция “Артисими”

13-ти юни Понеделник 19.30 часа / ТОВА СЪМ АЗ, ТОВА СИ ТИ Авторски спектакъл на Орлин Дяков С участието на Стефан Сърчаджиев и Велизара Петкова Плакат: Марина Маринова Музика: Краси Янев
 
15-ти юни Сряда 19.30 часа / ОСЪДЕНИ ДУШИ
Автор: Димитър Димов
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Участват: Елена Петрова, Ники Илиев, Любомир Ковачев, Димитър Мартинов, Цветан Пейчев, Светльо Иванов, Валентин Ченков и Любомира Стефанова
Сценография и костюми: Галина Абаджимаринова
Музикално оформление: Ники Илиев
Продукция: ДКТ “Васил Друмев” – Шумен 
 

16ти  юни  Четвъртък  11.30 часа  / ГОЛЯМОТО ИМАНЕ
Детски мюзикъл по Панчо Панчев
Постановка и режисура: Христина Ангелова
Вокален педагог – Петър Петров
Хореограф – Боряна Илиева
Продукция “Артисими”

17ти  юни  Петък  19.30 часа  / В ЧАСА НА СИНЯТА МЪГЛА по писмата на П.Яворов
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Нина Пашова
Участват Елена Петрова, Иван Радоев, Мариела Топалова
Продукция „Нов Театър” НДК
Реализиран с подкрепата на Министерство на културата

18ти  юни  Събота  11.30 часа  / АВТОБУСНА СЛУЧКА  по Реймон Кьоно
и  ШАНТАВИ ПАРИ  по Рей Куни
Постановка и режисура: Христина Ангелова
Вокален педагог – Петър Петров
Хореограф – Боряна Илиева
Продукция “Артисими”

19ти  юни  Неделя  18.00 часа  / ГОДИШЕН КОНЦЕРТ-СПЕКТАКЪЛ
на Фондация „Музикални хвърчила”
Артистичен директор: Таня Угринова. Вокални педагози: Мариана Спиридонова, Илияна Ойкова, Стелиана Баракова

20ти  юни  Понеделник  19.30 часа  / САКО ОТ ВЕЛУР
по Станислав Стратиев
Режисьор: Симона Попова
Продукция: Арт-асоциация „Водолей”

21ви  юни  Вторник  19.30 часа / ТЪРНОВСКАТА ЦАРИЦА
По едноименната повест на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Костюми Жанета Иванова
Сценография Теодор Даскалов
Участват  Елена Петрова, Яцек Янков, Мариела Топалова, Таня Карбова, Николай Сяров, Веселин Борисов, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева
Продукция  ДТ“Антон Страшимиров” – гр.Разград

22ри  юни  Сряда  19.00 часа  / АВТОБУСНА СЛУЧКА  по Реймон Кьоно
и  ШАНТАВИ ПАРИ  по Рей Куни
Постановка и режисура: Христина Ангелова
Вокален педагог – Петър Петров
Хореограф – Боряна Илиева
Продукция “Артисими”

23ти  юни  Четвъртък  19.30 часа ПРЕМИЕРА
Режисьор: Цвета Балийска
Театър „Драмеди”

24ти  юни  Петък  19.30 часа  / ВКУСЪТ НА ЖИВОТА
Моноспектакъл на Наталия Цекова
Автори: Здрава Каменова и Светльо Томов
Музика: Павел Терзийски
Сценография и костюм: Стефания Колева
Продукция „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата

25ти  юни  Събота  19.30 часа  / СБЪДНИ МЕЧТАТА СИ
Адаптация и постановка: Христина Ангелова
Вокален педагог: Даниела Станкова
Музикално оформление: Самуел Ефтимов
Хореограф: Боряна Иванова
Продукция “Артисими”

26ти  юни  Неделя  19.30 часа  / СБЪДНИ МЕЧТАТА СИ
Адаптация и постановка: Христина Ангелова
Вокален педагог: Даниела Станкова
Музикално оформление: Самуел Ефтимов
Хореограф: Боряна Иванова
Продукция “Артисими”

27-ми  Юни Понеделник 19.30 часа / ВРЕМЕТО Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ВРЕМЕТО  спектакъл посветен на рождението на Апостола
Актьори Елена Петрова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев, Ники Сотиров, Ангелина Денчева, Ивайла Мацина
Сценарий и режисура – Бойко Илиев
Музикален ръководител – Евгени Господинов
Продукция „Нов театър” НДК

28ми  юни  Вторник  19.30 часа / ЖЕЛЕЗНИЯТ СВЕТИЛНИК
по романа на  Димитър Талев
Драматизация и режисура  Бойко Илиев
Сценография Теодор Даскалов
Костюми Жанета Иванова
С участието на  Филип Дончев, Филина Петрова, Мариела Топалова, Марияна Бранкованова, Николай Сяров, Яцек Янков
Продукция на  ТМЦ – Разград

29-ти  юни  Сряда  19.30 часа / АНТИХРИСТ
по едноименния роман на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Актьори Елена Петрова, Веселин Калановски,
Ники Сотиров и Любомир Ковачев
Продукция Нов Театър НДК

30-ти  юни  Четвъртък  19.30 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ
Автор: Димитър Димов
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Сценография: Ренета Стаменова
Музикално оформление: Ники Илиев
Актьори: Йоана Буковска-Давидова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев
Продукция: „Нов театър” НДК

 
ПРОГРАМАТА на „Нов театър“ НДК http://newtheatre.bg/ за месец Май, 2022 г. 
 
3-ти  май  Вторник  19.30 часа / SINGLES  по Камерън Кроу
Адаптация, постановка, музикална картина и пространство: Росен Пенчев
Участват: Теодора Карачомакова, Илчо Маджаров, Деси Койтарова, Яна Микова, Павел Вълчев, Танер Емин, Калин Христов, Християн Кръстев, Димитър Костадинов, Цветина Йотова, Ния Щърбанова, Василена Белинска.
Продукция: Театрална школа „БАНДА“
 
4-ти  май  Сряда 19.30 часа / SINGLES  по Камерън Кроу
Адаптация, постановка, музикална картина и пространство: Росен Пенчев
Участват: Теодора Карачомакова, Илчо Маджаров, Деси Койтарова, Яна Микова, Павел Вълчев, Танер Емин, Калин Христов, Християн Кръстев, Димитър Костадинов, Цветина Йотова, Ния Щърбанова, Василена Белинска.
Продукция: Театрална школа „БАНДА“
 
5-ти  май  Четвъртък 19.30 часа / ЖЕНАТА Е СТРАННО ЖИВОТНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
 

9ти  май  Понеделник  19.30 часа / ВЕЧЕРЯ В МАНХАТЪН
Джаз-опера от Любо Денев
Режисьор: Бойко Илиев
Сценография и костюми: Жанета Иванова
Хореография: Йоана Стоянова
Вокален педагог: Даниела Станкова
Художник на картината  Ема Ванкова
Участват: Христина Пипова, Лидия Кулекова, Александър Панайотов, Симеон Владов
и джаз-квартет в състав  Мартин Марков /пиано/, Арнау Гарофе /саксофон/, Михаил Иванов /бас/, Атанас Попов /барабани/
Продукция: „Нов театър” НДК с подкрепата на  Национален фонд „Култура” и „Музикаутор”

10ти  май  Вторник  19.30 часа  / КРЪСТОПЪТ НА НАДЕЖДИТЕ
Режисьор: Клара Армандова
Композитор: Добромир Кисьов
Текст на песните: Нона Йотова
Хореография: Явор Костов
Сценографска среда: Йордан Карачивиев
Участват: Нона Йотова и Явор Костов
Продукция: Театрално студио „Визион”

13-ти   май  Петък  19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на  Иван Юруков
Автор: Александър Урумов
Режисьор: Иван Юруков
Композитор: Михаил Шишков – баща
Продукция: ПК “Вагабонти”

15-ти  май  Неделя 19.30 часа / ПРАЗНИКЪТ НА БАКХУС
Автор: Артур Шницлер
Превод: Владко Мурдаров
Постановка: Владислав Стоименов
Сценография и костюми: Ванина Цандева
Композитор: Калин Николов
Фотограф: Цветан Игнатовски
Плакат: Георги Панчев
Участват – Анета Иванова, Румен Михайлов, Йордан Ръсин
Проектът е осъществен с подкрепата на Национален фонд „Култура“, Фондация „Театър Нокс“ и Фондация „Хюмили Арт“

16ти  май  Понеделник  19.30 часа  / ВКУСЪТ НА ЖИВОТА
Моноспектакъл на Наталия Цекова
Автори: Здрава Каменова и Светльо Томов
Музика: Павел Терзийски
Сценография и костюм: Стефания Колева
Продукция „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата

17ти  май  Вторник  19.30 часа  / ДЪРВО БЕЗ КОРЕН
Моноспектакъл на Илиян Марков по разкази от Николай Хайтов
Сценография и костюми: Бояна Бъчварова
Хореография: Асен Павлов
Музика: Oratnitza
Продукция: Театър „ОЗ”

18ти  май  Сряда  19.30 часа  / АНТИГОНА
Автори: Софокъл, Жан Ануи
Постановка: Симона Попова
Участват: Мария Пеловска, Никола Михайлов, Калина Липовска, Александър Атанасов,
Ивет Стоименова, Мартин Величков, Пламена Койновска
Продукция: Арт Асоциация „Водолей”

19-ти  май  Четвъртък  19.30 часа / ЧЕТИРИТЕ СПОРАЗУМЕНИЯ
Достъпно за незрящи хора и хора с увреден слух
Режисьор: Цвета Балийска, асистент режисьор: Пламен Петков
Хореограф: Цветина Матова
Музика: Рада Михайлова, Цвета Балийска
Ударни и гонг: Пламен Петков
Китара и мелодика: Авенир Михайлов
Музикален консултант: Константин Кучев
Дизайн на плакат: Лилия Самоковска
Превод от и на жестов език: Силвана Павлова
Консултант жестов език: Росица Караджова
Аудиоописание за слепи и незрящи хора: Цветина Матова
Участват: Авенир Михайлов, Ая Рибарска, Божидар Иванов, Боряна Лачева, Борис Партенов, Валери Михайлов, Емона Соколова, Киара Тодорова, Мария Партенова, Мария Попова, Марин Михайлов, Мартина Занева, Раяна Михайлова, Никол Щериева, Росен Соколов, София Болашъкова, Ясна Тенева

20ти  май  Петък  19.30 часа / БЕЛИЯТ ГАРВАН
Автор: Дензъл Ребеловски
Режисьор: Ивайло Спасов
Сценограф: Дани Гандова
В ролите: Сузи – Цвети Радойчева Рая – Цвети Маринова
Продуцент: Спасов Брадърс

22-ри  май  Неделя  19.30 часа / ХИТЪТ НА СЕЗОНА
Моноспектакъл на Здрава Каменова
Режисьор: Благой Бойчев
Музика: Добромир Кисьов
Сценография и костюми: Свила Величкова и Ванина Цандева
Продукция „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата

23-ти  май  Понеделник  19.30 часа / ТОВА СЪМ АЗ, ТОВА СИ ТИ
Авторски спектакъл на  Орлин Дяков
С участието на Стефан Сърчаджиев и Велизара Петкова
Плакат: Марина Маринова
Музика: Краси Янев

24-ти  май  Вторник  19.30 часа / СКРЪБНА ВЕСТ по мотиви от текстове на Мате Матишич
Сценариен екип: Данчо Колев, Димитър Туджаров – Шкумбата и Минчо Събев
Режисьор: Минчо Събев
Участват: Данчо Колев и Димитър Туджаров – Шкумбата
Логистика и камбани: Иван Григоров
С медийното партньорство на Дарик радио

25-ти  май  Сряда  19.30 часа / ПРЕПОДАВАЙ ТРУДНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Сценография: Ани Янакиева
Музика: Павел Терзийски

26-ти  май Четвъртък  19.30 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ
Автор: Димитър Димов
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Сценография: Ренета Стаменова
Музикално оформление: Ники Илиев
Актьори: Йоана Буковска-Давидова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев
Продукция: „Нов театър“ НДК

29ти  май  Неделя  19.30 часа / ВЕЧЕРЯ В МАНХАТЪН
Джаз-опера от  Любо Денев
Режисьор: Бойко Илиев
Сценография и костюми: Жанета Иванова
Хореография: Йоана Стоянова
Вокален педагог Даниела Станкова
Художник на картината: Ема Ванкова
Участват: Христина Пипова, Лидия Кулекова, Александър Панайотов, Симеон Владов
и джаз-квартет в състав  Мартин Марков /пиано/, Арнау Гарофе /саксофон/, Михаил Иванов /бас/, Атанас Попов /барабани/
Продукция: „Нов театър” НДК с подкрепата на  Национален фонд „Култура” и „Музикаутор”

30-ти  май  Понеделник  19.30 часа / ОСЪДЕНИ ДУШИ
Автор: Димитър Димов
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Участват: Елена Петрова, Ники Илиев, Любомир Ковачев, Димитър Мартинов, Цветан Пейчев, Светльо Иванов, Валентин Ченков и Любомира Стефанова
Сценография и костюми: Галина Абаджимаринова
Музикално оформление: Ники Илиев
Продукция: ДКТ “Васил Друмев” – Шумен

31ви  май  Вторник  19.30 часа / ИЗБЕРИ РАДОСТТА
Драматургия, концепция, сценография и режисура: Цвета Балийска
Асистент режисьор и техническо изпълнение: Пламен Петков
Репетитор: Маргарита Маринова
Хореограф: Цветина Матова
Музика: Росен Иванов, Цвета Балийска, Рада, Рая и Авенир Михайлови
Музикален педагог: Христо Петков
Участват: Виктория Винклер, Мария Попова, Боряна Лачева, Рая Михайлова, Авенир Михайлов, Емона Соколова, Киара Тодорова, Ана Велева, София Болашъкова, Мария  Аврамова, Александър Ганчев, Кирил Георгиев

Театралните представления и музикалните концерти в „Нов театър” НДК са от 19.30 часа.
Билети на Билетен център НДК /029166300 и  029166400и на  КАСА в деня на представлението 0886501703и онлайн: Билетен център НДК, Theatre.art.bg, Grabo.bg, Bilet.bg, Epay.go, Eventim.bg

 
ПРОГРАМАТА на „Нов театър“ НДК http://newtheatre.bg/ за месец Април, 2022 г. 
 
1-ви април Петък 19.30 часа / СКРЪБНА ВЕСТ по мотиви от текстове на Мате Матишич Сценариен екип: Данчо Колев, Димитър Туджаров – Шкумбата и Минчо Събев Режисьор: Минчо Събев Участват: Данчо Колев и Димитър Туджаров – Шкумбата Логистика и камбани: Иван Григоров С медийното партньорство на Дарик радио
 
3-ти април Неделя 19.30 часа / ЖЕНАТА Е СТРАННО ЖИВОТНО Моноспектакъл на Яна Огнянова Автор и режисьор: Здрава Каменова
 
4-ти април Понеделник 19.30 часа ПРЕМИЕРА / КРЪСТОПЪТ НА НАДЕЖДИТЕ Режисьор: Клара Армандова Композитор: Добромир Кисьов Текст на песните: Нона Йотова Хореография: Явор Костов Сценографска среда: Йордан Карачивиев Участват: Нона Йотова и Явор Костов Продукция: Театрално студио „Визион”
 
5-ти април Вторник 19.30 часа / ХИТЪТ НА СЕЗОНА Моноспектакъл на Здрава Каменова Режисьор: Благой Бойчев Музика: Добромир Кисьов Сценография и костюми: Свила Величкова и Ванина Цандева Продукция „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата
 
6-ти април Сряда 19.30 часа / ПРАЗНИКЪТ НА БАКХУС
Превод: Владко Мурдаров
Постановка: Владислав Стоименов
Сценография и костюми: Ванина Цандева
Композитор: Калин Николов
Фотограф: Цветан Игнатовски
Плакат: Георги Панчев
Участват – Анета Иванова, Румен Михайлов, Йордан Ръсин
Проектът е осъществен с подкрепата на Национален фонд „Култура“, Фондация „Театър Нокс“ и Фондация „Хюмили Арт“
 
7-ми април Четвъртък 19.30 часа / ДУХОВЕН БУЛЬОН С КАРТОФИ Актьорски състав: Атанас Михайлов, Бориса Сарафова, Галин Найденов, Йонко Димитров. Автор: Дензъл Ребеловски Сценограф: Даниела Гандова Режисьор: Ивайло Спасов Продуцент: “Spasov Brothers”
 
11-ти април Понеделник 19.30 часа / ТОВА СЪМ АЗ, ТОВА СИ ТИ Авторски спектакъл на Орлин Дяков С участието на Стефан Сърчаджиев и Велизара Петкова Плакат Марина Маринова Музика Краси Янев
 
12-ти април Вторник 19.30 часа / ПАРЧЕНЦА ОТ СЛЪНЦЕ И ОБЛАК по Пол Зиндел Сценична версия и постановка Клара Армандова Музика Добромир Кисьов Участват Марияна Бранкованова, Роси Русева, Вероника Ханджиева, Дидо Мачев Продукция Импресарска къща ”Визион”
 
13-ти април Сряда 19.30 часа / АНТИГОНА Постановка Симона Попова
Участват: Мария Пеловска, Никола Михайлов, Калина Липовска, Александър Атанасов, Ивет Стоименова, Мартин Величков, Пламена Койновска
Продукция Арт Асоциация „Водолей”
 
14-ти април Четвъртък 19.30 часа / СКРЪБНА ВЕСТ по мотиви от текстове на Мате Матишич Сценариен екип: Данчо Колев, Димитър Туджаров – Шкумбата и Минчо Събев Режисьор: Минчо Събев Участват: Данчо Колев и Димитър Туджаров – Шкумбата Логистика и камбани: Иван Григоров С медийното партньорство на Дарик радио
 
15-ти април Петък 19.30 часа / ВКУСЪТ НА ЖИВОТА Моноспектакъл на Наталия Цекова Автори: Здрава Каменова и Светльо Томов Музика: Павел Терзийски Сценография и костюм: Стефания Колева Продукция „АЛОС” с подкрепата на Министерство на културата
 
19-ти април Вторник 19.30 часа ПРЕМИЕРА / ДЪРВО БЕЗ КОРЕН Моноспектакъл на Илиян Марков по разкази от Николай Хайтов Сценография и костюми: Бояна Бъчварова Хореография: Асен Павлов Музика: Oratnitza Продукция: Театър „ОЗ”
 
20-ти април Сряда 19.30 часа / ПАРЕН КАША ДУХА
Режисьор: Робин Кафалиев Сценарист: Х.Христов и Рени Христова Сценография: Теодор Даскалов Участват: Робин Кафалиев, Таня Кожухарова, Евгени Стефанов, Веселин Борисов, Иван Иванов, Цветана Благоева, Анна-Мария Николаева и трупа от естрадна сцена „Н.Хикмет“ Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград
 
21-ви април Четвъртък 19.30 часа / ВРЕМЕТО Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ВРЕМЕТО спектакъл посветен на рождението на Апостола
Актьори Елена Петрова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев, Ники Сотиров, Ангелина Денчева, Ивайла Мацина Сценарий и режисура – Бойко Илиев Музикален ръководител – Евгени Господинов Продукция „Нов театър” НДК
 
26-ти април Вторник 19.30 часа / ПРЕПОДАВАЙ ТРУДНО Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова Сценография: Ани Янакиева Музика: Павел Терзийски
 
27-ми април Сряда 19.30 часа / ЧЕТИРИ СТАИ по сценарий на Алисън Андерс, Александър Рокуел, Робърт Родригес, Куентин Тарантино
Режисура Савина Бързева
Сценография и костюми Бояна Бъчварова
Участват Катерина Стоева, Калоян Братков, Миа Доневска, Мария Русева, Силвия Стоева, Виктория Василева, Яна Пенчева, Николай Велинов, Калина Георгиева, Мила Пейова, Симеон Скачков, Мария-Алесия Порку, Нина Ангелова, Денис Бонев, Александра Божилова
Продукция “Театър О3”
 
28-ми април Четвъртък 19.30 часа / ПЕПЕРУДИ, ПЕПЕРУДИ Автор Алдо Николай
Режисьор Ники Априлов
Участват Кристина Белчева, Елена Ятанасова и Ивайло Захариев
 
29-ти април Петък 19.30 часа / КОЙ СИ ТИ
Сценография, костюми, концепция и режисура: Цвета Балийска Сценарий: Цвета Балийска, Татяна Митова и Гринго-Богдан Григоров
Оригинална музика: Сезер Сами Текст на песента “Кой си ти?” – Гринго-Богдан Григоров
Грим: Климентина Цавкова
Участват: Иван Трайчев, Христина Попова, София Болашъкова, Христо Ангелидис. Авенир Михайлов, Киара Тодорова, Емона Соколова, Маргарита Маринова, Раяна Михайлова, Гергана Рускова, Росен Соколов
 
 
 
ПРОГРАМАТА на „Нов театър“ НДК / Facebook за месец Март, 2022 г.
 
