ПРОГРАМА

ДИГИТАЛЕН ТЕАТЪР ONLINE ПРОГРАМА

Със съдействието и подкрепата на СТОЛИЧНА ОБЩИНА, по инициативата „Солидарност в културата“

ПРЕМИЕРНИ ЗАГЛАВИЯ през Новата 2021-ва година
12-ти февруари Петък 19.30 часа  / ПАРЧЕНЦА ОТ СЛЪНЦЕ И ОБЛАК по Пол Зиндел
Сценична версия и постановка Клара Армандова Музика Добромир Кисьов Участват Албена Колева, Луизабел Николова, Мария Кацарова, Илияна Гатева
Продукция Импресарска къща ”Визион”
Зала „Нов Театър” НДК

 

ПРОГРАМА за месец Декември, 2020 г.

epaygo.bg КУПИ БИЛЕТ Online и в брой на каса на EasyPay
КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956 и 088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.
1-ви декември Вторник 19.30 часа / СЕКС, НАРКОТИЦИ И HIP-HOP
По мотиви на Ерик Богосян Постановка Станислав Дойнов Участват Станислав Дойнов, Траян Костов и Александър Христов Музикално оформление Павел Панов
Продукция „Дойнов Арт Ентъртейнмънт”
Зала „Нов Театър НДК
2-ри декември Сряда 19.30 часа / АНТИХРИСТ
По едноименния роман на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Актьори Елена Петрова, Веселин Калановски,
Ники Сотиров и Любомир Ковачев
Продукция Нов Театър НДК
Зала „Нов Театър” НДК

6-ти декември Неделя 11.00 часа / КОЛЕДНА ИГРА
Автор и режисьор Мариета Ангелова- Марионета
Сценография Красимир Василев
Кукли Анна Пулиева
Музикално оформление Зина Начева
Режисьор на филмовата версия Анастас Джидров
Участват Диян Мачев, Мариета Ангелова-Марионета,Снежана Андонова, Красимир Василев
Този проект е реализиран с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура“

7-ми понеделник 19.30 часа / АНТИУТОПИЯ ОТ ИЗОЛАТОРА по „1984“ на Джордж Оруел
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова Участват Даниел Найденов, Анна Касабова, Цветан Николов, Веселин Калановски, Анна-Мария Николаева, Надя Илиева, Филип Дончев
Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград
Зала „Нов Театър” НДК
8-ми декември Вторник 17.00 и 19.30 часа / СЪВЪРШЕНО НЕПОЗНАТИ
по сценарий на Филипо Болоня и Паоло Дженовезе
Режисура Савина Бързева
Сценография и костюми Бояна Бъчварова
Участват Жоржета Иванова, Александър Йончев, Калина Георгиева, Елена Захариева, Катерина Стоева, Яна Пенчева, Радина Иванова, Борис Бояджиев, Симеон Георгиев, Ева Ганчева, Славина Кюркчиева, Нина Ангелова, Алекс Фанди
Продукция “Театър О3”
Зала „Нов Театър” НДК
8-ми декември Вторник 19.00 часа / АНТИХРИСТ
По едноименния роман на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Актьори Елена Петрова, Веселин Калановски,
Ники Сотиров и Любомир Ковачев
Продукция Нов Театър НДК
Общински театър, гр.Видин
10-ти декември Четвъртък 19.30 часа  ПРЕМИЕРА / ГАНЬОАДА
Музикална комедия по Алеко Константинов
Либрето и режисура Бойко Илиев
Муз.ръководител и аранжимент Евгени Господинов
Участват Борислав Веженов, Михаил Сървански, Йордан Петков, Христина Джурова, Стелиан Радев, Кристина Митева, Явор Костов
Зала „Нов Театър” НДК
11-ти декември Петък 19.30 часа / В ЧАСА НА СИНЯТА МЪГЛА
по писмата на П.Яворов
Сценарий и режисура Бойко Илиев Сценография Нина Пашова Участват Елена Петрова, Иван Радоев, Мариела Топалова
Продукция „Нов Театър” НДК с подкрепата на Министерство на културата
Зала „Нов Театър” НДК
12-ти декември Събота 10.00 – 22.00 часа / ФЕСТИВАЛ НА АВТОРСКИЯ ТЕАТЪР (ФАТ)
Участват Театър Драмеди, Ованес Торосян, Искра Проданова- Варна, Танцова компания Дюн, Бургас, Playback театър „Тук и сега“, Театър Вижу- компания от незрящи актьори
Зала „Нов Театър” НДК
 
13-ти декември Неделя 10.00 – 22.00 часа / ФЕСТИВАЛ НА АВТОРСКИЯ ТЕАТЪР (ФАТ)
Участват Театър Драмеди, Ованес Торосян, Искра Проданова- Варна, Танцова компания Дюн, Бургас, Playback театър „Тук и сега“, Театър Вижу- компания от незрящи актьори
Зала „Нов Театър” НДК
14-ти декември Понеделник 19.30 часа / ПАМЕТТА НА ВОДАТА
Автор Шийла Стивънсън
Постановка проф.Елена Баева
Сценография Ема Ванкова
Музика Йосиф Герджиков
Участват Мила Топалова, Микаела Берчева, Димитрина Проданова, Стефан Милков и Тихомир Иванов
Зала „Нов Театър” НДК
15-ти декември Вторник 17.00 и 19.30 часа / ЧЕТИРИ СТАИ
по сценарий на Алисън Андерс, Александър Рокуел, Робърт Родригес, Куентин Тарантино
Режисура Савина Бързева
Сценография и костюми Бояна Бъчварова
Участват Катерина Стоева, Калоян Братков, Миа Доневска, Мария Русева, Силвия Стоева, Виктория Василева, Яна Пенчева, Николай Велинов, Калина Георгиева, Мила Пейова, Симеон Скачков, Мария-Алесия Порку, Нина Ангелова, Денис Бонев, Александра Божилова
Продукция “Театър О3”
Зала „Нов Театър” НДК
16-ти декември Сряда 19.30 часа / ГОЛЯМОТО ВЛИЗАНЕ
Автор Никола Маринов
Режисьор Николай Акимов
Участват Робин Кафалиев, Йордан Карачивиев, Юлия Георгиева, Георги Грозев, Виолета Коларова, Петър Митев
Продукция ЧТ„Делфин”
Зала „Нов Театър” НДК
17-ти декември Четвъртък 19.30 часа / УСЕЩАНЕ ЗА ЛЮБОВ
Участват Бойка Велкова и Ивайло Захариев
Режисьор Бойка Велкова
Музика Теодосий Спасов
Зала „Нов Театър” НДК
 
18-ти декември Петък 19.30 часа  ПРЕМИЕРА / ГАНЬОАДА
Музикална комедия по Алеко Константинов
Либрето и режисура Бойко Илиев
Муз.ръководител и аранжимент Евгени Господинов
Участват Борислав Веженов, Михаил Сървански, Йордан Петков, Христина Джурова, Стелиан Радев, Кристина Митева, Явор Костов
Зала „Нов Театър” НДК
19-ти декември Събота 19.00 часа / ГРЕХОВЕ НАШИ
по разкази на А.П.Чехов
Моноспектакъл на Калина Липовска
и участието на Грета Георгиева, Мартин Ромеов и Катерина Липовска
Глас на Мариус Куркински
Сценична версия и постановка Симона Попова
със съдействието на Веселин Калановски
Продукция Детска театрална школа „Инверсия“
Билети на тел: 0888 778 434 и на място в театъра
20-ти декември Неделя 11.00 часа / КОЛЕДНА ИГРА
Автор и режисьор Мариета Ангелова- Марионета
Сценография Красимир Василев
Кукли Анна Пулиева
Музикално оформление Зина Начева
Режисьор на филмовата версия Анастас Джидров
Участват Диян Мачев, Мариета Ангелова-Марионета,Снежана Андонова, Красимир Василев
Този проект е реализиран с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура“

21-ви декември Понеделник 19.30 часа / ЗА СЕКСА И ПОЛИТИКАТА БЕЗ ТАБУТА И ЗАДРЪЖКИ
Авторски моноспектакъл на НИКОЛАЙ УРУМОВ
Зала „Нов Театър” НДК
22-ри декември Вторник 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор Александър Урумов
Режисьор Иван Юруков
Композитор Михаил Шишков – баща
Продукция ПК “Вагабонти”
Зала „Нов Театър” НДК

Вечерните театрални представления и музикални концерти в „Нов Театър” НДК са от 19.30 часа, а представленията за деца – от 11.00 часа.
Билети на КАСА в деня на представлението 0886501703 и 0988991782 или Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400

ПРОГРАМА за месец Ноември , 2020 г.

epaygo.bg КУПИ БИЛЕТ Online и в брой на каса на EasyPay
КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956 и 088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.
 
6-ти ноември Петък 19.30 часа / АНТИУТОПИЯ ОТ ИЗОЛАТОРА
по „1984“ на Джордж Оруел Драматизация и режисура Бойко Илиев Сценография Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова Участват Даниел Найденов, Анна Касабова, Цветан Николов,
Веселин Калановски, Анна-Мария Николаева, Надя Илиева, Филип Дончев
Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград
Зала „Нов Театър” НДК

8-ми ноември Неделя 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор Александър Урумов
Режисьор Иван Юруков
Композитор Михаил Шишков – баща
Продукция ПК “Вагабонти”
Зала „Нов Театър” НДК

11-ти ноември Сряда 19.30 часа / ГОЛЯМОТО ВЛИЗАНЕ
Автор Никола Маринов
Режисьор Николай Акимов
Участват Робин Кафалиев, Йордан Карачивиев, Юлия Георгиева, Георги Грозев, Виолета Коларова, Петър Митев
Продукция ЧТ„Делфин”
Зала „Нов Театър” НДК
 
12-ти ноември Четвъртък 19.30 часа / УСЕЩАНЕ ЗА ЛЮБОВ
Участват Бойка Велкова и Ивайло Захариев
Режисьор Бойка Велкова
Музика Теодосий Спасов
Зала „Нов Театър” НДК
 
13-ти ноември Петък 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор Александър Урумов
Режисьор Иван Юруков
Композитор Михаил Шишков – баща
Продукция ПК “Вагабонти”
Зала „Нов Театър” НДК
 
16-ти ноември Понеделник 19.30 часа / ПАМЕТТА НА ВОДАТА
Автор Шийла Стивънсън
Постановка проф.Елена Баева
Сценография Ема Ванкова
Музика Йосиф Герджиков
Участват Мила Топалова, Микаела Берчева, Димитрина Проданова, Стефан Милков и Тихомир Иванов
Зала „Нов Театър” НДК
 
17-ти ноември Вторник 19.30 часа / РОБЕРТО ЗУКО
по Бернар-Мари Колтес
Режисура Савина Бързева, Илиян Марков
Сценография и костюми Бояна Бъчварова
Участват Алекс Фанди, Александър Йончев, Борис Бояджиев, Ева Ганчева, Елена Захариева, Елена Коляшева, Жоржета Иванова, Славина Кюркчиева, Калина Георгиева, Катерина Стоева, Нина Ангелова, Радина Иванова, Симеон Георгиев, Яна Пенчева
Продукция “Театър О3”
 
18-ти ноември Сряда 19.30 часа / В ЧАСА НА СИНЯТА МЪГЛА
по писмата на П.Яворов
Сценарий и режисура Бойко Илиев Сценография Нина Пашова Участват Елена Петрова, Иван Радоев, Мариела Топалова
Продукция „Нов Театър” НДК
Зала „Нов Театър” НДК
 
 
20-ти ноември Петък 19.30 часа / ПЕПЕРУДИ, ПЕПЕРУДИ
Автор Алдо Николай
Режисьор Ники Априлов
Участват Кристина Белчева, Елена Ятанасова и Ивайло Захариев
Зала „Нов Театър” НДК
 
23-ти ноември Понеделник 19.30 часа / ХОТЕЛ МЕЖДУ ТОЯ И ОНЯ СВЯТ
Автор Ерик-Еманюел Шмит
Режисьор Венета Атанасова
Участват Калоян Иванов, Магдалена Танева, Павел Младенов, Мария Христова, Радостина Божикова, Илона Мишева, Михаела Бабачева, Вяра Фотева, Вероника Петрова
Зала „Нов Театър” НДК
 
24-ти ноември Вторник 19.30 часа / ЗА СЕКСА И ПОЛИТИКАТА БЕЗ ТАБУТА И ЗАДРЪЖКИ
Авторски моноспектакъл на НИКОЛАЙ УРУМОВ
Зала „Нов Театър” НДК
 
25-ти ноември Сряда 19.30 часа / ЧАСТ ОТ КОЛЕКЦИЯ
Театрално-музикален пърформанс по текстове на Димитър Воев
Драматизация Иван Юруков
Режисьор Иван Юруков
Аранжимент “ТЕРПЕНТИНА”
Участват Иван Юруков – китара, укулеле, вокал Стоян Младенов – цигулка, вокал
Николай Димитров – ударни, вокал Милен Апостолов – пиано, вокал
Зала „Нов Театър” НДК
 
 
27-ми ноември Петък 19.30 часа / ЧУДОМИРЩИНИ
по разкази на Чудомир
Режисьор Милослав Милославов
Участва Стефан Милков
Сценична среда Ивайло Николов
Музика Оратница
Зала „Нов Театър” НДК
 
30-ти ноември Понеделник 19.30 часа / ПРОМЕНЯНЕ
По романа на Лив Улман „Промяна”
Идея, драматизация и изпълнение Йоана Буковска – Давидова
Режисура Гергана Димитрова
Продукция “Организация за съвременно изкуство и култура – 36 маймуни”
Зала „Нов Театър” НДК
Вечерните театрални представления и музикални концерти в „Нов Театър” НДК са от 19.30 часа, а представленията за деца – от 11.00 часа.
Билети на КАСА в деня на представлението 0886501703 и 0988991782 или Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400

ПРОГРАМА за месец Октомври, 2020 г.

epaygo.bg КУПИ БИЛЕТ Online и в брой на каса на EasyPay
КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956 и 088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.

1-ви  октомври Четвъртък  19.00 часа / ВЕЧЕРИ НА ИЗПЯТАТА ПОЕЗИЯ

Лятна сцена „Нов Театър” НДКФестивал организиран от Sofia Singer Songwriter Fest и е посветен на минималистичния акустичен звук на поетите с китара Зора и Косьо, Валентина Григорова (Ванда) и „Синият заек“, Светла Георгиева, Пламен Сивов, Биляна Тодорова, Виктор Макаров и Custom project

2-ри  октомври Петък  19.30 часа / ЕСЕН С ПЕСЕН

Музикално-артистичен спектакъл със специалното участие на Васко Кръпката и  детските групи към Essence школа за сценични изкуства: Актьорско майсторство с ръководител Ирен Кривошиева; Спортни танци към КСТ „Дъга“; Модерен балет към „Dani dance studio“; Детска вокална група „Палави нови“

Лятна сцена „Нов Театър” НДК

 

3-ти  октомври Събота  19.30 часа / ПИСМО ДО СЪВЕТСКО ДРУГАРЧЕ

Сатиричен моноспектакъл на Александър Валериев

по пиесата „Хористи” от Николай Гундеров и Димитър Събов

Режисьор Николай Гундеров

Зала Нов Театър” НДК

 

6-ти  октомври Вторник  19.30 часа / ГОЛЯМОТО ВЛИЗАНЕ

Автор Никола Маринов

Режисьор Николай Акимов

Участват Робин Кафалиев, Йордан Карачивиев, Юлия Георгиева, Иван Рангелов, Виолета Коларова

Продукция ЧТ„Делфин”

Зала Нов Театър” НДК

 

8-ми  октомври Четвъртък  19.30 часа / СМЕШНО ОТДЕЛЕНИЕ

по Ерик Чапъл

Режисьор Робин Кафалиев

Сценография Теодор Даскалов

Участват Робин Кафалиев, Николай Сяров, Евгени Стефанов, Иван Иванов, Росица Кехайова, Анна-Мария Николаева

Продукция ТМЦ – Разград

Зала Нов Театър” НДК

 

9-ти  октомври Петък 19.30 часа / КРАСИВИ ТЕЛА

Режисьор Стефан Къшев

Участват  Ванеса Гуджова, Калина Андреева, Анита Иванова,

Яна Николова, Виктория Лазаровска, Алина Георгиева

Театрална формация „Единения“

Зала Нов Театър НДК

 

12-ти октомври Понеделник  19.30 часа / ПРОМЕНЯНЕ

По романа на Лив Улман  „Промяна”

Идея, драматизация и изпълнение  Йоана Буковска – Давидова

Режисура  Гергана Димитрова

Продукция  “Организация за съвременно изкуство и култура – 36 маймуни”

Зала Нов Театър” НДК

 

16-ти октомври Петък  19.30 часа / ЧАСТ ОТ КОЛЕКЦИЯ

Театрално-музикален пърформанс по текстове на Димитър Воев.

Драматизация Иван Юруков

Режисьор Иван Юруков

Аранжимент “ТЕРПЕНТИНА”

Участват Иван Юруков – китара, укулеле, вокал  Стоян Младенов – цигулка, вокал

Николай Димитров – ударни, вокал  Милен Апостолов – пиано, вокал

Зала Нов Театър” НДК

 

19-ти  октомври Понеделник  19.30 часа  ПРЕМИЕРА / ПЕПЕРУДИ, ПЕПЕРУДИ

Автор Алдо Николай

Режисьор Ники Априлов

Участват Кристина Белчева, Елена Ятанасова и Ивайло Захариев

Зала Нов Театър” НДК

 

20-ти  октомври Вторник  19.30 часа  ПРЕМИЕРА / ПЕПЕРУДИ, ПЕПЕРУДИ

Автор Алдо Николай

Режисьор Ники Априлов

Участват Кристина Белчева, Елена Ятанасова и Ивайло Захариев

Зала Нов Театър” НДК

 

21-ви  октомври Сряда  19.30 часа  / ОБРАЗЦОВ ДОМ

Стенд-ъп комедия с участието на Димитър Иванов – Капитана

Зала Нов Театър” НДК

 

22-ри  октомври Четвъртък  19.30 часа / УСЕЩАНЕ ЗА ЛЮБОВ

Участват Бойка Велкова и Ивайло Захариев

Режисьор Бойка Велкова

Музика Теодосий Спасов

Зала  Нов Театър” НДК

23-ти октомври Петък 19.30 часа / ЧУДОМИРЩИНИ
по разкази на Чудомир
Режисьор Милослав Милославов
Участва Стефан Милков
Сценична среда Ивайло Николов
Музика Оратница
Зала „Нов Театър” НДК

 

30-ти  октомври Петък  19.30 часа  / В ЧАСА НА СИНЯТА МЪГЛА УЧАСТВАЙТЕ В ТОМБОЛАТА

по писмата на П.Яворов

Драматизация и режисура Бойко Илиев

Сценография Нина Пашова

Участват Елена Петрова, Иван Радоев, Мариела Топалова

Продукция „Нов Театър” НДК

Зала  Нов Театър” НДК

 

31-ви  октомври Събота  19.30 часа / ПИСМО ДО СЪВЕТСКО ДРУГАРЧЕ

Сатиричен моноспектакъл на Александър Валериев

по пиесата „Хористи” от Николай Гундеров и Димитър Събов

Режисьор Николай Гундеров

Зала  Нов Театър” НДК

 

Вечерните театрални представления и музикални концерти в Нов Театър” НДК са от 19.30 часа в залата и от 20.00 часа на Лятната сцена, а представленията за деца – от 11.00 часа. При лошо време, всички представления са в залата без промяна на часа.
Билети на КАСА в деня на представлението 0886501703 и 0988991782 или Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400

 

ПРОГРАМА за месец Септември, 2020 г.

epaygo.bg КУПИ БИЛЕТ Online и в брой на каса на EasyPay
КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956 и 088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.