8-ми март Вторник 19.30 часа / ЖЕНАТА Е СТРАННО ЖИВОТНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
 
10-ти / 11-ти март Четвъртък / Петък 19.30 часа / СКРЪБНА ВЕСТ по мотиви от текстове на Мате Матишич
Сценариен екип: Данчо Колев, Димитър Туджаров – Шкумбата и Минчо Събев
Режисьор: Минчо Събев
Участват: Данчо Колев и Димитър Туджаров – Шкумбата
Логистика и камбани: Иван Григоров
С медийното партньорство на Дарик радио
 
14-ти март Понеделник 19.30 часа / ТОВА СЪМ АЗ, ТОВА СИ ТИ
Авторски спектакъл на Орлин Дяков
С участието на Стефан Сърчаджиев и Велизара Петкова
Плакат Марина Маринова
Музика Краси Янев
 
15-ти март Вторник 19.30 часа / ЧЕРНО ОГЛЕДАЛО
По текстове на Чарли Брукър и Кони Хък
Режисьор Савина Бързева
Сценография, костюми, мултимедия Бояна Бъчварова
Хореография Семир Алкади
Композитор (”little girl with sad eyes“ & “the last dance”): Neverdance
Участват Александър Йончев, Мария Русева, Елена Коляшева, Ева Ганчева, Нина Ангелова, Катерина Стоева, Борис Бояджиев, Симеон Георгиев, Алекс Фанди, Атанаска Топуркова, Калина Георгиева, Радина Иванова, Силвия Стоева, Славина Кюркчиева, Ралица Хорозова
 
16-ти март Сряда 19.30 часа / ВЕЧЕРЯ В МАНХАТЪН
Джаз-опера от Любо Денев
Режисьор Бойко Илиев
Сценография и костюми Жанета Иванова
Хореография Йоана Стоянова
Вокален педагог Даниела Станкова
Художник на картината Ема Ванкова
Участват Христина Пипова, Лидия Кулекова, Александър Панайотов, Симеон Владов
и джаз-квартет в състав Мартин Марков /пиано/, Арнау Гарофе /саксофон/, Михаил Иванов /бас/, Атанас Попов /барабани/
Продукция „Нов театър” НДК с подкрепата на Национален фонд „Култура” и „Музикаутор”
 
17 -ти март Четвъртък 19.30 часа / АНТИХРИСТ
по едноименния роман на Емилиян Станев
Драматизация и режисура: Бойко Илиев
Актьори: Елена Петрова, Веселин Калановски,
Ники Сотиров и Любомир Ковачев
Продукция: Нов Театър НДК
 
18-ти март Петък 19.00 часа / ЧЕТИРИТЕ СПОРАЗУМЕНИЯ
Достъпно за незрящи хора и хора с увреден слух
Режисьор: Цвета Балийска, асистент режисьор: Пламен Петков
Хореограф: Цветина Матова
Музика: Рада Михайлова, Цвета Балийска
Ударни и гонг: Пламен Петков
Китара и мелодика: Авенир Михайлов
Музикален консултант: Константин Кучев
Дизайн на плакат: Лилия Самоковска
Превод от и на жестов език: Силвана Павлова
Консултант жестов език: Росица Караджова
Аудиоописание за слепи и незрящи хора: Цветина Матова
Участват: Авенир Михайлов, Ая Рибарска, Божидар Иванов, Боряна Лачева, Борис Партенов, Валери Михайлов, Емона Соколова, Киара Тодорова, Мария Партенова, Мария Попова, Марин Михайлов, Мартина Занева, Раяна Михайлова, Никол Щериева, Росен Соколов, София Болашъкова, Ясна Тенева
 
20-ти март Неделя 19.30 часа  / ПОЕТЕСАТА – посветен на живота и поезията на най-голямата американска поетеса Емили Дикинсън
Авторски спектакъл на Диана Каваклийска
с участието на  Еро Турка и Драган Милев – Дари
Музика Еро Турка (Финландия)
Сценография Александър Моллов и Ева Тенева Зайков
Костюми Мирела Братова
Диктор Пенко Русев
Худ.осветление Йордан Карачивиев
 
21 -ви март Понеделник 19.30 часа / ПРЕПОДАВАЙ ТРУДНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
Сценография: Ани Янакиева
Музика: Павел Терзийски
 
22-ри март Вторник 19.30 часа / САМО ЗА МЪЖЕ
Комедия от Дарио Фо
Режисьор Дейвид Славчев
Сценография и костюми Николай Нинов
Оригинална музика Георги Гарчов
Участват Мима Дапкова, Мирослав Петров, Станислав Георгиев, Илияна Крушева, Вероника Ханджиева и Александър Павлов
Продукция ДК Театър – Силистра
 
23-ти март Сряда 19.30 часа / ВРЕМЕТО Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ВРЕМЕТО спектакъл посветен на рождението на Апостола
Актьори Елена Петрова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев, Ники Сотиров, Ангелина Денчева, Ивайла Мацина
Сценарий и режисура – Бойко Илиев
Музикален ръководител – Евгени Господинов
Продукция „Нов театър” НДК
 
24-ти март Четвъртък 19.30 часа / СКРЪБНА ВЕСТ
по мотиви от текстове на Мате Матишич
Сценариен екип: Данчо Колев, Димитър Туджаров – Шкумбата и Минчо Събев
Режисьор: Минчо Събев
Участват: Данчо Колев и Димитър Туджаров – Шкумбата
Логистика и камбани: Иван Григоров
С медийното партньорство на Дарик радио
 
27-ми март Неделя 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор Александър Урумов
Режисьор Иван Юруков
Композитор Михаил Шишков – баща
Продукция ПК “Вагабонти”
 
28-ми март Понеделник 19.30 часа / ОСЪДЕНИ ДУШИ
Автор Димитър Димов
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Участват Елена Петрова, Ники Илиев, Любомир Ковачев, Димитър Мартинов, Цветан Пейчев, Светльо Иванов, Валентин Ченков и Любомира Стефанова
Сценография и костюми Галина Абаджимаринова
Музикално оформление Ники Илиев
Продукция ДКТ “Васил Друмев” – Шумен
 
29-ти март Вторник 19.30 часа ПРЕМИЕРА / ПРАЗНИКЪТ НА БАКХУС

Постановка – Владислав Стоименов – абсолвент от НАТФИЗ „Кр.Сарафов“, гр.София

Художник – Ванина Цандева
Участват – Анета Иванова, Румен Михайлов, Йордан Ръсин
Продукция Фондация – Хюмили Арт
 
30-ти март Сряда 19.30 часа / С ЛЮБОВТА ШЕГА НЕ БИВА

от Алфред дьо Мюсе

Untitled-1
Режисьор Савина Бързева
Сценография и костюми Бояна Бъчварова с асистент Катерина Стоева
Участват Виктория Василева, Яна Пенчева, Никола Петек, Нина Ангелова, Катерина Стоева, Мария Алесия Порку, Калина Георгиева, Симеон Скачков, Александра Божилова, Денис Бонев, Мария Русева, Миа Доневска, Мила Пейова, Силвия Стоева, Рая Воутерс, Калоян Братков
 
31-ви март Четвъртък 19.30 часа / 1984 ОТ ИЗОЛАТОРА 2020 по „1984“ на Джордж Оруел
Драматизация и режисура Бойко Илиев Сценография Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова Участват Филип Дончев, Йоана Иванова, Цветан Николов,
Веселин Калановски, Надя Илиева, Ана-Мария Николаева, Яцек Янков
Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград
 
 
 
ПРОГРАМАТА на „Нов театър“ НДК / Facebook за месец Февруари, 2022 г.
 
 
4-ти февруари Петък 19.30 часа / ТОВА СЪМ АЗ, ТОВА СИ ТИ
Авторски спектакъл на Орлин Дяков
С участието на Стефан Сърчаджиев и Велизара Петкова
Плакат Марина Маринова
Музика Краси Янев
 
9-ти февруари Сряда 19.30 часа / 1984 ОТ ИЗОЛАТОРА 2020 по „1984“ на Джордж Оруел 
Драматизация и режисура Бойко Илиев Сценография Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова Участват Филип Дончев, Йоана Иванова, Цветан Николов,
Веселин Калановски, Надя Илиева, Ана-Мария Николаева, Яцек Янков
Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград
 
10-ти февруари Четвъртък 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор Александър Урумов
Режисьор Иван Юруков
Композитор Михаил Шишков – баща
Продукция ПК “Вагабонти”
 
14-ти февруари Понеделник 19.00 часа / ЧЕТИРИТЕ СПОРАЗУМЕНИЯ
Достъпно за незрящи хора и хора с увреден слух!
Режисьор: Цвета Балийска, асистент режисьор: Пламен Петков
Хореограф: Цветина Матова
Музика: Рада Михайлова, Цвета Балийска
Ударни и гонг: Пламен Петков
Китара и мелодика: Авенир Михайлов
Музикален консултант: Константин Кучев
Дизайн на плакат: Лилия Самоковска
Превод от и на жестов език: Силвана Павлова
Консултант жестов език: Росица Караджова
Аудиоописание за слепи и незрящи хора: Цветина Матова
Участват: Авенир Михайлов, Ая Рибарска, Божидар Иванов, Боряна Лачева, Борис Партенов, Валери Михайлов, Емона Соколова, Киара Тодорова, Мария Партенова, Мария Попова, Марин Михайлов, Мартина Занева, Раяна Михайлова, Никол Щериева, Росен Соколов, София Болашъкова, Ясна Тенева.
 
15-ти февруари Вторник 19.30 часа / С ЛЮБОВТА ШЕГА НЕ БИВА от Алфред дьо Мюсе
Режисьор Савина Бързева
Сценография и костюми Бояна Бъчварова с асистент Катерина Стоева
Участват Виктория Василева, Яна Пенчева, Никола Петек, Нина Ангелова, Катерина Стоева, Мария Алесия Порку, Калина Георгиева, Симеон Скачков, Александра Божилова, Денис Бонев, Мария Русева, Миа Доневска, Мила Пейова, Силвия Стоева, Рая Воутерс, Калоян Братков
 
16-ти февруари Вторник 19.30 часа ПРЕМИЕРА / ПАРЧЕНЦА ОТ СЛЪНЦЕ И ОБЛАК по Пол Зиндел
Сценична версия и постановка Клара Армандова
Музика Добромир Кисьов
Участват Марияна Бранкованова, Роси Русева, Вероника Ханджиева, Дидо Мачев
Продукция Импресарска къща ”Визион”
 
17-ти февруари Четвъртък 19.30 часа / ЖЕЛЕЗНИЯТ СВЕТИЛНИК по романа на Димитър Талев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Теодор Даскалов
Костюми Жанета Иванова
С участието на Филип Дончев, Филина Петрова, Йоана Иванова, Марияна Бранкованова, Николай Сяров, Яцек Янков
Продукция на ТМЦ – Разград
 
18-ти февруари Петък 19.30 часа / ВРЕМЕТО Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ВРЕМЕТО спектакъл посветен на рождението на Апостола
Актьори Елена Петрова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев, Ники Сотиров, Ангелина Денчева, Ивайла Мацина
Сценарий и режисура – Бойко Илиев
Музикален ръководител – Евгени Господинов
Продукция „Нов театър” НДК
 
21-ви февруари Понеделник 19.30 часа / НА ИЗТОК ОТ РАЯ
по романа на Джон Стайнбек
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография и костюми – Лидия Къркеланова
Участват Стефка Златкова, Стоян Борисов, Боян Фърцов, Кирил Милушев, Никол Бойчева, Тони Христова
Продукция МДТ „К. Кисимов“ – Велико Търново
 
22-ри февруари Вторник 19.30 часа  / ПОЕТЕСАТА
Авторски спектакъл на Диана Каваклийска
с участието на Еро Турка и Драган Милев – Дари
Сценография Ева Тенева Зайкоф
Костюми Мирела Братова
 
23-ти февруари Сряда 19.30 часа / ТЪРНОВСКАТА ЦАРИЦА
По едноименната повест на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Костюми Жанета Иванова
Сценография Теодор Даскалов
Участват Елена Петрова, Яцек Янков, Мариела Топалова, Таня Карбова, Николай Сяров, Веселин Борисов, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева
Продукция ДТ“Антон Страшимиров” – гр.Разград
 
24-ти февруари Четвъртък 19.30 часа / САМО ЗА МЪЖЕ
Комедия от Дарио Фо
Режисьор: Дейвид Славчев
Сценография и костюми: Николай Нинов
Оригинална музика: Георги Гарчов
Участват Мима Дапкова, Мирослав Петров, Станислав Георгиев, Илияна Крушева, Вероника Ханджиева и Александър Павлов
Продукция ДК Театър – Силистра
 
25-ти февруари Петък 19.30 часа / С/ЗВЯРА В ЧОВЕКА
Сценична версия, драматургия и режисура: Цвета Балийска
Асистент режисьор: Пламен Петков
Сценография: Велина Мавродиева
Музика: Боян Христов
Хореограф: Петя Попова и Цветина Матова
 
27-ми февруари Неделя 19.30 часа / ЖЕНАТА Е СТРАННО ЖИВОТНО
Моноспектакъл на Яна Огнянова
Автор и режисьор: Здрава Каменова
 
28-ми февруари Понеделник 19.30 часа / ПРЕМЪЛЧАНОТО
Сценична версия и постановка – Владимир Петков
Сценография – Галина Абаджимаринова
Участват: Анна Петрова, Димитър Мартинов, Ивона Маврова и Явор Гаджев
Продукция ДТ – Търговище
 
 

 
ПРОГРАМАТА на „Нов театър“ НДК http://newtheatre.bg/ за месец Януари, 2022 г.
11-ти януари Вторник 19.30 часа / ЧЕРНО ОГЛЕДАЛО
По текстове на Чарли Брукър и Кони Хък
Режисьор Савина Бързева
Сценография, костюми, мултимедия Бояна Бъчварова
Хореография Семир Алкади
Композитор (”little girl with sad eyes“ & “the last dance”): Neverdance
Участват Александър Йончев, Мария Русева, Елена Коляшева, Ева Ганчева, Нина Ангелова, Катерина Стоева, Борис Бояджиев, Симеон Георгиев, Алекс Фанди, Атанаска Топуркова, Калина Георгиева, Радина Иванова, Силвия Стоева, Славина Кюркчиева, Ралица Хорозова
 
 
 
17-ти януари Понеделник 19.30 часа / ЖЕЛЕЗНИЯТ СВЕТИЛНИК по романа на Димитър Талев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Теодор Даскалов
Костюми Жанета Иванова
С участието на Филип Дончев, Филина Петрова, Йоана Иванова, Марияна Бранкованова, Николай Сяров, Яцек Янков
Продукция на ТМЦ – Разград
 
 
 
 
18-ти януари Вторник 19.30 часа / ТЪРНОВСКАТА ЦАРИЦА
По едноименната повест на Емилиян Станев

Драматизация и режисура Бойко Илиев                                Костюми Жанета Иванова                                              Сценография Теодор Даскалов

Участват Елена Петрова, Яцек Янков, Мариела Топалова, Таня Карбова, Николай Сяров, Веселин Борисов, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева
Продукция ДТ“Антон Страшимиров” – гр.Разград
 
 
 
19-ти януари Сряда 19.30 часа / 1984 ОТ ИЗОЛАТОРА 2020
по „1984“ на Джордж Оруел

Драматизация и режисура Бойко Илиев Сценография Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова Участват Филип Дончев, Йоана Иванова, Цветан Николов, Веселин Калановски, Надя Илиева, Ана-Мария Николаева, Яцек Янков

Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград
 
 
 
20-ти януари Четвъртък 19.30 часа / АНТИХРИСТ
по едноименния роман на Емилиян Станев

Драматизация и режисура Бойко Илиев Актьори Елена Петрова, Веселин Калановски, Ники Сотиров и Любомир Ковачев

Продукция Нов Театър НДК
 
 
 
21-ви януари Петък 19.30 часа / ЧАСТИЦА ЛЮБОВ
Автор и режисьор Андрей Калудов
Художник Теодор Даскалов
Участват Гергана Стоянова и Лъчезар Хальов
Продукция ТМЦ – Разград
 
 
 
24-ти януари Понеделник 19.30 часа / ВРЕМЕТО Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ВРЕМЕТО – спектакъл посветен на рождението на Апостола
Актьори Елена Петрова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев, Ники Сотиров, Ангелина Денчева, Ивайла Мацина
Сценарий и режисура – Бойко Илиев
Музикален ръководител – Евгени Господинов
Продукция „Нов театър” НДК
 
 
 
25-ти януари Вторник 19.30 часа / ПАРЧЕНЦА ОТ СЛЪНЦЕ И ОБЛАК по Пол Зиндел
Сценична версия и постановка Клара Армандова
Музика Добромир Кисьов
Участват Марияна Бранкованова, Роси Русева, Вероника Ханджиева, Дидо Мачев
Продукция Импресарска къща ”Визион”
 
 
 
26-ти януари Сряда 19.30 часа / ВЕЧЕРЯ В МАНХАТЪН
Джаз-опера от Любо Денев

Режисьор Бойко Илиев

Сценография и костюми Жанета Иванова

Хореография Йоана Стоянова
Вокален педагог Даниела Станкова
Художник на картината Ема Ванкова
Участват Христина Пипова, Лидия Кулекова, Александър Панайотов, Симеон Владов
и джаз-квартет в състав Мартин Марков /пиано/, Арнау Гарофе /саксофон/, Михаил Иванов /бас/, Атанас Попов /барабани/
Продукция „Нов театър” НДК с подкрепата на Национален фонд „Култура” и „Музикаутор”
 
 
 
27-ми януари Четвъртък 19.30 часа / ХАЙДЕ ДА ПРАВИМ СЕКС
Автор Валентин Красногоров

Превод Добринка Стефанова

Постановка Владимири Петков
Сценография Галина Абаджимаринова
Участват Атанас Махнев, Грета Неделчева, Любомир Фърков, Ивона Маврова, Анна Петрова
Продукция „Държавен драматичен театър” – Търговище
 
 
 
28-ми януари Петък 19.30 часа / В ЧАСА НА СИНЯТА МЪГЛА по писмата на П.Яворов
Драматизация и режисура Бойко Илиев Сценография Нина Пашова Участват Елена Петрова, Иван Радоев, Мариела Топалова
Продукция „Нов Театър” НДК
Реализиран с подкрепата на Министерство на културата
 
 
 
30-ти януари Неделя 19.30 часа / КЪСМЕТЛИЯТА С РЪЖДИВИЯ РЕВОЛВЕР Автор Екатерина Георгиева
Режисьор Ева Данаилова
Сценография Михаел Тодоров
Музика Христо Намлиев
Участват Елена Иванова, Георги Спасов, Петър Петров Перо, Ненчо Костов, Стефан Додуров
Финансиран по програма “Дебюти” на Национален фонд “Култура”
 
31-ви януари Понеделник 19.30 часа / ЧЕТИРИТЕ СПОРАЗУМЕНИЯ
Достъпно за незрящи хора и хора с увреден слух
Режисьор: Цвета Балийска, асистент режисьор: Пламен Петков
Хореограф: Цветина Матова
Музика: Рада Михайлова, Цвета Балийска
Ударни и гонг: Пламен Петков
Китара и мелодика: Авенир Михайлов
Музикален консултант: Константин Кучев
Дизайн на плакат: Лилия Самоковска
Превод от и на жестов език: Силвана Павлова
Консултант жестов език: Росица Караджова
Аудиоописание за слепи и незрящи хора: Цветина Матова
Участват: Авенир Михайлов, Ая Рибарска, Божидар Иванов, Боряна Лачева, Борис Партенов, Валери Михайлов, Емона Соколова, Киара Тодорова, Мария Партенова, Мария Попова, Марин Михайлов, Мартина Занева, Раяна Михайлова, Никол Щериева, Росен Соколов, София Болашъкова, Ясна Тенева.
 
Представленията и музикалните концерти са от 19.30 часа.
Билети на Билетен център НДК  /029166300 и 029166400  и на КАСА в деня на представлението 0886501703 и онлайн: Билетен център НДК,  Theatre.art.bg, Grabo.bg, Bilet.bg
 
СЪОБЩЕНИЕ: Уважаеми зрители, със заповед № РД-01-856/ 19.10.2021 на Министерство на здравеопазването във връзка със ситуацията Covid – 19 , считано от 21.10.2021 г., се въвежда изискването за ЗЕЛЕН СЕРТИФИКАТ, с който всеки един от Вас ще може да посещава събитията в „Нов театър” НДК. Благодарим за разбирането! Заповядайте и добре дошли!
 