10-ти септември Четвъртък  20.00 часа  / В ЧАСА НА СИНЯТА МЪГЛА по писмата на П.Яворов

Любовта на Лора и Яворов, нейният трагичен край ни напомнят за някаква древна поема за любовта и смъртта. Мина остава като един блян за поета, като едно поетично видение, което той не смее да приземи. В своето женско величие Лора се издига до висотата на героиня от легендите, която със собствената си смърт спечелва любовта на любимия човек. Писмата и на двете, сами по себе си са произведения на изкуството, те ни ги разкриват като необикновени човешки същества, създадени извън всякакви мерки, предизвикващи света и хората около себе си. Техните две имена са се слели завинаги, обкръжени от светлините на поезията и легендата. Яворов, окаяният слепец, отхвърленият от обществото, сиромахът без средства за съществуване, опозореният от мълвата, заподозреният в убийство не престава да повтаря до смъртта си: „милата ми Лора“. В мрака на своята слепота той вижда неизмеримото величие на любовта, по-силна от живота и смъртта…

Драматизация и режисура Бойко Илиев

Сценография Нина Пашова

Участват Елена Петрова, Иван Радоев, Мариела Топалова

Продукция „Нов Театър“ НДК

Лятна сцена Нов Театър НДК

21-ви август Петък 21.00 часа / АНТИУТОПИЯ ОТ ИЗОЛАТОРА
по „1984“ на Джордж Оруел
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Теодор ДаскаловКостюми Жанета Иванова
Участват Даниел Найденов, Анна Касабова, Цветан Николов,
Веселин Калановски, Яцек Янков
Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград
Лятна сцена Нов Театър НДК

17-ти  септември Четвъртък  20.00 часа / КРЪГОВРАТ НА ЖИВОТА

Авторски моноспектакъл-пантомима на ФИЛИП ДОНЧЕВ

Лятна сцена „Нов Театър” НДК

 

18-ти  септември Петък  20.00 часа / ПРОФЕСИЯ “ДИРЕКТОР”

Шоуто на ГЕРО – с участието на Герасим Георгиев – ГЕРО и Анна Мария Николаева

По идея и сценарий на Юлия Манукян

Режисьор Тодор Мадолев

Композитор Левон Манукян

Лятна сцена „Нов Театър” НДК

 

19-ти  септември Събота  20.00 часа / ПИСМО ДО СЪВЕТСКО ДРУГАРЧЕ

Сатиричен моноспектакъл на Александър Валериев

по пиесата „Хористи” от Николай Гундеров и Димитър Събов

Режисьор Николай Гундеров

Лятна сцена Нов Театър” НДК

 

20-ти  септември Неделя  20.00 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ

Моноспектакъл на  Иван Юруков

Автор  Александър Урумов

Режисьор  Иван Юруков

Композитор  Михаил Шишков – баща

Продукция ПК “Вагабонти”

Лятна сцена „Нов Театър” НДК

21-ви  септември Понеделник  20.00 часа / ДВА БИЛЕТА ЗА ПАРИЖ

Автор Христо Христов
Режисьор Робин Кафалиев
Постановка Тодор Мадолев
Сценограф Теодор Даскалов

С участието на Робин Кафалиев, Таня Кожухарова, Атанас Бончев-Наката, Мариела Топалова, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Николай Сяров, Йоана Иванова, Яцек Янков

Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград

Лятна сцена Нов Театър НДК

 

23-ти юли Четвъртък  19.30 часа / УСЕЩАНЕ ЗА ЛЮБОВ

Участват Бойка Велкова и Ивайло Захариев

Режисьор Бойка Велкова

Музика Теодосий Спасов

Зала Нов Театър НДК

 

25-ти  септември Петък  20.00 часа / СЕКС, НАРКОТИЦИ И HIPHOP

По мотиви на Ерик Богосян
Постановка 
Станислав Дойнов
Участват
Станислав Дойнов, Траян Костов и Александър Христов
Музикално оформление Павел Панов

Продукция „Дойнов Арт Ентъртейнмънт”

Лятна сцена Нов Театър НДК

 

26-ти  септември Събота  20.00 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ Автор  Димитър Димов

Драматизация и режисура  Бойко Илиев

Сценография Ренета Стаменова

Музикално оформление Ники Илиев

Актьори  Йоана Буковска-Давидова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев

Продукция  ДТ“Антон Страшимиров” – гр.Разград

Лятна сцена Нов Театър НДК

28-ми  септември Понеделник  20.00 часа / ТЪРНОВСКАТА ЦАРИЦА По едноименната повест на Емилиян СтаневДраматизация и режисура Бойко Илиев

Костюми Жанета Иванова

Сценография Теодор Даскалов

Участват  Елена Петрова, Мариела Топалова, Таня Карбова, Николай Сяров, Веселин Борисов, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Даниел Найденов

Продукция  ДТ“Антон Страшимиров” – гр.Разград

Лятна сцена Нов Театър НДК

 

29-ти  септември Вторник  20.00 часа / ЗА СЕКСА И ПОЛИТИКАТА  БЕЗ ТАБУТА И ЗАДРЪЖКИ

Авторски моноспектакъл на НИКОЛАЙ УРУМОВ

Лятна сцена „Нов Театър” НДК

 

30-ти  септември Сряда  19.00 часа / ВЕЧЕРИ НА ИЗПЯТАТА ПОЕЗИЯ

Фестивал организиран от Sofia Singer Songwriter Fest и е посветен на минималистичния акустичен звук на поетите с китара Костадин Шотев и Studio 84, Доротея Табакова, Радо Михов, Пламен Димитров, Димитър Вълчев, Виолета Стефанова и „Там Тарам“

Лятна сцена „Нов Театър” НДК

Вечерните театрални представления и музикални концерти в Нов Театър” НДК са от 19.30 часа в залата и от 20.00 часа на Лятната сцена, а представленията за деца – от 11.00 часа. При лошо време, всички представления са в залата без промяна на часа.
Билети на КАСА в деня на представлението 0886501703 и 0988991782 или Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400

ПРОГРАМА за месец Август, 2020 г.

epaygo.bg КУПИ БИЛЕТ Online и в брой на каса на EasyPay
КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956 и 088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.
1-ви август Събота 21.00 часа / ПИСМО ДО СЪВЕТСКО ДРУГАРЧЕ
Сатиричен моноспектакъл на Александър Валериев
по пиесата „Хористи” отНиколай Гундеров и Димитър Събов
Режисьор Николай Гундеров
Лятна сцена Нов Театър НДК
 
6-ти август Четвъртък 21.00 часа / ОТ РОЛЯ В РОЛЯ
Биографичен шоу-спектакъл на Николай Урумов
Колаж от монолози и oткъси от спектакли
Лятна сцена Нов Театър НДК
 
 
20-ти август Четвъртък 21.00 часа / „БЪЛГАРСКА ВЕЧЕР ПОД ОТКРИТО НЕБЕ“  С  ДИМИТЪР & ХРИСТО
Концерт на Димитър & Христо
Лятна сцена Нов Театър НДК
 
21-ви август Петък 21.00 часа / АНТИУТОПИЯ ОТ ИЗОЛАТОРА
по „1984“ на Джордж Оруел Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Теодор ДаскаловКостюми Жанета Иванова
Участват Даниел Найденов, Анна Касабова, Цветан Николов,
Веселин Калановски, Яцек Янков
Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград
Лятна сцена Нов Театър НДК
 
22-ри август Събота 21.00 часа / ПИСМО ДО СЪВЕТСКО ДРУГАРЧЕ
Сатиричен моноспектакъл на Александър Валериев
по пиесата „Хористи” отНиколай Гундеров и Димитър Събов
Режисьор Николай Гундеров
Лятна сцена Нов Театър НДК
 
24-ти август Понеделник 21.00 часа  / СМЕШНО ОТДЕЛЕНИЕ
по Ерик Чапъл
Режисьор Робин Кафалиев
Сценография Теодор Даскалов
Участват Робин Кафалиев, Николай Сяров, Евгени Стефанов, Иван Иванов, Росица Кехайова, Анна-Мария Николаева
Продукция ТМЦ – Разград
Лятна сцена Нов Театър НДК
 
26-ти август Сряда 21.00 часа / ОБРАЗЦОВ ДОМ
Стенд-ъп комедия с участието на Димитър Иванов – Капитана
Лятна сцена Нов Театър НДК
 
28-ми август Петък 21.00 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор Александър Урумов
Режисьор Иван Юруков
Композитор Михаил Шишков – баща
Продукция ПК “Вагабонти”
Лятна сцена Нов Театър НДК
 
Вечерните театрални представления и музикални концерти в Нов Театър НДК – Лятна сцена са от 21.00 часа.
 

ПРОГРАМА за месец Юли, 2020 г.

epaygo.bg КУПИ БИЛЕТ Online и в брой на каса на EasyPay
КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956 и 088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.
1-ви юли Сряда 21.00 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор Александър Урумов
Режисьор Иван Юруков
Композитор Михаил Шишков – баща
Продукция ПК “Вагабонти”
Лятна сцена Нов Театър НДК

 

3-ти  юли Петък 19.30 часа / КРАСИВИ ТЕЛА

Режисьор Стефан Къшев

Участват  Ванеса Гуджова, Калина Андреева, Анита Иванова,

Яна Николова, Виктория Лазаровска, Алина Георгиева

Театрална формация „Единения“

Зала Нов Театър НДК

14-ти юли Вторник 21.00 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ
Автор Димитър Димов
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Ренета Стаменова
Музикално оформление Ники Илиев
Актьори Йоана Буковска-Давидова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев
Продукция ДТ“Антон Страшимиров” – гр.Разград
Лятна сцена Нов Театър НДК

15-ти  юли Сряда  21.00 часа / ТЪРНОВСКАТА ЦАРИЦА

По едноименната повест на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев

Костюми Жанета Иванова

Сценография Теодор Даскалов

Участват  Елена Петрова, Мариела Топалова, Таня Карбова, Николай Сяров, Веселин Борисов, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Даниел Найденов

Продукция  ДТ“Антон Страшимиров” – гр.Разград

Лятна сцена Нов Театър НДК

 

20-ти  юли Понеделник  21.00 часа / ДВА БИЛЕТА ЗА ПАРИЖ

Автор Христо Христов
Режисьор Робин Кафалиев
Постановка Тодор Мадолев
Сценограф Теодор Даскалов

С участието на Робин Кафалиев, Таня Кожухарова, Атанас Бончев-Наката, Мариела Топалова, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Николай Сяров, Йоана Иванова, Яцек Янков

Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград

Лятна сцена Нов Театър НДК

 

21-ви юли Вторник  21.00 часа  Предпремиера / АНТИУТОПИЯ ОТ ИЗОЛАТОРА

по „1984“ на Джордж Оруел  Драматизация и режисура Бойко Илиев

Сценография Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова

Участват Даниел Найденов, Анна Касабова, Цветан Николов,

Веселин Калановски, Яцек Янков

Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград

Лятна сцена Нов Театър НДК

 

22-ри юли Сряда  21.00 часа  ПРЕМИЕРА / АНТИУТОПИЯ ОТ ИЗОЛАТОРА

по „1984“ на Джордж Оруел  Драматизация и режисура Бойко Илиев

Сценография Теодор Даскалов Костюми Жанета Иванова

Участват Даниел Найденов, Анна Касабова, Цветан Николов,

Веселин Калановски, Яцек Янков

Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград

Лятна сцена Нов Театър НДК

 

 

23-ти юли Четвъртък  19.30 часа / УСЕЩАНЕ ЗА ЛЮБОВ

Участват Бойка Велкова и Ивайло Захариев

Режисьор Бойка Велкова

Музика Теодосий Спасов

Зала Нов Театър НДК

 

25-ти юли Събота  21.00 часа / ПИСМО ДО СЪВЕТСКО ДРУГАРЧЕ

Сатиричен моноспектакъл на Александър Валериев

по пиесата „Хористи” от Николай Гундеров и Димитър Събов

Режисьор Николай Гундеров

Лятна сцена Нов Театър НДК

 

27-ми юли Понеделник  21.00 часа ПРЕМИЕРА / СМЕШНО ОТДЕЛЕНИЕ

по Ерик Чапъл

Режисьор Робин Кафалиев

Сценография Теодор Даскалов

Участват Робин Кафалиев, Николай Сяров, Евгени Стефанов, Иван Иванов, Росица Кехайова, Анна-Мария Николаева

Продукция ТМЦ – Разград

Лятна сцена Нов Театър НДК

 

28-ми  юли Вторник  21.00 часа / ИЗВЪНРЕДНО ПОЛОЖЕНИЕ

Текст и режисура Дейвид Славчев

Участват Дейвид Славчев, Иван Рангелов, Вероника Ханджиева, Николай Янев

Продукция Общински драматичен театър – Видин

Лятна сцена Нов Театър НДК

30-ти юли Четвъртък 21.00 часа / ОСЪДЕНИ ДУШИ
Автор Димитър Димов
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Участват Елена Петрова, Ники Илиев, Любомир Ковачев, Димитър Мартинов, Цветан Пейчев, Светльо Иванов, Валентин Ченков и Любомира Стефанова
Сценография и костюми Галина Абаджимаринова
Музикално оформление Ники Илиев
Продукция ДКТ “Васил Друмев” – Шумен
31-ви юли Петък 21.00 часа / ЧАСТ ОТ КОЛЕКЦИЯ

Театрално-музикален пърформанс по текстове на Димитър Воев.Драматизация и режисура Иван Юруков

Аранжимент “ТЕРПЕНТИНА”

Участват Иван Юруков – китара, укулеле, вокал  Стоян Младенов – цигулка, вокал  Николай Димитров – ударни, вокал  Милен Апостолов – пиано, вокал

Лятна сцена Нов Театър НДК

„ЯВОРОВ, ЛОРА И МИНА В ЧАСА НА СИНЯТА МЪГЛА”

ONLINE на платформата на URBO от 24.05. до 31.05.  – посвещава се на 24 май Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост и е с подкрепата на Столична община.

Драматизация и режисура БОЙКО ИЛИЕВ  по писма на П.ЯВОРОВ
Сценограф НИНА ПАШОВА
Актьори ЕЛЕНА ПЕТРОВА, ИВАН РАДОЕВ, МАРИЕЛА ТОПАЛОВА

Любовта на Лора и Яворов, нейният трагичен край ни напомнят за някаква древна поема за любовта и смъртта. Мина остава като един блян за поета, като едно поетично видение, което той не смее да приземи. В своето женско величие Лора се издига до висотата на героиня от легендите, която със собствената си смърт спечелва любовта на любимия човек. Писмата и на двете, сами по себе си са произведения на изкуството, те ни ги разкриват като необикновени човешки същества, създадени извън всякакви мерки, предизвикващи света и хората около себе си. Техните две имена са се слели завинаги, обкръжени от светлините на поезията и легендата. Яворов, окаяният слепец, отхвърленият от обществото, сиромахът без средства за съществуване, опозореният от мълвата, заподозреният в убийство не престава да повтаря до смъртта си: „милата ми Лора“. В мрака на своята слепота той вижда неизмеримото величие на любовта, по-силна от живота и смъртта…

До 25-ти Май / „КОЖА И НЕБЕ“ от Д.Динев

https://urboapp.com/bg/e3508-skin-and-sky-new-theater-ndk
„Аскеер“ за драматургия 2007г.
Участват актьорите: АСЕН БЛАТЕЧКИ, ПАРАСКЕВА ДЖУКЕЛОВА и НИКИ ИЛИЕВ
Сценография и костюми – Нина Пашова
Режисьор – Бойко Илиев

В свят, в който войната е прогонила надеждата, живеят Той и Тя – изтерзани от живота и в същото време вкопчени до болка в него. Тя ограбва мъртвите войници. Той е войник без началници. Тя мечтае да проси на Запад, той може да види рая само в огледало, защото небесните ангели са татуирани на задника му. И двамата вярват, че мъртвите са по-добри от живите. Но и двамата се влюбват. В свят, където миналото е болка , настоящето е безнадеждност, а бъдещето – мечти, които не стигат далеч и в които не можеш да повярваш, те заедно успяват да спрат времето и да накарат два ангела да трептят. Освен великолепния , остроумен и забавно-романтичен диалог, можете да се насладите на великолепната игра на Параскева Джукелова, Асен Блатечки и Ники Илиев.
„Кожа и небе“ е за душата, която въпреки всички рани успява да намери начин да отлети към небето.

КУПИ БИЛЕТ АМАДЕУС / URBO

От 16-ти  Април до 13-ти Май / по всяко време ONLINE / АМАДЕУС

По М.ФОРМАН и В.А.МОЦАРТ  Драматизация и режисура БОЙКО ИЛИЕВ

Актьори ГЕОРГИ КАДУРИН, ИВАН ЮРУКОВ, МАРИАНА МИЛАНОВА и МАРИУС ДОНКИН

Продукция Нов Театър НДК

Излъчването е на Платформата на URBO

От 6-ти до 30-ти Април /  по всяко време Online URBO / АНТИХРИСТ
По едноименния роман на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Актьори Елена Петрова, Веселин Калановски,
Ники Сотиров и Любомир Ковачев

Продукция Нов Театър НДК

Излъчването е на Платформа за Online URBO

ПРОГРАМА за месец Март, 2020 г.

25-ти Март от 19.00 часа ТЕАТЪР НА ЖИВО https://mmtvmusic.com/theatre-live/ „Антихрист“ от Емилиян Станев
ЖАНР: Театър – Онлайн стрийминг
ОРГАНИЗАТОР/РЕЖИСЬОР: Нов Театър НДК / Tелевизия ММ УЧАСТНИЦИ/АКТЬОРИ: Елена Петрова, Веселин Калановски, Ники Сотиров, Любомир Ковачев ПРОДЪЛЖИТЕЛНОСТ: 2 часа АНТИХРИСТ 

КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956  и  088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.

 5-ти  март Четвъртък 19.30 / Честване на ЮБИЛЕЙ 5 години Нов Театър НДК със спектакъла „АНТИХРИСТ

5-ти март Четвъртък 19.30 часа / АНТИХРИСТ
По едноименния роман на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Актьори Елена Петрова, Веселин Калановски,
Ники Сотиров и Любомир Ковачев
Продукция Нов Театър НДК
 
6-ти март Петък 19.30 часа / НИЩО ПО-ХУБАВО
Моноспектакъл на Жулиета Колева
Автор Оливер Буковски
Режисьор Стефан Къшев
Сценография и костюми Жулиета Колева
Муз. оформление Стефан Къшев
 
8-ми март Неделя 19.30 часа / УСЕЩАНЕ ЗА ЛЮБОВ
Участват Бойка Велкова и Ивайло Захариев
Режисьор Бойка Велкова
Музика Теодосий Спасов
 
10-ти март Вторник 19.30 часа / ПРОМЕНЯНЕ
По романа на Лив Улман „Промяна”
Идея, драматизация и изпълнение Йоана Буковска – Давидова
Режисура Гергана Димитрова
Продукция “Организация за съвременно изкуство и култура – 36 маймуни”
 
11-ти март Сряда 19.30 часа / КОГАТО ГРЪМ УДАРИ
Автор П.К.Яворов
Режисьор Бойко Илиев
Участват Мила Топалова, Любомир Бояджиев, Ивайло Симеонов, Асен Таков, Микаела Берчева
Художник Тодор Деков
Продукция ДТ„Драгомир Асенов” – Монтана
 
12-ти март Четвъртък 19.30 часа / РОБЕРТО ЗУКО
по Бернар-Мари Колтес
Режисура Савина Бързева, Илиян Марков
Сценография и костюми Бояна Бъчварова
Участват Алекс Фанди, Александър Йончев, Борис Бояджиев, Ева Ганчева, Елена Захариева, Елена Коляшева, Жоржета Иванова, Славина Кюркчиева, Калина Георгиева, Катерина Стоева, Нина Ангелова, Радина Иванова, Симеон Георгиев, Яна Пенчева
Продукция “Театър О3”
 
17-ти март Вторник 20.00 часа / 8.15 НА ОРЛОВ
По Уди Алън
Режисьор Георги Грозев
Участват Петя Любомирова, Мартин Вълчев, Калоян Янев
Продукция Творческа къща „Grozevarde“
 
18-ти март Сряда 19.30 часа / ЛОШИ ДЕЦА
Моноспектакъл на БОРЯНА ПЕНЕВА
По едноименната пиеса на Михаела Михайлова
със специалното участие на журналистката Ваня Богданова
 
19-ти март Четвъртък 19.30 часа / ЛОШИ ДЕЦА
Моноспектакъл на БОРЯНА ПЕНЕВА
По едноименната пиеса на Михаела Михайлова
със специалното участие на журналистката Ваня Богданова
20-ти март Петък 19.30 часа / СЪНОДИВА
По пиесата „Самодива”
Автор и режисьор Красимира Дуковска
Художник Елица Стефанова, Симона Крушкина
Музика Константин Кучев
Участват Росица Гевренова, Християна Стоименова, Веселина Бояджиева, Божидар Михайлов
Продуцент „Райза Вилм Прадакшънс”
 
22-ри март Неделя 19.30 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ
Автор Димитър Димов
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Ренета Стаменова
Музикално оформление Ники Илиев
Актьори Йоана Буковска-Давидова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев
Продукция ДТ“Антон Страшимиров” – гр.Разград
 
23-ти март Понеделник 19.30 часа / МЪЖЕТЕ НА ЕДИТ ПИАФ
Моноспектакъл на МИРОСЛАВА РАДЕВА
Режисьор Бойко Илиев
Либрето Мирослава Радева
Музика и музикална адаптация Александър Кипров
 
24-ти март Вторник 14.00 часа / МАМИНОТО ДЕТЕНЦЕ
Режисьор Съби Събев
Сценография и костюмите Галина Абаджимаринова
Участват Атанас Махнев, Маргарита Маркова, Йордан Любомиров, Никола Шопов, Цветан Колев, Горица Радева
 
24-ти март Вторник 19.30 часа / ЩУРЧЕТО – УБИЕЦЪТ НА БОТЕВ
По романа “Неговата любима“ от Неда Антонова
Моноспектакъл на Димитър Селенски Постановка Георги Кайцанов
Сценограф Светлана Урумова
Продукция ДТ „Гео Милев“, Стара Загора
 
25-ти март Сряда 12.00 часа / ИНДЖЕ
Автор Йордан Йовков
Режисьор Симона Попова
Сценография и костюми Верджиния Додова
Музикалана среда Даниана Коева, Виктор Липовски
С участието на Емилиян Десподски, Калина Липовска, Йоана Богданова, Ралица Попова, Мартин Ромеов, Павел Петков, Людмил Димитров, Валентин Илиев, Катерина Липовска, Нелия Чалъкова, Ивет Стоименова, Йоана Попова, Никола Михайлов
Продукция “Inversia”
 
25-ти март Сряда 19.30 часа / С / ЗВЯРА В ЧОВЕКА
Драматургия и режисура Цвета Балийска
Сценография Велина Мавродиева музика: Боян Христов
Хореограф Петя Попова
Участват Авенир Михайлов, Георги Георгиев, Емона Соколова, Ситара Славова, София Балашлъкова, Виктория Винклер, Киара Тодорова, Белослава Петрова, Никол Щериева, Мария Попова,Мира Апостолова, Мартина Занева, Мария- Елиза Бумбарова, Деница Петрова, Виктория Цветкова, Яна Грозданова, Ана Велева
 
26-ти март Четвъртък 19.30 часа / ТЪРНОВСКАТА ЦАРИЦА
По едноименната повест на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Костюми Жанета Иванова
Сценография Теодор Даскалов
Участват Елена Петрова, Мариела Топалова, Таня Карбова, Николай Сяров, Веселин Борисов, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Даниел Найденов
Продукция ДТ“Антон Страшимиров” – гр.Разград
 
27-ми март Петък 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на Иван Юруков
Автор Александър Урумов
Режисьор Иван Юруков
Композитор Михаил Шишков – баща
Продукция ПК “Вагабонти”
 
30-ти март Понеделник 19.30 часа / КОМЕДИАНТКАТА
Моноспектакъл на Мая Бежанска
Музика Константин Цеков
Продукция ДКТ Сливен
 
31-ви март Вторник 19.30 часа / СЕКС, НАРКОТИЦИ И HIP-HOP
По мотиви на Ерик Богосян
Постановка Станислав Дойнов
Участват Станислав Дойнов, Траян Костов и Александър Христов
Музикално оформление Павел Панов
Продукция „Дойнов Арт Ентъртейнмънт”
 
Вечерните театрални представления и музикални концерти в Нов Театър НДК са от 19.30 часа, а представленията за деца – от 11.00 часа.
Билети на КАСА в деня на представлението 02/4263956 и 0886501703 или Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956  и  088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.
6-ти февруари Четвъртък 19.30 часа / МЪЖЕТЕ НА ЕДИТ ПИАФ
Моноспектакъл на МИРОСЛАВА РАДЕВА
Режисьор Бойко Илиев
Либрето Мирослава Радева
Музика и музикална адаптация Александър Кипров
11-ти февруари Вторник 19.30 часа / ЛОШИ ДЕЦА
Моноспектакъл на БОРЯНА ПЕНЕВА
По едноименната пиеса на Михаела Михайлова със специалното участие на журналистката Ваня Богданова
12-ти февруари Сряда 19.30 часа ПРЕМИЕРА / ОСЪДЕНИ ДУШИ Автор Димитър Димов Драматизация и режисура Бойко Илиев Участват Елена Петрова, Ники Илиев, Любомир Ковачев, Димитър Мартинов, Цветан Пейчев, Светльо Иванов, Валентин Ченков и Любомира Стефанова Сценография и костюми Галина Абаджимаринова Музикално оформление Ники Илиев Продукция ДКТ “Васил Друмев” - Шумен
13-ти четвъртък 19.30 часа / МЕЛОДИЯ
Автор Диъдри Кинахан
Постановка и муз.картина Клара Армандова
Участват Никола Мутафов, Диана Костова
Сценография и костюми Венелин Шурелов
Вокален консултант доц.д-р.Николай Моцов
Звукова среда Боян Христов
Продукция “Vision”

14-ти февруари Петък 19.30 часа / УСЕЩАНЕ ЗА ЛЮБОВ 
Участват Бойка Велкова и Ивайло Захариев 
Режисьор Бойка Велков 
Музика Теодосий Спасов 17-ти февруари Понеделник19.30 часа / ДВА БИЛЕТА ЗА ПАРИЖ 
Автор Христо Христов 
С участието на Робин Кафалиев, Таня Кожухарова, Атанас Бончев-Наката, Мариела Топалова, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Николай Сяров, Йоана Иванова, Яцек Янков 
Режисьор Робин Кафалиев 
Постановка Тодор Мадолев 
Сценограф Теодор Даскалов 
Продукция ДТ„Антон Страшимиров” – Разград18-ти февруари Вторник  19.30 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ Автор Димитър Димов 
Драматизация и режисура Бойко Илиев 
Сценография Ренета Стаменова 
Музикално оформление Ники Илиев Актьори Йоана Буковска-Давидова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев 
Продукция ДТ“Антон Страшимиров” – гр.Разград19-ти февруари Сряда  19.30 часа / МАЙСТОРИ 
Автор Рачо Стоянов 
Сценична версия и режисура Бойко Илиев
Сценография и костюми Милена Пантелеева
Участват Елен Колева, Явор Костов, Богдан Казанджиев, Йордан Петков, Слава Георгиева, Деляна Хаджиянкова 
Продукция Драматичен театър – Ловеч20-ти февруари Четвъртък 19.30 часа / "13" 
по Никита Михалков и Реджиналд Роуз
Режисьор Савина Бързева
Костюми Бояна Бъчварова
Участват Катерина Стоева, Мария-Алесия Порку, Нина Ангелова, Яна Пенчева, Виктория Василева, Николай Неделчев, Миа Доневска, Денис Бонев, Николай Велинов, Калина Георгиева, Мария Русева, Калоян Братков, Симеон Скачков
21-ви февруари Петък 19.30 часа / БЕШЕ МИ 100ЛИЧНО
Моноспектакъл на Димитър Иванов – Капитана
Комедийно вентрологично шоу с кукли 

24-ти февруари Понеделник  19.30 часа / ЩУРЧЕТО – УБИЕЦЪТ НА БОТЕВ
По романа “Неговата любима“ от Неда Антонова Моноспектакъл на Димитър Селенски Постановка Георги Кайцанов
Сценограф Светлана Урумова
Продукция ДТ "Гео Милев", Стара Загора25-ти  февруари Вторник 19.30 часа / СЕКС, НАРКОТИЦИ И HIP-HOP
По мотиви на Ерик Богосян
Постановка Станислав Дойнов
Участват Станислав Дойнов, Траян Костов и Александър Христов Музикално оформление Павел Панов
Продукция „Дойнов Арт Ентъртейнмънт”26-ти февруари Сряда 19.30 часа / ТЪРНОВСКАТА ЦАРИЦА
По едноименната повест на Емилиян Станев Драматизация и режисура Бойко Илиев
Костюми Жанета Иванова
Сценография Теодор Даскалов
Участват Елена Петрова, Мариела Топалова, Таня Карбова, Николай Сяров, Веселин Борисов, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Даниел Найденов Продукция ДТ“Антон Страшимиров” – гр.Разград 

27-ми февруари Четвъртък 19.30 часа / ПОЛЕТ
по Камен Донев
Постановка и адаптация Ирина Денчева
Музикална среда Катя Вучкова
Участват Ивона Костадинова, Силви Игнатова, Борис Горанов, Мая Петкова, Антон Колев, Николай Станоев, Калина Хинкова, Ивея Симеонова, Николай Германов, Виктор Илиев, Екатерина Велева, Денис Каменов, Емилио Петков, Вера Неделчева
28-ми февруари Петък 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ 
Моноспектакъл на Иван Юруков 
Автор Александър Урумов 
Режисьор Иван Юруков 
Композитор Михаил Шишков – баща 
Продукция ПК “Вагабонти”
13-ти януари Понеделник 19.30 часа / АНТИХРИСТ
По едноименния роман на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Актьори Елена Петрова, Веселин Калановски,
Ники Сотиров и Любомир Ковачев
Продукция Нов Театър НДК
15-ти януари Сряда 19.30 часа / ТЪРНОВСКАТА ЦАРИЦА
По едноименната повест на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Костюми Жанета Иванова
Сценография Теодор Даскалов
Участват Елена Петрова, Мариела Топалова, Таня Карбова, Николай Сяров, Веселин Борисов, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Даниел Найденов
Продукция ДТ “Антон Страшимиров” – гр.Разград
16-ти януари Четвъртък 19.30 часа / ГОЛЯМОТО ВЛИЗАНЕ
Автор Никола Маринов
Режисьор Николай Акимов
Участват Йордан Карачивиев, Юлия Георгиева, Георги Грозев, Иван Рангелов, Виолета Коларова
Продукция ЧТ „Делфин”
17-ти януари Петък 19.30 часа / СЪНОДИВА
По пиесата „Самодива”
Автор и режисьор Красимира Дуковска
Художник Елица Стефанова, Симона Крушкина
Музика Константин Кучев
Участват Росица Гевренова, Християна Стоименова, Веселина Бояджиева, Божидар Михайлов
Продуцент „Райза Вилм Прадакшънс”
18-ти януари Събота 19.30 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ
Автор Димитър Димов
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Сценография Ренета Стаменова
Музикално оформление Ники Илиев
Актьори Йоана Буковска-Давидова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев
Продукция ДТ “Антон Страшимиров” – гр.Разград
20-ти януари Понеделник 19.30 часа / ДВА БИЛЕТА ЗА ПАРИЖ
Автор Христо Христов
С участието на Робин Кафалиев, Таня Кожухарова, Атанас Бончев-Наката, Мариела Топалова, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Николай Сяров, Йоана Иванова, Яцек Янков
Режисьор Робин Кафалиев
Постановка Тодор Мадолев
Сценограф Теодор Даскалов
Продукция ДТ „Антон Страшимиров” – Разград
21-ви юни Вторник 13.00 и 19.30 часа / ИНДЖЕ
Автор Йордан Йовков
Режисьор Симона Попова
Сценография и костюми Верджиния Додова
Музикалана среда Даниана Коева, Виктор Липовски
С участието на Емилиян Десподски, Калина Липовска, Йоана Богданова, Ралица Попова, Мартин Ромеов, Павел Петков, Людмил Димитров, Валентин Илиев, Катерина Липовска, Нелия Чалъкова, Ивет Стоименова, Йоана Попова, Никола Михайлов
Продукция Inversia
22-ри януари Сряда 19.30 часа / МАЙСТОРИ
Автор Рачо Стоянов
Сценична версия и режисура Бойко Илиев
Сценография и костюми Милена Пантелеева
Участват Елен Колева, Явор Костов, Богдан Казанджиев, Йордан Петков, Слава Георгиева, Деляна Хаджиянкова
Продукция Драматичен театър – Ловеч
23-ти януари Четвъртък 19.30 часа / НЕНАПРАЗНИ УСИЛИЯ НА ЛЮБОВТА
По Уилям Шекспир
Режисьор Цвете Лазарова
Участват Александра Божилова, Александра Чаева, Александра Владимирова, Алекс Стоянов, Бояна Александрова, Велина Габровска, Ванеса Филипова,
Габриела Павлова, Георги Георгиев, Даниел Данчев, Елизавета Жело, Йоана Методиева, Йоанна Новакова, Мартин Николов, Юлиян Димитров
Продукция ТС"Смехурко"
24-ти януари Петък 19.30 часа / МЕЛОДИЯ
Автор Диъдри Кинахан
Постановка и муз.картина Клара Армандова
Участват Никола Мутафов, Диана Костова
Сценография и костюми Венелин Шурелов
Вокален консултант доц.д-р.Николай Моцов
Звукова среда Боян Христов
Продукция “Vision”
25-ти януари Събота 19.30 часа / ПРОМЕНЯНЕ
По романа на Лив Улман „Промяна”
Идея, драматизация и изпълнение Йоана Буковска - Давидова
Режисура Гергана Димитрова
Продукция “Организация за съвременно изкуство и култура - 36 маймуни”
27-ми януари Понеделник 19.30 часа / КОГАТО ГРЪМ УДАРИ
Автор П.К.Яворов
Режисьор Бойко Илиев
Участват Мила Топалова, Любомир Бояджиев, Ивайло Симеонов, Асен Таков, Микаела Берчева
Художник Тодор Деков
Продукция ДТ„Драгомир Асенов” - Монтана
28-ми януари Вторник 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на ИВАН ЮРУКОВ
Автор Александър Урумов
Режисьор Иван Юруков
Композитор Михаил Шишков – баща
Продукция ПК “Вагабонти”
29-ти януари Сряда 19.30 часа / ОЧИТЕ НА ХОРАТА
Режисьор и сценограф Цвета Балийска
Редактор Братан Братанов
Хореография Цветина Матова
Авторска музика Сезер Сами
Участват Доменика Тодорова, Сезер Сами, Габриела Цойнска, Маргарита Маринова, Стоил Григоров, Георги Власев, Кристин Бумбарова, Аля Ангелова, Емма Петрова, Яна Ангелова, Виктор Младенов, Надя Зарчева
Продукция Театър “Драмеди”
30-ти януари Четвъртък 19.30 часа / СЕКС, НАРКОТИЦИ И HIP-HOP
По мотиви на Ерик Богосян
Постановка
Станислав Дойнов
Участват Станислав Дойнов, Траян Костов и Александър Христов
Музикално оформление Павел Панов
Продукция „Дойнов Арт Ентъртейнмънт”
31-ви януари Петък 19.30 часа / УСЕЩАНЕ ЗА ЛЮБОВ
Участват Бойка Велкова и Ивайло Захариев
Режисьор Бойка Велкова
Музика Теодосий Спасов
Вечерните театрални представления и музикални концерти в Нов Театър НДК са от 19.30 часа, а представленията за деца - от 11.00 часа.
Билети на КАСА в деня на представлението 02/4263956 и 0886501703 или Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3-ти  декември  Вторник  19.30 часа / МЕЛОДИЯ
http://ndk.bg/event/melodiya-7895-1
Автор  Диъдри Кинахан
Постановка и муз.картина Клара Армандова
Участват Никола Мутафов, Диана Костова
Сценография и костюми Венелин Шурелов
Вокален консултант доц.д-р.Николай Моцов
Звукова среда Боян ХристовПродукция “Vision”