 
 
 
СЪОБЩЕНИЕ: Уважаеми зрители, със заповед № РД-01-856/ 19.10.2021 на Министерство на здравеопазването във връзка със ситуацията Covid – 19 , считано от 21.10.2021 г., се въвежда изискването за ЗЕЛЕН СЕРТИФИКАТ, с който всеки един от Вас ще може да посещава събитията в „Нов театър” НДК. Благодарим за разбирането! Заповядайте и добре дошли!
ПРОГРАМАТА на „Нов театър“ НДК (Facebook страница) за месец Декември, 2021 г. се реализира с подкрепата на Национален фонд „Култура“
 
2-ри декември Четвъртък 19.30 часа / КЪСМЕТЛИЯТА С РЪЖДИВИЯ РЕВОЛВЕР
Автор Екатерина Георгиева
Режисьор Ева Данаилова
Сценография Михаел Тодоров
Музика Христо Намлиев
Участват Елена Иванова, Георги Спасов, Петър Петров Перо, Ненчо Костов, Стефан Додуров
Финансиран по програма “Дебюти” на Национален фонд “Култура”
 
7-ми декември Вторник 19.30 часа / ПЕПЕРУДИ, ПЕПЕРУДИ
Автор Алдо Николай
Режисьор Ники Априлов
Участват Кристина Белчева, Елена Ятанасова и Ивайло Захариев
 
9-ти декември Четвъртък 19.30 часа / С ЛЮБОВТА ШЕГА НЕ БИВА от Алфред дьо Мюсе
Режисьор Савина Бързева
Сценография и костюми Бояна Бъчварова с асистент Катерина Стоева
Участват Виктория Василева, Яна Пенчева, Никола Петек, Нина Ангелова, Катерина Стоева, Мария Алесия Порку, Калина Георгиева, Симеон Скачков, Александра Божилова, Денис Бонев, Мария Русева, Миа Доневска, Мила Пейова, Силвия Стоева, Рая Воутерс, Калоян Братков
 
10-ти декември Петък 19.30 часа ПРЕМИЕРА / ПОЕТЕСАТА
Авторски спектакъл на Диана Каваклийска
С участието на Еро Турка и Драган Милев – Дари
Сценография Ева Тенева Зайкоф
Костюми Мирела Братова
 
13-ти декември Понеделник 19.30 часа / 1984 ОТ ИЗОЛАТОРА 2020 по „1984“ на Джордж Оруел 
Драматизация и режисура Бойко Илиев Сценография Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова Участват Филип Дончев, Йоана Иванова, Цветан Николов,
Веселин Калановски, Надя Илиева, Ана-Мария Николаева, Яцек Янков
Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград
 
14-ти декември Вторник 19.30 часа / ЧЕРНО ОГЛЕДАЛО
По текстове на Чарли Брукър и Кони Хък
Режисьор Савина Бързева
Сценография, костюми, мултимедия Бояна Бъчварова
Хореография Семир Алкади
Композитор (”little girl with sad eyes“ & “the last dance”): Neverdance
Участват Александър Йончев, Мария Русева, Елена Коляшева, Ева Ганчева, Нина Ангелова, Катерина Стоева, Борис Бояджиев, Симеон Георгиев, Алекс Фанди, Атанаска Топуркова, Калина Георгиева, Радина Иванова, Силвия Стоева, Славина Кюркчиева, Ралица Хорозова
 
15-ти декември Сряда 19.30 часа / ТОВА СЪМ АЗ, ТОВА СИ ТИ
Авторски спектакъл на Орлин Дяков
С участието на Стефан Сърчаджиев и Велизара Петкова
Плакат Марина Маринова
Музика Краси Янев
 
17-ти декември Петък 19.30 часа / ТЪРНОВСКАТА ЦАРИЦА
По едноименната повест на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Костюми Жанета Иванова
Сценография Теодор Даскалов
Участват Елена Петрова, Яцек Янков, Мариела Топалова, Таня Карбова, Николай Сяров, Веселин Борисов, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева
Продукция ДТ“Антон Страшимиров” – гр.Разград
 
20-ти декември Понеделник 19.30 часа / ЖЕЛЕЗНИЯТ СВЕТИЛНИК по романа на Димитър Талев 
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Теодор Даскалов
Костюми Жанета Иванова
С участието на Филип Дончев, Филина Петрова, Йоана Иванова, Марияна Бранкованова, Николай Сяров, Яцек Янков
Продукция на ТМЦ – Разград
 
21-ви декември Вторник 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУМоноспектакъл на Иван Юруков
Автор Александър Урумов
Режисьор Иван Юруков
Композитор Михаил Шишков – баща
Продукция ПК “Вагабонти”
 
23-ти декември Четвъртък 19.30 часа / ВРЕМЕТО Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ВРЕМЕТО спектакъл посветен на рождението на Апостола 
Актьори Елена Петрова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев, Ники Сотиров, Ангелина Денчева, Ивайла Мацина
Сценарий и режисура – Бойко Илиев
Музикален ръководител – Евгени Господинов
Продукция „Нов театър” НДК
 
29-ти декември Сряда 19.30 часа / ВЕЧЕРЯ В МАНХАТЪН – юбилей на композитора Любо Денев
Джаз-опера от Любо Денев
Режисьор Бойко Илиев
Сценография и костюми Жанета Иванова
Хореография Йоана Стоянова
Вокален педагог Даниела Станкова
Художник на картината Ема Ванкова
Участват Христина Пипова, Лидия Кулекова, Александър Панайотов, Симеон Владов
и джаз-квартет в състав Мартин Марков /пиано/, Арнау Гарофе /саксофон/, Михаил Иванов /бас/, Атанас Попов /барабани/
Продукция „Нов театър” НДК с подкрепата на Национален фонд „Култура” и „Музикаутор”
 
Представленията и музикалните концерти са от 19.30 часа.
Билети на Билетен център НДК / 029166300 и 029166400  и на КАСА в деня на представлението 0886501703 и 0988991782 и онлайн: theatre.art.bg, grabo.bg, Epay.go, ticketportal.bg
 
 
ПРОГРАМАТА на „Нов театър“ НДК „Нов театър“ НДК за месец Ноември, 2021 г. се реализира с подкрепата на Национален фонд „Култура“ 
 
10-ти ноември Сряда 18.30 часа / КЕКС ВМЕСТО С…ЕКС
Режисьор Лео Капон
Хореограф Мариана Данева
Автор на пиесата и текста на песните Роси Русева
Автор на музиката Жоро Стоев
Участват Ирен Кривошиева, Роси Русева, Жоро Стоев
 
 
17-ти  ноември  Сряда  19.30 часа / ТОВА СЪМ АЗ, ТОВА СИ ТИ
Авторски спектакъл на  Орлин Дяков
С участието на  Стефан Сърчаджиев и  Велизара Петкова
Плакат Марина Маринова
Музика Краси Янев
 
18ти  ноември  Четвъртък  19.30 часа / ГАНЬОАДА
Музикална комедия по Алеко Константинов
Либрето и режисура Бойко Илиев
Муз.ръководител и аранжимент Евгени Господинов
Участват Борислав Веженов, Михаил Сървански, Йордан Петков, Христина Джурова, Стелиан Радев, Кристина Митева
Продукция “Нов театър” НДК
Спектакълът е реализиран с подкрепата на Министерство на културата19ти  ноември  Петък  19.30 часа / ЧАСТИЦА ЛЮБОВ
Автор и режисьор Андрей Калудов
Художник  Теодор Даскалов
Участват  Гергана Стоянова и Лъчезар Хальов
Продукция  ТМЦ – Разград
21ви  ноември  Неделя  19.30 часа / ЖЕЛЕЗНИЯТ СВЕТИЛНИК
по романа на  Димитър Талев
Драматизация и режисура  Бойко Илиев
Сценография Теодор Даскалов
Костюми Жанета Иванова
С участието на  Филип Дончев, Филина Петрова, Йоана Иванова, Марияна Бранкованова, Николай Сяров, Яцек Янков
Продукция на  ТМЦ – Разград
 
 

20-ти  ноември  Събота  19.30 часа / АНТИХРИСТ
по едноименния роман на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Актьори Елена Петрова, Веселин Калановски,
Ники Сотиров и Любомир Ковачев
Продукция Нов Театър НДК

22-ри  ноември  Понеделник  19.30 часа / КЪСМЕТЛИЯТА С РЪЖДИВИЯ РЕВОЛВЕР
Автор  Екатерина Георгиева
Режисьор  Ева Данаилова
Сценография  Михаел Тодоров
Музика Христо Намлиев
Участват  Елена Иванова, Георги Спасов, Петър Петров Перо, Ненчо Костов, Стефан Додуров
Финансиран по програма “Дебюти” на Национален фонд “Култура”

23-ти  ноември Вторник  19.30 часа / ОСЪДЕНИ ДУШИ
Автор Димитър Димов
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Участват Елена Петрова, Ники Илиев, Любомир Ковачев, Димитър Мартинов, Цветан Пейчев, Светльо Иванов, Валентин Ченков и Любомира Стефанова
Сценография и костюми Галина Абаджимаринова
Музикално оформление Ники Илиев
Продукция ДКТ “Васил Друмев” – Шумен

24ти  ноември  Сряда  19.30 часа / ВЕЧЕРЯ В МАНХАТЪН – юбилей на композитора Любо Денев
Джаз-опера от  Любо Денев
Режисьор  Бойко Илиев
Сценография и костюми  Жанета Иванова
Хореография  Йоана Стоянова
Вокален педагог Даниела Станкова
Художник на картината  Ема Ванкова
Участват  Христина Пипова, Лидия Кулекова, Александър Панайотов, Симеон Владов
и джаз-квартет в състав  Мартин Марков /пиано/, Арнау Гарофе /саксофон/, Михаил Иванов /бас/, Атанас Попов /барабани/
Продукция „Нов театър” НДК с подкрепата на  Национален фонд „Култура” и „Музикаутор”

25-ти  ноември  Четвъртък  19.30 часа  / ВРЕМЕТО Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ВРЕМЕТО
спектакъл посветен на рождението на Апостола
Актьори Елена Петрова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев, Ники Сотиров, Ангелина Денчева, Ивайла Мацина
Сценарий и режисура – Бойко Илиев
Музикален ръководител – Евгени Господинов
Продукция  „Нов театър” НДК

26-ти  ноември  Петък  19.30 часа / СМЕШНО ОТДЕЛЕНИЕ
по Ерик Чапъл
Режисьор Робин Кафалиев
Сценография Теодор Даскалов
Участват Робин Кафалиев, Николай Сяров, Евгени Стефанов, Иван Иванов, Росица Кехайова, Анна-Мария Николаева
Продукция ТМЦ – Разград

28-ми  ноември  Неделя  19.30 часа  / ПАРЧЕНЦА ОТ СЛЪНЦЕ И ОБЛАК
по Пол Зиндел
Сценична версия и постановка Клара Армандова
Музика Добромир Кисьов
Участват Албена Колева, Луизабел Николова, Мария Кацарова, Илияна Гатева
Продукция Импресарска къща ”Визион”

29ти  ноември Понеделник  19.30 часа  / 1984 ОТ ИЗОЛАТОРА 2020
по „1984“ на Джордж Оруел
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова
Участват Филип Дончев, Йоана Иванова, Цветан Николов,
Веселин Калановски, Надя Илиева, Ана-Мария Николаева, Яцек Янков
Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград

30-ти  ноември  Вторник  19.30 часа ПРЕМИЕРА / ВЕРИГА ОТ ДУМИ
Автор  Жорди Галсеран
Превод  Нева мичева
Режисьор  Валентин Балабанов
Участват  Виктория Янева, Божидар Попчев
Продукция  ОДТ „Невена Коканова“ – Дупница

Представленията и музикалните концерти са от 19.30 часа.
Билети на Билетен център НДК /029166300 и 029166400 и на  КАСА в деня на представлението 0886501703 и 0988991782  и онлайн: theatre.art.bg, grabo.bg, Epay.go, ticketportal.bg

ПРОГРАМАТА на „Нов театър“ НДК „Нов театър“ НДК за месец Октомври, 2021 г. се реализира с подкрепата на Национален фонд „Култура“
 
 
7-ми октомври Четвъртък 19.30 часа / СОЛАРИС
по едноименния роман на Станислав Лем
Сценична адаптация и режисура Мартин Киряков
Сценография и костюми Диана Тотева
Хореография на груповия образ Валерия Колева
С участието на Живко Сираков, Димитър Касабов, Ели Колева и др.
 
9-ти  октомври  Събота  19.30 часа / ГАРА КАЛКУТА по  Ханох Левин
Постановка  Симона Попова
Участват  Калина Липовска, Нелия Чалъкова, Ивет Стоименова, Никола Михайлов, Явор Цаков, Мартин Ромеов, Павел Петков, Евтим Шушолов, Божидар Велянов, Людмил Димитров, Грета Георгиева
Хореография Даниана Коева
Продукция Арт Асоциация „Водолей”10-ти  октомври  Неделя  10.00 часа / КОПЧЕ ЗА СЪН  по Валери Петров
Режисьор Симона Попова
Продукция Арт-асоциация „Водолей”
 
11-ти октомври Понеделник 19.30 часа / МЕЛОДИЯ
Автор Диъдри Кинахан
Постановка и муз.картина Клара Армандова
Участват Никола Мутафов, Диана Костова
Сценография и костюми Венелин Шурелов
Вокален консултант доц.д-р.Николай Моцов
Звукова среда Боян Христов
Продукция “Vision”
Проектът се реализира с подкрепата на Министерство на културата
 
14-ти октомври Четвъртък 19.30 часа / СОЛАРИС
по едноименния роман на Станислав Лем
Сценична адаптация и режисура Мартин Киряков
Сценография и костюми Диана Тотева
Хореография на груповия образ Валерия Колева
С участието на Живко Сираков, Димитър Касабов, Ели Колева и др.
 
15-ти октомври Петък 19.30 часа ПРЕМИЕРА / НА ИЗТОК ОТ РАЯ
по романа на Джон Стайнбек
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография и костюми – Лидия Къркеланова
Участват Стефка Златкова, Стоян Борисов, Боян Фърцов, Кирил Милушев, Никол Бойчева, Тони Христова
Продукция МДТ „К. Кисимов“ – Велико Търново
 
17-ти октомври Неделя 19.30 часа / ВЕЧЕРЯ В МАНХАТЪН – юбилей на композитора и автор на едноименната джаз-опера – Любомир Денев
Режисьор Бойко Илиев
Сценография и костюми Жанета Иванова
Хореография Йоана Стоянова
Вокален педагог Даниела Станкова
Художник на картината Ема Ванкова
Участват Христина Пипова, Лидия Кулекова, Александър Панайотов, Симеон Владов
и джаз-квартет в състав Мартин Марков /пиано/, Арнау Гарофе /саксофон/, Михаил Иванов /бас/, Атанас Попов /барабани/
Продукция „Нов театър” НДК с подкрепата на Национален фонд „Култура” и „Музикаутор”. Представлението се реализира със специалното съдействие на Съюза на българските композитори (СБК)
 
18-ти октомври Понеделник 19.30 часа / 1984 ОТ ИЗОЛАТОРА 2020
по „1984“ на Джордж Оруел
Драматизация и режисура Бойко Илиев Сценография Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова Участват Филип Дончев, Йоана Иванова, Цветан Николов,
Веселин Калановски, Надя Илиева, Ана-Мария Николаева, Яцек Янков
Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград
 
20-ти октомври Вторник 19.30 часа / ТОВА СЪМ АЗ, ТОВА СИ ТИ
Авторски спектакъл на Орлин Дяков
С участието на Стефан Сърчаджиев и Велизара Петкова
Плакат Марина Маринова
Музика Краси Янев
 
21-ви октомври Четвъртък 19.30 часа ПРЕМИЕРА / ПОЕТЕСАТА
Авторски моноспектакъл на Диана Каваклийска
Музика Еро Турка и Драган Милев – Дари
Сценография Ева Тенева Зайкоф
Костюми Мирела Братова
 
22-ри октомври Петък 19.30 часа ПРЕМИЕРА / ВЕРИГА ОТ ДУМИ
Автор Жорди Галсеран
Превод Нева мичева
Режисьор Валентин Балабанов
Участват Виктория Янева, Божидар Попчев
Продукция ОДТ „Невена Коканова“ – Дупница
 
25-ти октомври Понеделник 19.30 часа / ГАНЬОАДА
Музикална комедия по Алеко Константинов
Либрето и режисура Бойко Илиев
Муз.ръководител и аранжимент Евгени Господинов
Участват Борислав Веженов, Михаил Сървански, Йордан Петков, Христина Джурова, Стелиан Радев, Кристина Митева
Продукция “Нов театър” НДК
Спектакълът е реализиран с подкрепата на Министерство на културата
 
26-ти октомври Вторник 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор Александър Урумов
Режисьор Иван Юруков
Композитор Михаил Шишков – баща
Продукция ПК “Вагабонти”
 
28-ми октомври Четвъртък 19.30 часа / КЪСМЕТЛИЯТА С РЪЖДИВИЯ РЕВОЛВЕР 
Автор Екатерина Георгиева
Режисьор Ева Данаилова
Сценография Михаел Тодоров
Музика Христо Намлиев
Участват Елена Иванова, Георги Спасов, Петър Петров Перо, Ненчо Костов, Стефан Додуров
Финансиран по програма “Дебюти” на Национален фонд “Култура”
 
29-ти октомври Петък 19.30 часа / ОСЪДЕНИ ДУШИ
Автор Димитър Димов
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Участват Елена Петрова, Ники Илиев, Любомир Ковачев, Димитър Мартинов, Цветан Пейчев, Светльо Иванов, Валентин Ченков и Любомира Стефанова
Сценография и костюми Галина Абаджимаринова
Музикално оформление Ники Илиев
Продукция ДКТ “Васил Друмев” – Шумен
 
 
ДЕН НА БУДИТЕЛИТЕ
 
1-ви ноември Понеделник 19.30 часа / ЖЕЛЕЗНИЯТ СВЕТИЛНИК по романа на Димитър Талев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Теодор Даскалов
Костюми Жанета Иванова
С участието на Филип Дончев, Берна Касимова, Йоана Иванова, Марияна Бранкованова, Николай Сяров, Яцек Янков
Продукция на ТМЦ – Разград
 
Представленията и музикалните концерти са от 19.30 часа.
Билети на Билетен център НДК /029166300 и 029166400и на КАСА в деня на представлението 0886501703 и 0988991782 и онлайн: theatre.art.bg, grabo.bg, Epay.go, ticketportal.bg
 

ПРОГРАМАТА  „Нов театър“ НДК за месец Септември, 2021 г. се реализира с подкрепата на Столична община – дирекция „Култура“ – Лятна програма и Национален фонд „Култура“

Театралните представления и музикалните концерти, включени в „Лятната програма” са от 20.00 часа на Лятната сцена.
Билети на КАСА в деня на представлението 0886501703 и 0988991782 или Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400 и онлайн: theatre.art.bg, grabo.bg, Epay.go, ticketportal.bg

7и  септември  Вторник  19.00 часа / ВЕЧЕРЯ В МАНХАТЪН /гостува в гр.Благоевград
Джаз-опера от  Любо Денев
Режисьор  Бойко Илиев
Сценография и костюми  Жанета Иванова
Хореография  Йоана Стоянова
Вокален педагог Даниела Станкова
Художник на картината  Ема Ванкова
Участват  Христина Пипова, Лидия Кулекова, Александър Панайотов, Симеон Владов
и джаз-квартет в състав  Мартин Марков /пиано/, Арнау Гарофе /саксофон/, Михаил Иванов /бас/, Атанас Попов /барабани/
Продукция „Нов театър” НДК с подкрепата на  Национален фонд „Култура” и „Музикаутор”

11-ти  септември  Събота  19.30 часа ПРЕМИЕРА / СТАТУТ
Концепция и режисура – Мария Табакова, Елица Попова, Михаела Заимова
Хореография и танц – Мария Табакова, Елица Попова, Михаела Заимова, Радина Харизанова, Никола Костадинов
Сценография и костюми – Харита Асумани
Музика – Вероника Табакова
Глас – Силсила Махбуб и Атанас Апостолов
Светлинен дизайн – Петьо Горанов

14ти  септември  Вторник  19.30 часа / ЖЕЛЕЗНИЯТ СВЕТИЛНИК
по романа на  Димитър Талев
Драматизация и режисура  Бойко Илиев
Сценография Теодор Даскалов
Костюми Жанета Иванова
С участието на  Филип Дончев, Берна Касимова, Йоана Иванова, Марияна Бранкованова, Николай Сяров, Яцек Янков
Продукция на  ТМЦ – Разград

17-ти  септември  Петък  19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на  Иван Юруков
Автор  Александър Урумов
Режисьор  Иван Юруков
Композитор  Михаил Шишков – баща
Продукция ПК “Вагабонти”

21-ви  септември  Вторник  19.30 часа / ТОВА СЪМ АЗ, ТОВА СИ ТИ
Авторски спектакъл на  Орлин Дяков
С участието на  Стефан Сърчаджиев и  Велизара Петкова
Плакат Марина Маринова
Музика Краси Янев

24ти  септември  Петък  19.30 часа / КЪСМЕТЛИЯТА С РЪЖДИВИЯ РЕВОЛВЕР
Автор  Екатерина Георгиева
Режисьор  Ева Данаилова
Сценография  Михаел Тодоров
Музика Христо Намлиев
Участват  Елена Иванова, Георги Спасов, Петър Петров Перо, Ненчо Костов, Стефан Додуров
Финансиран по програма “Дебюти” на Национален фонд “Култура”

27ми  септември  Понеделник  19.30 часа  / 1984 ОТ ИЗОЛАТОРА 2020
по „1984“ на Джордж Оруел
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова
Участват Филип Дончев, Йоана Иванова, Цветан Николов,
Веселин Калановски, Надя Илиева, Ана-Мария Николаева, Яцек Янков
Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград

28-ми  септември  Вторник  19.30 часа  / ВРЕМЕТО Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ВРЕМЕТО
спектакъл посветен на рождението на Апостола
Актьори Елена Петрова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев, Ники Сотиров, Ангелина Денчева, Ивайла Мацина и специалното участие на Бойко Цветанов
Сценарий и режисура – Бойко Илиев
Музикален ръководител – Евгени Господинов
Продукция  „Нов театър” НДК

29ти  септември  Сряда  19.30 часа / ВЕЧЕРЯ В МАНХАТЪН
Джаз-опера от  Любо Денев
Режисьор  Бойко Илиев
Сценография и костюми  Жанета Иванова
Хореография  Йоана Стоянова
Вокален педагог Даниела Станкова
Художник на картината  Ема Ванкова
Участват  Христина Пипова, Лидия Кулекова, Александър Панайотов, Симеон Владов
и джаз-квартет в състав  Мартин Марков /пиано/, Арнау Гарофе /саксофон/, Михаил Иванов /бас/, Атанас Попов /барабани/
Продукция „Нов театър” НДК с подкрепата на  Национален фонд „Култура” и „Музикаутор”

30-ти  Септември  Четвъртък  19.30 часа / ЧАСТ ОТ КОЛЕКЦИЯ
Театрално-музикален пърформанс по текстове на Димитър Воев
Драматизация Иван Юруков
Режисьор Иван Юруков
Аранжимент “ТЕРПЕНТИНА”
Участват Иван Юруков – китара, укулеле, вокал  Стоян Младенов – цигулка, вокал
Николай Димитров – ударни, вокал  Милен Апостолов – пиано, вокал

ПРОГРАМАТА  „Нов театър“ НДК за месец Юли, 2021 г. се реализира с подкрепата на Столична община – дирекция „Култура“ – Лятна програма и Национален фонд „Култура“

Представленията и музикалните концерти, включени в „Лятната програма” са от 20.30 часа на Лятната открита сцена.
Билети на КАСА в деня на представлението 0886501703 и 0988991782 или Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400 и онлайн: theatre.art.bg, grabo.bg, Epay.go, ticketportal.bg

1-ви  юли  Четвъртък  20.30 часа / ТЪРНОВСКАТА ЦАРИЦА
По едноименната повест на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Костюми Жанета Иванова
Сценография Теодор Даскалов
Участват  Елена Петрова, Яцек Янков, Мариела Топалова, Таня Карбова, Николай Сяров, Веселин Борисов, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева
Продукция  ДТ“Антон Страшимиров” – гр.Разград

2-ри  юли  Петък  19.30 часа / ДА ДОКОСНЕШ НЕБЕТО
По разказа на Леон Митрани „Куфарът“
Режисьор Альоша Бехар
Участват Тихомир Иванов и Стефан Милков
Продукция ДТ Монтана / ЗАЛА

6-ти  юли  Вторник  20.30 часа / ЧАСТ ОТ КОЛЕКЦИЯ
Театрално-музикален пърформанс по текстове на Димитър Воев
Драматизация Иван Юруков
Режисьор Иван Юруков
Аранжимент “ТЕРПЕНТИНА”
Участват Иван Юруков – китара, укулеле, вокал  Стоян Младенов – цигулка, вокал
Николай Димитров – ударни, вокал  Милен Апостолов – пиано, вокал