4-ти  декември  Сряда  19.30 часа / ЛОШИ ДЕЦА
Моноспектакъл на БОРЯНА ПЕНЕВА
По едноименната пиеса на Михаела Михайлова
със специалното участие на журналистката Ваня Богданова

6-ти  декември  Петък  19.30 часа / ГОЛЯМОТО ВЛИЗАНЕ
Автор Никола Маринов
Режисьор Николай Акимов
Участват Йордан Карачивиев, Юлия Георгиева, Георги Грозев, Иван Рангелов, Виолета Коларова
Продукция ЧТ „Делфин”

9-ти  декември  Понеделник 19.30 часа / СЪНОДИВА
По пиесата „Самодива”
Автор и режисьор Красимира Дуковска
Художник Елица Стефанова, Симона Крушкина
Музика Константин Кучев
Участват Росица Гевренова, Християна Стоименова, Веселина Бояджиева, Божидар Михайлов
Продуцент „Райза Вилм Прадакшънс”



10-ти  декември  Вторник  19.30 часа / ВЕЧЕРЯ ЗА ГЛУПАЦИ
Автор Франсис Вебер
Режисьор Венета Атанасова
Участват Мирослав Митков, Васил Алексов, Иван Гърков, Виктор Георгиев, Илияна Ламбрева, Мария Димитрова, Явор Кондов
Продукция  ТС “Iuvenes”

11-ти  декември  Сряда  19.30 часа / КОТКА ВЪРХУ ГОРЕЩ ЛАМАРИНЕН ПОКРИВ
Автор Тенеси Уилямс
Постановка Бойко Илиев
Участват Йоана Буковска-Давидова, Янина Кашева, Радослав Владимиров, Михаил Лазаров, Мария Панайотова, Анатолий Ставрев
Сценография и костюми  Жанета Иванова
Продукция  ДТ „Невена Коканова“ – Ямбол


12-ти  декември  Четвъртък  19.30 часа / НИЩО ПО-ХУБАВО
Моноспектакъл на Жулиета Колева
Автор Оливер Буковски
Режисьор Стефан Къшев
Сценография и костюми Жулиета Колева
Муз. оформление Стефан Къшев

13-ти  декември Петък  19.30 часа / ACAPPELLA
Акапелна формация "ХорЪт" с диригент ЕВГЕНИ ГОСПОДИНОВ

16-ти  декември Понеделник  11.00 часа / СНЕЖЕН СЪН
Коледен спектакъл за деца и родители
Продукция ТК„Мариета и Марионета“

16-ти  декември Понеделник  19.30 часа ПРЕМИЕРА / ТЪРНОВСКАТА ЦАРИЦА
По едноименната повест на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев Костюми Жанета ИвановаСценография Теодор Даскалов
Участват  Елена Петрова, Мариела Топалова, Таня Карбова, Николай Сяров, Веселин Борисов, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Даниел Найденов
Продукция  ДТ “Антон Страшимиров” – гр.Разград


17-ти  декември  Вторник 11.00 часа / СНЕЖЕН СЪН
Коледен спектакъл за деца и родители
Продукция ТК„Мариета и Марионета“

17-ти  декември  Вторник  18.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Моноспектакъл на ИВАН ЮРУКОВ
Автор Александър Урумов
Режисьор Иван Юруков
Композитор Михаил Шишков – баща Продукция ПК “Вагабонти”

18-ти  декември Сряда  19.00 часа / КОЛЕДА Е
Концерт-спектакъл деца от Театрална школа „Артисими“ Режисура Христина Ангелова

19-ти  декември  Четвъртък  19.30 часа / ДОМ ЗА ОВЦЕ И СЪНИЩА Автор и изпълнител Здрава Каменова Режисура Гергана Димитрова Музика на живо Павел Терзийски Видео на живо Никола Налбантов Продуценти Европейската мрежа „Undernational Affairs”, ДКД „Червената къща“, „Максим Горки“ театър (Берлин), Ноймаркт театър (Цюрих)

20-ти  декември  Петък  19.30 часа / СЕКС, НАРКОТИЦИ И HIP-HOP 
По мотиви на Ерик Богосян 
Постановка Станислав Дойнов 
Участват Станислав Дойнов, Траян Костов и Александър Христов 
Музикално оформление Павел Панов 
Продукция „Дойнов Арт Ентъртейнмънт”

22-ри  декември  Неделя  19.30 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ 
Автор  Димитър Димов 
Драматизация и режисура Бойко Илиев 
Сценография Ренета Стаменова
Музикално оформление Ники Илиев
Актьори Йоана Буковска-Давидова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев 
Продукция  ДТ “Антон Страшимиров” – гр.Разград

27-ми  декември Петък 19.30 часа / АЛАМИНУТ на живо

Сценарен екип Робин Кафалиев и Христо Христов

Участват РОБИН КАФАЛИЕВ, ТАНЯ КОЖУХАРОВА, АТАНАС БОНЧЕВ – Наката, Иван Иванов, Росица Кехайова и Яцек Янков

Сценография Теодор Даскалов

ПРОГРАМА за месец Ноември, 2019 г.

КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956  и  088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.

1-ви  ноември  Петък  18.00 часа / ПРАЗНИК НА БУДИТЕЛИТЕ

Организирано от СТОЛИЧНА ОБЩИНА

 

4-ти  ноември  Понеделник  11.00 часа / МАЛКОТО ДЖУДЖЕ

Автор Теодора Попова-Лазарова

Режисьор Петромил Денев

Сценография и кукли Евелина Савицка

Участват Георги Георгиев, Ния Янакиева, Силвана Петрова

Продукция ДКТ Сливен

 

7-ми  ноември Четвъртък  19.30 часа / УСЕЩАНЕ ЗА ЛЮБОВ

Участват Бойка Велкова и Ивайло Захариев

Режисьор Бойка Велкова

Музика Теодосий Спасов                                                                                                          

10-ти  ноември  Неделя  19.30 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ

Автор  Димитър Димов

Драматизация и режисура  Бойко Илиев

Сценография  Ренета Стаменова

Музикално оформление  Ники Илиев

Актьори  Йоана Буковска-Давидова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев

Продукция  ДТ “Антон Страшимиров” – гр.Разград

 

13-ти  ноември Сряда  19.30 часа / АНТИХРИСТ

По едноименния роман на Емилиян Станев

Драматизация и режисура Бойко Илиев

Актьори Елена Петрова, Веселин Калановски,

Ники Сотиров и Любомир Ковачев

Продукция Нов Театър НДК

 

14-ти  ноември  Четвъртък  19.30 часа / КАМЪНИ В ДЖОБОВЕТЕ

Автор  Мари Джоунс

Режисьор  Венцислав Асенов

Участват  Александър Хаджиангелов, Юлиян Петров

Сценография  и костюми Росица Грънчарова

Музика  Павел Васев

Продукция  Сдружение „Арт перспектива“

 

15-ти  ноември Петък  19.30 часа Предпремиера / ТЪРНОВСКАТА ЦАРИЦА

По едноименния роман на Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев

Костюми Жанета Иванова

Сценография Теодор Даскалов

Участват  Елена Петрова, Веселин Плачков, Мариела Топалова, Таня Карбова, Николай Сяров, Веселин Борисов, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Даниел Найденов

Продукция  ДТ “Антон Страшимиров” – гр.Разград

 

16-ти  ноември  Събота  20.00 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ

Гостуване в Лондон, Великобритания

Автор  Димитър Димов

Драматизация и режисура  Бойко Илиев

Сценография  Ренета Стаменова

Музикално оформление  Ники Илиев

Актьори  Йоана Буковска-Давидова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев

Продукция  ДТ “Антон Страшимиров” – гр.Разград

 

18-ти  ноември  Понеделник  19.30 часа / ГОЛЯМОТО ВЛИЗАНЕ

Автор Никола Маринов

Режисьор Николай Акимов

Участват Йордан Карачивиев, Юлия Георгиева, Георги Грозев, Иван Рангелов, Виолета Коларова

Продукция ЧТ „ДЕЛФИН”

 

19-ти  ноември  Вторник  19.30 часа / ТРУБАДУРА

Концерт на Орлин Чолаков и представяне на книгата

“Имперска съъщност и имперски крах” от Камен Тасков

 

20-ти  ноември  Сряда  19.30 часа / БЕШЕ МИ 100ЛИЧНО

Моноспектакъл на Димитър Иванов – Капитана

Комедийно вентрологично шоу с кукли

 

21-ви  ноември Четвъртък  20.00 часа / 8.15 НА ОРЛОВ

По  Уди Алън

Режисьор  Георги Грозев

Участват  Петя Любомирова, Мартин Вълчев, Калоян Янев

Продукция Творческа къща „Grozevarde“

 

22-ри  ноември  Петък  19.30 часа / СТРАСТИ ИЛИЕВИ

Автор Димо Дешев

Моноспектакъл на  Иван Рангелов

Режисьор Красимир Рангелов

Музика Мария Рангелова

Худ.осветление и звук Кирил Кирилов

 

25-ти  ноември  Понеделник  13.00 часа / КОТАРАКЪТ В ЧИЗМИ

Автор Кольо Колев

Режисьор Коста Димитров

Костюми и сценография Свила Величкова

Участват Жулиета Николаева, Стефка Янчева, Димитър Димитров

Продукция ДКТ Ямбол

 

25-ти  ноември  Понеделник  19.30 часа ПРЕМИЕРА / НИЩО ПО-ХУБАВО

Моноспектакъл на Жулиета Колева

Автор Оливер Буковски

Режисьор Стефан Къшев

Сценография и костюми Жулиета Колева

Муз. оформление Стефан Къшев

 

26-ти  ноември  Вторник  13.00 часа / ГЛУПАВИЯТ ВЪЛК

По приказката на Елин Пелин

Драматизация и режисура Теодора Попова – Лазарова

Сценография Диана Узунова – Тодорова

Музика Гергана Василева

Участват Анна – Валерия Гостанян, Любомир Желев, Любомир Колаксъзов

Продукция ДКТ Сливен

 

26-ти  ноември  Вторник  19.30 часа / СЕКС, НАРКОТИЦИ И HIP– HOP

По мотиви на Ерик Богосян
Постановка 
Станислав Дойнов
Участват
Станислав Дойнов, Траян Костов и Александър Христов
Музикално оформление  Павел Панов

Продукция „Дойнов Арт Ентъртейнмънт”

 

27-ми  ноември  Сряда  19.30 часа / НИЩО ПО-ХУБАВО

Моноспектакъл на Жулиета Колева

Автор Оливер Буковски

Режисьор Стефан Къшев

Сценография и костюми Жулиета Колева

Муз. оформление Стефан Къшев

 

28-ми  ноември  Четвъртък  19.30 часа ПРЕМИЕРА / СЪНОДИВА

По пиесата „Самодива”

Автор и режисьор Красимира Дуковска

Художник Елица Стефанова, Симона Крушкина

Музика Константин Кучев

Участват Росица Гевренова, Християна Стоименова, Веселина Бояджиева, Божидар Михайлов

Продуцент „Райза Вилм Прадакшънс”

 

29-ти  ноември  Петък  11.00 часа / СУПЕР МАРИО

По видеоиграта на Шигеро Миямото

Участват Виктория Георгиева, Габриела Димитрова, Златина Стойчева, Кремена Алексова, Йоан Величков, Добрин Катеров, Ивайло Христов

Продукция Театър “БХАЛГ”

 

29-ми  ноември  Петък  19.30 часа / НИЩО ПО-ХУБАВО

Моноспектакъл на Жулиета Колева

Автор Оливер Буковски

Режисьор Стефан Къшев

Сценография и костюми Жулиета Колева

Муз. оформление Стефан Къшев

 

29-ти  ноември  Петък  20.00 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ

Гостуване в Палма де Майорка, Испания

Автор  Димитър Димов

Драматизация и режисура  Бойко Илиев

Сценография  Ренета Стаменова

Музикално оформление  Ники Илиев

Актьори  Йоана Буковска-Давидова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев

Продукция  ДТ “Антон Страшимиров” – гр.Разград

 

30-ти  ноември  Събота  11.00 часа / ТРИТЕ ПРАСЕНЦА

Автор и режисьор Мариета Ангелова

Музика Петър Цанков

Сценография и кукли Анна Пулиева

Участват Радост Кожухарова и Чавдар Бозаджиев

Продукция ДКТ „К.Величков” – Пазарджик

 

30-ти  ноември Събота  19.30 часа / МАЙСТОРИ

Автор Рачо Стоянов
Сценична версия и режисура  Бойко Илиев

Сценография и костюми  Милена Пантелеева

Участват  Елен Колева, Явор Костов, Богдан Казанджиев, Йордан Петков, Слава Георгиева, Деляна Хаджиянкова

Продукция Драматичен театър – Ловеч

 

30-ти  ноември  Събота  20.00 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ

Гостуване в Барселона, Испания

Автор  Димитър Димов

Драматизация и режисура  Бойко Илиев

Сценография  Ренета Стаменова

Музикално оформление  Ники Илиев

Актьори  Йоана Буковска-Давидова, Любомир Ковачев, Ивайло Захариев

Продукция  ДТ “Антон Страшимиров” – гр.Разград

 

ПРОГРАМА за месец Октомври, 2019 г.

КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956  и  088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.

1-ви  октомври  Вторник  19.30 часа / ДОМ ЗА ОВЦЕ И СЪНИЩА

Автор и изпълнител Здрава Каменова

Режисура Гергана Димитрова

Музика на живо Павел Терзийски

Видео на живо Никола Налбантов

Продуценти Европейската мрежа „Undernational Affairs”, ДКД „Червената къща“, „Максим Горки“ театър (Берлин), Ноймаркт театър (Цюрих)

 

2-ри  октомври  Сряда  19.30 часа / ГОЛЯМОТО ВЛИЗАНЕ

Автор Никола Маринов

Режисьор Николай Акимов

Участват Йордан Карачивиев, Юлия Георгиева, Красимир Иванов, Иван Рангелов, Виолета Коларова

Продукция ЧТ „ДЕЛФИН”

 

4-ти  октомври  Петък  19.30 часа / 10 години ДВГ „НАСЛАДА“

Юбилеен концерт с водещ Радослав Стоименов – Радо Шоу

 

8-ми  октомври Вторник 19.00 часа / ПРОМЕНЯНЕ

По романа на Лив Улман  „Промяна”

Идея, драматизация и изпълнение  Йоана Буковска - Давидова

Режисура  Гергана Димитрова

Продукция  “Организация за съвременно изкуство и култура - 36 маймуни”

 

10-ти  октомври  Четвъртък  19.30 часа / КАМЪНИ В ДЖОБОВЕТЕ

Автор  Мари Джоунс

Режисьор  Венцислав Асенов

Участват  Александър Хаджиангелов, Юлиян Петров

Сценография  и костюми Росица Грънчарова

Музика  Павел Васев

Продукция  Сдружение "Арт перспектива"

 

11-ти  октомври Петък  19.30 часа  ПРЕМИЕРА / УСЕЩАНЕ ЗА ЛЮБОВ

Участват Бойка Велкова и Ивайло Захариев

Режисьор Бойко Илиев

Музика Теодосий Спасов

 

15-ти  октомври  Вторник  19.30 часа / ПОКАЯНИЕ

Моноспектакъл на  ИВАН МИТЕВ

По текстове от Константин Илиев

 

17-ти  октомври Четвъртък  19.30 часа / АНТИХРИСТ

По  Емилиян Станев

Драматизация и режисура Бойко Илиев

Актьори Елена Петрова, Веселин Калановски,

Ники Сотиров и Любомир Ковачев

Продукция Нов Театър НДК

 

18-ти  октомври  Петък  19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ

Автор  Александър Урумов

Моноспектакъл на  ИВАН ЮРУКОВ

Режисьор  Иван Юруков

Композитор  Михаил Шишков – баща

Продукция ПК “Вагабонти”

 

21-ви  октомври  Понеделник  19.30 часа / КОТКА ВЪРХУ ГОРЕЩ ЛАМАРИНЕН ПОКРИВ

Автор Тенеси Уилямс

Постановка  Бойко Илиев
Участват  Йоана Буковска-Давидова, Янина Кашева, Радослав Владимиров, Михаил Лазаров, Мария Панайотова, Анатолий Ставрев
Сценография и костюми  Жанета Иванова

Продукция  ДТ „Невена Коканова“ – Ямбол

 

22-ри  октомври  Вторник  19.30 часа / МЪЖЕТЕ НА ЕДИТ ПИАФ

Моноспектакъл на МИРОСЛАВА РАДЕВА

Музика и музикална адаптация Александър Кипров

Либрето Мирослава Радева

 

23-ти  октомври  Сряда  20.00 часа / СПИРАЛАТА НА БЕЗКРАЯ

Музикален спектакъл в памет на проф.Тодор Тошев

по стихове на Богомил Гудев

Ирина-Калина Гудева - глас, контрабас, електроники

Георги Василев - китара, електроники

гост проф.Петя Бъговска - контрабас

 

25-ти  октомври  Петък  19.30 часа / МЕЛОДИЯ

Автор  Диъдри Кинахан

Постановка и муз.картина Клара Армандова

Участват Никола Мутафов, Диана Костова

Сценография и костюми Венелин Шурелов
Вокален консултант доц.д-р.Николай Моцов
Звукова среда Боян Христов

Продукция “VISION”

 

28-ми  октомври  Понеделник  19.30 часа ПРЕМИЕРА / СЕКС, НАРКОТИЦИ И HIP-HOP

По мотиви на Ерик Богосян
Постановка 
Станислав Дойнов
Участват
Станислав Дойнов, Траян Костов и Александър Христов

Музикално оформление  Павел Панов

Продуцент  Дойнов Арт Ентъртейнмънт ЕООД

 

29-ти  октомври Вторник  19.30 часа / МАЙСТОРИ

Автор Рачо Стоянов
Сценична версия и режисура  Бойко Илиев

Сценография и костюми  Милена Пантелеева

Участват  Елен Колева, Явор Костов, Богдан Казанджиев, Йордан Петков, Слава Георгиева, Деляна Хаджиянкова

Продукция Драматичен театър – Ловеч

 

31-ви  октомври Четвъртък  19.30 часа / ДВА БИЛЕТА ЗА ПАРИЖ

Автор Христо Христов
С участието на Робин Кафалиев, Таня Кожухарова, Атанас Бончев-Наката, Мариела Топалова, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Николай Сяров, Йоана Иванова, Яцек Янков
Режисьор Робин Кафалиев
Постановка Тодор Мадолев
Сценограф Теодор Даскалов

Продукция ДТ „Антон Страшимиров” – Разград

ПРОГРАМА за месец Септември, 2019 г.