7-ти  юли  Сряда  19.30 часа / ЖИВОТЪТ – ТОВА СА ДВЕ ЖЕНИ
Автор  Стефан Цанев
Режисьор  Невена Митева
Сценография и костюми  Лидия Къркеланова
Авторска музика  Петър Атанасчев
С участието на Стефка Златкова, Стоян Борисов, Силвия Шекилова
Продукция на МДТ „К. Кисимов“ – Велико Търново / ЗАЛА

9-ти  юли  Петък  20.30 часа / МЕЛОДИЯ
Автор  Диъдри Кинахан
Постановка и муз.картина Клара Армандова
Участват Никола Мутафов, Диана Костова
Сценография и костюми Венелин Шурелов
Вокален консултант доц.д-р.Николай Моцов
Звукова среда Боян Христов
Продукция “Vision”
Проектът се реализира с подкрепата на Министерство на културата

СЕДМИЦА НА МУЗИКАЛНИЯ ТЕАТЪР – “ПОД ЗВЕЗДИТЕ
с подкрепата на Столична община – дирекция „Култура”

12-ти  юли  Понеделник  20.30 часа / ЧАСТ ОТ КОЛЕКЦИЯ
Театрално-музикален пърформанс по текстове на Димитър Воев
Драматизация Иван Юруков
Режисьор Иван Юруков
Аранжимент “ТЕРПЕНТИНА”
Участват Иван Юруков – китара, укулеле, вокал  Стоян Младенов – цигулка, вокал
Николай Димитров – ударни, вокал  Милен Апостолов – пиано, вокал
Вход свободен

13ти  юли  Вторник  20.30 часа / ГАНЬОАДА
Музикална комедия по Алеко Константинов
Либрето и режисура Бойко Илиев
Муз.ръководител и аранжимент Евгени Господинов
Участват Борислав Веженов, Михаил Сървански, Йордан Петков, Христина Джурова, Стелиан Радев, Кристина Митева
Продукция “Нов театър” НДК
Спектакълът е реализиран с подкрепата на Министерство на културата
Вход свободен

14-ти  юли  Сряда  20.30 часа / ACAPPELLA
Акапелна формация „ХорЪт“ с диригент ЕВГЕНИ ГОСПОДИНОВ

15ти  юли  Четвъртък  20.30 часа / ВЕЧЕРЯ В МАНХАТЪН
Джаз-опера от  Любо Денев
Режисьор  Бойко Илиев
Сценография и костюми  Жанета Иванова
Хореография  Йоана Стоянова
Вокален педагог Даниела Станкова
Художник на картината  Ема Ванкова
Участват  Христина Пипова, Лидия Кулекова, Александър Панайотов, Симеон Владов
и джаз-квартет в състав  Мартин Марков /пиано/, Арнау Гарофе /саксофон/, Михаил Иванов /бас/, Атанас Попов /барабани/
Продукция „Нов театър” НДК с подкрепата на  Национален фонд „Култура” и „Музикаутор”
Вход свободен

16-ти  юли  Петък  20.30 часа  / МОИТЕ ПЕСНИ
Концерт -спектакъл на Калки и приятели със специалното участие на Момчил Колев и Мишо Шишков

17-ти  юли  Събота  20.30 часа  / Е*А ТИ ПЛАЖА
Стенд-ъп комедия с участието на  Димитър Иванов – Капитана

18-ти  юли  Неделя  21.00 часа  / ВРЕМЕТО Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ВРЕМЕТО
спектакъл посветен на рождението на Апостола
Актьори Елена Петрова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев, Ники Сотиров, Ангелина Денчева, Ивайла Мацина и специалното участие на Бойко Цветанов
Сценарий и режисура – Бойко Илиев
Музикален ръководител – Евгени Господинов
Продукция  „Нов театър” НДК                                            С подкрепата на Столична община – Лятна програма
Вход свободен

20-ти  юли  Вторник  20.30 часа / ТОВА СЪМ АЗ, ТОВА СИ ТИ
Авторски спектакъл на  Орлин Дяков
С участието на  Стефан Сърчаджиев и  Велизара Петкова
Плакат Марина Маринова
Музика Краси Янев

21ви  юли  Сряда   20.30 часа / ЖЕЛЕЗНИЯТ СВЕТИЛНИК
по романа на  Димитър Талев
Драматизация и режисура  Бойко Илиев
Сценография Теодор Даскалов
Костюми Жанета Иванова
С участието на  Марияна Бранкованова, Яцек Янков, Филип Дончев, Берна Касимова, Николай Сяров, Йоана Иванова
Продукция на  ТМЦ – Разград

22ри  юли  Четвъртък   20.00 часа / ЗВУКОВО ПЪТЕШЕСТВИЕ
Звуково Пътешествие в Мистиката на Звука и Музиката…
разнообразни жанрове, орнаменти от фолклор, уникални екзотични инструментали и вокали, създаващи  ОрФеАрична  РЕлаксираща атмосфера…
с Михаела Стойкова – MaicaRa & Петър Йорданов – Bunyverse

25-ти  юли  Неделя  20.30 часа / ПАРЕН КАША ДУХА
Автори  Хр.Христов и Рени Христова
Режисьор  Робин Кафалиев
Сценография  Теодор Даскалов
Участват  Робин Кафалиев, Таня Кожухарова, Евгени Стефанов, Веселин Борисов, Иван Иванов, Цветана Благоева, Анна-Мария Николаева и трупа от естрадна сцена “Н.Хикмет”
Продукция ТМЦ – Разград

28ми  юли  Сряда   19.30 часа / СБЪДНИ МЕЧТА
Мюзикъл с деца-артисти от  „Star Camp” 2021
Постановка и режисура Христина Ангелова
Вокален педагог Даниела Станкова
Асистенти Марина Драгомирецкая и Петър Петров
Хореограф Боряна Иванова
Музикално оформление Самуел Ефтимов
Продукция „Star Camp” 2021 и Училище за певци „D Stars” / ЗАЛА

Театралните представления и музикални концерти в Залата на „Нов Театър” НДК са от 19.30 часа, а на Лятната открита сцена от 20.30 часа.
Билети на КАСА в деня на представлението 0886501703 и 0988991782 или Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400 и онлайн: theatre.art.bg, grabo.bg, Epay.go, ticketportal.bg

Програмата се реализира с подкрепата на Столична община – дирекция „Култура” / „Лятна програма“ и на Национален фонд “Култура”

ПРОГРАМАТА на „Нов театър“ НДК http://newtheatre.bg/ за месец Юни, 2021 г. се реализира с подкрепата на НАЦИОНАЛЕН ФОНД „КУЛТУРА“

3-ти  юни  Четвъртък  19.30 часа  / ПЕПЕРУДИ, ПЕПЕРУДИ
Автор Алдо Николай
Режисьор Ники Априлов
Участват Кристина Белчева, Елена Ятанасова и Ивайло Захариев

5-ти  юни Събота  10.00 – 22.00 часа / ФЕСТИВАЛ НА АВТОРСКИЯ ТЕАТЪР (ФАТ)
Участват Театър Драмеди, Ованес Торосян, Искра Проданова- Варна, Танцова компания Дюн, Бургас, Playback театър „Тук и сега“, Театър Вижу- компания от незрящи актьори

6-ти  юни Неделя  10.00 – 22.00 часа / ФЕСТИВАЛ НА АВТОРСКИЯ ТЕАТЪР (ФАТ)
Участват Театър Драмеди, Ованес Торосян, Искра Проданова- Варна, Танцова компания Дюн, Бургас, Playback театър „Тук и сега“, Театър Вижу- компания от незрящи актьори

10ти  юни  Четвъртък  19.30 часа / ГАНЬОАДА
Музикална комедия по Алеко Константинов
Либрето и режисура Бойко Илиев
Муз.ръководител и аранжимент Евгени Господинов
Участват Борислав Веженов, Михаил Сървански, Йордан Петков, Христина Джурова, Стелиан Радев, Кристина Митева
Продукция “Нов театър” НДК
Спектакълът е реализиран с подкрепата на Министерство на културата

13-ти  юни  Неделя  11.00 часа / КОПЧЕ ЗА СЪН
По Валери Петров
Режисьор Симона Попова
Продукция Арт-асоциация „Водолей”

13-ти  юни  Неделя  19.30 часа / ГАРА КАЛКУТА по  Ханох Левин
Постановка  Симона Попова
Участват  Калина Липовска, Нелия Чалъкова, Ивет Стоименова, Никола Михайлов, Явор Цаков, Мартин Ромеов, Павел Петков, Евтим Шушолов, Божидар Велянов, Людмил Димитров, Грета Георгиева
Хореография Даниана Коева
Продукция Арт Асоциация „Водолей”

14-ти  юни  Понеделник  19.30 часа / ВЕЧЕРЯ В МАНХАТЪН
Джаз-опера от  Любо Денев
Режисьор  Бойко Илиев
Сценография и костюми  Жанета Иванова
Хореография  Йоана Стоянова
Вокален педагог Даниела Станкова
Художник на картината  Ема Ванкова
Участват  Христина Пипова, Лидия Кулекова, Александър Панайотов, Симеон Владов
и джаз-квартет в състав  Мартин Марков /пиано/, Арнау Гарофе /саксофон/, Михаил Иванов /бас/, Атанас Попов /барабани/
Продукция „Нов театър” НДК с подкрепата на Национален фонд „Култура” и „Музикаутор”

15-ти  юни  Вторник  19.30 часа / ЖИВОТЪТ – ТОВА СА ДВЕ ЖЕНИ
Автор  Стефан Цанев
Режисьор  Невена Митева
Сценография и костюми  Лидия Къркеланова
Авторска музика  Петър Атанасчев
С участието наСтефка Златкова, Стоян Борисов, Силвия Шекилова
Продукция на МДТ „К. Кисимов“ – Велико Търново

16-ти  юни  Сряда  19.30 часа / АНТИХРИСТ
По едноименния роман на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Актьори Елена Петрова, Веселин Калановски,
Ники Сотиров и Любомир Ковачев
Продукция Нов Театър НДК

17-ти  юни  Четвъртък  19.30 часа / ЖИВОТНИ
Режисьор Иво Игнатов – Кени
Участват Любомир Василев, Радослава Донева, Здравка Христозова, Никола Манолевски, Марин Несторов, Цветелина Маркова

18-ти  юни  Петък  19.30 часа / ТОВА СЪМ АЗ, ТОВА СИ ТИ
Авторски спектакъл на Орлин Дяков
С участието на Стефан Сърчаджиев и Велизара Петкова
Плакат Марина Маринова
Музика Краси Янев

21-ви  юни  Понеделник  19.30 часа / КЪСМЕТЛИЯТА С РЪЖДИВИЯ РЕВОЛВЕР
Автор  Екатерина Георгиева
Режисьор  Ева Данаилова
Сценография  Михаел Тодоров
Музика Христо Намлиев
Участват  Елена Иванова, Георги Спасов, Петър Петров Перо, Ненчо Костов, Стефан Додуров
Финансиран по програма “Дебюти” на Национален фонд “Култура”

24-ти юни Четвъртък   19.30 часа / ЖЕЛЕЗНИЯТ СВЕТИЛНИК
по романа на  Димитър Талев
Драматизация и режисура  Бойко Илиев
Сценография Теодор Даскалов
Костюми Жанета Иванова
С участието на Марияна Бранкованова, Яцек Янков, Филип Дончев, Берна Касимова, Николай Сяров, Йоана Иванова
Продукция на ТМЦ – Разград

25-ти  юни  Петък  19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на  Иван Юруков
Автор  Александър Урумов
Режисьор  Иван Юруков
Композитор  Михаил Шишков – баща
Продукция ПК “Вагабонти”

27-ми  юни Неделя  19.30 часа  / В ЧАСА НА СИНЯТА МЪГЛА
по писмата на П.Яворов
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Нина Пашова
Участват Елена Петрова, Иван Радоев, Мариела Топалова
Продукция „Нов Театър” НДК
Реализиран с подкрепата на Министерство на културата

28-ми  юни  Понеделник  19.30 часа / ВЕЧЕРЯ В МАНХАТЪН
Джаз-опера от  Любо Денев
Режисьор  Бойко Илиев
Сценография и костюми  Жанета Иванова
Хореография  Йоана Стоянова
Вокален педагог Даниела Станкова
Художник на картината  Ема Ванкова
Участват  Христина Пипова, Лидия Кулекова, Александър Панайотов, Симеон Владов
и джаз-квартет в състав  Мартин Марков /пиано/, Арнау Гарофе /саксофон/, Михаил Иванов /бас/, Атанас Попов /барабани/
Продукция „Нов театър” НДК с подкрепата на Национален фонд „Култура” и „Музикаутор”

29-ти  юни  Вторник  19.30 часа / СОЛАРИС
по едноименния роман на Станислав Лем
Дипломно представление на Мартин Киряков, студент по Режисура за драматичен театър
в НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“, в класа на професор Пламен Марков, с главен асистент Калин Ангелов

Вечерните театрални представления и музикални концерти в Нов Театър” НДК са от 19.30 часа.
Билети на КАСА в деня на представлението 0886501703 и 0988991782 или Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400 и онлайн: theatre.art.bg, grabo.bg, Epay.go, ticketportal.bg

ПРОГРАМАТА на „Нов театър“ НДК http://newtheatre.bg/ за месец Май, 2021 г. се реализира с подкрепата на НАЦИОНАЛЕН ФОНД „КУЛТУРА“

10-ти  май  Понеделник  19.30 часа ПРЕМИЕРА / СТАТУТ
Концепция и режисура – Мария Табакова, Елица Попова, Михаела Заимова
Хореография и танц – Мария Табакова, Елица Попова, Михаела Заимова, Радина Харизанова, Никола Костадинов
Сценография и костюми – Харита Асумани
Музика – Вероника Табакова
Глас – Силсила Махбуб и Атанас Апостолов
Светлинен дизайн – Петьо Горанов

14-ти  май  Петък  19.30 часа / ТОВА СЪМ АЗ, ТОВА СИ ТИ
Авторски спектакъл на Орлин Дяков
С участието на Стефан Сърчаджиев и Велизара Петкова
Плакат Марина Маринова
Музика Краси Янев

16-ти  май  Неделя  19.30 часа / ПАРЕН КАША ДУХА
Автори  Хр.Христов и Рени Христова
Режисьор  Робин Кафалиев
Сценография  Теодор Даскалов
Участват  Робин Кафалиев, Таня Кожухарова, Евгени Стефанов, Веселин Борисов, Иван Иванов, Цветана Благоева, Анна-Мария Николаева и трупа от естрадна сцена “Н.Хикмет”
Продукция ТМЦ – Разград

17-ти  май Понеделник  19.30 часа / ЧАСТ ОТ КОЛЕКЦИЯ
Театрално-музикален пърформанс по текстове на Димитър Воев
Драматизация Иван Юруков
Режисьор Иван Юруков
Аранжимент “ТЕРПЕНТИНА”
Участват Иван Юруков – китара, укулеле, вокал  Стоян Младенов – цигулка, вокал
Николай Димитров – ударни, вокал  Милен Апостолов – пиано, вокал

18ти  май  Вторник  19.30 часа  / 1984 ОТ ИЗОЛАТОРА 2020
по „1984“ на Джордж Оруел
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова
Участват Филип Дончев, Йоана Иванова, Цветан Николов,
Веселин Калановски, Надя Илиева, Ана-Мария Николаева, Яцек Янков
Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград

20-ти  май  Четвъртък  19.30 часа / УСЕЩАНЕ ЗА ЛЮБОВ
Участват  Бойка Велкова и  Ивайло Захариев
Режисьор  Бойка Велкова
Музика  Теодосий Спасов

21-ви  май Петък  19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на  Иван Юруков
Автор  Александър Урумов
Режисьор  Иван Юруков
Композитор  Михаил Шишков – баща
Продукция ПК “Вагабонти”

25-ти  май  Вторник  19.30 часа ПРЕМИЕРА / КЪСМЕТЛИЯТА С РЪЖДИВИЯ РЕВОЛВЕР
Автор  Екатерина Георгиева
Режисьор  Ева Данаилова
Сценография  Михаел Тодоров
Музика Христо Намлиев
Участват  Елена Иванова, Георги Спасов, Петър Петров Перо, Ненчо Костов, Стефан Додуров
Финансиран по програма “Дебюти” на Национален фонд “Култура”

27-ми 28-ми  май  Четвъртък / Петък  19.30 часа ПРЕМИЕРА / ВЕЧЕРЯ В МАНХАТЪНДжаз-опера от  Любо Денев
Режисьор  Бойко Илиев
Сценография и костюми  Жанета Иванова
Хореография  Йоана Стоянова
Вокален педагог Даниела Станкова                               Художник на картината  Ема Ванкова
УчастватХристина Пипова, Лидия Кулекова, Александър Панайотов, Симеон Владов
и джаз-квартет в състав  Мартин Марков /пиано/, Арнау Гарофе /саксофон/, Михаил Иванов /бас/, Атанас Попов /барабани/
Продукция „Нов театър” НДК с подкрепата на Национален фонд „Култура” и „Музикаутор”

31-ви май Понеделник 19.30 часа / ЧУДОМИРЩИНИ по разкази на Чудомир
Режисьор Милослав Милославов
Участва Стефан Милков
Сценична среда Ивайло Николов
Музика Оратница
Продукция ТК ”Миларт”
 
Вечерните театрални представления и музикални концерти в Нов Театър” НДК са от 19.30 часа.
Билети на КАСА в деня на представлението 0886501703 и 0988991782 или Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400 и онлайн: theatre.art.bg, grabo.bg, Epay.go, ticketportal.bg
 
 
ПРОГРАМАТА на „Нов театър“ НДК http://newtheatre.bg/ за месец Април, 2021 г. се реализира с подкрепата на НАЦИОНАЛЕН ФОНД „КУЛТУРА“
 
5-ти  април  Понеделник  19.30 часа  / ПАРЧЕНЦА ОТ СЛЪНЦЕ И ОБЛАК по Пол Зиндел
Сценична версия и постановка Клара Армандова
Музика Добромир Кисьов
Участват Албена Колева, Луизабел Николова, Мария Кацарова, Илияна Гатева
Продукция Импресарска къща ”Визион”
 

8-ми  април Четвъртък  19.30 часа  / 1984 ОТ ИЗОЛАТОРА 2020 по „1984“ на Джордж Оруел
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова
Участват Филип Дончев, Йоана Иванова, Цветан Николов,
Веселин Калановски, Надя Илиева, Ана-Мария Николаева, Яцек Янков
Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград

9-ти  април  Петък  19.00 часа / ЧАСТ ОТ КОЛЕКЦИЯ
Театрално-музикален пърформанс по текстове на Димитър Воев
Драматизация Иван Юруков
Режисьор Иван Юруков
Аранжимент “ТЕРПЕНТИНА”
Участват Иван Юруков – китара, укулеле, вокал  Стоян Младенов – цигулка, вокал
Николай Димитров – ударни, вокал  Милен Апостолов – пиано, вокал

12-ти  април  Понеделник  19.30 часа / ЧЕТИРИ СТАИ
по сценарий на Алисън Андерс, Александър Рокуел, Робърт Родригес, Куентин Тарантино
Режисура Савина Бързева
Сценография и костюми Бояна Бъчварова
Участват Катерина Стоева, Калоян Братков, Миа Доневска, Мария Русева, Силвия Стоева, Виктория Василева, Яна Пенчева, Николай Велинов, Калина Георгиева, Мила Пейова, Симеон Скачков, Мария-Алесия Порку, Нина Ангелова, Денис Бонев, Александра Божилова
Продукция “Театър О3”

13-ти  април  Вторник  19.30 часа / ТОВА СЪМ АЗ, ТОВА СИ ТИ Авторски спектакъл на Орлин Дяков
С участието на Стефан Сърчаджиев и Велизара Петкова
Плакат Марина Маринова
Музика Краси Янев

14-ти  април  Сряда  19.30 часа  / ПЕПЕРУДИ, ПЕПЕРУДИ
Автор Алдо Николай
Режисьор Ники Априлов
Участват Кристина Белчева, Елена Ятанасова и Ивайло Захариев

15-ти  април Четвъртък  19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ Моноспектакъл на  Иван Юруков
Автор  Александър Урумов
Режисьор  Иван Юруков
Композитор  Михаил Шишков – баща
Продукция ПК “Вагабонти”

16-ти  април Петък  19.30 часа / МЕЛОДИЯ
Автор  Диъдри Кинахан
Постановка и муз.картина Клара Армандова
Участват Никола Мутафов, Диана Костова
Сценография и костюми Венелин Шурелов
Вокален консултант доц.д-р.Николай Моцов
Звукова среда Боян Христов
Продукция “Vision”
Проектът се реализира с подкрепата на Министерство на културата

19-ти  април  Понеделник  19.30 часа / СЪВЪРШЕНО НЕПОЗНАТИ по сценарий на Филипо Болоня и Паоло Дженовезе
Режисура Савина Бързева
Сценография и костюми Бояна Бъчварова
Участват Силвия Стоева, Александър Йончев, Калина Георгиева, Елена Захариева, Катерина Стоева, Яна Пенчева, Радина Иванова, Борис Бояджиев, Симеон Георгиев, Ева Ганчева, Славина Кюркчиева, Нина Ангелова, Алекс Фанди
Продукция “Театър О3”

20-ти  април  Вторник  19.30 часа / УСЕЩАНЕ ЗА ЛЮБОВ
Участват Бойка Велкова и Ивайло Захариев
Режисьор Бойка Велкова
Музика Теодосий Спасов

21-ви  април  Сряда  20.00 часа  / ОБРАЗЦОВ ДОМ
Стенд-ъп комедия с участието на Димитър Иванов – Капитана

22-ри  април Четвъртък  19.30 часа  / В ЧАСА НА СИНЯТА МЪГЛА по писмата на П.Яворов
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Нина Пашова
Участват Елена Петрова, Иван Радоев, Мариела Топалова
Продукция „Нов Театър” НДК
Реализиран с подкрепата на Министерство на културата

26ти  април  Понеделник  19.30 часа / ЧУДОМИРЩИНИ

по разкази на Чудомир
Режисьор Милослав Милославов
Участва Стефан Милков
Сценична среда Ивайло Николов
Музика Оратница
Продукция ТК ”Миларт”
 

27-ми  април  Вторник  19.30 часа / СМЕШНО ОТДЕЛЕНИЕ
по Ерик Чапъл
Режисьор Робин Кафалиев
Сценография Теодор Даскалов
Участват Робин Кафалиев, Николай Сяров, Евгени Стефанов, Иван Иванов, Росица Кехайова, Анна-Мария Николаева
Продукция ТМЦ – Разград

28-ми  април  Сряда  19.30 часа / ГАРА КАЛКУТА по Ханох Левин
Постановка Симона Попова
Участват Калина Липовска, Нелия Чалъкова, Ивет Стоименова, Никола Михайлов, Явор Цаков, Мартин Ромеов, Павел Петков, Евтим Шушолов, Божидар Велянов, Людмил Димитров, Грета Георгиева
Хореография Даниана Коева
Продукция Арт Асоциация „Водолей”

30ти  април  Петък  19.30 часа / ГАНЬОАДА
Музикална комедия по Алеко Константинов
Либрето и режисура Бойко Илиев
Муз.ръководител и аранжимент Евгени Господинов
Участват Борислав Веженов, Михаил Сървански, Йордан Петков, Христина Джурова, Стелиан Радев, Кристина Митева
Продукция “Нов театър” НДК
Спектакълът е реализиран с подкрепата на Министерство на културата

Вечерните театрални представления и музикални концерти в Нов Театър” НДК са от 19.30 часа
Билети на КАСА в деня на представлението 0886501703 и 0988991782 или Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400 и онлайн: theatre.art.bg, grabo.bg, Epay.go, ticketportal.bg

 

ПРОГРАМА за месец Март, 2021 г.

epaygo.bg КУПИ БИЛЕТ Online и в брой на каса на EasyPay
 
КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956 и 088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.
 
ПРОГРАМАТА на „Нов театър“ НДК http://newtheatre.bg/ за месец Април, 2021 г. се реализира с подкрепата на НАЦИОНАЛЕН ФОНД „КУЛТУРА“
5-ти  април  Понеделник  19.30 часа  / ПАРЧЕНЦА ОТ СЛЪНЦЕ И ОБЛАК по Пол Зиндел
Сценична версия и постановка Клара Армандова
Музика Добромир Кисьов
Участват Албена Колева, Луизабел Николова, Мария Кацарова, Илияна Гатева
Продукция Импресарска къща ”Визион”8-ми  април Четвъртък  19.30 часа  / 1984 ОТ ИЗОЛАТОРА 2020 по „1984“ на Джордж Оруел
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова
Участват Филип Дончев, Йоана Иванова, Цветан Николов,
Веселин Калановски, Надя Илиева, Ана-Мария Николаева, Яцек Янков
Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград9-ти  април  Петък  19.00 часа / ЧАСТ ОТ КОЛЕКЦИЯ
Театрално-музикален пърформанс по текстове на Димитър Воев
Драматизация Иван Юруков
Режисьор Иван Юруков
Аранжимент “ТЕРПЕНТИНА”
Участват Иван Юруков – китара, укулеле, вокал  Стоян Младенов – цигулка, вокал
Николай Димитров – ударни, вокал  Милен Апостолов – пиано, вокал12-ти  април  Понеделник  19.30 часа / СЪВЪРШЕНО НЕПОЗНАТИ по сценарий на Филипо Болоня и Паоло Дженовезе
Режисура Савина Бързева
Сценография и костюми Бояна Бъчварова
Участват Жоржета Иванова, Александър Йончев, Калина Георгиева, Елена Захариева, Катерина Стоева, Яна Пенчева, Радина Иванова, Борис Бояджиев, Симеон Георгиев, Ева Ганчева, Славина Кюркчиева, Нина Ангелова, Алекс Фанди
Продукция “Театър О3”13-ти  април  Вторник  19.30 часа / ТОВА СЪМ АЗ, ТОВА СИ ТИ Авторски спектакъл на Орлин Дяков
С участието на Стефан Сърчаджиев и Велизара Петкова
Плакат Марина Маринова
Музика Краси Янев14-ти  април  Сряда  19.30 часа  / ПЕПЕРУДИ, ПЕПЕРУДИ
Автор Алдо Николай
Режисьор Ники Априлов
Участват Кристина Белчева, Елена Ятанасова и Ивайло Захариев15-ти  април Четвъртък  19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ Моноспектакъл на  Иван Юруков
Автор  Александър Урумов
Режисьор  Иван Юруков
Композитор  Михаил Шишков – баща
Продукция ПК “Вагабонти”16-ти  април Петък  19.30 часа / МЕЛОДИЯ
Автор  Диъдри Кинахан
Постановка и муз.картина Клара Армандова
Участват Никола Мутафов, Диана Костова
Сценография и костюми Венелин Шурелов
Вокален консултант доц.д-р.Николай Моцов
Звукова среда Боян Христов
Продукция “Vision”
Проектът се реализира с подкрепата на Министерство на културата19-ти  април  Понеделник  19.30 часа / ЧЕТИРИ СТАИ
по сценарий на Алисън Андерс, Александър Рокуел, Робърт Родригес, Куентин Тарантино
Режисура Савина Бързева
Сценография и костюми Бояна Бъчварова
Участват Катерина Стоева, Калоян Братков, Миа Доневска, Мария Русева, Силвия Стоева, Виктория Василева, Яна Пенчева, Николай Велинов, Калина Георгиева, Мила Пейова, Симеон Скачков, Мария-Алесия Порку, Нина Ангелова, Денис Бонев, Александра Божилова
Продукция “Театър О3”20-ти  април  Вторник  19.30 часа / УСЕЩАНЕ ЗА ЛЮБОВ
Участват Бойка Велкова и Ивайло Захариев
Режисьор Бойка Велкова
Музика Теодосий Спасов21-ви  април  Сряда  20.00 часа  / ОБРАЗЦОВ ДОМ
Стенд-ъп комедия с участието на Димитър Иванов – Капитана22-ри  април Четвъртък  19.30 часа  / В ЧАСА НА СИНЯТА МЪГЛА по писмата на П.Яворов
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Нина Пашова
Участват Елена Петрова, Иван Радоев, Мариела Топалова
Продукция „Нов Театър” НДК
Реализиран с подкрепата на Министерство на културата26ти  април  Понеделник  19.30 часа / ЧУДОМИРЩИНИ
по разкази на Чудомир
Режисьор Милослав Милославов
Участва Стефан Милков
Сценична среда Ивайло Николов
Музика Оратница
Продукция ТК ”Миларт”27-ми  април  Вторник  19.30 часа / СМЕШНО ОТДЕЛЕНИЕ
по Ерик Чапъл
Режисьор Робин Кафалиев
Сценография Теодор Даскалов
Участват Робин Кафалиев, Николай Сяров, Евгени Стефанов, Иван Иванов, Росица Кехайова, Анна-Мария Николаева
Продукция ТМЦ – Разград28-ми  април  Сряда  19.30 часа / ГАРА КАЛКУТА по Ханох Левин
Постановка Симона Попова
Участват Калина Липовска, Нелия Чалъкова, Ивет Стоименова, Никола Михайлов, Явор Цаков, Мартин Ромеов, Павел Петков, Евтим Шушолов, Божидар Велянов, Людмил Димитров, Грета Георгиева
Хореография Даниана Коева
Продукция Арт Асоциация „Водолей”29-ти  април  Четвъртък  19.30 часа / ГАНЬОАДА
Музикална комедия по Алеко Константинов
Либрето и режисура Бойко Илиев
Муз.ръководител и аранжимент Евгени Господинов
Участват Борислав Веженов, Михаил Сървански, Йордан Петков, Христина Джурова, Стелиан Радев, Кристина Митева
Продукция “Нов театър” НДК
Спектакълът е реализиран с подкрепата на Министерство на културатаВечерните театрални представления и музикални концерти в Нов Театър” НДК са от 19.30 часа, а представленията за деца – от 11.00 часа.
Билети на КАСА в деня на представлението 0886501703 и 0988991782 или Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400 и онлайн: theatre.art.bg, grabo.bg, Epay.go, ticketportal.bg
 

ПРОГРАМАТА на „Нов театър“ НДК за месец Март, 2021 г. се реализира с подкрепата на НАЦИОНАЛЕН ФОНД „КУЛТУРА“

4-ти  март Четвъртък  19.30 часа / ИЗПОВЕД НА ЕДНА АКТРИСА
Автор на пиесата и текста на песните  Роси Русева
Автор на музиката  Жоро Стоев и една песен на Хайгашод Агасян
В ролята на Актрисата  Роси Русева
Стихове от Стефан Цанев, Недялко Йорданов, Петър Анастасов
Спектакълът е осъществен с подкрепата на Национален фонд „Култура“

5-ти  март Петък  19.30 часа / КЕКС ВМЕСТО СЕКС
Автор на пиесата и текста на песните  Роси Русева  Режисьор Лео Капон
Хореограф Мариана Данева
Автор на музиката Жоро Стоев
Участват Ирен Кривошиева, Роси Русева, Жоро Стоев

10-ти  март Сряда  19.30 часа / ТЪРНОВСКАТА ЦАРИЦА
По едноименната повест на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Костюми Жанета Иванова
Сценография Теодор Даскалов
Участват  Елена Петрова, Яцек Янков, Мариела Топалова, Таня Карбова, Николай Сяров, Веселин Борисов, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева
Продукция  ДТ“Антон Страшимиров” – гр.Разград

11-ти  март  Четвъртък  19.30 часа / ТОВА СЪМ АЗ, ТОВА СИ ТИ
Авторски спектакъл на Орлин Дяков
С участието на Стефан Сърчаджиев и Велизара Петкова
Плакат Марина Маринова
Музика Краси Янев

12-ти  март  Петък  19.00 часа / ЧАСТ ОТ КОЛЕКЦИЯ
Театрално-музикален пърформанс по текстове на Димитър Воев
Драматизация Иван Юруков
Режисьор Иван Юруков
Аранжимент “ТЕРПЕНТИНА”
Участват Иван Юруков – китара, укулеле, вокал  Стоян Младенов – цигулка, вокал
Николай Димитров – ударни, вокал  Милен Апостолов – пиано, вокал

15-ти  март Понеделник  19.30 часа  / 1984 ОТ ИЗОЛАТОРА 2020 по „1984“ на Джордж Оруел
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова
Участват Филип Дончев, Йоана Иванова, Цветан Николов,
Веселин Калановски, Надя Илиева, Ана-Мария Николаева, Яцек Янков
Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград

16-ти  март  Вторник  19.30 часа  / ПЕПЕРУДИ, ПЕПЕРУДИ
Автор Алдо Николай
Режисьор Ники Априлов
Участват Кристина Белчева, Елена Ятанасова и Ивайло Захариев

17-ти  март  Сряда  19.30 часа / ПАМЕТТА НА ВОДАТА
Автор Шийла Стивънсън
Постановка проф.Елена Баева
Сценография Ема Ванкова
Музика Йосиф Герджиков
Участват Мила Топалова, Микаела Берчева, Димитрина Проданова, Стефан Милков и Тихомир Иванов
Продукция ДТ Монтана

18-ти  март Четвъртък  19.30 часа / МЕЛОДИЯ
Автор  Диъдри Кинахан
Постановка и муз.картина Клара Армандова
Участват Никола Мутафов, Диана Костова
Сценография и костюми Венелин Шурелов
Вокален консултант доц.д-р.Николай Моцов
Звукова среда Боян Христов
Продукция “Vision”
Проектът се реализира с подкрепата на Министерство на културата

19-ти  март  Петък  19.30 часа  / ПЕПЕРУДИ, ПЕПЕРУДИ
Автор Алдо Николай
Режисьор Ники Априлов
Участват Кристина Белчева, Елена Ятанасова и Ивайло Захариев

21-ви  март Неделя  19.30 часа / ГАНЬОАДА
Музикална комедия по Алеко Константинов
Либрето и режисура Бойко Илиев
Муз.ръководител и аранжимент Евгени Господинов
Участват Борислав Веженов, Михаил Сървански, Йордан Петков, Христина Джурова, Стелиан Радев, Кристина Митева
Продукция “Нов театър” НДК
Реализиран с подкрепата на Министерство на културата

22-ри  март  Понеделник  19.30 часа / ЧУДОМИРЩИНИ
по разкази на Чудомир
Режисьор Милослав Милославов
Участва Стефан Милков
Сценична среда Ивайло Николов
Музика Оратница
Продукция ТК ”Миларт”

23-ти  март  Вторник 19.30 часа / СЪВЪРШЕНО НЕПОЗНАТИ по сценарий на Филипо Болоня и Паоло Дженовезе
Режисура Савина Бързева
Сценография и костюми Бояна Бъчварова
Участват Жоржета Иванова, Александър Йончев, Калина Георгиева, Елена Захариева, Катерина Стоева, Яна Пенчева, Радина Иванова, Борис Бояджиев, Симеон Георгиев, Ева Ганчева, Славина Кюркчиева, Нина Ангелова, Алекс Фанди
Продукция “Театър О3”

24-ти  март Сряда  19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на  Иван Юруков
Автор  Александър Урумов
Режисьор  Иван Юруков
Композитор  Михаил Шишков – баща
Продукция ПК “Вагабонти”

25-ти  март  Четвъртък  19.30 часа / ГАРА КАЛКУТА по Ханох Левин
Постановка Симона Попова
Участват Калина Липовска, Нелия Чалъкова, Ивет Стоименова, Никола Михайлов, Явор Цаков, Мартин Ромеов, Павел Петков, Евтим Шушолов, Божидар Велянов, Людмил Димитров, Грета Георгиева
Хореография Даниана Коева
Продукция Арт Асоциация „Водолей”

27-ми  март Събота  10.00 – 22.00 часа / ФЕСТИВАЛ НА АВТОРСКИЯ ТЕАТЪР (ФАТ)
Участват Театър Драмеди, Ованес Торосян, Искра Проданова- Варна, Танцова компания Дюн, Бургас, Playback театър „Тук и сега“, Театър Вижу- компания от незрящи актьори

28-ми  март Неделя  10.00 – 22.00 часа / ФЕСТИВАЛ НА АВТОРСКИЯ ТЕАТЪР (ФАТ)
Участват Театър Драмеди, Ованес Торосян, Искра Проданова- Варна, Танцова компания Дюн, Бургас, Playback театър „Тук и сега“, Театър Вижу- компания от незрящи актьори

30-ти  март  Вторник 19.30 часа / ЧЕТИРИ СТАИ
по сценарий на Алисън Андерс, Александър Рокуел, Робърт Родригес, Куентин Тарантино
Режисура Савина Бързева
Сценография и костюми Бояна Бъчварова
Участват Катерина Стоева, Калоян Братков, Миа Доневска, Мария Русева, Силвия Стоева, Виктория Василева, Яна Пенчева, Николай Велинов, Калина Георгиева, Мила Пейова, Симеон Скачков, Мария-Алесия Порку, Нина Ангелова, Денис Бонев, Александра Божилова
Продукция “Театър О3”

31-ви  март  Сряда  19.30 часа / УСЕЩАНЕ ЗА ЛЮБОВ
Участват Бойка Велкова и Ивайло Захариев
Режисьор Бойка Велкова
Музика Теодосий Спасов

 

ПРОГРАМА за месец Февруари, 2021 г.

epaygo.bg КУПИ БИЛЕТ Online и в брой на каса на EasyPay
 
КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956 и 088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.
 

10-ти  февруари  Сряда  19.30 часа  / 1984 ОТ ИЗОЛАТОРА 2020  по „1984“ на Джордж Оруел

Драматизация и режисура Бойко Илиев

Сценография Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова

Участват Филип Дончев, Йоана Иванова, Цветан Николов,

Веселин Калановски, Надя Илиева, Ана-Мария Николаева, Яцек Янков

Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград

11-тифевруари  Четвъртък 19.30 часа / АНТИХРИСТ  по едноименния роман на Емилиян Станев

Драматизация и режисура Бойко Илиев

Актьори Елена Петрова, Веселин Калановски,

Ники Сотиров и Любомир Ковачев

Продукция Нов Театър НДК

12-ти  февруари Петък  19.30 часа  ПРЕМИЕРА / ПАРЧЕНЦА ОТ СЛЪНЦЕ И ОБЛАК  по Пол Зиндел

Сценична версия и постановка Клара Армандова
Музика Добромир Кисьов
Участват Албена Колева, Луизабел Николова, Мария Кацарова, Илияна Гатева

Продукция Импресарска къща ”Визион”

17-тифевруари  Сряда 19.30 часа / ТОВА СЪМ АЗ, ТОВА СИ ТИ  Авторски спектакъл наОрлин Дяков

С участието на Стефан Сърчаджиев и Велизара Петкова

Плакат Марина Маринова

Музика Краси Янев

18-ти  февруари  Четвъртък  19.30 часа / ЧАСТ ОТ КОЛЕКЦИЯ  Театрално-музикален пърформанс по текстове на Димитър Воев

Драматизация Иван Юруков

Режисьор Иван Юруков

Аранжимент “ТЕРПЕНТИНА”

Участват Иван Юруков – китара, укулеле, вокал  Стоян Младенов – цигулка, вокал

Николай Димитров – ударни, вокал  Милен Апостолов – пиано, вокал

22ри  февруари  Понеделник19.30 часа / ЗА СЕКСА И ПОЛИТИКАТА БЕЗ ТАБУТА И ЗАДРЪЖКИ  Авторски моноспектакъл на НИКОЛАЙ УРУМОВ

23-ти  февруари Вторник  19.30 часа / ГАНЬОАДА  музикална комедия по Алеко Константинов

Либрето и режисура Бойко Илиев

Муз.ръководител и аранжимент Евгени Господинов

Участват Борислав Веженов, Михаил Сървански, Йордан Петков, Христина Джурова, Стелиан Радев, Кристина Митева

Продукция “Нов театър” НДК

Реализиран с подкрепата на Министерство на културата

24-ти  февруари Сряда  19.30 часа  / В ЧАСА НА СИНЯТА МЪГЛА  по писмата на П.Яворов

Драматизация и режисура Бойко Илиев

Сценография Нина Пашова

Участват Елена Петрова, Иван Радоев, Мариела Топалова

Продукция „Нов Театър” НДК

Реализиран с подкрепата на Министерство на културата

25-ти  февруари  Четвъртък  19.30 часа / УСЕЩАНЕ ЗА ЛЮБОВ

Участват Бойка Велкова и Ивайло Захариев

Режисьор Бойка Велкова

Музика Теодосий Спасов

26-ти  февруари Петък  19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ  Автор  Александър Урумов

Моноспектакъл на  Иван Юруков

Режисьор  Иван Юруков

Композитор  Михаил Шишков – баща

Продукция ПК “Вагабонти”

Програмата се реализира с подкрепата на НАЦИОНАЛЕН ФОНД КУЛТУРА

ПРЕМИЕРНИ ЗАГЛАВИЯ през Новата 2021-ва година
12-ти февруари Петък 19.30 часа  / ПАРЧЕНЦА ОТ СЛЪНЦЕ И ОБЛАК по Пол Зиндел
Сценична версия и постановка Клара Армандова Музика Добромир Кисьов Участват Албена Колева, Луизабел Николова, Мария Кацарова, Илияна Гатева
Продукция Импресарска къща ”Визион”
 
 
 

ПРОГРАМА за месец Януари, 2021 г.

epaygo.bg КУПИ БИЛЕТ Online и в брой на каса на EasyPay
 
КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956 и 088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.
 
 
21-ви януари Четвъртък 19.30 часа  / ГАНЬОАДА
Музикална комедия по Алеко Константинов
Либрето и режисура Бойко Илиев
Муз.ръководител и аранжимент Евгени Господинов
Участват Борислав Веженов, Михаил Сървански, Йордан Петков, Христина Джурова, Стелиан Радев, Кристина Митева, Явор Костов
Продукция „Нов Театър” НДК
 
 
22-ри януари Петък 19.30 часа / ЧУДОМИРЩИНИ
по разкази на Чудомир
Режисьор Милослав Милославов
Участва Стефан Милков
Сценична среда Ивайло Николов
Музика Оратница
Продукция ТК „Миларт“
 
 
 
28-ми януари Четвъртък 19.30 часа / УСЕЩАНЕ ЗА ЛЮБОВ
Участват Бойка Велкова и Ивайло Захариев
Режисьор Бойка Велкова
Музика Теодосий Спасов
 
 
 
29-ти януари Петък 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор Александър Урумов
Режисьор Иван Юруков
Композитор Михаил Шишков – баща
Продукция ПК “Вагабонти”
 

ПРОГРАМА за месец Декември, 2020 г.

epaygo.bg КУПИ БИЛЕТ Online и в брой на каса на EasyPay
 
КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956 и 088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.
 