Очаквайте ПРЕМИЕРА-та на спектакъла „МАЙСТОРИ“ от Рачо Стоянов на 28.09.2019 г. от 19.30 часа

КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956  и  088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.
                                                                                                                12-ти  септември  Четвъртък  19.30 часа / КОЙ СИ ТИ?Сценография, костюми, концепция и режисура  Цвета Балийска  Сценарий  Цвета Балийска, Татяна Митова и Гринго- Богдан Григоров                                                    Оригинална музика  Сезер Сами                              Текст на песента “Кой си ти?”  Гринго-Богдан Григоров      Участват  Сезер Сами, Стоил- Богдан Григоров, Татяна Митова, Георги Власев, Доменика Тодорова, Маргарита Маринова, Виктор Младенов, Яна Качулска, Пламен Петков, Емона Соколова, Ситара Славова

 

13-ти  септември  Петък  19.30 часа / ОЧИТЕ НА ХОРАТА

Режисьор и сценограф Цвета Балийска 

Редактор Братан Братанов 
Хореография Цветина Матова 

Авторска музика Сезер Сами 

Участват Доменика Тодорова, Сезер Сами, Габриела Цойнска, Маргарита Маринова, Стоил Григоров, Георги Власев, Кристин Бумбарова, Аля Ангелова, Емма Петрова, Яна Ангелова, Теодор Ненов, Надя Зарчева

 

16-ти  септември  Понеделник  19.30 часа / МЪЖЕТЕ НА ЕДИТ ПИАФ

Моноспектакъл на Мирослава Радева

Музика и музикална адаптация Александър Кипров

Либрето Мирослава Радева

18-ти  септември  Сряда 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ

Автор  АЛЕКСАНДЪР УРУМОВ

Моноспектакъл на  ИВАН ЮРУКОВ

Режисьор  ИВАН ЮРУКОВ

Композитор  МИХАИЛ ШИШКОВ – баща

Продукция ПК “Вагабонти”

20-ти  септември  Петък  19.30 часа / ПРЕГРЪДКАТА НА АНГЕЛА

Моноспектакъл  на Тезджан Ферад - Джани

Автор Светлана Лажова

Режисьор Магдалена Ралчева
Композитор Маргарита Друмева
Автор на куклата Валентина Германова
Худ.костюми Ани Владимирова

25-ти  септември  Сряда  19.30 часа / МЕЛОДИЯ

Автор  Диъдри Кинахан

Постановка и муз.картина Клара Армандова

Участват Никола Мутафов, Диана Костова

Сценография и костюми Венелин Шурелов
Вокален консултант доц.д-р.Николай Моцов
Звукова среда Боян Христов

Продукция “VISION”

 

26-ти  септември  Четвъртък  19.30 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ

Автор  Димитър Димов

Драматизация и режисура  Бойко Илиев

Сценография  Ренета Стаменова

Музикално оформление  Ники Илиев

Актьори  Йойна Буковска-Давидова, Любомир Ковачев и Ивайло Захариев

Продукция  ДТ “Антон Страшимиров” – гр.Разград

 

27-ми  септември  Петък  19.30 часа / ДВА БИЛЕТА ЗА ПАРИЖ

Автор Христо Христов
С участието на Робин Кафалиев, Таня Кожухарова, Атанас Бончев-Наката, Мариела Топалова, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Николай Сяров, Йоана Иванова, Яцек Янков
Режисьор Робин Кафалиев
Постановка Тодор Мадолев
Сценограф Теодор Даскалов

Продукция ДТ „Антон Страшимиров” – Разград

 

28-ми  септември Събота  19.30 часа ПРЕМИЕРА / МАЙСТОРИ

Автор Рачо Стоянов
Сценична версия и режисура  Бойко Илиев

Сценография и костюми  Милена Пантелеева

Участват  Елен Колева, Явор Костов, Богдан Казанджиев, Йордан Петков, Слава Георгиева, Деляна Хаджиянкова

Продукция Драматичен театър – Ловеч

 

30-ти септември Понеделник  19.30 часа ПРЕМИЕРА / ХВЪРЧАЩИТЕ ХОРА

Автор Валери Петров
Спектакъл на ИЦКО ФИНЦИ и КИРИЛ КАЛЕВ

Участват Ицко Финци, Михаил Шишков, Кирил Калев и Георги Величков

 

ФЕСТИВАЛНА ПРОГРАМА за месец Юли, 2019 г.

КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956  и  088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.

1-ви  юли  Понеделник  19.30 часа / ДВЕ ЖЕНИ БЕЗ ДА СЕ БРОИ МЪЖЪТ

Фарс мюзикъл от Недялко Йорданов

Режисьор Недялко Йорданов

Музика Хайгашод Агасян

Участват Ирен Кривошиева и Роси Русева

Аранжимент и акомпанимент Жоро Стоев

Продукция ДКТ „Иван Димов” - гр.Хасково

2-ри  юли  Вторник  19.30 часа / НЕВЪЗМОЖНА ЛЮБОВ

Автор Роси Русева

Режисьор Бойко Илиев

С участието на Роси Русева, Дидо Мачев, Жоро Стоев

Музика Жоро Стоев

 

3-ти  юли  Сряда  19.30 часа ПРЕМИЕРА / ДВА БИЛЕТА ЗА ПАРИЖ

Автор Христо Христов
С участието на Робин Кафалиев, Таня Кожухарова, Атанас Бончев-Наката, Мариела Топалова, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Николай Сяров, Йоана Иванова, Яцек Янков
Режисьор Робин Кафалиев
Постановка Тодор Мадолев
Сценограф Теодор Даскалов

Продукция ДТ „Антон Страшимиров” – Разград

 

 

4-ти  юли  Четвъртък  19.30 часа / ОТВОРЕНА БРАЧНА ДВОЙКА

от Дарио Фо и Франка Раме

Постановка Андрей Калудов

Сценография Диляна Асенова

Композитор Дони

Със специалното участие на Мая Бежанска и актьорите Пьотр Кшемински и Валентин Василев / Михаил Скуджов

Продукция Драматично-куклен театър „Васил Друмев” – гр.Шумен

 

5-ти  юли  Петък  19.30 часа / КОТКА ВЪРХУ ГОРЕЩ ЛАМАРИНЕН ПОКРИВ

Постановка  Бойко Илиев
Участват  Йоана Буковска-Давидова, Янина Кашева, Радослав Владимиров, Михаил Лазаров, Мария Панайотова, Анатолий Ставрев
Сценография и костюми  Жанета Иванова

Продукция  ДТ „Невена Коканова“ – Ямбол

 

6-ти  юли  Събота  19.30 часа / АМАДЕУС  по П. Шафър и Моцарт

Видеозапис от Премиерата на спектакъла от 2015 г. Участват Георги Кадурин, Иван Юруков, Мариус Донкин, Мариана Миланова

Адаптация и режисура Бойко Илиев

 

7-ми  юли  Неделя  19.30 часа / ПРЕГРЪДКАТА НА АНГЕЛА

Моноспектакъл на Тезджан Ферад - Джани

Автор Светлана Лажова

Режисьор Магдалена Ралчева

Композитор Маргарита Друмева
Автор на куклата Валентина Германова
Худ.костюми Ани Владимирова

 

8-ми  юли  Понеделник  19.30 часа / ПРОЦЕСЪТ  ЧИКАГО

Документален филм за създаването на мюзикъла „ЧИКАГО”

Сценарист и режисьор Бойко Илиев

9-ти  юли  Вторник  19.30 часа / ЕДИН ЖИВОТ ПЕСЕН

Документален филм за живота и творчеството на Михаил Белчев

10-ти  юли  Сряда  19.30 часа / МАЛКА НОЩНА ПРИКАЗКА

Игрален филм на Николай Акимов с участието на Тодор Колев

Продукция БНТ

 

11-ти  юли  Четвъртък  19.30 часа / МОЯТА МОЛИТВА или Любовта на Ботев
по романа на Неда Антонова - "Неговата любима"
с рок-група „Епизод” 

Симеон Ангелов – вокалВасил Бележков – китара, клавишниСимеон Христов – бас китараХристо Гьошарков – барабанисъс специалното участие на  Мариела Топалова

Музика Симеон ХристовРежисьор Бойко Илиев

 

13-ти  юли  Събота  19.30 часа / КОНЦЕРТ НА ИРИНА ВАСИЛЕВА

Авторски песни и стихове / Мелодичен бг поп

14-ти  юли  Неделя  19.30 часа / ИСУС ХРИСТОС СУПЕРЗВЕЗДА

Рок-опера от Тим Райс и Андрю Лойд Уебър

Участват солисти, балет, хор и оркестър на Национален музикален театър - видеозапис от Премиерата през 2010 г. Вход свободен.

 

15-ти  юли  Понеделник  19.30 часа / ACAPPELLA

Акапелна формация "ХорЪт" с диригент ЕВГЕНИ ГОСПОДИНОВ

 

16-ти  юли  Вторник  19.30 часа / ЗОРО

Мюзикъл от Джипси Кингс и Джон Камерън

Участват солисти, хор, балет и оркестър на Национален музикален театър - видеозапис от 2013 г.Вход свободен.

 

17-ти  юли  Сряда  19.30 часа / ЧИКАГО

Мюзикъл от Фред Еб, Джон Кандър, Боб Фос

Участват  солисти, балет, хор и оркестър на Национален музикален театър - видеозапис от 2014 г.

Вход свободен.

 

18-ти  юли  Четвъртък  19.30 часа / ФИЕСТА

Концерт - спектакъл от мюзикъли

Участват солисти, хор, балет и оркестър на Национален музикален театър - видеозапис от 2014 г.

Вход свободен.

 

19-ти  юли  Петък 19.30 часа / ЛЮБОВ И СМЪРТ В МУЛЕН РУЖ

Мюзикъл по "Дамата с камелиите"

Участват  солисти, балет, хор и оркестър на Национален музикален театър - видеозапис от 2015 г.

Вход свободен.

 

20-ти  юли  Събота  19.30 часа ПРЕМИЕРА / МЪЖЕТЕ НА ЕДИТ ПИАФ

Моноспектакъл на Мирослава Радева

Музика и музикална адаптация Александър Кипров

Либрето Мирослава Радева

 

21-ви  юли  Неделя  19.30 часа / ШОУТО ТРЯБВА ДА ПРОДЪЛЖИ

Концерт - спектакъл от мюзикълиУчастват солисти, хор, балет и оркестър на Национален музикален театър - видеозапис от 2015 г.

Вход свободен.

27-ми  юли  Събота 19.30 часа / Sound Journey - ДРЕВНОСТ и КОСМОСЕлектронни и акустични хармонии в различни стилове.Импровизирани композиции с различни музикални инструменти и гласове в изпълнение на  Михаела Стойкова – MaicaRa, Райна Чернева – гонгове и др.

31-ви  юли  Сряда  19.30 часа ПРЕМИЕРА / ДВА БИЛЕТА ЗА ПАРИЖ

Автор Христо Христов
С участието на Робин Кафалиев, Таня Кожухарова, Атанас Бончев-Наката, Мариела Топалова, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Николай Сяров, Йоана Иванова, Яцек Янков
Режисьор Робин Кафалиев
Постановка Тодор Мадолев
Сценограф Теодор Даскалов

Продукция ДТ „Антон Страшимиров” – Разград

 

ПРОГРАМА за месец Септември, 2019 г.

КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956  и  088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.

12-ти  септември  Четвъртък  19.30 часа / КОЙ СИ ТИ?

Сценография, костюми, концепция и режисура  Цвета Балийска

Сценарий  Цвета Балийска, Татяна Митова и Гринго- Богдан Григоров

Оригинална музика  Сезер Сами

Текст на песента “Кой си ти?”  Гринго-Богдан Григоров

Участват  Сезер Сами, Стоил- Богдан Григоров, Татяна Митова, Георги Власев, Доменика Тодорова, Маргарита Маринова, Виктор Младенов, Яна Качулска, Пламен Петков, Емона Соколова, Ситара Славова

 

13-ти  септември  Петък  19.30 часа / ОЧИТЕ НА ХОРАТА

Режисьор и сценограф Цвета Балийска

Редактор Братан Братанов
Хореография Цветина Матова

Авторска музика Сезер Сами

Участват Доменика Тодорова, Сезер Сами, Габриела Цойнска, Маргарита Маринова, Стоил Григоров, Георги Власев, Кристин Бумбарова, Аля Ангелова, Емма Петрова, Яна Ангелова, Теодор Ненов, Надя Зарчева

 

16-ти  септември  Понеделник  19.30 часа / МЪЖЕТЕ НА ЕДИТ ПИАФ

Моноспектакъл на Мирослава Радева

Музика и музикална адаптация Александър Кипров

Либрето Мирослава Радева

 

18-ти  септември  Сряда 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ

Автор  АЛЕКСАНДЪР УРУМОВ

Моноспектакъл на  ИВАН ЮРУКОВ

Режисьор  ИВАН ЮРУКОВ

Композитор  МИХАИЛ ШИШКОВ – баща

Продукция ПК “Вагабонти”

 

19-ти  септември  Четвъртък 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ

Автор  АЛЕКСАНДЪР УРУМОВ

Моноспектакъл на  ИВАН ЮРУКОВ

Режисьор  ИВАН ЮРУКОВ

Композитор  МИХАИЛ ШИШКОВ – баща

Продукция ПК “Вагабонти”

 

25-ти  септември  Сряда  19.30 часа / МЕЛОДИЯ

Автор  Диъдри Кинахан

Постановка и муз.картина Клара Армандова

Участват Никола Мутафов, Диана Костова

Сценография и костюми Венелин Шурелов
Вокален консултант доц.д-р.Николай Моцов
Звукова среда Боян Христов

Продукция “VISION”

 

26-ти  септември  Четвъртък  19.30 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ

Автор  Димитър Димов

Драматизация и режисура  Бойко Илиев

Сценография  Ренета Стаменова

Музикално оформление  Ники Илиев

Актьори  Йойна Буковска-Давидова, Любомир Ковачев и Ивайло Захариев

Продукция  ДТ “Антон Страшимиров” – гр.Разград

 

27-ти  септември  Петък  19.30 часа / ДВА БИЛЕТА ЗА ПАРИЖ

Автор Христо Христов
С участието на Робин Кафалиев, Таня Кожухарова, Атанас Бончев-Наката, Мариела Топалова, Марияна Бранкованова, Цветана Благоева, Николай Сяров, Йоана Иванова, Яцек Янков
Режисьор Робин Кафалиев
Постановка Тодор Мадолев
Сценограф Теодор Даскалов

Продукция ДТ „Антон Страшимиров” – Разград

 

28-ти  септември Събота  19.30 часа ПРЕМИЕРА / МАЙСТОРИ

Автор Рачо Стоянов
Сценична версия и режисура  Бойко Илиев

Сценография и костюми  Милена Пантелеева

Участват  Елен Колева, Явор Костов, Богдан Казанджиев, Йордан Петков, Слава Георгиева, Деляна Хаджиянкова

Продукция Драматичен театър – Ловеч

ПРОГРАМА за месец Юни, 2019 г.

КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956  и  088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.
2-ри  юни Неделя  18.00 часа  / ТАНЦУВАЩИ РИМИ

3-ти  юни Понеделник 19.30 часа  / ЩУРЧЕТО – УБИЕЦЪТ НА БОТЕВ

По романа “Неговата любима“ от  НЕДА АНТОНОВА

Моноспектакъл на ДИМИТЪР СЕЛЕНСКИ

Постановка  ГЕОРГИ КАЙЦАНОВ

Сценограф  СВЕТЛАНА УРУМОВА

Продукция  ДТ“Гео Милев“, Стара Загора

4-ти  юни  Вторник  19.30 часа  ПРЕМИЕРА / ГОЛЯМОТО ВЛИЗАНЕ 

Автор НИКОЛА МАРИНОВ

Режисьор НИКОЛАЙ АКИМОВ

Участват Йордан Карачивиев, Юлия Георгиева, Георги Грозев, Иван Рангелов, Виолета Коларова, Валентин Василев

Продукция ЧТ „ДЕЛФИН”

5-ти  юни  Сряда  19.30 часа  КОТКА ВЪРХУ ГОРЕЩ ЛАМАРИНЕН ПОКРИВ

Постановка  Бойко Илиев
Участват  Йоана Буковска-Давидова, Янина Кашева, Радослав Владимиров, Михаил Лазаров, Мария Панайотова, Анатолий Ставрев
Сценография и костюми  Жанета Иванова                                  Продукция ДТ „Невена Коканова“- гр.Ямбол

12-ти  юни  Сряда  19.30 часа  АНТИХРИСТ гостува на Фестивала в гр.Банско

АНТИХРИСТ
По Емилиян Станев
Драматизация и режисура Бойко Илиев
Актьори Елена Петрова, Веселин Калановски,
Ники Сотиров и Любомир Ковачев
Продукция Нов Театър НДК

13-ти  юни  Четвъртък  19.30 часа / МЕЛОДИЯ

Автор  Диъдри Кинахан

Постановка и муз.картина Клара Армандова

Участват Никола Мутафов, Диана Костова

Сценография и костюми Венелин Шурелов
Вокален консултант доц.д-р.Николай Моцов
Звукова среда Боян Христов

Продукция VISION

15-ти  юни  Събота  19.30 часа / International Playback Theatre

На сцената за вас този път ще играят нашите специални гости Инбар Нетц от Израел и Димитри Бегиоглу от Гърция.

Васил Спасов ще ги придружи в актьорската роля, Цвета Балийска ще дирижира, а Константин Кучев ще разпръсква playback магията с импровизираната си музика.