1-ви декември Вторник 19.30 часа / СЕКС, НАРКОТИЦИ И HIP-HOP
По мотиви на Ерик Богосян Постановка Станислав Дойнов Участват Станислав Дойнов, Траян Костов и Александър Христов Музикално оформление Павел Панов
Продукция „Дойнов Арт Ентъртейнмънт”
Зала „Нов Театър НДК
 
 
2-ри декември Сряда 19.30 часа / АНТИХРИСТ
По едноименния роман на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Актьори Елена Петрова, Веселин Калановски,
Ники Сотиров и Любомир Ковачев
Продукция Нов Театър НДК
Зала „Нов Театър” НДК
 

 
6-ти декември Неделя 11.00 часа / КОЛЕДНА ИГРА
Автор и режисьор Мариета Ангелова- Марионета
Сценография Красимир Василев
Кукли Анна Пулиева
Музикално оформление Зина Начева
Режисьор на филмовата версия Анастас Джидров
Участват Диян Мачев, Мариета Ангелова-Марионета,Снежана Андонова, Красимир Василев
Този проект е реализиран с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура“
 

 
7-ми понеделник 19.30 часа / АНТИУТОПИЯ ОТ ИЗОЛАТОРА по „1984“ на Джордж Оруел
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова Участват Даниел Найденов, Анна Касабова, Цветан Николов, Веселин Калановски, Анна-Мария Николаева, Надя Илиева, Филип Дончев
Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград
Зала „Нов Театър” НДК
 
 
 
8-ми декември Вторник 17.00 и 19.30 часа / СЪВЪРШЕНО НЕПОЗНАТИ
по сценарий на Филипо Болоня и Паоло Дженовезе
Режисура Савина Бързева
Сценография и костюми Бояна Бъчварова
Участват Жоржета Иванова, Александър Йончев, Калина Георгиева, Елена Захариева, Катерина Стоева, Яна Пенчева, Радина Иванова, Борис Бояджиев, Симеон Георгиев, Ева Ганчева, Славина Кюркчиева, Нина Ангелова, Алекс Фанди
Продукция “Театър О3”
Зала „Нов Театър” НДК
 
 
 
8-ми декември Вторник 19.00 часа / АНТИХРИСТ
По едноименния роман на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Актьори Елена Петрова, Веселин Калановски,
Ники Сотиров и Любомир Ковачев
Продукция Нов Театър НДК
Общински театър, гр.Видин
 
 
 
10-ти декември Четвъртък 19.30 часа  ПРЕМИЕРА / ГАНЬОАДА
Музикална комедия по Алеко Константинов
Либрето и режисура Бойко Илиев
Муз.ръководител и аранжимент Евгени Господинов
Участват Борислав Веженов, Михаил Сървански, Йордан Петков, Христина Джурова, Стелиан Радев, Кристина Митева, Явор Костов
Зала „Нов Театър” НДК
 
 
 
11-ти декември Петък 19.30 часа / В ЧАСА НА СИНЯТА МЪГЛА
по писмата на П.Яворов
Сценарий и режисура Бойко Илиев Сценография Нина Пашова Участват Елена Петрова, Иван Радоев, Мариела Топалова
Продукция „Нов Театър” НДК с подкрепата на Министерство на културата
Зала „Нов Театър” НДК
 
 
 
12-ти декември Събота 10.00 – 22.00 часа / ФЕСТИВАЛ НА АВТОРСКИЯ ТЕАТЪР (ФАТ)
Участват Театър Драмеди, Ованес Торосян, Искра Проданова- Варна, Танцова компания Дюн, Бургас, Playback театър „Тук и сега“, Театър Вижу- компания от незрящи актьори
Зала „Нов Театър” НДК
 
13-ти декември Неделя 10.00 – 22.00 часа / ФЕСТИВАЛ НА АВТОРСКИЯ ТЕАТЪР (ФАТ)
Участват Театър Драмеди, Ованес Торосян, Искра Проданова- Варна, Танцова компания Дюн, Бургас, Playback театър „Тук и сега“, Театър Вижу- компания от незрящи актьори
Зала „Нов Театър” НДК
 
14-ти декември Понеделник 19.30 часа / ПАМЕТТА НА ВОДАТА
Автор Шийла Стивънсън
Постановка проф.Елена Баева
Сценография Ема Ванкова
Музика Йосиф Герджиков
Участват Мила Топалова, Микаела Берчева, Димитрина Проданова, Стефан Милков и Тихомир Иванов
Зала „Нов Театър” НДК
 
 
 
15-ти декември Вторник 17.00 и 19.30 часа / ЧЕТИРИ СТАИ
по сценарий на Алисън Андерс, Александър Рокуел, Робърт Родригес, Куентин Тарантино
Режисура Савина Бързева
Сценография и костюми Бояна Бъчварова
Участват Катерина Стоева, Калоян Братков, Миа Доневска, Мария Русева, Силвия Стоева, Виктория Василева, Яна Пенчева, Николай Велинов, Калина Георгиева, Мила Пейова, Симеон Скачков, Мария-Алесия Порку, Нина Ангелова, Денис Бонев, Александра Божилова
Продукция “Театър О3”
Зала „Нов Театър” НДК
 
 
 
16-ти декември Сряда 19.30 часа / ГОЛЯМОТО ВЛИЗАНЕ
Автор Никола Маринов
Режисьор Николай Акимов
Участват Робин Кафалиев, Йордан Карачивиев, Юлия Георгиева, Георги Грозев, Виолета Коларова, Петър Митев
Продукция ЧТ„Делфин”
Зала „Нов Театър” НДК
 
 
17-ти декември Четвъртък 19.30 часа / УСЕЩАНЕ ЗА ЛЮБОВ
Участват Бойка Велкова и Ивайло Захариев
Режисьор Бойка Велкова
Музика Теодосий Спасов
Зала „Нов Театър” НДК
 
 
18-ти декември Петък 19.30 часа  ПРЕМИЕРА / ГАНЬОАДА
Музикална комедия по Алеко Константинов
Либрето и режисура Бойко Илиев
Муз.ръководител и аранжимент Евгени Господинов
Участват Борислав Веженов, Михаил Сървански, Йордан Петков, Христина Джурова, Стелиан Радев, Кристина Митева, Явор Костов
Зала „Нов Театър” НДК
 
 
 
19-ти декември Събота 19.00 часа / ГРЕХОВЕ НАШИ
по разкази на А.П.Чехов
Моноспектакъл на Калина Липовска
и участието на Грета Георгиева, Мартин Ромеов и Катерина Липовска
Глас на Мариус Куркински
Сценична версия и постановка Симона Попова
със съдействието на Веселин Калановски
Продукция Детска театрална школа „Инверсия“
Билети на тел: 0888 778 434 и на място в театъра
 
 
20-ти декември Неделя 11.00 часа / КОЛЕДНА ИГРА
Автор и режисьор Мариета Ангелова- Марионета
Сценография Красимир Василев
Кукли Анна Пулиева
Музикално оформление Зина Начева
Режисьор на филмовата версия Анастас Джидров
Участват Диян Мачев, Мариета Ангелова-Марионета,Снежана Андонова, Красимир Василев
Този проект е реализиран с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура“
 

 
21-ви декември Понеделник 19.30 часа / ЗА СЕКСА И ПОЛИТИКАТА БЕЗ ТАБУТА И ЗАДРЪЖКИ
Авторски моноспектакъл на НИКОЛАЙ УРУМОВ
Зала „Нов Театър” НДК
 
 
22-ри декември Вторник 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор Александър Урумов
Режисьор Иван Юруков
Композитор Михаил Шишков – баща
Продукция ПК “Вагабонти”
Зала „Нов Театър” НДК
 

 
Вечерните театрални представления и музикални концерти в „Нов Театър” НДК са от 19.30 часа, а представленията за деца – от 11.00 часа.
Билети на КАСА в деня на представлението 0886501703 и 0988991782 или Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
 
 

ПРОГРАМА за месец Ноември , 2020 г.

epaygo.bg КУПИ БИЛЕТ Online и в брой на каса на EasyPay
 
КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956 и 088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.
 
6-ти ноември Петък 19.30 часа / АНТИУТОПИЯ ОТ ИЗОЛАТОРА
по „1984“ на Джордж Оруел Драматизация и режисура Бойко Илиев Сценография Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова Участват Даниел Найденов, Анна Касабова, Цветан Николов,
Веселин Калановски, Анна-Мария Николаева, Надя Илиева, Филип Дончев
Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград
Зала „Нов Театър” НДК
 

8-ми ноември Неделя 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор Александър Урумов
Режисьор Иван Юруков
Композитор Михаил Шишков – баща
Продукция ПК “Вагабонти”
Зала „Нов Театър” НДК
 

 
11-ти ноември Сряда 19.30 часа / ГОЛЯМОТО ВЛИЗАНЕ
Автор Никола Маринов
Режисьор Николай Акимов
Участват Робин Кафалиев, Йордан Карачивиев, Юлия Георгиева, Георги Грозев, Виолета Коларова, Петър Митев
Продукция ЧТ„Делфин”
Зала „Нов Театър” НДК
 
 
12-ти ноември Четвъртък 19.30 часа / УСЕЩАНЕ ЗА ЛЮБОВ
Участват Бойка Велкова и Ивайло Захариев
Режисьор Бойка Велкова
Музика Теодосий Спасов
Зала „Нов Театър” НДК
 
 
13-ти ноември Петък 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор Александър Урумов
Режисьор Иван Юруков
Композитор Михаил Шишков – баща
Продукция ПК “Вагабонти”
Зала „Нов Театър” НДК
 
 
16-ти ноември Понеделник 19.30 часа / ПАМЕТТА НА ВОДАТА
Автор Шийла Стивънсън
Постановка проф.Елена Баева
Сценография Ема Ванкова
Музика Йосиф Герджиков
Участват Мила Топалова, Микаела Берчева, Димитрина Проданова, Стефан Милков и Тихомир Иванов
Зала „Нов Театър” НДК
 
 
17-ти ноември Вторник 19.30 часа / РОБЕРТО ЗУКО
по Бернар-Мари Колтес
Режисура Савина Бързева, Илиян Марков
Сценография и костюми Бояна Бъчварова
Участват Алекс Фанди, Александър Йончев, Борис Бояджиев, Ева Ганчева, Елена Захариева, Елена Коляшева, Жоржета Иванова, Славина Кюркчиева, Калина Георгиева, Катерина Стоева, Нина Ангелова, Радина Иванова, Симеон Георгиев, Яна Пенчева
Продукция “Театър О3”
 
 
18-ти ноември Сряда 19.30 часа / В ЧАСА НА СИНЯТА МЪГЛА
по писмата на П.Яворов
Сценарий и режисура Бойко Илиев Сценография Нина Пашова Участват Елена Петрова, Иван Радоев, Мариела Топалова
Продукция „Нов Театър” НДК
Зала „Нов Театър” НДК
 
 
 
20-ти ноември Петък 19.30 часа / ПЕПЕРУДИ, ПЕПЕРУДИ
Автор Алдо Николай
Режисьор Ники Априлов
Участват Кристина Белчева, Елена Ятанасова и Ивайло Захариев
Зала „Нов Театър” НДК
 
 
23-ти ноември Понеделник 19.30 часа / ХОТЕЛ МЕЖДУ ТОЯ И ОНЯ СВЯТ
Автор Ерик-Еманюел Шмит
Режисьор Венета Атанасова
Участват Калоян Иванов, Магдалена Танева, Павел Младенов, Мария Христова, Радостина Божикова, Илона Мишева, Михаела Бабачева, Вяра Фотева, Вероника Петрова
Зала „Нов Театър” НДК
 
 
24-ти ноември Вторник 19.30 часа / ЗА СЕКСА И ПОЛИТИКАТА БЕЗ ТАБУТА И ЗАДРЪЖКИ
Авторски моноспектакъл на НИКОЛАЙ УРУМОВ
Зала „Нов Театър” НДК
 
 
25-ти ноември Сряда 19.30 часа / ЧАСТ ОТ КОЛЕКЦИЯ
Театрално-музикален пърформанс по текстове на Димитър Воев
Драматизация Иван Юруков
Режисьор Иван Юруков
Аранжимент “ТЕРПЕНТИНА”
Участват Иван Юруков – китара, укулеле, вокал Стоян Младенов – цигулка, вокал
Николай Димитров – ударни, вокал Милен Апостолов – пиано, вокал
Зала „Нов Театър” НДК
 
 
 
 
27-ми ноември Петък 19.30 часа / ЧУДОМИРЩИНИ
по разкази на Чудомир
Режисьор Милослав Милославов
Участва Стефан Милков
Сценична среда Ивайло Николов
Музика Оратница
Зала „Нов Театър” НДК
 
 
30-ти ноември Понеделник 19.30 часа / ПРОМЕНЯНЕ
По романа на Лив Улман „Промяна”
Идея, драматизация и изпълнение Йоана Буковска – Давидова
Режисура Гергана Димитрова
Продукция “Организация за съвременно изкуство и култура – 36 маймуни”
Зала „Нов Театър” НДК
 
 
Вечерните театрални представления и музикални концерти в „Нов Театър” НДК са от 19.30 часа, а представленията за деца – от 11.00 часа.
Билети на КАСА в деня на представлението 0886501703 и 0988991782 или Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
 
 
 

ПРОГРАМА за месец Октомври, 2020 г.

epaygo.bg КУПИ БИЛЕТ Online и в брой на каса на EasyPay
 
КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956 и 088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.
 

1-ви  октомври Четвъртък  19.00 часа / ВЕЧЕРИ НА ИЗПЯТАТА ПОЕЗИЯ

Лятна сцена „Нов Театър” НДКФестивал организиран от Sofia Singer Songwriter Fest и е посветен на минималистичния акустичен звук на поетите с китара Зора и Косьо, Валентина Григорова (Ванда) и „Синият заек“, Светла Георгиева, Пламен Сивов, Биляна Тодорова, Виктор Макаров и Custom project

2-ри  октомври Петък  19.30 часа / ЕСЕН С ПЕСЕН

Музикално-артистичен спектакъл със специалното участие на Васко Кръпката и  детските групи към Essence школа за сценични изкуства: Актьорско майсторство с ръководител Ирен Кривошиева; Спортни танци към КСТ „Дъга“; Модерен балет към „Dani dance studio“; Детска вокална група „Палави нови“

Лятна сцена „Нов Театър” НДК

3-ти  октомври Събота  19.30 часа / ПИСМО ДО СЪВЕТСКО ДРУГАРЧЕ

Сатиричен моноспектакъл на Александър Валериев

по пиесата „Хористи” от Николай Гундеров и Димитър Събов

Режисьор Николай Гундеров

Зала Нов Театър” НДК

6-ти  октомври Вторник  19.30 часа / ГОЛЯМОТО ВЛИЗАНЕ

Автор Никола Маринов

Режисьор Николай Акимов

Участват Робин Кафалиев, Йордан Карачивиев, Юлия Георгиева, Иван Рангелов, Виолета Коларова

Продукция ЧТ„Делфин”

Зала Нов Театър” НДК

8-ми  октомври Четвъртък  19.30 часа / СМЕШНО ОТДЕЛЕНИЕ

по Ерик Чапъл

Режисьор Робин Кафалиев

Сценография Теодор Даскалов

Участват Робин Кафалиев, Николай Сяров, Евгени Стефанов, Иван Иванов, Росица Кехайова, Анна-Мария Николаева

Продукция ТМЦ – Разград

Зала Нов Театър” НДК

9-ти  октомври Петък 19.30 часа / КРАСИВИ ТЕЛА

Режисьор Стефан Къшев

Участват  Ванеса Гуджова, Калина Андреева, Анита Иванова,

Яна Николова, Виктория Лазаровска, Алина Георгиева

Театрална формация „Единения“

Зала Нов Театър НДК

12-ти октомври Понеделник  19.30 часа / ПРОМЕНЯНЕ

По романа на Лив Улман  „Промяна”

Идея, драматизация и изпълнение  Йоана Буковска – Давидова

Режисура  Гергана Димитрова

Продукция  “Организация за съвременно изкуство и култура – 36 маймуни”

Зала Нов Театър” НДК

16-ти октомври Петък  19.30 часа / ЧАСТ ОТ КОЛЕКЦИЯ

Театрално-музикален пърформанс по текстове на Димитър Воев.

Драматизация Иван Юруков

Режисьор Иван Юруков

Аранжимент “ТЕРПЕНТИНА”

Участват Иван Юруков – китара, укулеле, вокал  Стоян Младенов – цигулка, вокал

Николай Димитров – ударни, вокал  Милен Апостолов – пиано, вокал

Зала Нов Театър” НДК

19-ти  октомври Понеделник  19.30 часа  ПРЕМИЕРА / ПЕПЕРУДИ, ПЕПЕРУДИ

Автор Алдо Николай

Режисьор Ники Априлов

Участват Кристина Белчева, Елена Ятанасова и Ивайло Захариев

Зала Нов Театър” НДК

20-ти  октомври Вторник  19.30 часа  ПРЕМИЕРА / ПЕПЕРУДИ, ПЕПЕРУДИ

Автор Алдо Николай

Режисьор Ники Априлов

Участват Кристина Белчева, Елена Ятанасова и Ивайло Захариев

Зала Нов Театър” НДК

21-ви  октомври Сряда  19.30 часа  / ОБРАЗЦОВ ДОМ

Стенд-ъп комедия с участието на Димитър Иванов – Капитана

Зала Нов Театър” НДК

22-ри  октомври Четвъртък  19.30 часа / УСЕЩАНЕ ЗА ЛЮБОВ

Участват Бойка Велкова и Ивайло Захариев

Режисьор Бойка Велкова

Музика Теодосий Спасов

Зала  Нов Театър” НДК

 
23-ти октомври Петък 19.30 часа / ЧУДОМИРЩИНИ
по разкази на Чудомир
Режисьор Милослав Милославов
Участва Стефан Милков
Сценична среда Ивайло Николов
Музика Оратница
Зала „Нов Театър” НДК
 

30-ти  октомври Петък  19.30 часа  / В ЧАСА НА СИНЯТА МЪГЛА УЧАСТВАЙТЕ В ТОМБОЛАТА

по писмата на П.Яворов

Драматизация и режисура Бойко Илиев

Сценография Нина Пашова

Участват Елена Петрова, Иван Радоев, Мариела Топалова

Продукция „Нов Театър” НДК

Зала  Нов Театър” НДК

31-ви  октомври Събота  19.30 часа / ПИСМО ДО СЪВЕТСКО ДРУГАРЧЕ

Сатиричен моноспектакъл на Александър Валериев

по пиесата „Хористи” от Николай Гундеров и Димитър Събов

Режисьор Николай Гундеров

Зала  Нов Театър” НДК

Вечерните театрални представления и музикални концерти в Нов Театър” НДК са от 19.30 часа в залата и от 20.00 часа на Лятната сцена, а представленията за деца – от 11.00 часа. При лошо време, всички представления са в залата без промяна на часа.
Билети на КАСА в деня на представлението 0886501703 и 0988991782 или Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400

 

ПРОГРАМА за месец Септември, 2020 г.

epaygo.bg КУПИ БИЛЕТ Online и в брой на каса на EasyPay
 
КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956 и 088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.
 

10-ти септември Четвъртък  20.00 часа  / В ЧАСА НА СИНЯТА МЪГЛА по писмата на П.Яворов

Любовта на Лора и Яворов, нейният трагичен край ни напомнят за някаква древна поема за любовта и смъртта. Мина остава като един блян за поета, като едно поетично видение, което той не смее да приземи. В своето женско величие Лора се издига до висотата на героиня от легендите, която със собствената си смърт спечелва любовта на любимия човек. Писмата и на двете, сами по себе си са произведения на изкуството, те ни ги разкриват като необикновени човешки същества, създадени извън всякакви мерки, предизвикващи света и хората около себе си. Техните две имена са се слели завинаги, обкръжени от светлините на поезията и легендата. Яворов, окаяният слепец, отхвърленият от обществото, сиромахът без средства за съществуване, опозореният от мълвата, заподозреният в убийство не престава да повтаря до смъртта си: „милата ми Лора“. В мрака на своята слепота той вижда неизмеримото величие на любовта, по-силна от живота и смъртта…

Драматизация и режисура Бойко Илиев

Сценография Нина Пашова

Участват Елена Петрова, Иван Радоев, Мариела Топалова

Продукция „Нов Театър“ НДК

Лятна сцена Нов Театър НДК

21-ви август Петък 21.00 часа / АНТИУТОПИЯ ОТ ИЗОЛАТОРА
по „1984“ на Джордж Оруел
 
 
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Теодор ДаскаловКостюми Жанета Иванова
Участват Даниел Найденов, Анна Касабова, Цветан Николов,
Веселин Калановски, Яцек Янков
Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград
Лятна сцена Нов Театър НДК
 

17-ти  септември Четвъртък  20.00 часа / КРЪГОВРАТ НА ЖИВОТА

Авторски моноспектакъл-пантомима на ФИЛИП ДОНЧЕВ

Лятна сцена „Нов Театър” НДК

18-ти  септември Петък  20.00 часа / ПРОФЕСИЯ “ДИРЕКТОР”

Шоуто на ГЕРО – с участието на Герасим Георгиев – ГЕРО и Анна Мария Николаева

По идея и сценарий на Юлия Манукян

Режисьор Тодор Мадолев

Композитор Левон Манукян

Лятна сцена „Нов Театър” НДК

19-ти  септември Събота  20.00 часа / ПИСМО ДО СЪВЕТСКО ДРУГАРЧЕ

Сатиричен моноспектакъл на Александър Валериев

по пиесата „Хористи” от Николай Гундеров и Димитър Събов

Режисьор Николай Гундеров

Лятна сцена Нов Театър” НДК

20-ти  септември Неделя  20.00 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ

Моноспектакъл на  Иван Юруков

Автор  Александър Урумов

Режисьор  Иван Юруков

Композитор  Михаил Шишков – баща

Продукция ПК “Вагабонти”

Лятна сцена „Нов Театър” НДК

 

21-ви  септември Понеделник  20.00 часа / ДВА БИЛЕТА ЗА ПАРИЖ

Автор Христо Христов
Режисьор Робин Кафалиев
Постановка Тодор Мадолев
Сценограф Теодор Даскалов

С участието на Робин Кафалиев, Таня Кожухарова, Атанас Бончев-Наката, Мариела Топалова, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Николай Сяров, Йоана Иванова, Яцек Янков

Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград

Лятна сцена Нов Театър НДК

23-ти юли Четвъртък  19.30 часа / УСЕЩАНЕ ЗА ЛЮБОВ

Участват Бойка Велкова и Ивайло Захариев

Режисьор Бойка Велкова

Музика Теодосий Спасов

Зала Нов Театър НДК

25-ти  септември Петък  20.00 часа / СЕКС, НАРКОТИЦИ И HIPHOP

По мотиви на Ерик Богосян
Постановка 
Станислав Дойнов
Участват
Станислав Дойнов, Траян Костов и Александър Христов
Музикално оформление Павел Панов

Продукция „Дойнов Арт Ентъртейнмънт”

Лятна сцена Нов Театър НДК

26-ти  септември Събота  20.00 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ Автор  Димитър Димов

Драматизация и режисура  Бойко Илиев

Сценография Ренета Стаменова

Музикално оформление Ники Илиев

Актьори  Йоана Буковска-Давидова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев

Продукция  ДТ“Антон Страшимиров” – гр.Разград

Лятна сцена Нов Театър НДК

28-ми  септември Понеделник  20.00 часа / ТЪРНОВСКАТА ЦАРИЦА По едноименната повест на Емилиян СтаневДраматизация и режисура Бойко Илиев

Костюми Жанета Иванова

Сценография Теодор Даскалов

Участват  Елена Петрова, Мариела Топалова, Таня Карбова, Николай Сяров, Веселин Борисов, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Даниел Найденов

Продукция  ДТ“Антон Страшимиров” – гр.Разград

Лятна сцена Нов Театър НДК

29-ти  септември Вторник  20.00 часа / ЗА СЕКСА И ПОЛИТИКАТА  БЕЗ ТАБУТА И ЗАДРЪЖКИ

Авторски моноспектакъл на НИКОЛАЙ УРУМОВ

Лятна сцена „Нов Театър” НДК

30-ти  септември Сряда  19.00 часа / ВЕЧЕРИ НА ИЗПЯТАТА ПОЕЗИЯ

Фестивал организиран от Sofia Singer Songwriter Fest и е посветен на минималистичния акустичен звук на поетите с китара Костадин Шотев и Studio 84, Доротея Табакова, Радо Михов, Пламен Димитров, Димитър Вълчев, Виолета Стефанова и „Там Тарам“

Лятна сцена „Нов Театър” НДК

Вечерните театрални представления и музикални концерти в Нов Театър” НДК са от 19.30 часа в залата и от 20.00 часа на Лятната сцена, а представленията за деца – от 11.00 часа. При лошо време, всички представления са в залата без промяна на часа.
Билети на КАСА в деня на представлението 0886501703 и 0988991782 или Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400

 

ПРОГРАМА за месец Август, 2020 г.

epaygo.bg КУПИ БИЛЕТ Online и в брой на каса на EasyPay
 
КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956 и 088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.
 