17-ти юни  Понеделник  19.30 часа / АНТИХРИСТ

По ЕМИЛИЯН СТАНЕВ

Драматизация и режисура БОЙКО ИЛИЕВ

Актьори ЕЛЕНА ПЕТРОВА, ВЕСЕЛИН КАЛАНОВСКИ,

НИКИ СОТИРОВ и ЛЮБОМИР КОВАЧЕВ

Продукция Нов Театър НДК

19-ти  юни  Сряда  19.30 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ

Автор  ДИМИТЪР ДИМОВ

Драматизация и режисура  БОЙКО ИЛИЕВ

Сценография  РЕНЕТА СТАМЕНОВА

Музикално оформление  НИКИ ИЛИЕВ

Актьори  ЙОАНА БУКОВСКА-ДАВИДОВА, ЛЮБОМИР КОВАЧЕВ, ИВАЙЛО ЗАХАРИЕВ

Продукция  ДТ “Антон Страшимиров” – гр.Разград

23-ти  юни  Неделя 19.30 часа / ПРОЛУКАТА

авторско представление, концепция, сценография и режисура Цвета Балийска музика Боян Христов, Вилизар Гичев, Рада Михайлова графика Виктор Младенов

Участват Георги Власев, Маргарита Маринова, Доменика Тодорова,  Стоил Григоров,  Виктор Младенов,   Рада Михайлова, Ники – Амрита Георгиева,  Ивана Симеонова,  Яна Ангелова,  Раяна Михайлова,  Александра Ангелова , Антония Мерджанова,  Надя Зарчева,  Кристин Бумбарова,  Иван Трайчев,  Яна Качулска

24-ти  юни  Понеделник 19.30 часа ПРЕМИЕРА / С / ЗВЯРА В ЧОВЕКА

драматургия и режисура: Цвета Балийска сценография: Велина Мавродиева музика: Боян Христов хореограф: Петя Попова

Участват: Авенир Михайлов, Георги Георгиев, Емона Соколова, Ситара Славова, София Балашлъкова, Виктория Винклер, Киара Тодорова, Белослава Петрова, Никол Щериева, Мария Попова,Мира Апостолова, Мартина Занева, Мария- Елиза Бумбарова, Деница Петрова, Виктория Цветкова, Яна Грозданова, Ана Велева

25-ти  юни  Вторник 19.30 часа / СТРАСТИ ИЛИЕВИ

Автор ДИМО ДЕШЕВ

Моноспектакъл на  ИВАН РАНГЕЛОВ

Режисьор КРАСИМИР РАНГЕЛОВ

Музика МАРИЯ РАНГЕЛОВА

Худ.осветление и звук КИРИЛ КИРИЛОВ

27-ми  юни Четвъртък  19.30 часа  / ИНДЖЕ

Автор Йордан Йовков

Режисьор Симона Попова

Сценография и костюми Верджиния Додова

Музикалана среда Даниана Коева, Виктор Липовски

С участието на Емилиян Десподски, Калина Липовска, Йоана Богданова, Ралица Попова, Мартин Ромеов, Павел Петков, Людмил Димитров, Валентин Илиев, Катерина Липовска, Нелия Чалъкова, Ивет Стоименова, Йоана Попова, Никола Михайлов

Продукция Inversia

ПРОГРАМА за месец Май, 2019 г.

КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956  и  088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.

2-ти  май  Четвъртък  19.30 часа / ВЕЧЕРЯ ЗА ГЛУПАЦИ

Автор Франсис Вебер
Режисьор Венета Атанасова

Участват Мирослав Митков, Васил Алексов, Иван Гърков, Виктор Георгиев, Илияна Ламбрева, Мария Димитрова, Явор Кондов

Продукция  ТС IUVENES

 

4-ти  май  Събота  19.30 часа / ЦИГАНСКИ КОЛЕЛА

Автори  Здрава Каменова и Калин Ангелов
Моноспектакъл на Наталия Цекова
Акордеонист  Мартин Любенов

Режисьор  Калин Ангелов
Художник  Ирина Василева
Консултант  акад. Христо Кючуков
Продуцентска компания „Райза Вилм Прадакшънс“

 

8-ми  май  Сряда  19.30 часа / МЕЛОДИЯ

Автор  Диъдри Кинахан

Постановка и муз.картина Клара Армандова

Участват Никола Мутафов, Диана Костова

Сценография и костюми Венелин Шурелов
Вокален консултант доц.д-р.Николай Моцов
Звукова среда Боян Христов

Продукция VISION

 

9-ти  май  Четвъртък  19.30 часа / ОЧИТЕ НА ХОРАТА

Режисьор и сценограф Цвета Балийска

Редактор Братан Братанов
Хореография Цветина Матова

Авторска музика Сезер Сами

Участват Доменика Тодорова, Сезер Сами, Габриела Цойнска, Маргарита Маринова, Стоил Григоров, Георги Власев, Кристин Бумбарова, Аля Ангелова, Емма Петрова, Яна Ангелова, Теодор Ненов, Надя Зарчева

 

10-ти  май  Петък  19.30 часа / ДОН ЖУАН

Автор Жан-Батист Молиер

Режисьор Венета Атанасова

Участват Виктор Георгиев, Явор Кондов, Вяра Фотева, Илона Мишева, Марк Томов, Магдалена Танева, Павел Младенов, Мария Христова, Димитър Манолов

Продукция  ТС IUVENES

 

13-ти  май  Понеделник 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ

Автор  АЛЕКСАНДЪР УРУМОВ

Моноспектакъл на  ИВАН ЮРУКОВ

Режисьор  ИВАН ЮРУКОВ

Композитор  МИХАИЛ ШИШКОВ – баща

Продукция ПК “Вагабонти”

 

14-ти  май  Вторник 19.30 часа / СТРАСТИ ИЛИЕВИ

Автор ДИМО ДЕШЕВ

Моноспектакъл на  ИВАН РАНГЕЛОВ

Режисьор КРАСИМИР РАНГЕЛОВ

Музика МАРИЯ РАНГЕЛОВА

Худ.осветление и звук КИРИЛ КИРИЛОВ

 

16-ти  май  Четвъртък  19.30 часа ПРЕМИЕРА / КОТКА ВЪРХУ ГОРЕЩ ЛАМАРИНЕН ПОКРИВ

Постановка  Бойко Илиев
Участват  Йоана Буковска-Давидова, Янина Кашева, Радослав Владимиров, Михаил Лазаров, Мария Панайотова, Анатолий Ставрев
Сценография и костюми  Жанета Иванова                                  Продукция ДТ „Невена Коканова“- гр.Ямбол

 

17-ти  май  Петък  14.00 часа / ЦАР ДРОЗДОБРАД

Автор Братя Грим

Режисьор Ирослав Петков

Александра Илиева, Ивайло Енев

Сценограф Свила Величкова

Музика Светлин Петков

Времетраене 50 мин.

Възраст 6+

 

20-ти  май  Понеделник  19.30 часа / БЪРКОТИЯ

Режисьор Наталия Станкович

Композитор Милица Илич

Водещ Юлия Коларова

Хореограф Асен Наков

 

21-ви  май  Вторник 19.30 часа / КАМЪНИ В ДЖОБОВЕТЕ

Автор  МАРИ ДЖОУНС

Режисьор  ВЕНЦИСЛАВ АСЕНОВ

Участват  АЛЕКСАНДЪР ХАДЖИАНГЕЛОВ, ЮЛИЯН ПЕТРОВ

Сценография  и костюми РОСИЦА ГРЪНЧАРОВА

Музика  ПАВЕЛ ВАСЕВ

Продукция  Сдружение „Арт перспектива“

 

22-ри  май  Сряда  19.30 часа / МЕЛОДИЯ

Автор  Диъдри Кинахан

Постановка и муз.картина Клара Армандова

Участват Никола Мутафов, Диана Костова

Сценография и костюми Венелин Шурелов
Вокален консултант доц.д-р.Николай Моцов
Звукова среда Боян Христов

Продукция VISION

 

23-ти  май Четвъртък 19.30 часа / МАЛДОРОР

Моноспектакъл на ЛЕОНИД ЙОВЧЕВ по „Песните на Малдорор” от Лотреамон

Режисьор Ани Васева

Теория Боян Манчев

Продукция Метеор

 

25-ти  май  Събота  19.30 часа / ЛАЛУГЕР

Автор  АЛЕКСАНДЪР УРУМОВ

Моноспектакъл на  НИКОЛАЙ УРУМОВ

Постановка  ЮРИЙ ДАЧЕВ

 

27-ми  май  Понеделник  19.30 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ

Автор  ДИМИТЪР ДИМОВ

Драматизация и режисура  БОЙКО ИЛИЕВ

Сценография  РЕНЕТА СТАМЕНОВА

Музикално оформление  НИКИ ИЛИЕВ

Актьори  ЙОАНА БУКОВСКА-ДАВИДОВА, ЛЮБОМИР КОВАЧЕВ, ИВАЙЛО ЗАХАРИЕВ

Продукция  ДТ “Антон Страшимиров” – гр.Разград

29-ти  май  Сряда  18.00 часа / „30 години от създаването на Театър „Диалог“ и раждането на НОВ ТЕАТЪР НДК“

29-ти  май  Сряда  19.30 часа / АНТИХРИСТ

По ЕМИЛИЯН СТАНЕВ

Драматизация и режисура БОЙКО ИЛИЕВ

Актьори ЕЛЕНА ПЕТРОВА, ВЕСЕЛИН КАЛАНОВСКИ,

НИКИ СОТИРОВ и ЛЮБОМИР КОВАЧЕВ

Продукция Нов Театър НДК

 

31-ви  май  Петък  11.00 часа /  АМА ЧЕ КРОКОДИЛ

Автор Панчо Панчев – Дядо Пънч

Режисьор Мария Банова

Композитор Димо Стоянов

Участват Панайот Добрев – Понко, Соня Ботева / Емилия Копчева, Димитър Николов / Наталия Василева, Михаела Андонова, Мария Димитрова

Продукция Държавен куклен театър – гр.Пловдив

 

ПРОГРАМА за месец Април, 2019 г.

КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956  и  088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.

 

3-ти  април  Сряда  19.30 часа / АНТИХРИСТ

По ЕМИЛИЯН СТАНЕВ

Драматизация и режисура БОЙКО ИЛИЕВ

Актьори ЕЛЕНА ПЕТРОВА, ВЕСЕЛИН КАЛАНОВСКИ,

НИКИ СОТИРОВ и ЛЮБОМИР КОВАЧЕВ

Продукция Нов Театър НДК

 

4-ти  април  Четвъртък 19.30 часа / ПРОМЕНЯНЕ

По романа на ЛИВ УЛМАН  „Промяна”

Идея, драматизация и изпълнение  ЙОАНА БУКОВСКА-ДАВИДОВА

Режисура  ГЕРГАНА ДИМИТРОВА

Продукция  “Организация за съвременно изкуство и култура – 36 маймуни”

 

5-ти  април Петък  19.30 часа / ПРОМЕНЯНЕ

По романа на ЛИВ УЛМАН  „Промяна”

Идея, драматизация и изпълнение  ЙОАНА БУКОВСКА-ДАВИДОВА

Режисура  ГЕРГАНА ДИМИТРОВА

Продукция  “Организация за съвременно изкуство и култура – 36 маймуни”

 

8-ми  април Понеделеник  18.00 часа / БЛАГОТВОРИТЕЛЕН КОНЦЕРТ, организиран от ученици и студенти – доброволци на Младежка фондация „Арете“

 

9-ти  април Вторник  19.30 часа / ДОН ЖУАН

Автор Жан-Батист Молиер

Режисьор Венета Атанасова

Участват Виктор Георгиев, Явор Кондов, Вяра Фотева, Илона Мишева, Марк Томов, Магдалена Танева, Павел Младенов, Мария Христова, Димитър Манолов

Продукция  ТС IUVENES

 

10-ти  април  Сряда  19.30 часа / НЕВЪЗМОЖНА ЛЮБОВ

Автор РОСИ РУСЕВА

Режисьор БОЙКО ИЛИЕВ

С участието на РОСИ РУСЕВА, ДИДО МАЧЕВ, ЖОРО СТОЕВ

Музика ЖОРО СТОЕВ

 

11-ти  април Четвъртък 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ

Автор  АЛЕКСАНДЪР УРУМОВ

Моноспектакъл на  ИВАН ЮРУКОВ

Режисьор  ИВАН ЮРУКОВ

Композитор  МИХАИЛ ШИШКОВ – баща

Продукция ПК “Вагабонти”

 

12-ти  април  Петък  19.30 часа / МЕЛОДИЯ

Автор  ДИЪДРИ КИНАХАН

Постановка и муз.картина КЛАРА АРМАНДОВА

Участват НИКОЛА МУТАФОВ, ДИАНА КОСТОВА

Сценография и костюми Венелин Шурелов
Вокален консултант доц.д-р.Николай Моцов
Звукова среда Боян Христов

Продукция VISION

 

15-ти  април  Понеделник 19.00 часа / БОЖАН, ПЕТЪР и ПАВЕЛ

По  “Гераците” на Елин Пелин

Режисьор  Снежина Петрова

Участват  Богомила Николова, Георги Трайков, Златина Никифорова, Катя Йочева, Ленко  Гурков, Нина Суванджиева, Слава Георгиева, Петър Стойчев, Силвия Чобанова, Тодор Беров, Явор Костов

Сценография  и костюми Надя Василева-Ковачовска

Музика  Гергана Димитрова

Продукция ДТ “Ловеч”

 

16-ти  април  Вторник 19.30 часа / ВЕЧЕРЯ ЗА ГЛУПАЦИ

Автор Франсис Вебер
Режисьор Венета Атанасова

Участват Мирослав Митков, Васил Алексов, Иван Гърков, Виктор Георгиев, Илияна Ламбрева, Мария Димитрова, Явор Кондов

Продукция  ТС IUVENES

 

17-ти  април Сряда 19.30 часа / КАМЪНИ В ДЖОБОВЕТЕ

Автор  МАРИ ДЖОУНС

Режисьор  ВЕНЦИСЛАВ АСЕНОВ

Участват  АЛЕКСАНДЪР ХАДЖИАНГЕЛОВ, ЮЛИЯН ПЕТРОВ

Сценография  и костюми РОСИЦА ГРЪНЧАРОВА

Музика  ПАВЕЛ ВАСЕВ

Продукция  Сдружение „Арт перспектива“

 

18-ти  април  Четвъртък  19.30 часа / ПОСЛЕДНА РАДОСТ

poster-posledna-radost-3.cdr

По разкази на ЙОРДАН ЙОВКОВ

Моноспектакъл на МИЛЕН ДИМИТРОВ

 

19-ти април  Петък  14.00 часа / ЕДИН ВЪЛШЕБЕН ДЕН

Автор МИХАИЛ СУПОНИН

Постановка КАТЕРИНА ИЛКОВА

Сценография ЕЛЕНА ЦОНКОВА

Музика ПАВЕЛ ВАСЕВ

Участват НАТАЛИЯ ЛЕЧЕВА, ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ / ИГНАТ ИГНАТОВ

 

19-ти  април Петък 19.30 часа / МАЛДОРОР 

Моноспектакъл на ЛЕОНИД ЙОВЧЕВ по „Песните на Малдорор” от Лотреамон

Режисьор Ани Васева

Теория Боян Манчев

Продукция Метеор

 

22-ри  април  Понеделник  19.30 часа  / МЕЛОДИЯ

Автор  ДИЪДРИ КИНАХАН

Постановка и муз.картина КЛАРА АРМАНДОВА

Участват НИКОЛА МУТАФОВ, ДИАНА КОСТОВА

Сценография и костюми Венелин Шурелов
Вокален консултант доц.д-р.Николай Моцов
Звукова среда Боян Христов

Продукция VISION

 

23-ти  април  Вторник  19.30 часа  / ЩУРЧЕТО – УБИЕЦЪТ НА БОТЕВ

По романа “Неговата любима“ от  НЕДА АНТОНОВА

Моноспектакъл на ДИМИТЪР СЕЛЕНСКИ

Постановка  ГЕОРГИ КАЙЦАНОВ

Сценограф  СВЕТЛАНА УРУМОВА

Продукция  ДТ“Гео Милев“, Стара Загора

 

24-ти  април  Сряда  19.30 часа / ДОМ ЗА ОВЦЕ И СЪНИЩА

Режисура ГЕРГАНА ДИМИТРОВА

Автор и изпълнител ЗДРАВА КАМЕНОВА

Музика на живо Павел Терзийски

Видео на живо Никола Налбантов

Продуценти Европейската мрежа „Undernational Affairs”, ДКД „Червената къща“, „Максим Горки“ театър (Берлин), Ноймаркт театър (Цюрих)

 

25-ти  април  Четвъртък  19.30 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ

Автор  ДИМИТЪР ДИМОВ  Драматизация и режисура  БОЙКО ИЛИЕВ

Сценография  РЕНЕТА СТАМЕНОВА

Музикално оформление  НИКИ ИЛИЕВ

Актьори  ЙОАНА БУКОВСКА-ДАВИДОВА, ЛЮБОМИР КОВАЧЕВ, ИВАЙЛО ЗАХАРИЕВ

Продукция  ДТ “Антон Страшимиров” – гр.Разград

 

ПРОГРАМА за месец Март, 2019 г.

КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/ 4263956  и  088 6501703
2. Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.

1-ви  Март Петък  18.30 часа / 90 ГОДИНИ

от рождението на ГЕОРГИ МАРКОВ (писателят-дисидент)

4-ти  Март  Понеделник 19.30 часа / ПРОМЕНЯНЕ

По романа на ЛИВ УЛМАН  „Промяна”

Идея, драматизация и изпълнение  ЙОАНА БУКОВСКА-ДАВИДОВА

Режисура  ГЕРГАНА ДИМИТРОВА

Продукция  “Организация за съвременно изкуство и култура – 36 маймуни”

5-ти  Март Вторник  19.30 часа / ПРОМЕНЯНЕ

По романа на ЛИВ УЛМАН  „Промяна”

Идея, драматизация и изпълнение  ЙОАНА БУКОВСКА-ДАВИДОВА

Режисура  ГЕРГАНА ДИМИТРОВА

Продукция  “Организация за съвременно изкуство и култура – 36 маймуни”

6-ти  Март  Сряда  19.30 часа / АНТИХРИСТ

По ЕМИЛИЯН СТАНЕВ

Драматизация и режисура БОЙКО ИЛИЕВ

Актьори ЕЛЕНА ПЕТРОВА, ВЕСЕЛИН КАЛАНОВСКИ,

НИКИ СОТИРОВ и ЛЮБОМИР КОВАЧЕВ

Продукция Нов Театър НДК

7-ми  Март Четвъртък  19.30 часа / СТРАСТИ ИЛИЕВИ

Автор ДИМО ДЕШЕВ

Моноспектакъл на  ИВАН РАНГЕЛОВ

Режисьор КРАСИМИР РАНГЕЛОВ

Музика МАРИЯ РАНГЕЛОВА

Худ.осветление и звук КИРИЛ КИРИЛОВ

8-ми  Март Петък  19.30 часа / A CAPPELLA

Акапелна формация „ХорЪт“ с диригент ЕВГЕНИ ГОСПОДИНОВ

11-ти  Март  Понеделник  19.30 часа  ПРЕМИЕРА / МЕЛОДИЯ

Автор  ДИЪДРИ КИНАХАН

Постановка и муз.картина КЛАРА АРМАНДОВА

Участват НИКОЛА МУТАФОВ, ДИАНА КОСТОВА

Сценография и костюми Венелин Шурелов
Вокален консултант доц.д-р.Николай Моцов
Звукова среда Боян Христов

Продукция VISION

13-ти  Март  Сряда  19.30 часа / ЕЛАДА ПИНЬО И ВРЕМЕТО

Моноспектакъл на ГАБРИЕЛА ХАДЖИКОСТОВА
По едноименния роман на КЕРАНА АНГЕЛОВА
Музика  НИКОЛАЙ ИВАНОВ
Режисьор  ГАБРИЕЛА ХАДЖИКОСТОВА

Продукция  Малко Театро, гр.Будапеща, Унгария

14-ти  Март  Четвъртък  19.30 часа / НЕВЪЗМОЖНА ЛЮБОВ

Автор РОСИ РУСЕВА

Режисьор БОЙКО ИЛИЕВ

С участието на РОСИ РУСЕВА, ДИДО МАЧЕВ, ЖОРО СТОЕВ

Музика ЖОРО СТОЕВ

15-ти  Март Петък 19.00 часа ПРЕМИЕРА / ПОТЪВАНЕ

Автор Мария Миради

Участват МАРИЯ МИРДИ, БОРИС ХАДЖИЙСКИ
Режисьор ПЕТЪР ПЕТРОВ – Пепе
Сценография Мария Миради

Хореография Гергана Колева
Музика Васил Неофитов и Hipnotik ink
Мултимедия Стойо Петков
Продукция МИРАДИ АРТ

19-ти  Март  Вторник  14.00 часа / КОПЧЕ ЗА СЪН

По  ВАЛЕРИ ПЕТРОВ

Сценична адаптация и постановка ЗЛАТИ ЗЛАТЕВ

Сценография Анна Игнатова  Музика Владимир Джамбазов

Продукция ДКТ „Сливен”

19-ти  Март Вторник 19.30 часа / КАМЪНИ В ДЖОБОВЕТЕ

Автор  МАРИ ДЖОУНС

Режисьор  ВЕНЦИСЛАВ АСЕНОВ

Участват  АЛЕКСАНДЪР ХАДЖИАНГЕЛОВ, ЮЛИЯН ПЕТРОВ

Сценография  и костюми РОСИЦА ГРЪНЧАРОВА

Музика  ПАВЕЛ ВАСЕВ

Продукция  Сдружение „Арт перспектива“

 

20-ти  Март  Сряда  14.00 часа / КОПЧЕ ЗА СЪН

По  ВАЛЕРИ ПЕТРОВ

Сценична адаптация и постановка ЗЛАТИ ЗЛАТЕВ

Сценография Анна Игнатова

Музика Владимир Джамбазов

Продукция ДКТ „Сливен”

 

20-ти  Март Сряда  19.30 часа / МАЛДОРОР

Моноспектакъл на ЛЕОНИД ЙОВЧЕВ по „Песните на Малдорор” от Лотреамон

Режисьор Ани Васева

Теория Боян Манчев

Продукция Метеор

 

 

22-ри  Март  Петък  19.30 часа / АЛАМИНУТ на живо

Сценарен екип Робин Кафалиев и Христо Христов

Участват РОБИН КАФАЛИЕВ, ТАНЯ КОЖУХАРОВА, АТАНАС БОНЧЕВ – Наката, Иван Иванов, Росица Кехайова и Яцек Янков  Сценография Теодор Даскалов

 

25-ти  Март  Понеделник  19.30 часа / ДОМ ЗА ОВЦЕ И СЪНИЩА

Режисура ГЕРГАНА ДИМИТРОВА

Автор и изпълнител ЗДРАВА КАМЕНОВА

Музика на живо Павел Терзийски

Видео на живо Никола Налбантов

Продуценти Европейската мрежа „Undernational Affairs”, ДКД „Червената къща“, „Максим Горки“ театър (Берлин), Ноймаркт театър (Цюрих)

26-ти  Март  Вторник  19.30 часа  / МЕЛОДИЯ

Автор  ДИЪДРИ КИНАХАН

Постановка и муз.картина КЛАРА АРМАНДОВА

Участват НИКОЛА МУТАФОВ, ДИАНА КОСТОВА

Сценография и костюми Венелин Шурелов
Вокален консултант доц.д-р.Николай Моцов
Звукова среда Боян Христов

Продукция VISION

27-ми  Март  Сряда  19.30 часа / НЕВЪЗМОЖНА ЛЮБОВ

Автор РОСИ РУСЕВА

Режисьор БОЙКО ИЛИЕВ

С участието на РОСИ РУСЕВА, ДИДО МАЧЕВ, ЖОРО СТОЕВ

Музика ЖОРО СТОЕВ

28-ми  Март Четвъртък 20.00 часа / 8.15 НА ОРЛОВ

По  УДИ АЛЪН

Режисьор  ГЕОРГИ ГРОЗЕВ

Участват  ПЕТЯ ЛЮБОМИРОВА, МАРТИН ВЪЛЧЕВ, КАЛОЯН ЯНЕВ

Продукция Творческа къща „Grozevarde

ПРОГРАМА за месец Февруари, 2019 г.

Вечерните театрални представления и музикални концерти в Нов Театър НДК са от 19.30 часа, а представленията за деца – от 11.00 часа. Билети на КАСА в деня на представлението 02/4263956 и online http://www.theater.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0/?vs_tid=13720
Билетен център НДК
КУПИ БИЛЕТ
1.Касата на Нов Театър НДК 02/4263956 и 0886501703
и online на адрес:
2. Билетен център НДК
02/9166300 и 02/9166400
3. Online от съответните сайтове, чиито link-ове са публикувани под заглавието на всеки един от спектаклите.

5-ти  Февруари Вторник 19.30 часа / АЛАМИНУТ на живо

Сценарен екип Робин Кафалиев и Христо Христов

Участват Робин Кафалиев, Таня Кожухарова, Атанас Бончев – Наката, Иван Иванов, Росица Кехайова и Яцек Янков http://theatre.art.bg/%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D1%83%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE_4954_160_20Сценография Теодор Даскалов

http://tickets.ndk.bg/npc_ws_pg_previewhall.php?eid=4795&hid=92&hin=1&manual=1

7-ми Февруари Четвъртък 19.30 часа / АНТИХРИСТ
По ЕМИЛИЯН СТАНЕВ Драматизация и режисура БОЙКО ИЛИЕВ
Актьори ЕЛЕНА ПЕТРОВА, ВЕСЕЛИН КАЛАНОВСКИ, НИКИ СОТИРОВ и ЛЮБОМИР КОВАЧЕВ https://tickets.ndk.bg/npc_ws_pg_previewhall.php?eid=4907&hid=92&hin=1&manual=1
 
11-ти Февруари Понеделник 20.00 часа / 8.15 НА ОРЛОВ
По УДИ АЛЪН
Режисьор ГЕОРГИ ГРОЗЕВ
Участват ПЕТЯ ЛЮБОМИРОВА, МАРТИН ВЪЛЧЕВ, КАЛОЯН ЯНЕВ
Продукция Творческа къща „Grozevarde“
12-ти Февруари Вторник 19.30 часа / ЛАЛУГЕР
Моноспектакъл на НИКОЛАЙ УРУМОВ
Постановка ЮРИЙ ДАЧЕВ
13-ти Февруари Сряда 19.30 часа / ПРОМЕНЯНЕ
По романа на ЛИВ УЛМАН „Промяна”
Идея, драматизация и изпълнение ЙОАНА БУКОВСКА-ДАВИДОВА
Режисура ГЕРГАНА ДИМИТРОВА
http://theatre.art.bg/kupi-bilet.php?p=55030&id=5020&theatre=160&city=20
Продукция „Организация за съвременно изкуство и култура – 36 маймуни“ под патронажа на Н.Пр. Луиз Бергхолм, посланик на Кралство Швеция с подкрепата на Министерство на културата
 
14-ти Февруари Четвъртък 19.30 часа / ПРОМЕНЯНЕ
По романа на ЛИВ УЛМАН „Промяна”
Идея, драматизация и изпълнение ЙОАНА БУКОВСКА-ДАВИДОВА
Режисура ГЕРГАНА ДИМИТРОВА
http://theatre.art.bg/kupi-bilet.php?p=55031&id=5020&theatre=160&city=20
Продукция „Организация за съвременно изкуство и култура – 36 маймуни“ под патронажа на Н.Пр. Луиз Бергхолм, посланик на Кралство Швеция с подкрепата на Министерство на културата

 

15-ти  Февруари  Петък  19.30 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ

http://ndk.bg/event/poruchik-bents-5897-1

Автор  ДИМИТЪР ДИМОВ  Драматизация и режисура  БОЙКО ИЛИЕВ

Сценография  РЕНЕТА СТАМЕНОВА  Костюми  НИНА ПАШОВА

Музикално оформление  НИКИ ИЛИЕВ

Актьори  ЙОАНА БУКОВСКА-ДАВИДОВА, ЛЮБОМИР КОВАЧЕВ, ИВАЙЛО ЗАХАРИЕВ

http://theatre.art.bg/%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%83%D1%87%D0%B8%D0%BA-%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D1%86_4313_160_20

https://epaygo.bg/2687061859

Продукция  ДТ “Антон Страшимиров” – гр.Разград

20-ти Февруари Сряда 19.30 часа / НЕВЪЗМОЖНА ЛЮБОВ
Автор РОСИ РУСЕВА
С участието на РОСИ РУСЕВА, ДИДО МАЧЕВ, ЖОРО СТОЕВ
 
22-ри Февруари Петък 19.30 часа / КАМЪНИ В ДЖОБОВЕТЕ
Автор МАРИ ДЖОУНС
Режисьор ВЕНЦИСЛАВ АСЕНОВ
Участват АЛЕКСАНДЪР ХАДЖИАНГЕЛОВ, ЮЛИЯН ПЕТРОВ
Сценография и костюми РОСИЦА ГРЪНЧАРОВА
Музика ПАВЕЛ ВАСЕВ
Продукция Сдружение „Арт перспектива“

26-ти  Януари  Вторник  19.30 часа / ДОМ ЗА ОВЦЕ И СЪНИЩА

http://ndk.bg/event/dom-za-ovtse-i-sanishta-7261-1

Режисура  ГЕРГАНА ДИМИТРОВА

Автор и изпълнител ЗДРАВА КАМЕНОВА

Музика на живо Павел Терзийски

Видео на живо Никола Налбантов

Продуценти Европейската мрежа „Undernational Affairs”, ДКД „Червената къща“, „Максим Горки“ театър (Берлин), Ноймаркт театър (Цюрих)

https://epaygo.bg/0292883956

 
27-ми Февруари Сряда 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Автор АЛЕКСАНДЪР УРУМОВ
Моноспектакъл на ИВАН ЮРУКОВ
Режисьор ИВАН ЮРУКОВ
Продукция ПК “Вагабонти”
 
28-ми Февруари Четвъртък 19.30 часа Предпремиера / МЕЛОДИЯ
Автор ДИЪДРИ КИНАХАН
Постановка и муз.картина КЛАРА АРМАНДОВА
Участват НИКОЛА МУТАФОВ, ДИАНА КОСТОВА
Костюмография и мултимедия Венелин Шурелов
Вокален консултант доц.д-р.Николай Моцов
Звукова среда Боян Христов
ЗАПОВЯДАЙТЕ и ДОБРЕ ДОШЛИ!

ФЕСТИВАЛНА ПРОГРАМА ЯНУАРИ

ФЕСТИВАЛ НА БЪЛГАРСКАТА ДРАМАТУРГИЯ – ЯНУАРИ

Вечерните театрални представления и музикални концерти в Нов Театър НДК са от 19.30 часа, а представленията за деца – от 11.00 часа.
Билети на КАСА в деня на представлението  02/4263956 и Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400

9-ти  Януари  Сряда  19.30 часа  ПРЕДПРЕМИЕРА / ПРОМЕНЯНЕ

По романа на ЛИВ УЛМАН  „Промяна”

Идея, драматизация и изпълнение  ЙОАНА БУКОВСКА-ДАВИДОВА

Режисура  ГЕРГАНА ДИМИТРОВА

Продукция  „Организация за съвременно алтернативно изкуство и култура – 36 маймуни“

под патронажа на  Н.Пр. Луиз Бергхолм, посланик на Кралство Швеция и с подкрепата на Министерство на културата

10-ти  Януари  Четвъртък  19.30 часа  ПРЕДПРЕМИЕРА / ПРОМЕНЯНЕ

По романа на ЛИВ УЛМАН  „Промяна”

Идея, драматизация и изпълнение  ЙОАНА БУКОВСКА-ДАВИДОВА

Режисура  ГЕРГАНА ДИМИТРОВА

Продукция  „Организация за съвременно алтернативно изкуство и култура – 36 маймуни“

под патронажа на  Н.Пр. Луиз Бергхолм, посланик на Кралство Швеция и с подкрепата на Министерство на културата

ОТКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛ НА БЪЛГАРСКАТА ДРАМАТУРГИЯ – ЯНУАРИ

11-ти  Януари  Петък  19.30 часа ПРЕМИЕРА / ПИКЛЬОТО

Моноспектакъл на КИРИЛ МИХОВ

Автор КАЛИН ИЛИЕВ

Режисьор БОЙКО ИЛИЕВ

Продукция Нов Театър НДК

 

12-ти  Януари  Събота  19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ

Автор  АЛЕКСАНДЪР УРУМОВ

Моноспектакъл на  ИВАН ЮРУКОВ

Режисьор  ИВАН ЮРУКОВ

Композитор  МИХАИЛ ШИШКОВ – баща

Продукция ПК “Вагабонти”

 

14-ти  Януари  Понеделник  19.30 часа / В ЧАСА НА СИНЯТА МЪГЛА

По писмата на  ПЕЙО ЯВОРОВ  Драматизация и режисура  БОЙКО ИЛИЕВ

Участват  ЕЛЕНА ПЕТРОВА, ИВАН РАДОЕВ, МАРИЕЛА ТОПАЛОВА

 

15-ти  Януари  Вторник  19.30 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ

Автор  ДИМИТЪР ДИМОВ  Драматизация и режисура  БОЙКО ИЛИЕВ

Сценография  РЕНЕТА СТАМЕНОВА  Костюми  НИНА ПАШОВА

Музикално оформление  НИКИ ИЛИЕВ

Актьори  ЙОАНА БУКОВСКА-ДАВИДОВА, ЛЮБОМИР КОВАЧЕВ, ИВАЙЛО ЗАХАРИЕВ

Продукция  ДТ “Антон Страшимиров” – гр.Разград

 

16-ти  Януари  Сряда  19.30 часа / АНТИХРИСТ

По ЕМИЛИЯН СТАНЕВ Драматизация и режисура БОЙКО ИЛИЕВ

Актьори ЕЛЕНА ПЕТРОВА, ВЕСЕЛИН КАЛАНОВСКИ, НИКИ СОТИРОВ и ЛЮБОМИР КОВАЧЕВ

Продукция Нов Театър НДК

 

17-ти  Януари Четвъртък  19.30 часа / СТРАСТИ ИЛИЕВИ

Автор ДИМО ДЕШЕВ

Моноспектакъл на  ИВАН РАНГЕЛОВ

Режисьор КРАСИМИР РАНГЕЛОВ

Сценография и костюми ЦЕЦКА ИВАЙЛОВА

 

18-ти  Януари  Петък  19.00 часа / КОЛЕДНА МАГИЯ

Режисура  ХРИСТИНА АНГЕЛОВА

Участват артисти от Театрална школа „АРТИСИМИ“

 

21-ви  Януари  Понеделник 11.00 часа / КРАСАВИЦАТА И ЗВЯРЪТ

Спектакъл за деца

Продукция ДКТ Сливен

 

21-ви  Януари  Понеделник 19.30 часа / ЦЪФНАЛИ ОЧИ

по романа на РАДОСТИНА АНГЕЛОВА – „Виенски апартамент“

Режисура ИЩВАН НАГИ и ГАБРИЕЛА ХАДЖИКОСТОВА

Актьори Мария Джойкева, Никол Николова, Никол Султанова, Цветелина Николова

Музика Атила Шимон

Декор и костюми Габриела Хаджикостова – Малко Театро, Унгария

Българо-унгарска продукция / ДКТ Сливен и Малко Театро, гр.Будапеща, Унгария

 

22-ри  Януари  Вторник 19.30 часа / ЛАЛУГЕР

https://www.facebook.com/events/2277653555891463/

Автор  АЛЕКСАНДЪР УРУМОВ

Моноспектакъл на  НИКОЛАЙ УРУМОВ

Постановка  ЮРИЙ ДАЧЕВ

 

23-ти  Януари  Сряда  19.30 часа / ЕЛАДА ПИНЬО И ВРЕМЕТО

Моноспектакъл на Габриела Хаджикостова. По едноименния роман на Керана Ангелова. Музика – Николай Иванов ОМ. Режисьор  ГАБРИЕЛА ХАДЖИКОСТОВА

Продукция  Малко Театро, гр.Будапеща, Унгария

 

24-ти  Януари  Четвъртък  19.30 часа  / ЦИГУЛАРКАТА НА БОГА

Автор  СТЕФАН ЦАНЕВ

Участват ДОРОТЕЯ ТОНЧЕВА и ПЕТЪР ПЕТРОВ

Режисьор МАРТИН КИСЕЛОВ

Продукция  Театър „Любомир Кабакчиев”, гр.Казанлък

 

28-ми  Януари  Понеделник  19.30 часа  ПРЕМИЕРА / КАМЪНИ В ДЖОБОВЕТЕ

Автор  МАРИ ДЖОУНС

Режисьор  ВЕНЦИСЛАВ АСЕНОВ

Участват  АЛЕКСАНДЪР ХАДЖИАНГЕЛОВ, ЮЛИЯН ПЕТРОВ

Сценография  и костюми РОСИЦА ГРЪНЧАРОВА

Музика  ПАВЕЛ ВАСЕВ

Продукция  Сдружение „Арт перспектива“

 

29-ти  Януари  Вторник  19.30 часа / ДОМ ЗА ОВЦЕ И СЪНИЩА

Режисура  ГЕРГАНА ДИМИТРОВА

Автор и изпълнител ЗДРАВА КАМЕНОВА

Музика на живо Павел Терзийски

Видео на живо Никола Налбантов

Продуценти Европейската мрежа „Undernational Affairs”, ДКД „Червената къща“, „Максим Горки“ театър (Берлин), Ноймаркт театър (Цюрих)

 

30-ти  Януари Сряда  19.30 часа / СТРАСТИ ИЛИЕВИ

Автор ДИМО ДЕШЕВ

Моноспектакъл на  ИВАН РАНГЕЛОВ

Режисьор КРАСИМИР РАНГЕЛОВ

Сценография и костюми ЦЕЦКА ИВАЙЛОВА

ЗАПОВЯДАЙТЕ  и  ДОБРЕ ДОШЛИ!