1-ви август Събота 21.00 часа / ПИСМО ДО СЪВЕТСКО ДРУГАРЧЕ
 
Сатиричен моноспектакъл на Александър Валериев
по пиесата „Хористи” отНиколай Гундеров и Димитър Събов
Режисьор Николай Гундеров
Лятна сцена Нов Театър НДК
 
6-ти август Четвъртък 21.00 часа / ОТ РОЛЯ В РОЛЯ
 
Биографичен шоу-спектакъл на Николай Урумов
Колаж от монолози и oткъси от спектакли
Лятна сцена Нов Театър НДК
 
 
20-ти август Четвъртък 21.00 часа / „БЪЛГАРСКА ВЕЧЕР ПОД ОТКРИТО НЕБЕ“  С  ДИМИТЪР & ХРИСТО
 
Концерт на Димитър & Христо
Лятна сцена Нов Театър НДК
 
21-ви август Петък 21.00 часа / АНТИУТОПИЯ ОТ ИЗОЛАТОРА
по „1984“ на Джордж Оруел Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Теодор ДаскаловКостюми Жанета Иванова
Участват Даниел Найденов, Анна Касабова, Цветан Николов,
Веселин Калановски, Яцек Янков
Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград
Лятна сцена Нов Театър НДК
 
22-ри август Събота 21.00 часа / ПИСМО ДО СЪВЕТСКО ДРУГАРЧЕ
 
Сатиричен моноспектакъл на Александър Валериев
по пиесата „Хористи” отНиколай Гундеров и Димитър Събов
Режисьор Николай Гундеров
Лятна сцена Нов Театър НДК
 
24-ти август Понеделник 21.00 часа  / СМЕШНО ОТДЕЛЕНИЕ
 
по Ерик Чапъл
Режисьор Робин Кафалиев
Сценография Теодор Даскалов
Участват Робин Кафалиев, Николай Сяров, Евгени Стефанов, Иван Иванов, Росица Кехайова, Анна-Мария Николаева
Продукция ТМЦ – Разград
Лятна сцена Нов Театър НДК
 
26-ти август Сряда 21.00 часа / ОБРАЗЦОВ ДОМ
 
Стенд-ъп комедия с участието на Димитър Иванов – Капитана
Лятна сцена Нов Театър НДК
 
28-ми август Петък 21.00 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
 
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор Александър Урумов
Режисьор Иван Юруков
Композитор Михаил Шишков – баща
Продукция ПК “Вагабонти”
Лятна сцена Нов Театър НДК
 
Вечерните театрални представления и музикални концерти в Нов Театър НДК – Лятна сцена са от 21.00 часа.
 
 

ПРОГРАМА за месец Юли, 2020 г.

epaygo.bg КУПИ БИЛЕТ Online и в брой на каса на EasyPay
 
КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956 и 088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.
 
1-ви юли Сряда 21.00 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор Александър Урумов
Режисьор Иван Юруков
Композитор Михаил Шишков – баща
Продукция ПК “Вагабонти”
Лятна сцена Нов Театър НДК
 

3-ти  юли Петък 19.30 часа / КРАСИВИ ТЕЛА

Режисьор Стефан Къшев

Участват  Ванеса Гуджова, Калина Андреева, Анита Иванова,

Яна Николова, Виктория Лазаровска, Алина Георгиева

Театрална формация „Единения“

Зала Нов Театър НДК

 
14-ти юли Вторник 21.00 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ
Автор Димитър Димов
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Ренета Стаменова
Музикално оформление Ники Илиев
Актьори Йоана Буковска-Давидова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев
Продукция ДТ“Антон Страшимиров” – гр.Разград
Лятна сцена Нов Театър НДК
 
 

15-ти  юли Сряда  21.00 часа / ТЪРНОВСКАТА ЦАРИЦА

По едноименната повест на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев

Костюми Жанета Иванова

Сценография Теодор Даскалов

Участват  Елена Петрова, Мариела Топалова, Таня Карбова, Николай Сяров, Веселин Борисов, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Даниел Найденов

Продукция  ДТ“Антон Страшимиров” – гр.Разград

Лятна сцена Нов Театър НДК

20-ти  юли Понеделник  21.00 часа / ДВА БИЛЕТА ЗА ПАРИЖ

Автор Христо Христов
Режисьор Робин Кафалиев
Постановка Тодор Мадолев
Сценограф Теодор Даскалов

С участието на Робин Кафалиев, Таня Кожухарова, Атанас Бончев-Наката, Мариела Топалова, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Николай Сяров, Йоана Иванова, Яцек Янков

Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград

Лятна сцена Нов Театър НДК

21-ви юли Вторник  21.00 часа  Предпремиера / АНТИУТОПИЯ ОТ ИЗОЛАТОРА

по „1984“ на Джордж Оруел  Драматизация и режисура Бойко Илиев

Сценография Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова

Участват Даниел Найденов, Анна Касабова, Цветан Николов,

Веселин Калановски, Яцек Янков

Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград

Лятна сцена Нов Театър НДК

 

22-ри юли Сряда  21.00 часа  ПРЕМИЕРА / АНТИУТОПИЯ ОТ ИЗОЛАТОРА

по „1984“ на Джордж Оруел  Драматизация и режисура Бойко Илиев

Сценография Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова

Участват Даниел Найденов, Анна Касабова, Цветан Николов,

Веселин Калановски, Яцек Янков

Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград

Лятна сцена Нов Театър НДК

23-ти юли Четвъртък  19.30 часа / УСЕЩАНЕ ЗА ЛЮБОВ

Участват Бойка Велкова и Ивайло Захариев

Режисьор Бойка Велкова

Музика Теодосий Спасов

Зала Нов Театър НДК

25-ти юли Събота  21.00 часа / ПИСМО ДО СЪВЕТСКО ДРУГАРЧЕ

Сатиричен моноспектакъл на Александър Валериев

по пиесата „Хористи” от Николай Гундеров и Димитър Събов

Режисьор Николай Гундеров

Лятна сцена Нов Театър НДК

27-ми юли Понеделник  21.00 часа ПРЕМИЕРА / СМЕШНО ОТДЕЛЕНИЕ

по Ерик Чапъл

Режисьор Робин Кафалиев

Сценография Теодор Даскалов

Участват Робин Кафалиев, Николай Сяров, Евгени Стефанов, Иван Иванов, Росица Кехайова, Анна-Мария Николаева

Продукция ТМЦ – Разград

Лятна сцена Нов Театър НДК

28-ми  юли Вторник  21.00 часа / ИЗВЪНРЕДНО ПОЛОЖЕНИЕ

Текст и режисура Дейвид Славчев

Участват Дейвид Славчев, Иван Рангелов, Вероника Ханджиева, Николай Янев

Продукция Общински драматичен театър – Видин

Лятна сцена Нов Театър НДК

30-ти юли Четвъртък 21.00 часа / ОСЪДЕНИ ДУШИ
Автор Димитър Димов
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Участват Елена Петрова, Ники Илиев, Любомир Ковачев, Димитър Мартинов, Цветан Пейчев, Светльо Иванов, Валентин Ченков и Любомира Стефанова
Сценография и костюми Галина Абаджимаринова
Музикално оформление Ники Илиев
Продукция ДКТ “Васил Друмев” – Шумен
 
 
 
31-ви юли Петък 21.00 часа / ЧАСТ ОТ КОЛЕКЦИЯ

Театрално-музикален пърформанс по текстове на Димитър Воев.Драматизация и режисура Иван Юруков

Аранжимент “ТЕРПЕНТИНА”

Участват Иван Юруков – китара, укулеле, вокал  Стоян Младенов – цигулка, вокал  Николай Димитров – ударни, вокал  Милен Апостолов – пиано, вокал

Лятна сцена Нов Театър НДК

 
 

„ЯВОРОВ, ЛОРА И МИНА В ЧАСА НА СИНЯТА МЪГЛА”

ONLINE на платформата на URBO от 24.05. до 31.05.  – посвещава се на 24 май Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост и е с подкрепата на Столична община.

Драматизация и режисура БОЙКО ИЛИЕВ  по писма на П.ЯВОРОВ
Сценограф НИНА ПАШОВА
Актьори ЕЛЕНА ПЕТРОВА, ИВАН РАДОЕВ, МАРИЕЛА ТОПАЛОВА

Любовта на Лора и Яворов, нейният трагичен край ни напомнят за някаква древна поема за любовта и смъртта. Мина остава като един блян за поета, като едно поетично видение, което той не смее да приземи. В своето женско величие Лора се издига до висотата на героиня от легендите, която със собствената си смърт спечелва любовта на любимия човек. Писмата и на двете, сами по себе си са произведения на изкуството, те ни ги разкриват като необикновени човешки същества, създадени извън всякакви мерки, предизвикващи света и хората около себе си. Техните две имена са се слели завинаги, обкръжени от светлините на поезията и легендата. Яворов, окаяният слепец, отхвърленият от обществото, сиромахът без средства за съществуване, опозореният от мълвата, заподозреният в убийство не престава да повтаря до смъртта си: „милата ми Лора“. В мрака на своята слепота той вижда неизмеримото величие на любовта, по-силна от живота и смъртта…

До 25-ти Май / „КОЖА И НЕБЕ“ от Д.Динев

https://urboapp.com/bg/e3508-skin-and-sky-new-theater-ndk
„Аскеер“ за драматургия 2007г.
Участват актьорите: АСЕН БЛАТЕЧКИ, ПАРАСКЕВА ДЖУКЕЛОВА и НИКИ ИЛИЕВ
Сценография и костюми – Нина Пашова
Режисьор – Бойко Илиев

В свят, в който войната е прогонила надеждата, живеят Той и Тя – изтерзани от живота и в същото време вкопчени до болка в него. Тя ограбва мъртвите войници. Той е войник без началници. Тя мечтае да проси на Запад, той може да види рая само в огледало, защото небесните ангели са татуирани на задника му. И двамата вярват, че мъртвите са по-добри от живите. Но и двамата се влюбват. В свят, където миналото е болка , настоящето е безнадеждност, а бъдещето – мечти, които не стигат далеч и в които не можеш да повярваш, те заедно успяват да спрат времето и да накарат два ангела да трептят. Освен великолепния , остроумен и забавно-романтичен диалог, можете да се насладите на великолепната игра на Параскева Джукелова, Асен Блатечки и Ники Илиев.
„Кожа и небе“ е за душата, която въпреки всички рани успява да намери начин да отлети към небето.

КУПИ БИЛЕТ АМАДЕУС / URBO

От 16-ти  Април до 13-ти Май / по всяко време ONLINE / АМАДЕУС

По М.ФОРМАН и В.А.МОЦАРТ  Драматизация и режисура БОЙКО ИЛИЕВ

Актьори ГЕОРГИ КАДУРИН, ИВАН ЮРУКОВ, МАРИАНА МИЛАНОВА и МАРИУС ДОНКИН

Продукция Нов Театър НДК

Излъчването е на Платформата на URBO

От 6-ти до 30-ти Април /  по всяко време Online URBO / АНТИХРИСТ
По едноименния роман на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Актьори Елена Петрова, Веселин Калановски,
Ники Сотиров и Любомир Ковачев

Продукция Нов Театър НДК

Излъчването е на Платформа за Online URBO

 

ПРОГРАМА за месец Март, 2020 г.

25-ти Март от 19.00 часа ТЕАТЪР НА ЖИВО https://mmtvmusic.com/theatre-live/ „Антихрист“ от Емилиян Станев
ЖАНР: Театър – Онлайн стрийминг
ОРГАНИЗАТОР/РЕЖИСЬОР: Нов Театър НДК / Tелевизия ММ УЧАСТНИЦИ/АКТЬОРИ: Елена Петрова, Веселин Калановски, Ники Сотиров, Любомир Ковачев ПРОДЪЛЖИТЕЛНОСТ: 2 часа АНТИХРИСТ 

 
КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956  и  088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.
 

 5-ти  март Четвъртък 19.30 / Честване на ЮБИЛЕЙ 5 години Нов Театър НДК със спектакъла „АНТИХРИСТ

5-ти март Четвъртък 19.30 часа / АНТИХРИСТ
По едноименния роман на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Актьори Елена Петрова, Веселин Калановски,
Ники Сотиров и Любомир Ковачев
Продукция Нов Театър НДК
 
6-ти март Петък 19.30 часа / НИЩО ПО-ХУБАВО
Моноспектакъл на Жулиета Колева
Автор Оливер Буковски
Режисьор Стефан Къшев
Сценография и костюми Жулиета Колева
Муз. оформление Стефан Къшев
 
8-ми март Неделя 19.30 часа / УСЕЩАНЕ ЗА ЛЮБОВ
Участват Бойка Велкова и Ивайло Захариев
Режисьор Бойка Велкова
Музика Теодосий Спасов
 
10-ти март Вторник 19.30 часа / ПРОМЕНЯНЕ
По романа на Лив Улман „Промяна”
Идея, драматизация и изпълнение Йоана Буковска – Давидова
Режисура Гергана Димитрова
Продукция “Организация за съвременно изкуство и култура – 36 маймуни”
 
11-ти март Сряда 19.30 часа / КОГАТО ГРЪМ УДАРИ
Автор П.К.Яворов
Режисьор Бойко Илиев
Участват Мила Топалова, Любомир Бояджиев, Ивайло Симеонов, Асен Таков, Микаела Берчева
Художник Тодор Деков
Продукция ДТ„Драгомир Асенов” – Монтана
 
12-ти март Четвъртък 19.30 часа / РОБЕРТО ЗУКО
по Бернар-Мари Колтес
Режисура Савина Бързева, Илиян Марков
Сценография и костюми Бояна Бъчварова
Участват Алекс Фанди, Александър Йончев, Борис Бояджиев, Ева Ганчева, Елена Захариева, Елена Коляшева, Жоржета Иванова, Славина Кюркчиева, Калина Георгиева, Катерина Стоева, Нина Ангелова, Радина Иванова, Симеон Георгиев, Яна Пенчева
Продукция “Театър О3”
 
17-ти март Вторник 20.00 часа / 8.15 НА ОРЛОВ
По Уди Алън
Режисьор Георги Грозев
Участват Петя Любомирова, Мартин Вълчев, Калоян Янев
Продукция Творческа къща „Grozevarde“
 
18-ти март Сряда 19.30 часа / ЛОШИ ДЕЦА
Моноспектакъл на БОРЯНА ПЕНЕВА
По едноименната пиеса на Михаела Михайлова
със специалното участие на журналистката Ваня Богданова
 
19-ти март Четвъртък 19.30 часа / ЛОШИ ДЕЦА
Моноспектакъл на БОРЯНА ПЕНЕВА
По едноименната пиеса на Михаела Михайлова
със специалното участие на журналистката Ваня Богданова
 
20-ти март Петък 19.30 часа / СЪНОДИВА
По пиесата „Самодива”
Автор и режисьор Красимира Дуковска
Художник Елица Стефанова, Симона Крушкина
Музика Константин Кучев
Участват Росица Гевренова, Християна Стоименова, Веселина Бояджиева, Божидар Михайлов
Продуцент „Райза Вилм Прадакшънс”
 
22-ри март Неделя 19.30 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ
Автор Димитър Димов
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Ренета Стаменова
Музикално оформление Ники Илиев
Актьори Йоана Буковска-Давидова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев
Продукция ДТ“Антон Страшимиров” – гр.Разград
 
23-ти март Понеделник 19.30 часа / МЪЖЕТЕ НА ЕДИТ ПИАФ
Моноспектакъл на МИРОСЛАВА РАДЕВА
Режисьор Бойко Илиев
Либрето Мирослава Радева
Музика и музикална адаптация Александър Кипров
 
24-ти март Вторник 14.00 часа / МАМИНОТО ДЕТЕНЦЕ
Режисьор Съби Събев
Сценография и костюмите Галина Абаджимаринова
Участват Атанас Махнев, Маргарита Маркова, Йордан Любомиров, Никола Шопов, Цветан Колев, Горица Радева
 
24-ти март Вторник 19.30 часа / ЩУРЧЕТО – УБИЕЦЪТ НА БОТЕВ
По романа “Неговата любима“ от Неда Антонова
Моноспектакъл на Димитър Селенски Постановка Георги Кайцанов
Сценограф Светлана Урумова
Продукция ДТ „Гео Милев“, Стара Загора
 
25-ти март Сряда 12.00 часа / ИНДЖЕ
Автор Йордан Йовков
Режисьор Симона Попова
Сценография и костюми Верджиния Додова
Музикалана среда Даниана Коева, Виктор Липовски
С участието на Емилиян Десподски, Калина Липовска, Йоана Богданова, Ралица Попова, Мартин Ромеов, Павел Петков, Людмил Димитров, Валентин Илиев, Катерина Липовска, Нелия Чалъкова, Ивет Стоименова, Йоана Попова, Никола Михайлов
Продукция “Inversia”
 
25-ти март Сряда 19.30 часа / С / ЗВЯРА В ЧОВЕКА
Драматургия и режисура Цвета Балийска
Сценография Велина Мавродиева музика: Боян Христов
Хореограф Петя Попова
Участват Авенир Михайлов, Георги Георгиев, Емона Соколова, Ситара Славова, София Балашлъкова, Виктория Винклер, Киара Тодорова, Белослава Петрова, Никол Щериева, Мария Попова,Мира Апостолова, Мартина Занева, Мария- Елиза Бумбарова, Деница Петрова, Виктория Цветкова, Яна Грозданова, Ана Велева
 
26-ти март Четвъртък 19.30 часа / ТЪРНОВСКАТА ЦАРИЦА
По едноименната повест на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Костюми Жанета Иванова
Сценография Теодор Даскалов
Участват Елена Петрова, Мариела Топалова, Таня Карбова, Николай Сяров, Веселин Борисов, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Даниел Найденов
Продукция ДТ“Антон Страшимиров” – гр.Разград
 
27-ми март Петък 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор Александър Урумов
Режисьор Иван Юруков
Композитор Михаил Шишков – баща
Продукция ПК “Вагабонти”
 
30-ти март Понеделник 19.30 часа / КОМЕДИАНТКАТА
Моноспектакъл на Мая Бежанска
Музика Константин Цеков
Продукция ДКТ Сливен
 
31-ви март Вторник 19.30 часа / СЕКС, НАРКОТИЦИ И HIP-HOP
По мотиви на Ерик Богосян
Постановка Станислав Дойнов
Участват Станислав Дойнов, Траян Костов и Александър Христов
Музикално оформление Павел Панов
Продукция „Дойнов Арт Ентъртейнмънт”
 
Вечерните театрални представления и музикални концерти в Нов Театър НДК са от 19.30 часа, а представленията за деца – от 11.00 часа.
Билети на КАСА в деня на представлението 02/4263956 и 0886501703 или Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
 
 
КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956  и  088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.
 