 

ПРОГРАМА ДЕКЕМВРИ

Вечерните театрални представления и музикални концерти в Нов Театър НДК са с различен начален час, в зависимост от спектакъла; 19.00, 19.30 и 20.00 часа, а представленията за деца – от 11.00 часа.
Билети на КАСА в деня на представлението 02/4263956 и Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400

 

4-ти  Декември Вторник  19.30 часа  / ЦЪФНАЛИ ОЧИ

по романа на РАДОСТИНА АНГЕЛОВА – „Виенски апартамент“

Режисура ИЩВАН НАГИ и ГАБРИЕЛА ХАДЖИКОСТОВА

Актьори Мария Джойкева, Никол Николова, Никол Султанова, Цветелина Николова

Музика Атила Шимон

Декор и костюми Габриела Хаджикостова – Малко Театро, Унгария

Българо-унгарска продукция / ДКТ Сливен и Малко Театро, гр.Будапеща, Унгария

 

11-ти  Декември Вторник  19.30 часа / АНТИХРИСТ

По ЕМИЛИЯН СТАНЕВ Драматизация и режисура БОЙКО ИЛИЕВ

Актьори ЕЛЕНА ПЕТРОВА, ВЕСЕЛИН КАЛАНОВСКИ, НИКИ СОТИРОВ и ЛЮБОМИР КОВАЧЕВ

Продукция Нов Театър НДК

 

12-ти  Декември  Сряда  19.00 часа / КОЛЕДНО ПАРТИ

Детска градина „АЛИСА“

13-ти  Декември  Четвъртък  19.00 часа / КОКОШКА

По А.П.ЧЕХОВ  и  Н.Коляда

Постановка Ана Батева

Музика Стефан Здравески

Участват Василена Винченцо, Васил Дуев

Продукция SPAM Studio

 

14-ти  Декември Петък  19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ

Автор  АЛЕКСАНДЪР УРУМОВ

Моноспектакъл на  ИВАН ЮРУКОВ

Режисьор  ИВАН ЮРУКОВ

Композитор  МИХАИЛ ШИШКОВ – баща

Продукция ПК “Вагабонти”

 

15-ти Декември Събота 19.30 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ

Автор  ДИМИТЪР ДИМОВ  Драматизация и режисура  БОЙКО ИЛИЕВ

Сценография  РЕНЕТА СТАМЕНОВА  Костюми  НИНА ПАШОВА

Музикално оформление  НИКИ ИЛИЕВ

Актьори  ЙОАНА БУКОВСКА-ДАВИДОВА, ЛЮБОМИР КОВАЧЕВ, ИВАЙЛО ЗАХАРИЕВ

Продукция  ДТ “Антон Страшимиров” – гр.Разград

 

16-ти  Декември Неделя  19.30 часа / A CAPPELLA

„A CAPPELLA“ – Концерт-спектакъл. Музикална формация “ХорЪт” представя концерт-спектакъл, включващ акапелни интерпретации на произведения от българската и световна класика (джаз стандарти, евъргрийни, предкласика, спиричуъл, български народни песни, Коледни песни). Музикален ръководител и диригент: Евгени Господинов

 17-ти Декември Понеделник  19.00 часа /РОЖДЕСТВЕН КОНЦЕРТ

18-ти  Декември Вторник 11.00 часа / СНЕЖЕН СЪН

Продукция ТК„Мариета и Марионета“

 

18-ти  Декември Вторник  19.00 часа / КОЛЕДНА МАГИЯ

Театрална школа „ARTISSIMI“

19-ти  Декември Сряда  11.00 и 13.00 часа / СНЕЖЕН СЪН

Продукция ТК„Мариета и Марионета“

 

19-ти  Декември Сряда 19.00 часа / ПАК Е КОЛЕДА

Дворец на децата, гр.София

 

20-ти  Декември Четвъртък  19.30 часа ПРЕМИЕРА / ПИКЛЬОТО

Режисьор БОЙКО ИЛИЕВ

Продукция Нов Театър НДК

 

21-ви  Декември Петък  19.30 часа / LA COMEDIA

Режисура АЛИНА ПЛАЧКОВА

Творчески състав Трио ПЛАЧКОВИ

Българо-френска продукция

22-ри Декември Събота 19.00 часа / УБИЕЦЪТ И БЛУДНИЦАТА

По романа „Престъпление и наказание” на Ф.М.ДОСТОЕВСКИ Драматург (сценична версия на текста) АННА ТОПАЛДЖИКОВА Режисьор АНИ ВАСЕВА Сценограф ВИКТОР ГЕОРГИЕВ Композитор СТЕФАН ХРИСТОВ Актьорски състав САБИНА КОЕН, ВАЛЕРИ ГЕОРГИЕВ и ЛЕОНИД ЙОВЧЕВ

Продукция на театър „Константин Величков” – гр.Пазарджик

28-ми  Декември Петък  19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ

Автор  АЛЕКСАНДЪР УРУМОВ

Моноспектакъл на  ИВАН ЮРУКОВ

Режисьор  ИВАН ЮРУКОВ

Композитор  МИХАИЛ ШИШКОВ – баща

Продукция ПК “Вагабонти”

 

31-ви  Декември Понеделник 15.00 часа / LA COMEDIA

Режисура АЛИНА ПЛАЧКОВА

Творчески състав Трио ПЛАЧКОВИ

Българо-френска продукция

 

ПРОГРАМА НОЕМВРИ

Вечерните театрални представления и музикални концерти в Нов Театър НДК са с различен начален час, в зависимост от спектакъла; 19.00, 19.30 и 20.00 часа, а представленията за деца – от 11.00 часа.
Билети на КАСА в деня на представлението 02/4263956 и Билетен център НДК 02/9166300 и 02/9166400

1-ви Ноември Четвъртък 19.00 часа  / АНТИХРИСТ


По ЕМИЛИЯН СТАНЕВ Драматизация и режисура БОЙКО ИЛИЕВ
Актьори ЕЛЕНА ПЕТРОВА, ВЕСЕЛИН КАЛАНОВСКИ, НИКИ СОТИРОВ и ЛЮБОМИР КОВАЧЕВ
Продукция Нов Театър НДК

2-ри Ноември Петък 19.30 часа / LA COMEDIA
Режисура АЛИНА ПЛАЧКОВА
Творчески състав Трио ПЛАЧКОВИ
Българо-френска продукция

5-ти Ноември Понеделник 20.00 часа / 8.15 НА ОРЛОВ
По УДИ АЛЪН
Режисьор ГЕОРГИ ГРОЗЕВ
Участват ПЕТЯ ЛЮБОМИРОВА, МАРТИН ВЪЛЧЕВ, КАЛОЯН ЯНЕВ
Продукция Творческа къща „Grozevarde“

8-ми Ноември Четвъртък 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Автор АЛЕКСАНДЪР УРУМОВ
Моноспектакъл на ИВАН ЮРУКОВ
Режисьор ИВАН ЮРУКОВ
Композитор МИХАИЛ ШИШКОВ – баща
Продукция ПК “Вагабонти”

9-ти Ноември Петък 19.30 часа / LA COMEDIA
Режисура АЛИНА ПЛАЧКОВА
Творчески състав Трио ПЛАЧКОВИ
Българо-френска продукция

10-ти Ноември Събота 19.30 часа / ПОРУЧИК БЕНЦ

Автор  ДИМИТЪР ДИМОВ  Драматизация и режисура  БОЙКО ИЛИЕВ

Сценография  РЕНЕТА СТАМЕНОВА  Костюми  НИНА ПАШОВА

Музикално оформление  НИКИ ИЛИЕВ

Актьори  ЙОАНА БУКОВСКА-ДАВИДОВА, ЛЮБОМИР КОВАЧЕВ, ИВАЙЛО ЗАХАРИЕВ

Продукция  ДТ “Антон Страшимиров” – гр.Разград

11-ти  Ноември Неделя 19.30 часа / АМАДЕУС

По М.ФОРМАН и В.А.МОЦАРТ  Драматизация и режисура БОЙКО ИЛИЕВ

Актьори ГЕОРГИ КАДУРИН, ИВАН ЮРУКОВ, МАРИАНА МИЛАНОВА и ВЕСЕЛИН КАЛАНОВСКИ

Продукция Нов Театър НДК

12-ти Ноември Понеделник 19.00 часа / НАСЛЕДНИКЪТ
Автор и постановка СТАНИСЛАВА РИЗОВА
Участват ЯСЕН ИВАНЧЕВ, ЛЪЧЕЗАР МИХАЙЛОВ, АНТОНИЯ ИВАНОВА, ВИКТОР ЗЛАТКОВСКИ, ЯВОР БОЯНОВ, ДЕНИСЛАВ ГЕОРГИЕВ, СТАНИСЛАВА РИЗОВА, МАРТИН ГЕОРГИЕВ, ЯНИСЛАВ ПОПОВ и балетна формация.
Продукция Сдружение „ТРУПАТА“, Студио Дебют и DActors, гр.Кюстендил

14-ти Ноември Сряда 19.00 часа / УБИЕЦЪТ И БЛУДНИЦАТА По романа „Престъпление и наказание” на Ф.М.ДОСТОЕВСКИ Драматург (сценична версия на текста) АННА ТОПАЛДЖИКОВА Режисьор АНИ ВАСЕВА Сценограф ВИКТОР ГЕОРГИЕВ Композитор СТЕФАН ХРИСТОВ Актьорски състав САБИНА КОЕН, ВАЛЕРИ ГЕОРГИЕВ и ЛЕОНИД ЙОВЧЕВ Продукция на театър „Константин Величков” – гр.Пазарджик

15-ти Ноември Четвъртък 19.00 часа ПРЕМИЕРА / СТРАСТИ ИЛИЕВИ
Автор ДИМО ДЕШЕВ
Моноспектакъл на ИВАН РАНГЕЛОВ
Режисьор КРАСИМИР РАНГЕЛОВ
Сценография и костюми ЦЕЦКА ИВАЙЛОВА

16-ти Ноември Петък 19.30 часа / LA COMEDIA
Режисура АЛИНА ПЛАЧКОВА
Творчески състав Трио ПЛАЧКОВИ
Българо-френска продукция

17-ти Ноември Събота 19.00 часа / АНТИХРИСТ
По ЕМИЛИЯН СТАНЕВ Драматизация и режисура БОЙКО ИЛИЕВ
Актьори ЕЛЕНА ПЕТРОВА, ВЕСЕЛИН КАЛАНОВСКИ, НИКИ СОТИРОВ и ЛЮБОМИР КОВАЧЕВ
Продукция Нов Театър НДК

19-ти Ноември Понеделник 19.00 часа ПРЕМИЕРА / ЦЪФНАЛИ ОЧИ

по романа на РАДОСТИНА АНГЕЛОВА – „Виенски апартамент“

Режисура ИЩВАН НАГИ и ГАБРИЕЛА ХАДЖИКОСТОВА
Актьори Мария Джойкева, Никол Николова, Никол Султанова, Цветелина Николова
Музика Атила Шимон
Декор и костюми Габриела Хаджикостова – Малко Театро, Унгария
Българо-унгарска продукция / ДКТ Сливен и Малко Театро, гр.Будапеща, Унгария

21-ви Ноември Сряда от 19.00 часа / КИБЕР БЯЛА ПРИКАЗКА
по текст на Валери Петров
Автор и режисура: Краси Кирчев
Сценография: Ханна Шварц
Музика: Виктор Крумов
Участват: Коле Китанов, Мила Китанова, Жени Ангелова

Времетраене: 45 минути

22-ри Ноември Четвъртък 19.00 часа / КОКОШКА
По А.П.ЧЕХОВ и Н.Коляда
Постановка Ана Батева
Музика Стефан Здравески
Участват Василена Винченцо, Васил Дуев
Продукция SPAM Studio

23-ти Ноември Петък 19.30 часа / LA COMEDIA
Режисура АЛИНА ПЛАЧКОВА
Творчески състав Трио ПЛАЧКОВИ
Българо-френска продукция

27-ми Ноември Вторник 19.30 часа / ЖЕРТВАТА

Автор  МАРИО ФРАТИ

Режисьор  БОЙКО ИЛИЕВ

Актьори  ЕЛЕНА ПЕТРОВА, НИКИ СОТИРОВ, РУМЕН БЕЧЕВ

Родопски драматичен театър “Николай Хайтов” – гр.Смолян

28-ми Ноември Сряда 20.00 часа / ДИМИТЪР & ХРИСТО Концерт промоция на албума „КРИЛА“. На сцената заедно с Димитър & Христо ще бъдат и страхотните музиканти от SoulBmoll, както и момичетата от Трио Тринити / Trio Trinity.
Специални гости на концерта ще бъдат Мартина Иванова (Ice Cream), Гергана Великова и Кристиан Грънчаров от „Гласът на България“.

 

 

29-ти Ноември Четвъртък 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ
Автор АЛЕКСАНДЪР УРУМОВ
Моноспектакъл на ИВАН ЮРУКОВ
Режисьор ИВАН ЮРУКОВ
Композитор МИХАИЛ ШИШКОВ – баща
Продукция ПК “Вагабонти”

30-ти Ноември Петък 19.30 часа / LA COMEDIA
Режисура АЛИНА ПЛАЧКОВА
Творчески състав Трио ПЛАЧКОВИ
Българо-френска продукция

ЗАПОВЯДАЙТЕ и ДОБРЕ ДОШЛИ!

ПРОГРАМА ОКТОМВРИ, 2018 г.

Вечерните представления в Нов Театър НДК са от 19.00 часа, с изключение на “Пилето, което казва КУ”, което е от 19.30 часа, а представленията за деца – от 11.00 часа.

1-ви  Октомври Сряда 19.00 часа  ПРЕМИЕРА / АНТИХРИСТ

По ЕМИЛИЯН СТАНЕВ Драматизация и режисура БОЙКО ИЛИЕВ

Актьори ЕЛЕНА ПЕТРОВА, ВЕСЕЛИН КАЛАНОВСКИ, НИКИ СОТИРОВ и ЛЮБОМИР КОВАЧЕВ

Продукция Нов Театър НДК

 

3-ти  Октомври Четвъртък  19.00 часа / LA COMEDIA

Режисура АЛИНА ПЛАЧКОВА

Творчески състав Трио ПЛАЧКОВИ

Българо-френска продукция

 

4-ти  Октомври Четвъртък  19.00 часа / LA COMEDIA

Режисура АЛИНА ПЛАЧКОВА

Творчески състав Трио ПЛАЧКОВИ

Българо-френска продукция

 

5-ти  Октомври Петък  19.00 часа / LA COMEDIA

Режисура АЛИНА ПЛАЧКОВА

Творчески състав Трио ПЛАЧКОВИ

Българо-френска продукция

 

9-ти Октомври Вторник 19.00 часа / ЖЕРТВАТА

Автор  МАРИО ФРАТИ

Режисьор  БОЙКО ИЛИЕВ

Актьори  ЕЛЕНА ПЕТРОВА, НИКИ СОТИРОВ, РУМЕН БЕЧЕВ

Родопски драматичен театър “Николай Хайтов” – гр.Смолян

 

10-ти  Октомври Сряда 19.30 часа / ПИЛЕТО, КОЕТО КАЗВА КУ

Автор  АЛЕКСАНДЪР УРУМОВ

Моноспектакъл на  ИВАН ЮРУКОВ

Режисьор  ИВАН ЮРУКОВ

Композитор  МИХАИЛ ШИШКОВ – баща

Продукция ПК “Вагабонти”

 

11-ти Октомври Четвъртък  19.00 часа / КОКОШКА

По А.П.ЧЕХОВ и Н.Коляда

Постановка Ана Батева

Музика Стефан Здравески

Участват Василена Винченцо, Васил Дуев

Продукция SPAM Studio

 

12-ти  Октомври Петък 19.00 часа  ПРЕМИЕРА / ИСКАМ ДА ТЕ НАРИСУВАМ

Музикален моноспектакъл на ТОДОР ТРАЙЧЕВ и специалното участие на АСТОР. Музика на живо (китара, хармоника) и автобиографични разкази за живота и света.

Продукция PANTADOR

 

16-ти  Октомври Вторник 19.00 часа / ХЛАПАЧКАТА от 13-ия ЕТАЖ

Пиесата е на румънския драматург Мирча М.Йонеску

Режисьор Съби Събев
Сценография Наталия Гочева
Участват Моника Угренова и Ивайло Захариев

 

17-ти  Август Петък / ОТВОРЕНА БРАЧНА ДВОЙКА

от ДАРИО ФО и ФРАНКА РАМЕ

Постановка АНДРЕЙ КАЛУДОВ

Сценография ДИЛЯНА АСЕНОВА

Композитор ДОНИ

Със специалното участие на МАЯ БЕЖАНСКА и актьорите ПЬОТР КШЕМИНСКИ и ВАЛЕНТИН ВАСИЛЕВ / МИХАИЛ СКУДЖОВ

Продукция Драматично-куклен театър „Васил Друмев” – гр.Шумен

 

19-ти Октомври Петък 19.00 часа  ПРЕМИЕРА / АСПАРУХ – БИТКАТА ЗА ОНГЪЛА

Рок-опера с участието на СТАНИСЛАВ ПАНДИН, МАРИЯ ДОЙЧИНОВА, СИМЕОН ХРИСТОВ,  ХРИСТО ГЬОШАРКОВ и рок-група „ЕПИЗОД”. Режисьор СТАНИСЛАВ СТРИНСКИ

 

22-ри  Октомври Понеделник 19.00 часа / АМАДЕУС

По М.ФОРМАН и В.А.МОЦАРТ  Драматизация и режисура БОЙКО ИЛИЕВ

Актьори ГЕОРГИ КАДУРИН, ИВАН ЮРУКОВ, МАРИАНА МИЛАНОВА и ВЕСЕЛИН КАЛАНОВСКИ

Продукция Нов Театър НДК

 

23-ти  Октомври Вторник 19.00 часа / АНТИХРИСТ

По ЕМИЛИЯН СТАНЕВ Драматизация и режисура БОЙКО ИЛИЕВ

Актьори ЕЛЕНА ПЕТРОВА, ВЕСЕЛИН КАЛАНОВСКИ, НИКИ СОТИРОВ и ЛЮБОМИР КОВАЧЕВ

Продукция Нов Театър НДК