 
6-ти февруари Четвъртък 19.30 часа / МЪЖЕТЕ НА ЕДИТ ПИАФ
Моноспектакъл на МИРОСЛАВА РАДЕВА
Режисьор Бойко Илиев
Либрето Мирослава Радева
Музика и музикална адаптация Александър Кипров
11-ти февруари Вторник 19.30 часа / ЛОШИ ДЕЦА
Моноспектакъл на БОРЯНА ПЕНЕВА
По едноименната пиеса на Михаела Михайлова със специалното участие на журналистката Ваня Богданова
12-ти февруари Сряда 19.30 часа ПРЕМИЕРА / ОСЪДЕНИ ДУШИ Автор Димитър Димов Драматизация и режисура Бойко Илиев Участват Елена Петрова, Ники Илиев, Любомир Ковачев, Димитър Мартинов, Цветан Пейчев, Светльо Иванов, Валентин Ченков и Любомира Стефанова Сценография и костюми Галина Абаджимаринова Музикално оформление Ники Илиев Продукция ДКТ “Васил Друмев” - Шумен
13-ти четвъртък 19.30 часа / МЕЛОДИЯ
Автор Диъдри Кинахан
Постановка и муз.картина Клара Армандова
Участват Никола Мутафов, Диана Костова
Сценография и костюми Венелин Шурелов
Вокален консултант доц.д-р.Николай Моцов
Звукова среда Боян Христов
Продукция “Vision”

14-ти февруари Петък 19.30 часа / УСЕЩАНЕ ЗА ЛЮБОВ 
Участват Бойка Велкова и Ивайло Захариев 
Режисьор Бойка Велков 
Музика Теодосий Спасов 17-ти февруари Понеделник19.30 часа / ДВА БИЛЕТА ЗА ПАРИЖ 
Автор Христо Христов 
С участието на Робин Кафалиев, Таня Кожухарова, Атанас Бончев-Наката, Мариела Топалова, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Николай Сяров, Йоана Иванова, Яцек Янков 
Режисьор Робин Кафалиев 
Постановка Тодор Мадолев 
Сценограф Теодор Даскалов 
Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград18-ти февруари Вторник  19.30 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ Автор Димитър Димов 
Драматизация и режисура Бойко Илиев 
Сценография Ренета Стаменова 
Музикално оформление Ники Илиев Актьори Йоана Буковска-Давидова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев 
Продукция ДТ“Антон Страшимиров” – гр.Разград19-ти февруари Сряда  19.30 часа / МАЙСТОРИ 
Автор Рачо Стоянов 
Сценична версия и режисура Бойко Илиев
Сценография и костюми Милена Пантелеева
Участват Елен Колева, Явор Костов, Богдан Казанджиев, Йордан Петков, Слава Георгиева, Деляна Хаджиянкова 
Продукция Драматичен театър – Ловеч20-ти февруари Четвъртък 19.30 часа / "13" 
по Никита Михалков и Реджиналд Роуз
Режисьор Савина Бързева
Костюми Бояна Бъчварова
Участват Катерина Стоева, Мария-Алесия Порку, Нина Ангелова, Яна Пенчева, Виктория Василева, Николай Неделчев, Миа Доневска, Денис Бонев, Николай Велинов, Калина Георгиева, Мария Русева, Калоян Братков, Симеон Скачков
21-ви февруари Петък 19.30 часа / БЕШЕ МИ 100ЛИЧНО
Моноспектакъл на Димитър Иванов – Капитана
Комедийно вентрологично шоу с кукли 

24-ти февруари Понеделник  19.30 часа / ЩУРЧЕТО – УБИЕЦЪТ НА БОТЕВ
По романа “Неговата любима“ от Неда Антонова Моноспектакъл на Димитър Селенски Постановка Георги Кайцанов
Сценограф Светлана Урумова
Продукция ДТ "Гео Милев", Стара Загора25-ти  февруари Вторник 19.30 часа / СЕКС, НАРКОТИЦИ И HIP-HOP
По мотиви на Ерик Богосян
Постановка Станислав Дойнов
Участват Станислав Дойнов, Траян Костов и Александър Христов Музикално оформление Павел Панов
Продукция „Дойнов Арт Ентъртейнмънт”26-ти февруари Сряда 19.30 часа / ТЪРНОВСКАТА ЦАРИЦА
По едноименната повест на Емилиян Станев Драматизация и режисура Бойко Илиев
Костюми Жанета Иванова
Сценография Теодор Даскалов
Участват Елена Петрова, Мариела Топалова, Таня Карбова, Николай Сяров, Веселин Борисов, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Даниел Найденов Продукция ДТ“Антон Страшимиров” – гр.Разград 

27-ми февруари Четвъртък 19.30 часа / ПОЛЕТ
по Камен Донев
Постановка и адаптация Ирина Денчева
Музикална среда Катя Вучкова
Участват Ивона Костадинова, Силви Игнатова, Борис Горанов, Мая Петкова, Антон Колев, Николай Станоев, Калина Хинкова, Ивея Симеонова, Николай Германов, Виктор Илиев, Екатерина Велева, Денис Каменов, Емилио Петков, Вера Неделчева
28-ми февруари Петък 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ 
Моноспектакъл на Иван Юруков 
Автор Александър Урумов 
Режисьор Иван Юруков 
Композитор Михаил Шишков – баща 
Продукция ПК “Вагабонти”
 
 
 
 
 
13-ти януари Понеделник 19.30 часа / АНТИХРИСТ
По едноименния роман на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Актьори Елена Петрова, Веселин Калановски,
Ники Сотиров и Любомир Ковачев
Продукция Нов Театър НДК
 
15-ти януари Сряда 19.30 часа / ТЪРНОВСКАТА ЦАРИЦА
По едноименната повест на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Костюми Жанета Иванова
Сценография Теодор Даскалов
Участват Елена Петрова, Мариела Топалова, Таня Карбова, Николай Сяров, Веселин Борисов, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Даниел Найденов
Продукция ДТ “Антон Страшимиров” – гр.Разград
 
16-ти януари Четвъртък 19.30 часа / ГОЛЯМОТО ВЛИЗАНЕ
Автор Никола Маринов
Режисьор Николай Акимов
Участват Йордан Карачивиев, Юлия Георгиева, Георги Грозев, Иван Рангелов, Виолета Коларова
Продукция ЧТ „Делфин”
 
17-ти януари Петък 19.30 часа / СЪНОДИВА
По пиесата „Самодива”
Автор и режисьор Красимира Дуковска
Художник Елица Стефанова, Симона Крушкина
Музика Константин Кучев
Участват Росица Гевренова, Християна Стоименова, Веселина Бояджиева, Божидар Михайлов
Продуцент „Райза Вилм Прадакшънс”
 
18-ти януари Събота 19.30 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ
Автор Димитър Димов
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Ренета Стаменова
Музикално оформление Ники Илиев
Актьори Йоана Буковска-Давидова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев
Продукция ДТ “Антон Страшимиров” – гр.Разград
 
20-ти януари Понеделник 19.30 часа / ДВА БИЛЕТА ЗА ПАРИЖ
Автор Христо Христов
С участието на Робин Кафалиев, Таня Кожухарова, Атанас Бончев-Наката, Мариела Топалова, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Николай Сяров, Йоана Иванова, Яцек Янков
Режисьор Робин Кафалиев
Постановка Тодор Мадолев
Сценограф Теодор Даскалов
Продукция ДТ „Антон Страшимиров” – Разград
 
21-ви юни Вторник 13.00 и 19.30 часа / ИНДЖЕ
Автор Йордан Йовков
Режисьор Симона Попова
Сценография и костюми Верджиния Додова
Музикалана среда Даниана Коева, Виктор Липовски
С участието на Емилиян Десподски, Калина Липовска, Йоана Богданова, Ралица Попова, Мартин Ромеов, Павел Петков, Людмил Димитров, Валентин Илиев, Катерина Липовска, Нелия Чалъкова, Ивет Стоименова, Йоана Попова, Никола Михайлов
Продукция Inversia
 
22-ри януари Сряда 19.30 часа / МАЙСТОРИ
Автор Рачо Стоянов
Сценична версия и режисура Бойко Илиев
Сценография и костюми Милена Пантелеева
Участват Елен Колева, Явор Костов, Богдан Казанджиев, Йордан Петков, Слава Георгиева, Деляна Хаджиянкова
Продукция Драматичен театър – Ловеч
 
23-ти януари Четвъртък 19.30 часа / НЕНАПРАЗНИ УСИЛИЯ НА ЛЮБОВТА
По Уилям Шекспир
Режисьор Цвете Лазарова
Участват Александра Божилова, Александра Чаева, Александра Владимирова, Алекс Стоянов, Бояна Александрова, Велина Габровска, Ванеса Филипова,
Габриела Павлова, Георги Георгиев, Даниел Данчев, Елизавета Жело, Йоана Методиева, Йоанна Новакова, Мартин Николов, Юлиян Димитров
Продукция ТС"Смехурко"
 
24-ти януари Петък 19.30 часа / МЕЛОДИЯ
Автор Диъдри Кинахан
Постановка и муз.картина Клара Армандова
Участват Никола Мутафов, Диана Костова
Сценография и костюми Венелин Шурелов
Вокален консултант доц.д-р.Николай Моцов
Звукова среда Боян Христов
Продукция “Vision”
 
25-ти януари Събота 19.30 часа / ПРОМЕНЯНЕ
По романа на Лив Улман „Промяна”
Идея, драматизация и изпълнение Йоана Буковска - Давидова
Режисура Гергана Димитрова
Продукция “Организация за съвременно изкуство и култура - 36 маймуни”
 
27-ми януари Понеделник 19.30 часа / КОГАТО ГРЪМ УДАРИ
Автор П.К.Яворов
Режисьор Бойко Илиев
Участват Мила Топалова, Любомир Бояджиев, Ивайло Симеонов, Асен Таков, Микаела Берчева
Художник Тодор Деков
Продукция ДТ„Драгомир Асенов” - Монтана
 
28-ми януари Вторник 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на ИВАН ЮРУКОВ
Автор Александър Урумов
Режисьор Иван Юруков
Композитор Михаил Шишков – баща
Продукция ПК “Вагабонти”
 
29-ти януари Сряда 19.30 часа / ОЧИТЕ НА ХОРАТА
Режисьор и сценограф Цвета Балийска
Редактор Братан Братанов
Хореография Цветина Матова
Авторска музика Сезер Сами
Участват Доменика Тодорова, Сезер Сами, Габриела Цойнска, Маргарита Маринова, Стоил Григоров, Георги Власев, Кристин Бумбарова, Аля Ангелова, Емма Петрова, Яна Ангелова, Виктор Младенов, Надя Зарчева
Продукция Театър “Драмеди”
 
30-ти януари Четвъртък 19.30 часа / СЕКС, НАРКОТИЦИ И HIP-HOP
По мотиви на Ерик Богосян
Постановка
Станислав Дойнов
Участват Станислав Дойнов, Траян Костов и Александър Христов
Музикално оформление Павел Панов
Продукция „Дойнов Арт Ентъртейнмънт”
 
31-ви януари Петък 19.30 часа / УСЕЩАНЕ ЗА ЛЮБОВ
Участват Бойка Велкова и Ивайло Захариев
Режисьор Бойка Велкова
Музика Теодосий Спасов
 
Вечерните театрални представления и музикални концерти в Нов Театър НДК са от 19.30 часа, а представленията за деца - от 11.00 часа.
Билети на КАСА в деня на представлението 02/4263956 и 0886501703 или Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
 
 
3-ти  декември  Вторник  19.30 часа / МЕЛОДИЯ
http://ndk.bg/event/melodiya-7895-1
Автор  Диъдри Кинахан
Постановка и муз.картина Клара Армандова
Участват Никола Мутафов, Диана Костова
Сценография и костюми Венелин Шурелов
Вокален консултант доц.д-р.Николай Моцов
Звукова среда Боян ХристовПродукция “Vision”

4-ти  декември  Сряда  19.30 часа / ЛОШИ ДЕЦА
Моноспектакъл на БОРЯНА ПЕНЕВА
По едноименната пиеса на Михаела Михайлова
със специалното участие на журналистката Ваня Богданова

6-ти  декември  Петък  19.30 часа / ГОЛЯМОТО ВЛИЗАНЕ
Автор Никола Маринов
Режисьор Николай Акимов
Участват Йордан Карачивиев, Юлия Георгиева, Георги Грозев, Иван Рангелов, Виолета Коларова
Продукция ЧТ „Делфин”

9-ти  декември  Понеделник 19.30 часа / СЪНОДИВА
По пиесата „Самодива”
Автор и режисьор Красимира Дуковска
Художник Елица Стефанова, Симона Крушкина
Музика Константин Кучев
Участват Росица Гевренова, Християна Стоименова, Веселина Бояджиева, Божидар Михайлов
Продуцент „Райза Вилм Прадакшънс”

https://www.youtube.com/watch?v=–A98-YUi4U&feature=share&fbclid=IwAR3XuaNRro9tUX1w4hxG-duozSwMT_oDz8_ngLiZI9wi8ajtuc-2kaXF6C4



10-ти  декември  Вторник  19.30 часа / ВЕЧЕРЯ ЗА ГЛУПАЦИ
Автор Франсис Вебер
Режисьор Венета Атанасова
Участват Мирослав Митков, Васил Алексов, Иван Гърков, Виктор Георгиев, Илияна Ламбрева, Мария Димитрова, Явор Кондов
Продукция  ТС “Iuvenes”

11-ти  декември  Сряда  19.30 часа / КОТКА ВЪРХУ ГОРЕЩ ЛАМАРИНЕН ПОКРИВ
Автор Тенеси Уилямс
Постановка Бойко Илиев
Участват Йоана Буковска-Давидова, Янина Кашева, Радослав Владимиров, Михаил Лазаров, Мария Панайотова, Анатолий Ставрев
Сценография и костюми  Жанета Иванова
Продукция  ДТ „Невена Коканова“ – Ямбол


12-ти  декември  Четвъртък  19.30 часа / НИЩО ПО-ХУБАВО
Моноспектакъл на Жулиета Колева
Автор Оливер Буковски
Режисьор Стефан Къшев
Сценография и костюми Жулиета Колева
Муз. оформление Стефан Къшев

13-ти  декември Петък  19.30 часа / ACAPPELLA
Акапелна формация "ХорЪт" с диригент ЕВГЕНИ ГОСПОДИНОВ

16-ти  декември Понеделник  11.00 часа / СНЕЖЕН СЪН
Коледен спектакъл за деца и родители
Продукция ТК„Мариета и Марионета“

16-ти  декември Понеделник  19.30 часа ПРЕМИЕРА / ТЪРНОВСКАТА ЦАРИЦА
По едноименната повест на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев Костюми Жанета ИвановаСценография Теодор Даскалов
Участват  Елена Петрова, Мариела Топалова, Таня Карбова, Николай Сяров, Веселин Борисов, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Даниел Найденов
Продукция  ДТ “Антон Страшимиров” – гр.Разград


17-ти  декември  Вторник 11.00 часа / СНЕЖЕН СЪН
Коледен спектакъл за деца и родители
Продукция ТК„Мариета и Марионета“

17-ти  декември  Вторник  18.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на ИВАН ЮРУКОВ
Автор Александър Урумов
Режисьор Иван Юруков
Композитор Михаил Шишков – баща Продукция ПК “Вагабонти”

18-ти  декември Сряда  19.00 часа / КОЛЕДА Е
Концерт-спектакъл деца от Театрална школа „Артисими“ Режисура Христина Ангелова

19-ти  декември  Четвъртък  19.30 часа / ДОМ ЗА ОВЦЕ И СЪНИЩА Автор и изпълнител Здрава Каменова Режисура Гергана Димитрова Музика на живо Павел Терзийски Видео на живо Никола Налбантов Продуценти Европейската мрежа „Undernational Affairs”, ДКД „Червената къща“, „Максим Горки“ театър (Берлин), Ноймаркт театър (Цюрих)

20-ти  декември  Петък  19.30 часа / СЕКС, НАРКОТИЦИ И HIP-HOP 
По мотиви на Ерик Богосян 
Постановка Станислав Дойнов 
Участват Станислав Дойнов, Траян Костов и Александър Христов 
Музикално оформление Павел Панов 
Продукция „Дойнов Арт Ентъртейнмънт”

22-ри  декември  Неделя  19.30 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ 
Автор  Димитър Димов 
Драматизация и режисура Бойко Илиев 
Сценография Ренета Стаменова
Музикално оформление Ники Илиев
Актьори Йоана Буковска-Давидова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев 
Продукция  ДТ “Антон Страшимиров” – гр.Разград

27-ми  декември Петък 19.30 часа / АЛАМИНУТ на живо

Сценарен екип Робин Кафалиев и Христо Христов

Участват РОБИН КАФАЛИЕВ, ТАНЯ КОЖУХАРОВА, АТАНАС БОНЧЕВ – Наката, Иван Иванов, Росица Кехайова и Яцек Янков

Сценография Теодор Даскалов

ПРОГРАМА за месец Ноември, 2019 г.

 
КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956  и  088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.
 

1-ви  ноември  Петък  18.00 часа / ПРАЗНИК НА БУДИТЕЛИТЕ

Организирано от СТОЛИЧНА ОБЩИНА

4-ти  ноември  Понеделник  11.00 часа / МАЛКОТО ДЖУДЖЕ

Автор Теодора Попова-Лазарова

Режисьор Петромил Денев

Сценография и кукли Евелина Савицка

Участват Георги Георгиев, Ния Янакиева, Силвана Петрова

Продукция ДКТ Сливен

7-ми  ноември Четвъртък  19.30 часа / УСЕЩАНЕ ЗА ЛЮБОВ

Участват Бойка Велкова и Ивайло Захариев

Режисьор Бойка Велкова

Музика Теодосий Спасов                                                                                                          

10-ти  ноември  Неделя  19.30 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ

Автор  Димитър Димов

Драматизация и режисура  Бойко Илиев

Сценография  Ренета Стаменова

Музикално оформление  Ники Илиев

Актьори  Йоана Буковска-Давидова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев

Продукция  ДТ “Антон Страшимиров” – гр.Разград

 

13-ти  ноември Сряда  19.30 часа / АНТИХРИСТ

По едноименния роман на Емилиян Станев

Драматизация и режисура Бойко Илиев

Актьори Елена Петрова, Веселин Калановски,

Ники Сотиров и Любомир Ковачев

Продукция Нов Театър НДК

 

14-ти  ноември  Четвъртък  19.30 часа / КАМЪНИ В ДЖОБОВЕТЕ

Автор  Мари Джоунс

Режисьор  Венцислав Асенов

Участват  Александър Хаджиангелов, Юлиян Петров

Сценография  и костюми Росица Грънчарова

Музика  Павел Васев

Продукция  Сдружение „Арт перспектива“

15-ти  ноември Петък  19.30 часа Предпремиера / ТЪРНОВСКАТА ЦАРИЦА

По едноименния роман на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев

Костюми Жанета Иванова

Сценография Теодор Даскалов

Участват  Елена Петрова, Веселин Плачков, Мариела Топалова, Таня Карбова, Николай Сяров, Веселин Борисов, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Даниел Найденов

Продукция  ДТ “Антон Страшимиров” – гр.Разград

16-ти  ноември  Събота  20.00 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ

Гостуване в Лондон, Великобритания

Автор  Димитър Димов

Драматизация и режисура  Бойко Илиев

Сценография  Ренета Стаменова

Музикално оформление  Ники Илиев

Актьори  Йоана Буковска-Давидова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев

Продукция  ДТ “Антон Страшимиров” – гр.Разград

18-ти  ноември  Понеделник  19.30 часа / ГОЛЯМОТО ВЛИЗАНЕ

Автор Никола Маринов

Режисьор Николай Акимов

Участват Йордан Карачивиев, Юлия Георгиева, Георги Грозев, Иван Рангелов, Виолета Коларова

Продукция ЧТ „ДЕЛФИН”

19-ти  ноември  Вторник  19.30 часа / ТРУБАДУРА

Концерт на Орлин Чолаков и представяне на книгата

“Имперска съъщност и имперски крах” от Камен Тасков

20-ти  ноември  Сряда  19.30 часа / БЕШЕ МИ 100ЛИЧНО

Моноспектакъл на Димитър Иванов – Капитана

Комедийно вентрологично шоу с кукли

21-ви  ноември Четвъртък  20.00 часа / 8.15 НА ОРЛОВ

По  Уди Алън

Режисьор  Георги Грозев

Участват  Петя Любомирова, Мартин Вълчев, Калоян Янев

Продукция Творческа къща „Grozevarde“

22-ри  ноември  Петък  19.30 часа / СТРАСТИ ИЛИЕВИ

Автор Димо Дешев

Моноспектакъл на  Иван Рангелов

Режисьор Красимир Рангелов

Музика Мария Рангелова

Худ.осветление и звук Кирил Кирилов

 

25-ти  ноември  Понеделник  13.00 часа / КОТАРАКЪТ В ЧИЗМИ

Автор Кольо Колев

Режисьор Коста Димитров

Костюми и сценография Свила Величкова

Участват Жулиета Николаева, Стефка Янчева, Димитър Димитров

Продукция ДКТ Ямбол

25-ти  ноември  Понеделник  19.30 часа ПРЕМИЕРА / НИЩО ПО-ХУБАВО

Моноспектакъл на Жулиета Колева

Автор Оливер Буковски

Режисьор Стефан Къшев

Сценография и костюми Жулиета Колева

Муз. оформление Стефан Къшев

 

26-ти  ноември  Вторник  13.00 часа / ГЛУПАВИЯТ ВЪЛК

По приказката на Елин Пелин

Драматизация и режисура Теодора Попова – Лазарова

Сценография Диана Узунова – Тодорова

Музика Гергана Василева

Участват Анна – Валерия Гостанян, Любомир Желев, Любомир Колаксъзов

Продукция ДКТ Сливен

26-ти  ноември  Вторник  19.30 часа / СЕКС, НАРКОТИЦИ И HIP– HOP

По мотиви на Ерик Богосян
Постановка 
Станислав Дойнов
Участват
Станислав Дойнов, Траян Костов и Александър Христов
Музикално оформление  Павел Панов

Продукция „Дойнов Арт Ентъртейнмънт”

 

27-ми  ноември  Сряда  19.30 часа / НИЩО ПО-ХУБАВО

Моноспектакъл на Жулиета Колева

Автор Оливер Буковски

Режисьор Стефан Къшев

Сценография и костюми Жулиета Колева

Муз. оформление Стефан Къшев

 

28-ми  ноември  Четвъртък  19.30 часа ПРЕМИЕРА / СЪНОДИВА

По пиесата „Самодива”

Автор и режисьор Красимира Дуковска

Художник Елица Стефанова, Симона Крушкина

Музика Константин Кучев

Участват Росица Гевренова, Християна Стоименова, Веселина Бояджиева, Божидар Михайлов

Продуцент „Райза Вилм Прадакшънс”

 

29-ти  ноември  Петък  11.00 часа / СУПЕР МАРИО

По видеоиграта на Шигеро Миямото

Участват Виктория Георгиева, Габриела Димитрова, Златина Стойчева, Кремена Алексова, Йоан Величков, Добрин Катеров, Ивайло Христов

Продукция Театър “БХАЛГ”

 

29-ми  ноември  Петък  19.30 часа / НИЩО ПО-ХУБАВО

Моноспектакъл на Жулиета Колева

Автор Оливер Буковски

Режисьор Стефан Къшев

Сценография и костюми Жулиета Колева

Муз. оформление Стефан Къшев

29-ти  ноември  Петък  20.00 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ

Гостуване в Палма де Майорка, Испания

Автор  Димитър Димов

Драматизация и режисура  Бойко Илиев

Сценография  Ренета Стаменова

Музикално оформление  Ники Илиев

Актьори  Йоана Буковска-Давидова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев

Продукция  ДТ “Антон Страшимиров” – гр.Разград

30-ти  ноември  Събота  11.00 часа / ТРИТЕ ПРАСЕНЦА

Автор и режисьор Мариета Ангелова

Музика Петър Цанков

Сценография и кукли Анна Пулиева

Участват Радост Кожухарова и Чавдар Бозаджиев

Продукция ДКТ „К.Величков” – Пазарджик

30-ти  ноември Събота  19.30 часа / МАЙСТОРИ

Автор Рачо Стоянов
Сценична версия и режисура  Бойко Илиев

Сценография и костюми  Милена Пантелеева

Участват  Елен Колева, Явор Костов, Богдан Казанджиев, Йордан Петков, Слава Георгиева, Деляна Хаджиянкова

Продукция Драматичен театър – Ловеч

30-ти  ноември  Събота  20.00 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ

Гостуване в Барселона, Испания

Автор  Димитър Димов

Драматизация и